Dodaj do ulubionych

kochani - mam urlop!!!!!!!!

12.08.05, 16:00
nawet nie wiecie jak się cieszę!
dwa tygodnie spokoju!!!!!!!!!
W zyciu się tak nie cieszyłam z urlopu!
a jeszcze wczoraj myślałam, ze niestety się nie uda...
ale się udało!!!!!
Obserwuj wątek
    • slav4 Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 12.08.05, 16:15
      Zazwyczaj się nie wypowiadam tylko czytam.
      Ale tym razem się dopiszę:
      JA TEEEEEEŻŻ MAM !!!!!!! (tylko o tydzień krótszy)
      Musiałem w pracy trochę pokłamać :o)
      Ale DAAAAALI !

To co Lemur, na podbój Słowacji na dwóch kółkach ?
      • slav4 Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 12.08.05, 16:18
        slav4 napisał:

> Zazwyczaj się nie wypowiadam tylko czytam.
        > Ale tym razem się dopiszę:
        > JA TEEEEEEŻŻ MAM !!!!!!! (tylko o tydzień krótszy)
        > Musiałem w pracy trochę pokłamać :o)
        > Ale DAAAAALI !
        >
        > To co Lemur, na podbój Słowacji na dwóch kółkach ?

To pisałem ja, Jarząbek
        • slav4 Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 12.08.05, 16:33
          Cud, on się odezwał!!!!!!!!!
          I to ja spowodowałam:).
          Tak jest, w środę wyruszamy na kilka dni i bierzemy rowery i bedziemy jeździć:).
          • lemuriza Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 12.08.05, 16:37
            zapomniałam wylogować slava, ale to byłam ja:) Lemur.
            • lubona Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 12.08.05, 16:46
              Czyli Jarząbkowa. ;)))
              • kuczman Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 12.08.05, 18:22
                A juz myslalem ze to jakies rozdwojenie jazni;)) panuje:D
                • qwerty.tarnow Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 12.08.05, 19:31
                  Okazja rzeczywiście wyjątkowa - że się odezwał - po ponad roku milczenia... ;-)
                  • lemuriza Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 12.08.05, 20:42
                    to świadczy tylko o tym jaka to naprawdę wyjątkowa okazja.
                    Miałam ciężkie pół roku, a już ostatnie miesiące dały mi w kość. Potrzebuję
                    odpoczynku jak nigdy.
                    • tradycja1 Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 12.08.05, 20:50
                      Lemurku wypoczywaj i ciesz sie kazdym dniem.
                      Ja urlop tez lada dzien zaczynam.
                      • lemuriza Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 12.08.05, 20:59
                        oj jak ładnie do mnie powiedziałaś:) zupełnie jak slav.
                        No to skoro też masz urlop to życzę Ci wypoczynku, udanego lotu i myślę, że się
                        zobaczymy.
                        • teklat Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 12.08.05, 21:07
                          Jedźcie, jedźcie! A wypocznijcie dobrze. Należy sie Wam! :))
                        • tradycja1 Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 12.08.05, 21:09
                          Oby oby !
                          Nic juz nie planuje zeby nie zapeszac.
                          • kuczman Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 12.08.05, 22:03
                            No to tylko przez Londyn nie planuj leciec;):P
                            • tradycja1 Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 12.08.05, 23:03
                              ale za to chcieli mi sprzedac bilet z Warszawy do Krakowa przez Wieden.
                              • moniek76 Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 12.08.05, 23:50
                                A ja we wtorek wracam po dwóch tygodniach laby do pracy:(( nawet nie wiem kiedy
                                to zleciło i nawet nie zdąrzyłam ociupinkę wypocząć. Ja też chce jeszcze
                                urlopu.........
                                • teklat Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 13.08.05, 22:25
                                  Ma urlop i przepadła....
                                  • teresa50 Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 11:08
                                    A co z Twoim urlopem Teklo ? Kiedy nadejdzie ? I gdzie planujesz go spędzić ?
                                    Jak wszyscy to wszyscy ! :-))
                                    • teklat Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 13:16
                                      Hmmm....Ja wypoczywam jak Japończyk... Trzy dni - i wystarczy. Miałam tydzień
                                      urlopu, jak moje niebożę zdawało na studia - trzy dni spędziałam w Krakowie,
                                      cztery z siostrą w Zawoi. Może pojadę jeszcze z przyjaciółką na parę dni do
                                      Zawoi - i wystarczy. Ja chyba nie bardzo umiem wypoczywać. Gdzieś mnie ciągle
                                      coś gna.
                                      • madai Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 13:31
                                        wy tu sie wczasujecie, odpoczywacie, a ja musze sie uczyc :( TEZ CHCE MIEC
                                        URLOP OD NAUKI ;)
                                        • teresa50 Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 13:40
                                          A ja chcę mieć urlop od klopotów ! Chociaż trzy dni! Muszę pojechać w jakieś
                                          chaszcze i spróbować się wyłączyć jak wtyczka z gniazdka. I musi się udać :-)
                                          • madai Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 13:42
                                            ja na razie mam urlop od klopotow [ODPUKAC!], ale pewnie szybko sie skonczy ;)
                                            • teresa50 Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 13:48
                                              tak.. co przyjemne kończy się szybko :-) Widać tak ma być :-)
                                              • madai Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 13:53
                                                Czy ktos z was interesuje sie moze historia/filozofia/polityka? a moze
                                                ekonomia?
                                                • qwerty.tarnow Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 14:21
                                                  Tą ostatnią dziedziną to tylko w zakresie: kogo winni wytępić jak stonkę
                                                  (nawiasem mówiąc przlazło toto chyba razem z tą stonką i z tego samego
                                                  kierunku, bo tak samo namolne jest) i dlaczego samoloty nie spadają na
                                                  pomieszczenia gdzie odbywają się posiedzenia niektórych klubów parlamentarnych
                                                  polskiego Sejmu...
                                                  Filozofią - w sensie tworzenia własnej, życiowej (z przykładami jak na całym
                                                  forum). :-)
                                                  Historią - kiedyś z konieczności. Teraz - najlepiej na przykłądzie historii
                                                  opowiadanych przez Gomeza na forum...
                                                  • madai Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 14:29
                                                    szkoda ;)

ja tymi dziedzinami zajmuje sie w podobny do Ciebie sposob ;)
                                                  • qwerty.tarnow Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 14:33
                                                    Hehe
                                                    Też dawniej nie mogłem żyć bez obejrzenia wieczorem "Wiadomości". Teraz od 2
                                                    lat mi przechodzi - już lepszy wirtualny świat...
                                                  • madai Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 14:45
                                                    Zgadzam sie :)
                                                  • qwerty.tarnow Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 14:49
                                                    Można sobie wybrać co się chce pooglądać czy poczytać, a w razie czego taki
                                                    świat można też samemu tworzyć (jak na tym forum)...
                                                  • madai Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 15:28
                                                    tak, ale mozna popasc w powazny nalog ;)
                                                  • qwerty.tarnow Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 15:52
                                                    Jak się nie ma 3 głównych, to na taki sobie można pozwolić... :-D
                                                  • madai Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 15:56
                                                    ja nie mam innych, a mimo to-na ten niekoniecznie moge sobie pozwolic ;)))
                                                  • qwerty.tarnow Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 16:03
                                                    Różnie to możńa rozpatrywać: nałóg, nie nałóg - ale dzięki komputerom i
                                                    Internetowi sam się wielu rzeczy nauczyłem, do rozwiązania niejednego problemu
                                                    doszedłem samodzielnie, wiele usterek ponaprawiałem... Przydaje się to. Takie
                                                    wirtualne życie...
                                                  • teresa50 Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 19:57
                                                    Te trzy główne mnie intrygują, qwerty. Wódka..., papierosy... i co dalej ??
                                                  • qwerty.tarnow Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 14.08.05, 20:39
                                                    No co? Białe, w proszku (choć i inne wersję są - ale ta najbardziej medialna).
                                                    Jeśli o jakichś innych nałogach myślisz - to też nic z tego. :-P
                                                  • lemuriza Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 15.08.05, 08:34
                                                    odpowiadając na pytanie madai powiem krótko o czym już forumowicze starzy
                                                    wiedzą, że był czas keidy bardzo interesowałam się polityką. Nawet studia
                                                    wybrałam polityczne.
                                                    Teraz odesżło to w siną dal, z wiadomych powodów.
                                                    Co do urlopu to... własciwie chyba też nie potrafię prawdziwie wypoczywać. Też
                                                    mnie ciągle gna.
                                                    Marzę żeby spędzić parę dni gdzieś na leżaku z książką... ale nie potrafię.
                                                    Bo zawsze mi szkoda czasu, bo jak najwięcej chcę zobaczyć, bo rower czeka:).
                                                    Wczoraj bylismy ( po raz drugi w życiu) w słowackich Wyskoich Tatrach, ech kto
                                                    nie był niech jedzie koniecznie.
                                                    To są wrażenia i doznania, a obraz pozostaje pod powiekami na zawsze.Rónież
                                                    doznania kulinarne;)
                                                  • madai Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 15.08.05, 15:40
                                                    Lemuriza: a masz moze jakies ksiazki zwiazane z polityka? ;)) a dokladniej
                                                    z "historia doktryn politycznych i prawnych"? potrzebuje czegos, bo moje
                                                    notatki chyba nie wystarcza :(

Bylam w wysokich Tatrach [ale nie rowerem ;)]. wrazenia niezapomniane.. Lubie
                                                    Slowacje i jej szlaki gorskie. Tego mi brakuje w polskich gorach.
                                                  • lemuriza Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 15.08.05, 15:54
                                                    no mam trochę książek, ale "Historii doktryn" akurat nie mam.
                                                    A co dokładnie potrzebujesz i u kogo egzamin?
                                                  • lemuriza Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 15.08.05, 15:55
                                                    tak Tatry słowackie są znacznie piękniejsze od polskich
                                                  • madai Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 15.08.05, 16:02
                                                    glupio sie przyznac, ale nie znam nazwiska tej pani, bo ani raz nie bylam na
                                                    wykladzie ;) wlasnie dokladnie potrzebuje historie doktryn, wiesz: Platon i
                                                    jego idealne panstwo, liberalizm, konserwatyzm, arystoteles, faszyzm,
                                                    macchiaveli, itd.
                                                  • lemuriza Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 15.08.05, 16:11
                                                    Chojnicka? Choińska? nie pamiętam dokładnie nazwiska.
                                                    Miałam z tą panią naukę społeczną kościoła.
                                                    Idź do biblioteki pedagogicznej i zapytaj o historię doktryn Olszewskiego. Ja
                                                    niestety nie mam. Mam teorię prawa, mam prawo dyplomatyczne, mam partie i
                                                    systemy partyjne, mam historię wspólczesnych stosunków miedzynarodowych, ale
                                                    doktryn nie mam:(
                                                  • madai Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 15.08.05, 16:18
                                                    Ok, dzieki :)
                                                  • lemuriza Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 16.08.05, 22:36
                                                    no to jutro wyruszam, życzcie mi pogody i do usłyszenia w sobotę wieczorem:)
                                                  • lemuriza Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 17.08.05, 06:48
                                                    Jadę, na swoją pierwszą , dłuższą wyprawę rowerową.
                                                    ale na mecz z Toruniem wrócę.
                                                    Tereso, Ty też bądź.
                                                    do zobaczenia.
                                                  • teklat Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 17.08.05, 08:18
                                                    Szerokiej drogi! I miłych wrażeń. :)) I szczęśliwego powrotu!
                                                  • teklat Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 20.08.05, 21:38
                                                    Ja też mam urlop. I jutro pojadę do Zawoi. Wrócę w czwartek. Piszcie dużo, żebym
                                                    miała co czytać.
                                                  • lemuriza Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 21.08.05, 08:26
                                                    no to Ty masz wszystko przed sobą, ja już niestety za sobą:(.
                                                    Mam jeszcze co prawda tydzień urlopu, ale to już nie to samo... Raz że slav
                                                    wraca do pracy, po drugie chociaż lubię swój dom, to wiadomo... urlop w domu, a
                                                    urlop na wyjeździe...
                                                    Było bajecznie ( chociaż nieraz miotałam przekleństwa pod nosem wjeżdzając pod
                                                    jakąś górę). Nacieszyłam się pieknymi widokami.
                                                    Dnia pierwszego slav wymyślił trasę rozruchową.... taką jak to mówił łatwa i
                                                    przyjemną...
                                                    Okazało się, że trasa miała 75 km., a w górach to naprawdę sporo, w tym
                                                    prowadziła przez jakąś naprawdę diabelską górę......., która sie ciągnęła,
                                                    ciągnęła i za nic nie chciała się zamienić w zjazd.No i przy tym wszystkim
                                                    padał deszcz...
                                                    Dnia drugiego pojechaliśmy do Bardejova ( cudne miasto, piekne historyczne
                                                    centrum), no i wszystko byłoby ok, gdyby nie podjazd , który ciągnął się... 8
                                                    km.
                                                    Wjechaliśmy, ale jakim kosztem:).
                                                    Dnia trzeciego znowu diabelski podjazd do Kosarzysk...
                                                    Dnia czwartego było już jeżdżenie delikatne.
                                                    Wczoraj na Rynku w Muszynie w cukierni zjadałam jagodziankę moi drodzy, jakiej
                                                    nie jadłam od dłuższego czasu...
                                                    Smak dzieciństwa...
                                                    Jeździłyśmy z moją mamą do Jędrzejowa, takiego małego miasteczka w Kieleckim,
                                                    tam mama zabierała mnie zawsze na jagodzianki....
                                                    I te wczorajsze miały taki smak.. były jeszcze cieplutkie, do tego kawa, ech...
                                                    Mieliśmy też okazję przyjrzeć się próbom do koncertu plenerowego Festiwalu im.
                                                    Kiepury.
                                                    Po raz pierwszy na żywo słyszałam śpiew operowy. Niesamowite Siedzieliśmy ze
                                                    slavem, na murku przed pijalnią i...słuchaliśmy...

No nic... idę teraz na balkon zobaczyć jak tam moje kwiatki, a po śniadaniu
                                                    wsiadam na rower:), no bo pogoda piękna.
                                                  • slav4 Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 21.08.05, 11:24
                                                    Tak z kronikarskiego obowiązku:
                                                    1. Ta diabelska góra to było Obrucne na trasie Kurovske Sedlo - Leluchów.
                                                    Przyznaję bez bicia - nie miałem pojęcia że nachylenie jest aż takie. Mapa
                                                    (niby z poziomicami) nie pokazała tego. No ale do myślenia powinny mi były dać
                                                    dwie rzeczy:
                                                    a)droga prosta jak strzelił nagle na mapie zaczyna wywijać serpentyny. Tak to
                                                    były TE serpentyny
                                                    b) Słowak w przydrożnej knajpie bodajże w Malcovie który stwierdził że "bude do
                                                    kopy" a potem już Ruska Vola. Już wiemy co po słowacku znaczy "do kopy" :oP
                                                    2. Przekleństwa Lemura: "No gdzież jest ta p&%$#...lona Krynica". Ależ
                                                    kochanie - nikt nie przesuwa Krynicy :oPPP
                                                    Znalazła się po 10 km.

Było super !!! Szkoda że koniec.....

PS. A Lemur jeszcze nie ma dość i znowu gdzieś pojechał.
                                                  • lemuriza Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 21.08.05, 14:31
                                                    nie "gdzieś", tylko byłam na Dwudniakach, a potem lasem do Bogumiłowic i z
                                                    powrotem do domu:).
                                                    Taka piękna pogoda, że szkoda siedzieć w domu.
                                                    Z kronikarskiego obowiązku dodam tylko tyle, że przjechaliśmy przez te 4 dni
                                                    280 km.
                                                    Może nie tak bardzo imponujący wynik, ale za to to były góry... prawdziwe góry.
                                                    Nie Lubinka:).
                                                  • teresa50 Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 21.08.05, 15:00
                                                    Samochodem to nie był by imponujący wynik, rzeczywiście. Ale rowerem ?
                                                    Łomatko!!!!
                                                  • lemuriza Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 21.08.05, 23:14
                                                    wiesz Tereso, ja się mam za rowerowego kompletnego amatora z pewnym zacięciem:)
                                                    Są ludziska co dopiero jeżdżą.
                                                    Slav mi opowiadał jak ludzie opisują jak np. po Alpach jeżdzą i podjazd
                                                    trwa ... cały dzień.
                                                    Wyobrażasz to sobie!!!!!!
                                                    Mnie wykończył podjazd 8 -km.
                                                    Wyjechałam, ale byłam zmęczona.
                                                    No i mam kłopoty z kolanami, po prostu po 60 km. zaczynają bardzo boleć, więc
                                                    na naprawdę długie wycieczki tak jak ludzie jeżdzą np. 2 tyg. dzień w dzień ,
                                                    po prostu się nie nadaję.
                                                  • teresa50 Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 22.08.05, 01:09
                                                    Ale i tak dzielnie walczysz :-)
                                                  • lemuriza Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 22.08.05, 13:45
                                                    dziwna sprawa - dodałam tu wpis rano i nie ma go????!!!!
                                                    W każdym bądź razie pisałam, że mam dalej urlop co bardzo cieszy, ale smutno mi
                                                    bo siedzę sama ( slav w pracy).
                                                    Korzystając z łądnej pogody wsiadłam na rower i zrobiłam sobie taki mały tour -
                                                    wieś Biała-Klikowa- Krzyż -Lasek Lipie - Wola Rzędzińska i z powrotem.
                                                    Cudny ten świat, chociaż niestety chyba czuć w powietrzu jesień:(((.
                                                    Pomyślałam sobie, że będę jeździć dopóki śnieg nie spadnie, a jak spadnie
                                                    będzie smutno niestety.
                                                    No, ale może wrócę do intensywnego czytania za to:).
                                                  • lemuriza Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 22.08.05, 17:52
                                                    nie pisałam jeszcze o tym, ale...
                                                    po każdym dłuższym "niebyciu" w domku moim, to strasznie on mi się podoba:).
                                                    Wchodzę jak do jakieś nowego i piękny jest dla mnie, mój dom-domowy.
                                                    I w całej że tak powiem krasie go widzę.I cieszą mnie kolory i drobiazgi.
                                                    Tez tak macie?

P.S. tylko balkon jakoś podupadł, pelragonie nędznie rosną:(
                                                  • kuczman Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 23.08.05, 03:07
                                                    Niestety moje kaktusy przywiezione z Nebraski tez cos kiepsko sie maja...
                                                  • lemuriza Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 23.08.05, 08:30
                                                    a ja przywiozłam sobie ze Słowacji zaszczepki kwiatka ( nazwy nie znam)- w
                                                    knajpie jednej stał kwiatek bardzo mi się spodobał - zaszczepki przetrwały
                                                    jazdę na rowerze w upale, przetrwały 3,5 godzinną jazdę pociągiem:).
                                                  • lemuriza Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 23.08.05, 12:33
                                                    Byłam na Burku, kupiłam papryczkę chilli w doniczce. Slicznie wygląda.
                                                    I kuchnia od razu nabrała jeszcze bardziej kuchennego wyglądu.
                                                    Sliczna ta papryczka.
                                                    Zainspirowała mnie do zrobienia dziś na obiad spaghetti po bolońsku.
                                                    Kupiłam makaron taki tójkolorowy i parmezan.
                                                    Będzie pycha!
                                                    A Burek aż kipi od warzyw, owoców.... i kusi zapachami.
                                                    A najbardziej podobają mi się maleńkie dynie.
                                                    Kupiłam takie, leżą sobie wiklinowym koszyku na stole w kuchni.
                                                  • kuczman Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 23.08.05, 14:14
                                                    O! Wlasnie, to jest to.
                                                    Uwielbiam takie owoce, warzywa jak sobie zdobia kuchnie. Od razu inaczej
                                                    przyjemniej. I stosownie;)
                                                  • teklat Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 25.08.05, 20:53
                                                    Ha!!!!! To ja Wam dodam do tego zapach suszonych grzybów. Pyrkają mi maślaki w
                                                    sosie - muszę jeszcze ugotować do nich jutro kopytka. A w piekarniku powolutku
                                                    suszą mi się prawdziwki. W Zawoi zatrzęsienie grzybów.

Moje wakacje nie były tak aktywne jak Lemurów. I na dodatek lało przez dwa dni.
                                                    Ale najważniejsze na wakacjach jest dobre towarzystwo. Którejś nocy poszliśmy
                                                    wszyscy spać o czwartej. Ciekawe, co będzie z moim wstawaniem do pracy. Jestem
                                                    kompletnie przestawiona na nietoperzowate życie...
                                                  • teresa50 Re: kochani - mam urlop!!!!!!!! 25.08.05, 21:10
                                                    Witaj w domu Teklo, potrzebujemy Cię tutaj !!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka