29.06.17, 09:34
Witam,
Proszę o podanie prawidłowego schematu leczenia ospy. Córka lat 7 ma od dziś pierwsze kropki (w przedszkolu są przypadki zachorowania). Córka przyjmuje obecnie z racji alergii wziewnej delortan i singulair. W domu mam jeszcze 4 latkę i 2,5 miesięczne dziecko. Izolować się nie da. I nie wiem czy próbować skoro wszyscy się wczoraj razem bawili.

Co podawać? Czym smarować? Czy syrop w stylu neosine lub groprinosin jest wskazany? Czy nurofen jest wskazany? Co podawać niemowlakowi w przypadku zachorowania? Czy niemowlak jest szczególnie zagrożony? Czy jest jeszcze sens zaszczepić córkę 4 letnią?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
   • pruszkowianka Re: ospa 29.06.17, 11:09
    Mogę i idę, jednak mam słabych lekarzy w przychodni. Pani Ewa jest dla mnie lepszym ekspertem. Szczególnie zależy mi na opinii czy szczepionkę dzisiaj podać córce 4letniej i jak może chorobę znieść niemowlę.
    • carmelita81 Re: ospa 02.07.17, 09:11
     Co do szepionki nie wiem ale miałam całkiem niedawno niemowlaka z ospą. Młodsza miała 6 mcy złapała od starszej 3,5 latki. Ogólnie mała zniosła ospę o niebo lepiej niż strsza. Zero gorączki nic jej nie swędziało jedynie sporo ją wysypało. Starsza natomiast mega gorączka a wysypka niezbyt duża. Młodsza była wtedy jeszcze na piersi (w sumie karmiona była mieszanie no ale moje mleko jakby nie patrzył piła) - nie wiem czy to miało wpływ na ospę.
     Jeżeli mogę jeszcze jakoś pomoc to pisz.
  • kawagu Re: ospa 29.06.17, 10:33
   Jak dziecko ma kontakt z ospą można złagodzić chorobę szczepiąc je chyba 3 doby od kontaktu z chorobą. Radzę udać się na CITO do lekarza i ew. zaszczepić wszystkie dzieci. Ale nie wiem czy nie jest już za późno
  • ewa.misko-wasowska Re: ospa 03.07.17, 12:36
   Witam,
   przykro mi, że dopiero dziś Pani dostanie odpowiedzi, przez ostatnie dni nie było mnie na forum. Szczepimy profilaktycznie dzieci po 9 m.ż. do 72 godz po kontakcie, przy czym kontakt domowy liczymy 48 godz. od wystąpienia pierwszych wykwitów. Młodszym dzieciom należy rozważyć podanie Heviranu w pierwszym dniu (2 dniach) pojawienia się wykwitów - może to złagodzić przebieg choroby, który jest trudny do przewidzenia. Należy unikać podawania ibuprofenu przeciwgorączkowo - bezpieczniej paracetamol (ibuprofen może zwiększyć ryzyko poważnych stanów zapalnych tkanki łącznej np. powięzi). Neosine i groprinosin w takich sytuacjach nie mają udowodnionej skuteczności,
   pozdrawiam Panią serdecznie
   • pruszkowianka Re: ospa 05.07.17, 22:30
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Córka (7lat), która zachorowała czuje się już dobrze. Wykwity przysychają, zgodnie z zaleceniami lekarki jest codziennie kąpana a raczej oblewana wodą z oilatum lub kali i psiukana octeniseptem. Młodsza córka (3,5) została zaszczepiona w drugim dniu wykwitów. Powinna się zmieścić w tym 72 godzinnym przedziale. Podobno nawet po 96 godzinach od kontaktu szczepienie ma sens i zwiększa szanse na łagodny przebieg. Lekarz kwalifikujący córkę do szczepienia uznał jednak, że szczepionka nie ma sensu. Być może byłby innego zdania, gdyby miał w perspektywie siedzenie 6 tygodni w domu z chorymi dziećmi i to w wakacje. Syn (3 m-ce) ma zakaz "wychodzenia" z pokoju. Mam receptę na Heviran do podania dopiero najmłodszemu synkowi jak zachoruje. Dawkowanie 200 mg, 3 razy dziennie, na 5 dni. Dla starszych córek lekarz nie zaleca Heviranu. Czy dla niemowlaka Heviran będzie bezpieczny w takiej dawce?

    Wszystko okaże się pod koniec lipca, kto jeszcze i kiedy zachoruje. Mąż nie wie, czy chorował, a jego lekarz rodzinny nie chciał dać recepty na szczepionkę, bo uważa, że w drugiej dobie wykwitów córki jest już za późno. Co lekarz to inna opinia i nie zawsze służy zdrowiu.
    • kawagu Re: ospa 13.07.17, 10:10
     Nie poddawaj się. Życzę dużo sił. Fakt co lekarz to opinia, dlatego grunt to znaleźć takiego aby mieć do niego zaufanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka