Dodaj do ulubionych

Balaton czy Polska

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.09, 18:35
witam. Chciałbym przekonac swoją rodzinę na wyjazd nad Balaton,która uważa,że jest dużo taniej w Polsce niż na Węgrzech.Pochodzimy z centralnej Polski,Balaton to około 700-800km.Ja oczywiscie jestem w mniejszosci.Przeznaczylismy na zakwaterowanie po 10 euro.Prosze o opinie za jak i przeciw.PS wyjazd na tydzien.Za opinie dziekuje.
Obserwuj wątek
    • Gość: Kaśka Re: Balaton czy Polska IP: 83.230.14.* 07.06.09, 20:18
      W zeszłym roku mój mąż chciał nad morze, ja nad Balaton. Wygrałam
      ja, a mąż po powrocie powiedział, że jak jechać to znowu tylko tam.
      Byliśmy na ośrodku campingowym, baseny były gratis a balaton
      cieplutki.
      • odpowiedzialny_za_napar_kawowy Re: Balaton czy Polska 08.06.09, 07:31
        Polskie wybrzeże a Balaton. To sa dwie - niestety - kultury
        wypoczynku. Nad Balatonem w środku sezonu wieczorem słyszysz tylko
        świerszcze. Nigdzie wyjących osiłków. Nigdzie piwa w plastikowych
        kubkach. Nigdzie przepełnionych koszy na śmieci. Spotkaliśmy
        wyłącznie życzliwych, uśmiechnietych ludzi. Jedzenie jest pycha
        nawet to nabywane w barach przy plaży (i tanie). A przede
        wszystkim... Ciepła woda w Balatonie, te widoki... My mieszkaliśmy
        w hotelu przy jeziorze w Zamardi.
        • Gość: trol65 Re: Balaton czy Polska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.09, 08:19
          moglibyscie jeszcze mi podpowiedzic te 10 euro(na osobę)
          zakwaterowanie na co moge liczyc
    • annajam Re: Balaton czy Polska 08.06.09, 10:17
      www.balaton-apartman.hu/
      • Gość: trol65 Re: Balaton czy Polska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.09, 13:03
        dzieki.ale to chyba oferta dla bogaczy.mam do dyspozycji 40E(dzień)
        na 4 osoby 2 rodziny chodzi mi bardziej o pokoje,domki kemp.bungal.
        • odpowiedzialny_za_napar_kawowy Re: Balaton czy Polska 08.06.09, 13:29
          Na niemieckiej stronie Thomasa Cooka najtańsza kwatera oferowana
          przez Inter Chalet (mają biuro w Polsce) kosztuje w lipcu 259 EUR.

www.thomascook.de/index.php?KID=620020&id=83&showresult=1&detail=zielgebiet&engine=fewo&changeReg
          =&personen=25%3B25%3B25%3B25%3B%3B%3B%
          3B&termin=1246701600&ruecktermin=1248602400&formular=4&dummyvar=1&age
          nt=&refresh=&personen_checker=1&TTIBET3=daef341ebb2d0389ea39a44191ec1
          291&nurflug=&nSTART=5&zielgebiets_kenner=-1&sportangebot=-
          1&ziel=10028®ion=-1&dauer=6_7&erwachsene=25%3B25%3B25%
          3B25&marke=&zimmer=-1&typ=-1&preis=&shotel=&snach=1&entf_meer=-
          1&entf_lift=-1
        • Gość: Krzysiek Re: Balaton czy Polska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.09, 13:53
          Troll-w Balatonlelle za domek(3 pokoje,kuchnia,duży salon z TV,2 łazienki)
          płaciłem 12 euro od dorosłego i 7 euro od dziecka.Jak chcesz fotki tego domku to
          podaj e-mail.
          • Gość: trol65 Re: Balaton czy Polska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.09, 19:03
            krzysztof.gradowski@neostrada.pl
            • Gość: trol65 Re: Balaton czy Polska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.09, 19:48
              przepraszam przez przypadek pomyliłem adres, prawidłowy jest taki: krzysztof.gradowski1@neostrada.pl
          • Gość: sedona Re: Balaton czy Polska IP: *.chello.pl 10.06.09, 09:22
            Krzysiek i Troll:
            czy moge dostac namiary (zdjecia tez) na ten domek? Mysle o wyjezdzie
            w sierpniu. Dzieki:)
            sedona@gazeta.pl
            • Gość: Wrzask Re: Balaton czy Polska IP: *.sgef.pl 10.06.09, 10:31
              Witajcie,
              Rownież organizuje wyjazd w sierpniu nad balaton dla 4 osób i także
              póki co mam problem ze znalezieniem sensownego miejsca na wyjazd.
              Poproszę o namiary na te domki - wrzaaask@o2.pl

Będę zobowiązany
              • Gość: Krzysiek do sedony i wrzaska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.09, 18:40
                słuchajcie-tam nad Balatonem w każdej miejscowości 90% budynków to domy do
                wynajęcia.Nie ma sensu dawać "namiarów".Ktoś chce zwykły domek,ktoś inny willę z
                basenem za 100euro doba.Zaraz wam wyślę fotki
                • Gość: gość Re: do sedony i wrzaska IP: *.tp.unicity.pl 10.06.09, 21:15
                  Ja proponuje Zimmerinfo.hu korzystałem z tej strony 2 razy za każdym byłem
                  zadowolony, lub plattensee.tripod.com/plindex.html też korzystałem,
                  jedynie do plaży trochę daleko
                  • Gość: sedona Re: do sedony i wrzaska IP: *.chello.pl 10.06.09, 23:32
                    Rozumiem, ze klopotow zeby sie dogadac nie ma? Angielski na przyklad?
                • Gość: sedona Re: do sedony i wrzaska IP: *.chello.pl 10.06.09, 23:31
                  Ups, najpierw przeczytalam mejl, potem przyszlam tu.
                  Dobra, to juz nie musisz namiarow. Dzieki:)
                  Jade pierwszy raz i dlatego tak panikuje, ale skoro mowisz, ze nie ma problemow z wynajeciem nawet w sezonie - trzymam za slowo.
                • Gość: Wrzask Re: do sedony i wrzaska IP: *.chello.pl 11.06.09, 10:31
                  Dzięki za foto!
                  • paweldxxx Re: do sedony i wrzaska 11.06.09, 13:03
                    Domki pokoje na miejcu bez problemow tylko troche dalej do wody lub
                    bardziej na uboczu za 10e od osoby.Jezyk preferowany to niemiecki
                    agielski jest mniej popularny.
        • eldritch68 Re: Balaton czy Polska 06.07.09, 22:23
          www.budapestin.com Marton ma tez dom nad Balatonem w Zance i mówi po polsku.
          Byłem już u niego kilka razy, jest rewelacyjnie :)
      • Gość: Ania J. Re: Balaton czy Polska IP: *.iweb.pl 16.06.09, 09:35
        Na tej stronie znalazlam domek w Szantod za 13 euro od osoby ( ceny podane sa za
        wszystkie osoby w domku , wiec wychodzi od 10-15 Euro)Pozdrawiam..
        • Gość: Ania J. Re: Balaton czy Polska IP: *.iweb.pl 16.06.09, 09:39
          ...chodzi o strone balaton-apartman.hu...
          • berenika-27 Re: Balaton czy Polska 26.06.09, 15:01
            Polecam stronę www.hungaria.pl

duzy wybór kwater, my w zeszłym roku byliśmy w willi BOLYGO, i
            lepiej trafić nie mogliśmy.
            A co do języka to niestety głównie niemiecki. Nawet jak niektórzy
            węgrzy twierdzili że znają angielski to na moje pytanie zadane po
            angielsku odpowiadali po niemiecku.
    • Gość: Ania Re: Balaton czy Polska IP: *.radomsko.vectranet.pl 28.06.09, 12:16
      Moje zdanie jest takie: Tylko nie Balaton. Trochę dalej cudna Chorwacja. Jeżeli
      miałabym wybierać między Bałtykiem, a Balatonem wybieram zimny Bałtyk, a nie
      błotnisty syfiasty Balaton, chociaż rzeczywiście ciepły. W tamtym roku
      nocowałam nad Balatonem i zrobił na mnie okropne wrażenie.Nie wie co ludzie w
      nim widzą. Przecież to jezioro, a jeziora i o wiele piękniejsze mamy w Polsce.
      Jeżeli morze to Adriatyk, ciepły , z przejrzystą wodą i cudnymi widokami
      dokoła. Pozdrawiam.
      • Gość: Krzysiek Re: Balaton czy Polska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.09, 22:24
        nocowałaś??????Ahaaa-no to faktycznie-po jednym noclegu można się zrazić....
        • Gość: Ania Re: Balaton czy Polska IP: *.radomsko.vectranet.pl 29.06.09, 12:52
          Nawet nie musiałam nocować, wystarczy,ze tam stanęłam i poczułam ten zapach
          zgnilizny. Na dodatek 10 metrów za plażą rura ze ściekami wpuszczona do
          Balatonu. Coś wspaniałego. Co z tego ,ze taniej, ale wrażenie przygnębiające,
          jakbym cofnęła się do poprzedniej epoki.Takie moje zdanie, mam do niego prawo,
          nie namawiam przecież ,żeby rezygnować z Balatonu. Ja bym tam nie pojechała.
          • Gość: Misiola Re: Balaton czy Polska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.09, 00:37
            planujemy wakacje: mój chłopak chce jechać nad Balaton, a ja niekoniecznie.
            Wolałabym Słowenię albo Chorwację. jestem trochę zrażona do Węgier po pobycie
            "na wczasach" w Egerze (ok. Miszkolca). Mam wrażenie, że oprócz smacznej kuchni,
            nic ciekawego nie ma Balaton do zaoferowania, może taniej i szybciej jechać na
            Mazury. jeszcze jak czytam, że jest brudno, wszędzie płytko, plaża to kawałek
            betonu... Będę wdzięczna za wszelkie Wasze opinie.
            • Gość: Ania Re: Balaton czy Polska IP: *.radomsko.vectranet.pl 02.07.09, 16:39
              Sama sobie odpowiedziałaś. Wybierz Chorwację lub Słowenię/ chociaż tu nie byłam/
              . Ale mam porównanie Balaton a Chorwacja. Nie ma czego porównywać. Ciepła zupa
              koloru mleka w Balatonie i ciepła , lazurowa , przezroczysta woda w Adriatyku.
              Plaże nad Balatonem to zwykła trawa, czujesz się jak na łące. W Chorwacji co
              prawda piasku jak u nas też nie ma , ale przeważnie są plaże żwirkowe,
              drobnokamyczkowe, na których całkiem fajnie się plażuje / wiem bo sprawdziłam /.
              A o widokach nie ma co wspominać, Chorwacja to raj krajobrazowy, a nad Balatonem
              podobnie jak u nas. Wybór należy do Ciebie. A koszty. W Chorwacji drogo, ale
              czy Węgry takie tanie wątpię. Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku.
              • Gość: JH Re: Balaton czy Polska IP: *.pool.t-online.hu 02.07.09, 22:19
                A ja proponowałbym Balaton - jak by inaczej Węgier mógł :-). Balaton ostatnio ma
                coraz lepszą jakość wody z roku na rok, a co najmniej nie szczypie jak dostanie
                się do oczu. Ja osobiście nie lubię kamyków lub częściej skał pod nogą lub na
                wysokości kolan, ale niektórzy nie czerpią mułu nieważnie jak zbytego. Chyba co
                do jedzenia nie muszę przekonać nikogo, a koszty to koło 20% niższe niż w
                Chorwacji. Widoki ... nie wiem czy Anna pływała w Balatonie w trakcie zachodu
                słońca czy po zmierzchu, ale fantastycznie to wygląda. Woda jest fajna płytka,
                więc można sporo pograć w różne zabawy i gry w wodzie - kiedyś siedziałem w
                Balatonie przez 7 godzin non-stop. Oprócz trawy nad wodą niektóre kąpieliska
                przywożą piasek też, albo mozna korzystać z platform na wodzie. Polecam również
                wycieczki ze statkiem, naprawdę warto. Może wino w Badacsony?
                Według mnie Balaton jest super :-)
                Pozdrowienia, JH, www.bphome.hu
                • Gość: Misiola Re: Balaton czy Polska IP: *.unilever.com 03.07.09, 11:06
                  No to jestem w kropce :) Dwie odpowiedzi na moje wątpliwości i każda
                  skrajnie różna...
                  Ale chyba bardziej obiektywna jest opinia Ani, bo JH pieknie opisał
                  Balaton, ale myślę, że kierują nim w dużym stopniu względy
                  patrotyczne:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka