23.10.13, 09:50
Jaremka w sensie. Kciuki proszę...
Obserwuj wątek
        • yoma Re: Jedzie 23.10.13, 10:18
          Dzięki. Kciuki na intencję, żeby mu tracheo nie robili. Niech się okaże jakaś duperel, którą da się bezboleśnie usunąć...
                • yoma Re: Jedzie 23.10.13, 15:39
                  Dzięki, dobre kobiety, z serca smile

Narośl ziarninowa w krtani, być może zresztą spowodowana rurką intubacyjną. Usunięto, nic więcej nie widać, powinno być OK.

Uff. No. I tak dalej smile
                  • dorcia1234 Re: Jedzie 23.10.13, 16:23
                    Ależ nie ma za co. Kciuki trzymałyśmy z dobrego serca, i oczywiście kciuczymy dalej, żeby Jaremka mógł się wybrać w podróż do domku.
                    • yoma Re: Jedzie 23.10.13, 16:28
                      No tak, bo jak tak, to go będą lada dzień od respiratora odpinać smile Jak złapie własny oddech, to już naprawdę będzie dobrze.

Ważymy 1215 g, jakby kto pytał smile
                            • karple Re: Jedzie 23.10.13, 21:40
                              Yoma- ważycie już super!!! I cudnie, że tracheotomia odeszła w niepamięć!!!! teraz czekamy z kciukami na pierwszy samodzielny oddech no i na powrót do domu!!!! Jesteśmy z wami, trzymajcie się cieplutko kiss
                              • arim28 Re: Jedzie 24.10.13, 09:32

Tytul watku zasugerowal mi, ze nasz maly bohater jedzie do domum skoro sie wyjasnilo z narosla to ja kciukam za jazde do domu!
                                • yoma Re: Jedzie 24.10.13, 10:09
                                  Och, to jeszcze. Najpierw nauka oddychania, potem się awansuje dwa piętra wyżej z OIOMu na patologię noworodka i tam się uczy oddychać i jeść jednocześnie...jak wyjdzie koło spodziewanego terminu porodu, czyli koło świąt, to będzie dobrze. A dzielny jest niesłychanie. Wczoraj było widać, że zmęczony, obolały i na głupim jasiu, ale chętnie by porozrabiał, profilaktycznie znów go w kokon zawinęli.

No cóż ja mogę powiedzieć wszystkim ciotkom i wujkowi. Dzięki mogę powiedzieć i powtarzać, za kciuki i dobre słowa smile
                                  • karple Re: Jedzie 24.10.13, 12:23
                                    Ojej cudnie by było gdybyście święta spędzili w domu!!! To z pewnościa byłby dla was NAJWIĘKSZY I NAJCUDOWNIEJSZY prezent!!! Oj teraz trzymam kciuki jeszcze mocniej!!! raz za zdrówko Jaremki a dwa za wspólne domowe święta!!!!
      • yoma Re: Jedzie 12.11.13, 09:48
        Rośnie pięknie, 1650 g, ca 46 cm wzrostu

z rozrabianiem lepiej, żeby się uspokoił, bo jak rozrabia, to łapie skurcze oskrzeli i się dusi. Wczoraj był nad podziw spokojny, wszystkie pielęgniarki padły na kolana i wzniosły modły dziękczynne, boż daje im popalić.

Dostał nowy wypasiony inkubator, cała kopuła może podjechać pod sufit, a mały zostaje w otwartym podgrzewanym łóżeczku i zaprawdę powiadam wam, to jest zupełnie inna rozmowa twarzą w twarz smile

Zwłaszcza że mu się buźka uwolniła od rurki intubacyjnej, to teraz sprawdza, co można z buźką zrobić. Założyli borokowi jednak tracheostomię, a to dla ratowania życia, jak się będzie dusił, no i dalej się uczy oddychać.

Fotki jakieś podrzucę, jak ściągnę z telefonu. No ładny on jest. Zupełnie obiektywnie smile

Dzięki za pamięć smile
        • yvi1 Re: Jedzie 12.11.13, 10:23
          Ale slicznie rosnie!
          No trudno,ze tracheostome dostal,ale dobrze ze respiratora juz nie potrzebuje smile
          A juz nie dlugo i po tym zostanie tylko wspomnienie smile
          Niech rosnie ,broi i czekam na zdjecia!
          Sliczny jest na pewno i calkiem wyjatkowy!
          Pomysl sobie ile " czlowiekowych" ,kocich i psich kciukow jest razem z Wamismile!
          Pozdrowienia i duzo calusow od " cioci" Iwony i Gismo !
          • yoma Re: Jedzie 12.11.13, 11:03
            Dzięki smile Respirator jeszcze ma, bo ledwie w zeszły piątek mu tracheo robili... dopiero dzisiaj będzie lekarz prowadzący i zdecyduje, co dalej. Jak go odłączają celem pielęgnacji, to radzi sobie dobrze.

Można CPAP do tracheo podłączyć?
              • yvi1 Re: Jedzie 12.11.13, 16:17
                IPAP to u doroslych znaczylo pelne oddychanie maszyny za czlowieka,a CPAP to byla taka lekka pomocsmile.CPAP byl powoli odstawiany,az do pelnego samodzielnego oddychania.
                Jeszcze pomiedzy byly dwa rozne inne formy,ale bardzo rzadko je u nas stosowano.
                Dlatego Jaremka ,jak piszesz jest juz na bardzo dobrej drodze.Wiadomo,niekiedy etapy trzeba powtarzac,ale najwazniejsze ,ze krok za kroczkiem do przodusmile.
                Kciuki nadal trzymane za wspolna Gwiazdke u Was w domusmile!
                • yoma Re: Jedzie 12.11.13, 16:25
                  No właśnie tyle już wiem smile W tej chwili jest na tej pośredniej formie, sam odwala większość roboty, a respirator tylko 20 oddechów na minutę. Potem ma przejść na CPAP, a potem na samodzielne. Doktor się wzięła za niego, nie ma gadania chłopie, uczysz się oddychać i już. No to się uczy. Widać, że ciężko pracuje.

No i to, że jak się zacznie dusić, to będzie którędy podać mu powietrze, to jednak ulga jest.
                  • noirdesir2 Re: Jedzie 12.11.13, 19:40
                    ja też cały czas śledzę wątek i podcztuję wieści. cieszy mnie, że już grubo ponad półtora kilo waży Jaremka smile dzielny chłopak, super, że ma taką dobrą opiekę w szpitalu. trzymajcie się zdrowo wszyscy i powodzenia dalej smile buźki!
                      • noirdesir2 Re: Jedzie 13.11.13, 22:45
                        yoma napisała:

> O, Noir smile dawno chciałam spytać, co u was, ale się bałam smile

to ja nie chciałam się wpychać z moimi ciążowymi podnietami na poczekajkę, świadomie się usunęłam, bo twój Jaremka potrzebuje bardziej wsparcia i kciuków zakątkowców. a u mnie ok, zaczynam 38 tydzień, ciąża generalnie przebiega spokojnie, więc nic, tylko czekamy. utyłam 14 kilo, brzuch mam z rodzaju "wystająca piłka" i robi mi za stoliczek jak siedze na kanapie big_grin jak tylko Stasiu zawita na tym świecie, pośpieszę z powiadomieniem smile śledzę cały czas twoje wątki i naprawdę myślę, że jesteście wszyscy bardzo dzielni. nie modlę się, bo ja nie z tych, ale cały czas życzę wam na odległość, żeby synuś rozwijał się bezproblemowo. pozdrowionka!
                        • yoma Re: Jedzie 14.11.13, 10:23
                          Dzięki smile No to trzymajcie się zdrowo, a co do ciążowych podniet, toż myślę, że kciuków i ogromnych serc Zakątkowców wystarczy dla wszystkich... smile

W każdym razie mnie jako matce wcześniaka gadanie o zdrowych ciążach nie przeszkadza wcale a wcale, o.
                              • yvi1 Re: Jedzie 15.11.13, 10:37
                                https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/wg/qh/63fo/AhPKh9HAC2vQ1tzmHX.jpg
                                Tak mi sie z puff,puff skojarzylo smile
                                Kochany dzielny Slodziaczku,przyj do przodu jak ta lokomotywasmile!
                                Kciuki zacisniete nadal i czekamy dalej na same pomyslne wiesci!
                                  • yoma Re: Jedzie 15.11.13, 16:49
                                    Prze do przodu jak lokomotywa

jak dalej pójdzie w tym tempie, to chłopakowi niedługo nogi z inkubatora zaczną wystawać. 60 g nabił w jeden dzień. 1840.

Oddychania uczy się ładnie. Doktor mówi, że jeśli się nic nie zmieni, to w przyszłym tygodniu będzie można zacząć brać na ręce.

A żebyśmy nie myśleli, że życie to miód, wylazła mu retinopatia II stopnia. Czemuś się nie przejęłam wcale, II to jest nic, przy III może bym się zaczęła martwić. Retinopatia to jest niewydolność naczyń siatkówki: są za małe albo jest ich za mało, żeby tę siatkówkę należycie odżywić, co prowadzi do martwic i odklejania się, a w konsekwencji do ślepoty. Ale II stopień albo ładnie cofa się sam, albo mu laserem przykleją.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka