28.11.07, 12:34
Synek ma 7 m-cy. Następna planowa wizyta u lekarza to na szczepienie na
roczek. Przyjmujemy teraz 2 krople na zmianę z 1 kroplą wit. D3. Jak długo
należy w ogóle podawać i czy ta dawka o tej porze roku i wieku dziecka jest dobra?
Obserwuj wątek
    • mamazuzi06 Re: Vigantol 28.11.07, 19:22
      ja córce podaję tylko Vigantol po 1 kropli dziennie i nic więcej :) ma już 13
      miesięcy i podaję nadal
    • mikolaj_danko Re: Vigantol 29.11.07, 23:50
      Wystarczyć powinna 1 kropla, lub 1 na dwa dni - zależy, czy dziecko ma jakieś objawy sugerujące zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej.
    • a.dka Re: Vigantol 30.11.07, 09:47
      Sluchaj nie pytaj o takie rzeczy na forum i nie zmieniaj dawki ktora
      zalecil Ci lekarz. Z wlasnego doswiadczenia Ci powiem, ze jak masz
      watpliwosci, to zadzwon do swojego pediatry (jesli skojarzy Cie prze
      telefon) a najlepiej udaj sie z dzieckiem na wizyte, i wtedy spytaj.
      Jesli pediatra bedzie mial watpliwosci to wez skierowanie do
      ortopedy. Wiem ze wiecej wit d3 podaje sie dziecio ktore maja skaze
      i pija nutramigen lub bebilon pepti. Moje dziecko latem nie
      dostawalo wit d3 (dwoch pediatrow tak mi zalecilo) a w tym czasie
      zaczelo chodzi i teraz ma szpotawe golenie bo okazalo sie ze przez
      brak wit d3 nie przyswajala wapnia. Winie siebie ze nie spytalam
      ortopedy czy dawac, czy nie. A poza tym z tego co pamietam to zaleca
      sie dwie kropelki dawac zwlaszcza zima.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka