Dodaj do ulubionych

Panie L. ! Może chociaż z 5% ...

06.02.11, 20:34
Może chociaż z 5-6% podwyżki, bo inflacja zżarła dużą część naszych zarobków. To z kolei zżarło dużą część naszej motywacji do pracy. A to z kolei zżera dobre wyniki osiągane przez firmę. Bądz pan człowiekiem, przerwij pan to błędne koło !
Obserwuj wątek
    • nikt_znany Re: Panie L. ! Może chociaż z 5% ... 07.02.11, 00:12
      Witaj,

nie liczył bym nawet na 2%. Inflacja wszystkim zżera dochody. Centrala rośnie, nowe regiony a co za tym idzie koszty też. A nowe stanowiska trzeba obsadzić, auta kupić, telefony rozdać. Myślę że p. Lella nie ma większego problemu z zamknięciem swoje domowego budżetu, więc inflacją się nie przejmuje.

pozdrawiam
      • almon33 Re: Panie L. ! Może chociaż z 5% ... 07.02.11, 12:08
        Co się dzieje z tą firmą jak pracownicy stają się "żebrakami" o swoje ciężko zarobione pieniądze????
        Ciekawe jaka motywacja będzie za rok? I co nowego wymyślą super głowy żeby pracownicy zapomnieli o dwóch planowanych podwyżkach z tamtego roku?
        I jak zareagują wszechwładni 1 maja jak Niemcy się otworzą...a coraz więcej ludzi ma coraz gorsze zdanie o Nas jako firmie... personel dobiera się do rządzenia przez wspaniałych kierowników, bo niedaj Boże jak będzie lepszy ode mnie to zaraz trzeba knuć, żeby sie pozbyć..
        Castoramy chyba koniec bliski....
      • antycedura Re: Panie L. ! Może chociaż z 5% ... 08.02.11, 09:45
        Aby znów powrócić do krajowej czołówki płacowej rynku DIY podwyżka musiałaby być na poziomie 20-30%. Wówczas też zachowana byłaby również równowaga pomiędzy pozycją na rynku, celami sprzedażowymi a wynagrodzeniem za pracę. Dyrektor HR zlecił badanie rynku jakiś czas temu i okazuje się że płace w casto są na poziomie mediany, wiec takie błagania można sobie pod ołtarzem w niedzielę mruczeć. Szkoda, że na poziomie mediany nie są wymagania zarządu, regionu, dyrekcji i kierownictwa.
        Pozamaterialna motywacja nie istnieje za sprawą marnej jakości dyrekcji i kierownictwa w większości sklepów, więc pozostaje jedynie przeczekać i modlić się o powrót rynku pracownika, a nie pracodawcy. Jeśli taki powrót nadejdzie szeregi casto natychmiast się przewietrzą - większość odejdzie w poszukiwaniu innego już pracodawcy.
        • beduin8013 Re: Panie L. ! Może chociaż z 5% ... 25.02.11, 19:00
          no pamietam jak dzis jak anglia sie otworzyla to nawet dwie podwyzki plus rewaloryzacje w roku bo te kur.. sie baly ze wszyscy odejda mam nadzieje ze obudza sie jak niemcy sie otworza. a pan L. chce z nas zrobic biedronke wyssac kase do zera i ulotnic sie na inne stanowisko zalaTwione najprawdopodobniej przez jakiegos znajomka
    • murasame Re: Panie L. ! Może chociaż z 5% ... 08.02.11, 11:15
      LOL Przejrzyjcie sobie tematy tego forum, przy "powitaniu" pana L. ktoś dostanie wyjaśnił że postać ta słynie z wyników dla zapadu [$] i zajeżdżania pracowników firmy. Co doskonale łączy się i idealnie pasuje do polityki grupy KF > Przejąć coś, wycisnąć ile się da niezważająca na pracowników, klientów i reputacje a potem jak już firma przestaje przynosić tak duże korzyści, a załoga to banda nowych ludzi którzy sobie nie radzą z tą garstką klientów co jest... odsprzedać i kupić sobie kolejną firmę :]

Patrząc po spadku obrotu i odwiedzających jesteśmy ok półmetka w planie "wydojenie".

Stare into the abyss, and see your end!
    • lala8000 Re: Panie L. ! Może chociaż z 5% ... 23.02.11, 20:45
      Pan L jest nastawiony przede wszystkim na zysk - to już wiemy wszyscy. Człowiek go nie obchodzi.

Ze smutkiem stwierdzam, że gdybym był na jego miejscu - miesięczna wyplata ok. 50000, roczna premia za którą kupiłbym ładny, spory domek, też by mnie przestał interesować los takich pionków jak Ja smile

• xelectric Re: Panie L. ! Może chociaż z 5% ... 27.02.11, 20:09
      ruletka100 napisała:

> Może chociaż z 5-6% podwyżki, > !
      i no to jest wlasnie myslenie...jesli np masz 2500 brutto, to 5% to 125zł...brutto!! chciałbyś podwyżkę ~100zł? a niech Ci dadza i bedą mieli z toba spokój przez 2 lata LOL wg mnie takie 100 zł to zapchanie ust żeby się już nic nie odzywali...ja zdecydowanie wole poczekac z rok i dostać 300brutto...oczywiście nie dostac nic przez 2-3 lata to tez lipa i porażka, ale głownie zalezy to od kierownikow jak sie starają. Jedni pojdą do dyrka i ten im odpowie to i tamto i się zamkną, a są tacy jak ode mnie ze niby podwyżki mialy być dla jednaj osoby z działu a u niego dostały 4 osoby!! powalczył, jakies argumenty i jakoś sie dało. ale generalnie niezłym posunieciem "góry" bylby manewr że wszyscy pracownicy dostaja w calej polsce po 100...takie castosikowe w hołdzie CastoPolakowismile)
    • nikt_znany Re: Panie L. ! Może chociaż z 5% ... 11.03.11, 23:42
      Cóż, jeśli komukolwiek wystarczy 100 zł podwyżki to ok, ale widząc rosnące ceny, kurs franka itp. to 100 zł to jałmużna a nie motywacja do pracy. Wymagania w firmie rosną, cięcie etatów, oszczędności, i tylko słupki i słupki. Nie wiem kiedy ostatnią podwyżkę dostaliście ale ja już nie pamiętam a i tak niewielka była.
      Więc życzę wszystkim dużych podwyżek a dzieki temu motywacji do pracy i kryzys przetrzymamy smile
      • 0_trelemorele Re: Panie L. ! Może chociaż z 5% ... 13.03.11, 19:28
        chociaż z 5%, za to co robimy (jeżeli by nie było ekipy sprzątającej to byśmy musieli jeszcze kibelki myc) i za te zniewagi klientów (bo tylko 25% jest miłych, dzięki którym fajnie się pracuje)??? uważam, że to bardzo bardzo mało. zresztą ktoś tu chyba zapomina, że to dzięki nam castożuczkom cała casto machina brnie do przodu. gdyby nie my to ci wyżej nie mieli by nic. ale tabelki i wykresy, które się ogląda siedząc przy biurku są ważniejsze. mało tego brak motywacji przez podwyżki to jedno a brak chociażby pochwały to drugie. jaką ma miec człowiek motywacje jak ciężko pracując dostaje ciągle tą samą wypłatę gdzie wszystko idzie do góry, i jeszcze jak cały dzień zapier... to nie widzą chyba, że jak staniesz na chwile żeby odsapnąc to cię spier...lą, że nic nie robisz.
      • antycedura Re: Panie L. ! Może chociaż z 5% ... 25.03.11, 20:38
        ruletka100 napisała:

> No to jak ?
        > Będzie coś ?

Biorąc pod uwagę opublikowane wczoraj wyniki Kingfishera to przydałaby się rewaloryzacja punktu bazowego. Naszym kosztem spółka wygenerowała całkiem spory (znacznie większy niż w roku poprzednim) zysk przy regresji obrotu LFL. Zyskiem należy się dzielić nie tylko z akcjonariuszami w Londynie, tym bardziej, że nie inwestuje się tak mocno w nowe sklepy - ambitne plany kilkunastu otwarć nowych sklepów w roku kolejny raz zostały zredukowane do 6 otwarć.
        • xelectric Re: Panie L. ! Może chociaż z 5% ... 26.03.11, 09:19
          6 otwarć w roku to i tak sporo!! 2 miesięczna implantacja sklepu czyli cały rok coś się dzieje, czyli non stop ludzie są wysyłani na inne sklepy czyli zawsze kogoś nie będzie a pracy na swoim sklepie jak wszyscy mówią sporo. dochodzą do tego obsuwki i niezaplanowane sytuacje których na kazdej implantacji sporo. poza tym nowe sklepy i reimplantacje istniejacych. chyba wole żeby otwarć było kilka bo potem beda hasla ze się nie wyrabiamy na swoim sklepie więc niestety podwyzek i premii brak heh
    • xelectric Re: Panie L. ! Może chociaż z 5% ... 21.04.11, 17:45
      i co dostałeś ruletko te 5% podwyzki hahaah u mnie podostawali 100zl...brutto konkretnie po 3 latach bez podwyżki...mam nadzieje ze tez tyle dostałeś i sie zamkniesz na kolejne 3 lata...za 6miesięcy znów będziesz myślał o podwyżce i bluzgał na 100brutto ale bądź z siebie dumny bo moze ktoś przeczytał twojego posta, zrobiło mu się zal i spełnił twoje oczekiwania LOL
      • ruletka100 Re: Panie L. ! Może chociaż z 5% ... 22.04.11, 12:36
        Nie dostałam nic, niektórzy podostawali faktycznie śmiesznie małe kwoty. Ale wiedziałam już od kilku tygodni, że nic nie dostanę i może dobrze, bo zmotywowało mnie to do działania. Znalazłam nową pracę ! Pieniądze jak na razie porównywalne, ale praca lżejsza, dużo ciekawsza i duuużo większe perspektywy rozwoju.
        Pamiętajcie, że sami kreujecie swoją przyszłość i sami musicie o nią zadbać a kto stoi w miejscu ten się cofa.
        Pozdrawiam wszystkich serdecznie !
      • black_and_white_fighter Re: Panie L. ! Może chociaż z 5% ... 26.04.11, 21:03
        jakby nie bylo zawsze bedzie zle
        zawsze sa poszkodowani
        dawanie po rowno to nie do konca dobre rozwiazanie aczkolwiek dla kierasa najprostsze i bezpieczne
        zdecydowanie wolalbym dostac 200zl niz 100 ja i 100 jakis leser

u nas o podwyzkach cicho - dowiemy sie juz z wyplaty kto dostal i ile - wazne zeby byla obsada na swieta i na dlugi weekend - potem moga sie posypac elki big_grin sprytnie to sobie wymyslili
      • black_and_white_fighter Re: Panie L. ! Może chociaż z 5% ... 26.04.11, 21:17
        zapomnialem

zapraszam do naszej castopropagandy (castopuls) - mozecie sie dowiedziec co sie dzieje z pieniedzmi ciezko przez nas zarobionymi:

- konferencja kierownictwa (ladne zdjecia - piekna oprawa - warszawa hilton, opera narodowa...) - nie chce nawet myslec ile zer zostalo na to wydanych...
        - w zeszlym roku obrachunkowym zarobek wiekszy od poprzedniego roku o jakis niecaly procent, obroty w gore o 3 procent (niezle jak na kryzysowy rok) - mozna tez poczytac jak to uzyskano - DZIEKUJEMY PANIE LELLA
        - rowniez jest podsumowanie wynikow grupy kingfisher - o ile dobrze pamietam to Casto Polska zawsze byla wysoko w grupie - kwoty i procenty przyprawiaja o bol glowy - skutek - zwiekszenie dywidendy akcjonariuszom o 29 procent - to jest podwyzka nie big_grin
        - mamy 2 nowe regiony - HELL YEAH! - w koncu mozna awansowac na nowe stanowiska jakies lekko liczac 20 osob smile
        - w najblizszych latach otwarcie ok 40-50 sklepow - wiecie juz gdzie sa wasze podwyzki? Bedzie Castorama Zawiercie, Castorama Opatow itp - beda robily ok 10 tys obrotu dziennie i dalej wielkie sklepy z czolowej 10-20 beda na nie pracowac w pocie czola - a nastepnie zostana spoliczkowane brakiem premi typu P8
        - nowy format - przez nastepne lata wszystkie casto maja wygladac jak te nowo otwierane - ile to jest pieniedzy... ogrom - po co wiec dawac podwyzki skoro udalo sie zwiekszyc obroty zwiekszyc dochod a zmniejszyc zatrudnienie na sklepach?? przeznaczmy to na bezsensowne przebudowy co roku (zmiany kolorow plyt, podlogi itd) a za reszte kupimy sobie nowe insygnie - plebsowi rzucimy 50-100zl po 3 latach i na kolejny rok mordy zamkniete - a jak nie pasi to do basi...

Pisac mozna by wiele. Nie wszystko zdazylem przeczytac... chyba zabraklo mi sil

jakies wnioski - dla mnie to niezly policzek... szczegolnie gdy czytam list Pana Dyrektora - "Drodzy Koledzy i Kolezanki"
        • nikt_znany Re: Panie L. ! Może chociaż z 5% ... 26.04.11, 22:25
          Witaj, a ty jeszcze czytasz to badziewie Castopuls?
          Z numeru na numer coraz więcej miejsca poświęcone jest a to konferencji kierownictwa, a to super zyskom, a to zmianom w regionach. Coraz mniej za to o ludziach, bo to robole, którym jak sie nie podoba to zwolnić. Mam wrażenie że firma już przeszła od modelu człowiek to wartość do modelu robimy ci łaskę że cie nie zwolniliśmy.
          Nic, tylko z uśmiechem i motywacją chodzić do roboty, bo to praca już nie jest, bo za pracę po 3 latach nie dostaje się 100 zł brutto podwyżki.

pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka