IP: 83.167.240.* 27.06.06, 18:21
mam pytanie , kiedy pisze na blogu tekst w stylu wiersza czyli taki ktory
jest podzielony na krotkie 3-4 wyrazowe wersy , mam po opoblikowaniu duze
przerwy miedzy wersami, ktorych nie ma przy tekscie ciaglym jak to
zmienic???? chce miec wers pod wersem bez tak duzych odstepow , prosze
powiedzcie mi jak to zmienic I jeszcze jedno czy mozna robic przerwy pomiedzy
linijkami tekstu tak na szerokosc 2 linijek ??? bo probowalam ale po
opublikowaniu przerwy znikaly i tekst byl jedna zbita kupa uncertain prosze o pomoc
Obserwuj wątek
    • mika_p Re: pomozcie 28.06.06, 01:47
      Trochę skomplikowane będzie, ale skoro piszesz wiersze, to wiesz, że sztuka
      wymaga poświęceń ;D

      Najpierw wykład teoretyczny.

      W edytorze zaawansowanym enterem oddzielasz akapity - w edytorze prostym (tym,
      w którym używasz html a nie ikonek) początek akapitu to [p] w trojkątnych
      nawiasach a nie kwadratowych, a koniec to [/p] w trójkątnych nawiasach. W
      zeszycie akapit zaznaczasz wcięciem w tekście, a na stronie www - linią przerwy.

      Teraz rada.

      Chcąc napisać wiersz, przełącz edytor na prosty.
      Napisz wiersz.
      Po każdej linjce wstaw [br] - tylko w nawiasach trójkątnych, a nie kwadratowych.
      Jeżeli chcesz wydzielić wiersz z reszty tekstu, to przed pierwszym jego słowem
      i po ostatnim słowie wstaw znaczniki akapitowe, czyli na początku p, na
      końcu /p w trójkątnych nawiasach.

      Jeżeli chcesz wstawić pojedyńczą luźną linjkę, to napisz br w trójkątnych
      nawiasach. Albo dwa, żeby mieć dwie linijki - to zależy od tego, czy użyjesz p
      czy nie.

      Zapisz.
      Obejrzyj.
      Jak się podoba, to przełącz się z powrotem na zaawansowany edytor.
      • elwinga_waw Re: pomozcie 16.08.06, 13:40
        Ej, taka skomplikowana gimnastyka i ręczne wstawianie brejków wcale nie jest
        konieczna. I nie trzeba wcale przechodzić do prostego edytora...

        Patent jest dziecinnie prosty. NIe chcesz dużych odstępów między wierszami
        (rakich, jakie blox domyślnie wstawia między akapitami)? Wystarczy przechodząc
        so kolwjnego wiersza, zamiast wciskać sam Enter, wcisnąć jednocześnie
        Shift+Enter. Działa w IE i MOzilli, nie wiem jak z Operą.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka