Dodaj do ulubionych

Islam - inna religia

27.09.16, 11:07
Napływ ludności muzułmańskiej z południowo - zachodniej Azji do Europy sprawił, że wielu z nas jest nastawionych wrogo do tej religii, a inni wręcz przeciwnie - przyjmują ją jako jedyną w której mogą odnaleźć miłość. Wielu młodych ludzi przechodzi na islam widząc w tym swoje bezpieczeństwo, bo zrazili się do religii swoich ojców i nie czuli się w ich wspólnocie. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które tęskniąc za czułością i bezpieczeństwem otrzymanym od mężczyzny wychodzą za pięknego i czułego Araba. Niestety sytuacja się diametralnie zmienia, gdy wyjeżdżają z mężem do jego ojczyzny, o czym możemy przeczytać w książce pt" Tylko z córką".
Jest to religia monoteistyczna zakładająca z grubsza rzecz biorąc te same kanony co religia chrześcijańska (mam na myśli dekalog). Podstawą islamu jest 5 zasad i obowiązków muzułmanina:
- Wyznanie wiary w jednego Boga (szahada)

- pięciokrotna modlitwa w ciągu dnia

- post w miesiącu ramadanu

- jałmużna na rzecz ubogich

- pielgrzymka do Mekki przynajmniej raz w życiu.
Są jednak różnice, które każdego z nas mogą niepokoić. Islam dopuszcza wielożeństwo, co wyklucza w rodzinie 9 jak często się okazuje i również w życiu społecznym) równorzędną rolę kobiety. Koran (święta księga islamu) zakłada wzajemny szacunek i równość płci , dopuszcza jednak stosowania kar cielesnych wobec kobiet.Mężczyzna jako człowiek "silniejszy" jest odpowiedzialny za utrzymanie rodziny. Są kraje w których tradycja nie przyzwala kobietom piastowania urzędów i pracowania poza domem. W efekcie wiele z nich jest niewykształconych i nie zna życia poza zaciszem domowego ogniska.

Koran - podobnie jak biblia potępia zabójstwa z wyjątkiem jednak przypadku kary... Mąż może zatem skazać niewierną żonę na ukamienowanie zgodnie ze swoją wiarą! W surze 9 koranu wzywa się do walki zbrojnej przeciwko wrogom religii , mimo, że równocześnie nakazuje szacunek dla innowierców... W latach 90 xx wieku powstała w Kandaharze grupa około 30 studentów medresy (szkoły koranu)skupiona w okól mułły Mahommada Omara zwana później talibami. 27 ix 1996 roku zdobyli oni Kabul i ogłosili powstanie islamskiego Emiratu Afganistanu. Za ich rządów panował reżim , który doprowadził do katastrofy ekonomicznej Afganistanu, równocześnie kwitła produkcja opium (prawnie zakazana). Do dziś wielu Polaków utożsamia islam z z nieludzkimi metodami rządów Talibów. cnd.
Obserwuj wątek
  • grazkavita Sytuacja kobiet w Arabii Saudyjskiej 29.09.16, 13:56
   Pewna bardzo zamożna kobieta z Arabii Saudyjskiej postanowiła opowiedzieć dziennikarce Jean P. Sasson o sytuacji kobiet w swoim kraju. Owocem tych zeznan jest książka pt. "Księżniczka"Kobiety u schyłku XX w. w tym kraju ( nie wiem jak jest obecnie, ale przypuszczam, że podobnie) są traktowane jak ludzie gorszego gatunku niż mężczyźni.:dziedziczą o połowę mniej w porównaniu z mężczyznami, nie mają praw obywatelskich i nie mogą zeznawać w sądzie.Stąd ze wszystkich sytuacji "damsko- męskich" wychodzą cało, tymczasem kobiety są zawsze winne. Nawet jeśli kobieta jest ofiarą gwałtu może być skazana na ukamienowanie za swoje "lubieżne i prowokacyjne zachowanie. Kilku młodych mężczyzn zgwałciło młodą kobietę."Strażnicy religii zwani mutawa orzekli, że łamiąc prawo zhańbiła swoja rodzinę i musi zostać ukamienowana. Mężczyźni natomiast byli tylko pouczeni przez innych o niewłaściwym zachowaniu się. Kobietę następnego dnia po urodzeniu ukamienowano, a co do dziecka wiadomo było, że rodzina się go wyrzeknie." Egzekucja ukamienowania:" Tłum zbierał się od świtu. Nie mogli doczekać się skazanej. Kiedy zgromadzeni zaczęli okazywać zniecierpliwienie i gniew, zajechał samochód policyjny i brutalnie wywleczono z niego piękna dwudziestoparuletnia dziewczynę. Miała zwiazane ręce i nisko opuszczoną głowę.. Urzędnik głośno odczytał o co została oskarżona. Brudną szmatą zakneblowano jej usta, na głowę wciągnięto czarny kaptur i zmuszono ją by uklękła. Egzekutor wymierzył jej chłostę3 - pięćdziesiat uderzeń w plecy. Następnie przyjechała ciężarówka z której wysypano kamienie.Człowiek , który odczytał wyrok poinformował tłum , że pora zacząć egzekucję.. Natychmiast grupka ludzi, głównie mężczyzn rzuciła się w stronę kamieni i zaczęła je ciskać w skazaną. Szybko upadła na ziemię, lecz nadal jeszcze żyła. Od czasu do czasu egzekucje przerywano, by lekarz mógł sprawdzić puls. Po prawie dwóch godzinach oznajmił zgon i przestano miotać kamieniami". Przyznam się , że o takim barbarzyństwie nie miałam pojęcia! cnd.
   • grazkavita Re: Sytuacja kobiet w Arabii Saudyjskiej 30.09.16, 11:00
    Dzieci w zależności od płci są różnie traktowane.Pozycja syna wśród jego sióstr jest znacznie lepsza. Dostaje wszystko czego zażąda i nie jest za nic odpowiedzialny. Stąd już od dzieciństwa jest wychowywany w przeświadczeniu, że kobiety są tylko po to , by służyć mężczyznom. Bogaci młodzieńcy idąc śladem swych ojców gwałcą małe dziewczynki za pozwoleniem ich biednych matek, które zgadzają się na okaleczenie psychiczne i fizyczne swych dzieci, bo dostaja za to pieniądze. " Drzwi nie były zamknięte i nagle ujrzałyśmy Hadiego, gwałcącego małą najwyżej ośmioletnią dziewczynkę.Ali ją przytrzymywał. Krew była wszędzie." "W progu stanęła Egipcjanka w wieku około czterdziestu lat. Ali wręczył jej 15 egipskich funtów i spytał się czy ma więcej córek. Kobieta skinęła twierdząco. Matka z obojętną twarzą wzięła córeczkę za rękę Mała szła kulejąc, łzy spływały jej po twarzy." " Pomimo przyłapania ich na gorącym uczynku ALI i Hadi zachowywali się jakby nic się nie wydarzyło. Gdy spytałam się Hadiego jak może uważać się za strażnika religii roześmiał mi się w twarz. Zwróciłam się do Alego i powiedziałam , że powiem o wszystkim ojcu. Roześmiał się jeszcze głośniej niż Hadi i powiedział, że ojciec sam mu dał kontakt z człowiekiem , który zapewnia tego rodzaju usługi. Oznajmił, że z małymi dziewczynkami jest zabawniej, a poza tym ojciec sam zawsze to robi w Kairze."
    Dziewczynka 12 - letnia, która zaczyna miesiączkować musi zacząć ubierać się jak kobieta i może zostać wydana za mąż. Najczęściej ojcowie szukają bogatych mężczyzn o konekcjach, aby sami mogli się wzbogacić. Los ich córki, która prawdopodobnie w czasie nocy poślubnej zostanie zgwałcona ich nie obchodzi.Córka ma być posłuszna , a jej rodzina nie ma prawa ją odwiedzać.
    Przed zaślubinami na małej dziewczynce dokonuje się zabiegu obrzezania, który wywołuje straszliwy ból i okalecza ją na cale życie, gdyż wielkie blizny powstałe po zabiegu wywołują podczas stosunku krwawienie i ból. Zabiegu dokonują kobiety! Tak jakby mściły się za swój los...
    Jeśli kobieta wyjdzie za mąż wbrew woli rodziny czeka ją kara. Może to być tzw. pokój odosobnienia pozbawiony okien. Jedzenie podaje się kobiecie przez szparę w drzwiach. Często taka dożywotnia kara kończy się chorobą psychiczną i próbami samobójczymi.
    Reasumując , nie spotkałam się z większym okrucieństwem wobec płci pięknej , jak właśnie w tym kraju!
    • grazkavita Rządy Talibów w Kabulu 02.10.16, 19:12
     Okupacja Afganistanu przez Talibów dała się we znaki jej mieszkańcom mimo, że jedni i drudzy są muzułmanami. O ile jednak gdy w Afganistanie nie było Talibów żyło się w tym państwie bez strachu , kobiety mogły się kształcić i pracować , to o tyle za czasów Talibów w Afganistanie panował reżim, a gospodarka tego kraju bardzo podupadła.
     Zamknięto szkoły dla dziewcząt. Bito kobiety wychodzące z domu nie ubrane w burki ( strój zakrywający wszystko oprócz oczu) , a jeśli kobieta nie była z mahramem mogła znaleźć się we więzieniu (mahram to męski członek rodziny towarzyszący kobiecie poza domem). 'Wprowadzono zakaz wszelkich rozrywek, które mogły zakłócić modlitwę. Nielegalne było kino, telewizja, gra w szachy i w karty, a nawet popularne wśród dzieci puszczanie latawców. Mężczyźni , aby nie zostać wcielonym do armii Talibów uciekali za granice. W domu pozostawali chłopcy, którzy pełnili rolę mahramów. Jedna z kobiet w Kabulu założyła zakład krawiecki., a potem gdy miała dużo zamówień szkołę krawiecką. A oto regulamin tej placówki" Po pierwsze zawsze przychodź i zdejmuj ją dopiero w środku. Duża chusta nie wystarczy. Zdajemy sobie sprawę , że burki są drogie i dlatego przewidujemy pożyczkę na jej zakup.Zasady dotyczące ubioru: zalecamy luźne spodnie i bluzki z długimi rękawami , buty nie mogą być białe.Biel jest kolorem flagi talibów, zakazali jej używać.Nie wolno malować paznokci. Strażnicy zwracają uwagę na dłonie.
     Po drugie, żadnych głośnych rozmów ani śmiechów. Sąsiedzi wspierają nas, a my wspieramy lokalną społeczność, nie chcemy problemów ze względu na nich i na siebie. Gdyby Talibowie zamknęli naszą firmę, wpłynęłoby to niekorzystnie nie tylko na los właścicielek , ale także na los okolicznych rodzin.
     Po trzecie nie wolno rozmawiać z mężczyznami poza własnym mahramem.Grozi to natychmiastowym zwolnieniem z pracy. Jeśli zobaczysz, że któraś z pracownic to robi masz obowiązek mnie o tym poinformować. Wprowadziliśmy te zasady dla wspólnego dobra wszystkich zainteresowanych i nie przewidujemy wyjątków"
     Kobiety nie mogły być leczone przez mężczyzn i nie mogły ich dotykać . Bilety w tramwaju kobietom sprzedawał chłopiec.Szpitale nie posiadały dostatecznej ilości personelu i środków. Wyjście kobiety z chorym dzieckiem wiązało się ze śmiertelnym ryzykiem. Choć panowanie Talibów nie trwało długo do dziś niektórzy myślą, że kobiety w Afganistanie nie mogą uczyć się, pracować i być badane przez lekarza mężczyznę... cnd.
     • grazkavita Dżihad i terroryści. 05.10.16, 16:50
      Z rejonów Syrii napływają uchodźcy do Europy. Natomiast z Europy w szeregi dżihadzistów są werbowani najczęściej młodzi ludzie, którzy dają się omamić terrorystom i wyruszają w imię Allaha na świętą wojnę z innowiercami stanowiąc" mięso armatnie". Natychmiast po przyjeździe zabiera im się paszport uniemożliwiając drogę powrotną, a wizja raju zamienia się w brutalna wojnę w której największym honorem jest śmierć w imię Allaha i9 to często śmierć samobójcza. Wielu bowiem ginie jako "żywe bomby" w atakach terrorystycznych. Często są to dzieci.
      Dlaczego młody człowiek wyjeżdża na pewną śmierć lub niewolę ze swego rodzinnego kraju opuszczając na zawsze znajomych i rodzinę? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź czytając książkę pt" Dżihadystka" autorki o pseudonimie Anna Erelle. Prawdziwe jej nazwisko nigdy nie zostanie ujawnione, gdyż nałożono na nią wyrok śmierci zwany fatwą. tzn., że jeśli jakikolwiek islamista ją rozpozna to: "Moi bracia na całym świecie, oto wezwanie do fatwy na tą nieczystą istotę, która szydzi z Wszechmogącego. Jeśli ja zobaczycie - gdziekolwiek by to było - bądźcie posłuszni prawu islamu i zabijcie ją. Jej śmierć ma być powolna i bolesna. Kto szydzi z islamu zapłaci za to krwią. Jest bardziej nieczysta niż pies, zgwałćcie ją, ukamienujcie, zabijcie.Iszallah."cnd.
      • grazkavita Re: Dżihad i terroryści. 05.10.16, 19:58
       Zaczęło się od tego, że pewna dziennikarka przyjęła na facebooku avatar "melodie" i zapoznała sie z terrorystą Billelem.Udawała przed nim niewinna 18 - latkę pragnącą ciepła i miłości. Zaraz na samym początku wymaga od niej odpowiedniego stroju, a jednocześnie obsypuje ją komplementami i cudowną wizja:"Więc się nawróciłaś...Przygotuj się na hidźrę, zajmę się Tobą Melodie. Po propozycji skypowania od razu przechodzi do hidżry! Wie czego chce i nie traci czasu! Po chwili rozmowy, po kilku zdaniach proponuje dziewczynie, o której wie jedynie, że nawróciła się na islam, by przyjechała do niego, do najkrwawszego miasta na świecie. Bez skrupułów zachęca ją, by przekreśliła całą swoją przeszłość, by zapomniała skąd pochodzi, porzuciła rodzinę i przyjaciół, chyba że może i oni chcieliby walczyć w jego świętej sprawie. Odrodzić się gdzie indziej i czekać aż Bóg otworzy nam bramy raju..."
       Młoda i nieśmiała dziewczyna dostaje pierwsz podarunek od terrorysty - jego zdjęcie. Przedstawia ona młodego, pięknego mężczyznę trzymającego w rękach karabin. Billel nie ukrywa przed dziewczyną o co tu chodzi, mówi o trzech rodzajach wojowników i o tym, że chce być jej narzeczonym. "Są trzy rodzaje bojowników;ci, którzy walczą na froncie, ci, którzy zostają samobójcami, i ci, którzy wracają do Francji , by karać niewiernych."
       "karać? Jak?"
       "Wiesz przecież, jak Mohamed..."
       Billel robi aluzję do postaci Mohameda Meraha zabójcy z Tuluzy. Melodie jednak nie rozumie."Kim jest Mohamed? i jak karze niewiernych?"
       "Przecież mieszkasz w Tuluzie, tak? Zabójca na skuterze nic ci nie mówi? Jest jedna zasada:siać postrach wśród wrogów Allaha."
       "Ale Merah zabił też dzieci...Dzieci sa czyste i niewinne i nie mogą być niczyimi wrogami..."
       "Jakaś ty naiwna, Melodie...Lubisz dzieci?Pewnego dnia będziesz je miała ,inszallah.Wiesz tu bardzo wiele sierot czeka na mamę. Siostry Daesz codziennie się nimi zajmują, są wspaniałe.Będzie ci z nimi dobrze, jesteście bardzo podobne."
       Billel robi unik.Stara się uśpić wrażliwość Melodie, której zupełnie nie zna, uderzając w czułe tony. Ostatecznie nie ważne o czym rozmawia; najważniejsze, że prowadzi ją tam gdzie chce.Skoro Melodie zdradza pewną sympatię do dzieci, Billel podsuwa jej myśl, że może zostać zastępczą matką.Jego rozmówczyni zapomina , że rozmawiali o tym co zrobił Mohamed Merah."
       Manipulacja młodą dziewczyną trwa nadal. Billel opowiada jej o wspaniałej Syrii:"Ależ tu w Syrii, jest genialnie!Tu jest wszystko!Maszallah musisz mi uwierzyć :to raj! Wiele kobiet marzy o nas , żołnierzach Allaha!" Terrorysta pokazuje tez uśmiechnięte twarze poległych wojowników i zmaltretowane zwłoki innowierców. W rzeczywistości uśmiech się robi sztucznie na świerzych trupach wojowników, a innowierców fotografuje się po pewnym czasie, gdy zwłoki znajdują się już w czasie rozkładu. Niespełna po dwóch tygodniach "znajomości" dziewczyna się zgadza zostać jego narzeczona, a po po następnym tygodniu on oświadcza, że mogą wziąć ślub na odległość i gdy przyjedzie będzie już jego żoną! Nie ukrywa przy tym co się za tym kryje gdy zostaną"sam na sam"Kiedy jesteś z mężem sam na sam robisz co chcesz.Jesteś mu oddana.Ale tylko jemu.Masz robić wszystko o co cię poprosi.Pod sitarem i burką możesz nosić co tylko chcesz. Pasy do pończoch, ponętną bieliznę, wszystko co podoba się twojemu mężowi...Lubisz ładną bieliznę, kochanie?" Pyta się czy jest dziewicą i twierdzi , że jej dziewictwo sprawdzą przed nocą poślubną"starsze kobiety". Kłamanie w tej tak ważnej sprawie jest karalne! Wśród pieszczotliwych słówek przemyca prawdę o bestialskim traktowaniu kobiet i nie ukrywa wcale, że życie jej oprócz tego, że będzie w raju, będzie polegało na walce i zabijaniu wrogów, ciężkiej pracy i całkowitej uległości wobec męża...
       Przestrzegam zatem Was młode dziewczyny przed takimi miłymi mężczyznami , którzy są zdolni do wydania fatwy na wasze młode życie!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka