22.05.20, 14:52
Wybory 2020. PiS szuka haków na Rafała Trzaskowskiego. Wyciekł mail.

Mail został wysłany przez radnego Prawa i Sprawiedliwości z Białołęki – Wiktora Klimiuka.
Na temat sprawy poinformował Krzysztof Skolimowski, wiceburmistrz Mokotowa.
Według informacji Radia Kolor mail został wysłany lokalnym działaczom Prawa i Sprawiedliwości.

"W związku z tym, że głównym kontrkandydatem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy będzie Rafał Trzaskowski, zwracam się w imieniu Prezesa Kamińskiego, o przesłanie na niniejszego maila do czwartku do godziny 12 na kartce A4 pomysłów (wraz z krótkim opisem), które moglibyśmy poruszyć, aby wykazać złe zarządzanie miastem przez Trzaskowskiego. Pomoże to ustalić skuteczną strategię na czas kampanii w Warszawie”

Jak wynika z przekazanych informacji środowisko polityczne PiS obawia się kandydatury Rafała Trzaskowskiego. Według naszego źródła partia realnie obawia się, że Andrzej Duda może przegrać najbliższe wybory. Wszystko to właśnie za sprawą zmiany kandydata.

-Treść maila od radnego jest przerażająca. To obnaża obawy wewnątrz partii. Wszyscy boimy się, że Duda przegra w drugiej turze z Trzaskowskim. Jest świeży, potrafi prowadzić kampanię, rozmawiać merytorycznie a przede wszystkim widzimy nastroje społeczne. Wobec tego oczywistym jest wykorzystanie w kampanii porażek Trzaskowskiego. Jednak wysyłanie w tej sprawie maila moim zdaniem było mało roztropne. – mówi nasze źródło z PiS.
Obserwuj wątek
    • wscieklyuklad Re: Popłoch 23.05.20, 10:03
     Teraz Zenicie takiego z chama w pany jest mnóstwo! Bydło uwłaszczyło się i swoje rodziny na majątku narodowym i cycka z niego jak cielę dojną króweczkę! (vide rudy buc)
      • sorel.lina Re: Popłoch 23.05.20, 15:22
       Z netu.

       Niebywałe. Niepojęte. Niezrozumiałe. Premier Morawiecki przekracza kolejne granice śmieszności i głupoty.
       Artyści, którzy nieśli transparent dostali 10 tysięcy zł kary, mimo tego, że byli w maseczkach i zachowywali odstępy ponad 2 metrowe.
       Tymczasem wczoraj zobaczyliśmy też teatr kukiełkowy w restauracji z Premierem RP w roli głównej, gdzie nie zachowywano żadnych odległości, a pierogi Premier jadł bez sztućców (prymitywny teatr na potrzeby propagandy).

       Przed chwilą Premier Morawiecki skomentował to wydarzenie stwierdzając, że przepisy są zalecane, a nie nakazywane.
       Świat zwariował, czy ten żałosny człowiek, robi z Polaków idiotów? Za co więc ludzie zapłacili 10 tysięcy zł kary?

       Premier powiedział, że Senat przeszkadza w organizacji wyborów. To, że Senat pracuje, to znaczy przeszkadza. Interesujące.

       Sejm nie pracuje, wykonując w kilka godzin polecenia z Nowogrodzkiej, to znaczy pracuje. Pomieszanie z poplątaniem.

       Pełnomocnik wyborczy Andrzeja Dudy protestuje przeciwko publicznym wystąpieniom kontrkandydatów kandydata Dudy, kiedy jeszcze nie ma kampanii, gdyż nie ma ogłoszonej daty wyborów, choć Andrzej Duda każdego dnia prowadzi kampanię.
       Jak może mieć Andrzej Duda pełnomocnika wyborczego, skoro nie ma jeszcze wyborów? Dzień świra.

       Rozumiecie coś z tego?
       To co? Od jutra można już chodzić bez maseczek i nie zachowywać odległości, chodzić gdzie się chce i robić co się chce, skoro to tylko zalecenia, a nie nakazy, co publicznie ogłosił Premier RP????????????
       Dla mnie to teatr absurdu,
       w jakim bierzemy udział dzięki jednemu zakompleksionemu, złemu człowiekowi z Żoliborza, który już raz z bratem próbował ukraść księżyc, a teraz kradnie godność Polaków, robiąc z nich durniów.
       • sorel.lina Re: Popłoch 23.05.20, 15:33
        Prezydent Duda w trakcie pełnienia obowiązków służbowych. Na targu w Garwolinie kupuje truskawki, cebulę, marchew i kartofle - oczywiście w ramach sprawowania funkcji głowy państwa, bynajmniej nie prowadząc kampanii. big_grin

        https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/p640x640/100583616_3585866198096928_4332283363437051904_o.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=LRuZO9PIK8MAX8V6nTi&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&_nc_tp=6&oh=662ce39988242eecb302256c518b7ef5&oe=5EEF6502

        https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/100549461_978920572526000_5231406763667881984_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=07e735&_nc_ohc=2hMcVFMOz1UAX9AWdqu&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=8b632f772e3f61f92dadf15595e73c81&oe=5EEDC09E

        https://koduj24.pl/wp-content/uploads/2020/05/Duda-w-Garwolinie.jpg

        A pełnomocnik jego komitetu wyborczego śmie składać wniosek do PKW dot. aktywności przedwyborczej innych kandydatów!

        Mam pytanie - Dudę też "zlustrują"?
         • sorel.lina Re: Popłoch 23.05.20, 16:40
          Teraz o tym, dlaczego gówno płynie pod prąd.
          Mieszkam w małopolskiej wsi. Wchodzę do sklepu, proszę o zważenie kilku apetycznych śledzi w oliwie.
          - Ja bym tego do ust nie wzięła, przecież nie wie pani, że Trzaskowski wypuścił gówna do Wisły, Bałtyk skażony? - usłyszałam głos sąsiadki za plecami. W sklepie było kilkanaście osób i rozgorzała dyskusja....
          O awarii oczyszczalni ścieków Czajka wiedzą chyba wszyscy, wszak był to smakowity kąsek dla gównożerców pisowskich zaraz po objęciu przez Rafała Trzaskowskiego prezydentury Warszawy. Próbowano Rafała utopić w tym szambie, ale facet poradził sobie, choć to rząd powinien zająć się naprawą. Zamiast tego urządzono mu zmasowany atak personalny i niektórym wbito do głowy, że za awarię odpowiada Rafał Trzaskowski, a winnym całego zajścia jest wykonawca wadliwej konstrukcji - pewnie i nadzór techniczny... Warto wspomnieć, że oczyszczalni nie było jeszcze za Lecha Kaczyńskiego, ścieki wpływały bezpośrednio do Wisły. Dopiero Hanna Gronkiewicz Waltz zajęła się tym problemem. Ale oczywiście nikt nie wnika w szczegóły. Naprawa tej awarii trwała ok 3 miesiące.
          Rafał jest prezydentem Warszawy od 2018 roku, więc to zbyt krótki okres na realizację swoich planów związanych z miastem. Coś jednak się udało, mimo wyrwania 3 miesięcy jego kadencji na naprawę Czajki, która pochłonęła też znaczną część budżetu samorządu, a jak już wiemy rząd niewiele pomógł, za to doskonale w mediach wyżywał się na świeżym, młodym włodarzu stolicy. Do dzisiejszego rozliczania z dokonań Trzaskowskiego wypadałoby wziąć pod uwagę, że zabrakło czasu i pieniędzy na realizację wszystkich obietnic wyborczych, tym bardziej, że upłynęło zaledwie półtora roku kadencji Trzaskowskiego.
          Co zatem zrobił Rafał Trzaskowski ? Proszę bardzo:
          ‎Alicja Wojniusz‎ "Otrzymaliśmy ten tekst-dziękujemy pani BK Podsumowanie działań prezydenta Trzaskowskiego w Warszawie:

          Bezpłatny żłobek dla wszystkich dzieci. Przez ostatnie półtora roku prezydent Warszawy zrealizował największy w Polsce i jeden z największych w całej Europie programów bezpłatnej opieki żłobkowej. W samym tylko 2019 r. Warszawa stworzyła 4,6 tys. nowych, bezpłatnych miejsc z żłobkach. Dziś do dyspozycji rodziców jest w sumie 13 tys. bezpłatnych miejsc opieki, z których mogli skorzystać rodzice i opiekunowie chcący powrócić do pracy. Tak jak prezydent zapowiadał w kampanii, miejsce znajdzie się dla wszystkich. Pod 2019 r. koniec roku na rodziców czekało ponad 800 wolnych miejsc!

          Inwestycje w edukację. Prezydent Trzaskowski przygotował warszawskie na falę tzw. podwójnego rocznika. Dzięki podjętym przez miasto działaniom, w 2019 r. znalazło się miejsce w szkołach średnich dla wszystkich chętnych uczniów. Warszawa zagwarantowała w liceach i technikach aż 43 tys. miejsc – o ponad 23 tys. więcej niż rok wcześniej! Na dostosowanie szkół do podwójnego rocznika Warszawa 18 milionów złotych.
          Prezydent Trzaskowski podwyższył pensje warszawskich nauczycieli. Nauczycielom najmłodszym stażem (kontraktowym i stażystom) - o średnio 250 złotych.
          Ostatnie półtora roku to czas rekordowych inwestycji w budowę nowych placówek W 2019 r. do użytku oddano 11 przedszkoli i dwie szkoły podstawowe. W trakcie budowy jest kolejnych 19 placówek. Na inwestycje w infrastrukturę edukacyjną miasto przeznaczyło w 2019 r. ponad pół miliarda złotych!
          Każdy warszawski uczeń otrzymał z budżetu miasta 100 złotych na uczestnictwo w kulturze i sztuce. Dzięki tym pieniądzom szkoły mogły częściej organizować wspólne wyjścia klas do teatrów, kin, muzeów czy galerii. W ubiegłym roku skorzystało z tego 162 tys. uczniów warszawskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Finansowanie z budżetu miasta było szczególnie ważne dla uczniów pochodzących z rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

          Budowa mieszkań miejskich. Prezydent Rafał Trzaskowski przyspieszył budowę nowych mieszkań miejskich. Do końca 2019 r. Warszawa i jej spółki TBS oddały do użytku 236 nowych lokali. Także w ubiegłym roku z budżetu miasta wydano 265 mln złotych na remonty i modernizację miejskiego zasobu mieszkaniowego. Dzięki temu wyremontowano m.in. ponad 2000 pustostanów, zwiększając liczbę dostępnych mieszkań miejskich.

          Walka z koronawirusem. Natychmiast po wybuchu epidemii koronawirusa, prezydent Rafał Trzaskowski podjął działania wspierające walkę z zagrożeniem. Za 30 milionów złotych warszawa zakupiła setki tysięcy sztuk materiałów ochronnych dla lekarzy i pracowników warszawskich szpitali, przychodni, domów opieki i wolontariuszy. Warszawa przeprowadziła też największą w skali kraju akcję dezynfekcji przestrzeni publicznych, przy użyciu wody ozonowej: specjalne ekipy dezynfekowały przystanki, okolice szpitali, okolice przedszkoli i szkół – te działania pozytywnie zaopiniował Główny Inspektor Sanitarny. Warszawa zorganizowała też miejsca wypoczynku dla załóg karetek pogotowia. Powstał system wsparcia dla osób potrzebujących pomocy – np. seniorów, którzy nie mogli opuszczać domu. Warszawa zakupiła też 30 nowych respiratorów i kompletnych stanowisk (łóżek) OIOM dla miejskich szpitali, żeby wzmocnić ich zdolność ratunkową. Przyjęta przez miasto taktyka sprawdziła się: z rządowych statystyk wynika, że w Warszawie nastąpiło zdecydowane „wypłaszczenie”, a wręcz spadek liczby przypadków zakażeń.

          Wsparcie dla firm w czasie epidemii. Od pierwszych dni epidemii koronawirusa Warszawa zaangażowała się w pomoc przedsiębiorcom dotkniętym skutkami obostrzeń. Przedsiębiorcy korzystający z lokali miejskich otrzymali maksymalne obniżki czynszu; płatności podatków od nieruchomości zostały odsunięte w czasie. Warszawa wsparła też instytucje kultury, utrzymując dotacje pomimo braku możliwości realizowania umów i organizowania imprez z publicznością.

          Największe w historii inwestycje w ekologiczny transport. W czasie prezydentury Rafała Trzaskowskiego Warszawa inwestowała rekordowe sumy w ekologiczny transport publiczny. Do użytku oddano aż sześć nowych stacji warszawskiego metra: Szwedzka, Trocka i Targówek na Pradze i Targówku, Płocka, Młynów i Księcia Janusza na Woli. Kolejne stacje są w budowie – w dzielnicach Bemowo i Targówek.
          Na ulice Warszawy wyjechało 100 nowoczesnych, ekologicznych autobusów zasilanych gazem. Miasto podpisało też największy w Unii Europejskiej kontrakt na zakup 130 autobusów elektrycznych – pierwsze z nich już obsługują pasażerów.
          Warszawa podpisała też umowę na dostawę 213 nowoczesnych tramwajów. To więcej niż wszystkie pozostałe polskie miasta razem wzięte. Równolegle, Warszawa podpisała kontrakt na zakup pociągów do warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej oraz aż 45 nowych pociągów dla warszawskiego metra.
          Warszawa inwestowała także w alternatywne formy transportu. Od 2018 roku sieć dróg rowerowych w Warszawie wydłużyła się o prawie 50 kilometrów. "
                  • 1agfa Re: Popłoch 26.05.20, 03:13
                   Tak jest, popłoch. Zatem dysponujący nieprzebranymi państwowymi (naszymi) środkami finansowymi, uruchamiają ciężkie i najbrudniejsze działa, których użycie wypraktykowano w poprzednich kampaniach: kłamstwo, obrzucanie gnojem, błotem...bo a nuż coś przyschnie. Dlatego do łask przywrócono (tak naprawdę nigdy tych łask nie utracił) bulterier, zajadły gryzacz ksywka "ciemny lud wszystko kupi". Nikt nie potrafił tak jak on w porę wystrzelić dziadkiem z Wehrmachtu, opustoszałą lodówką, wydumaną plama z przeszłości.
                   2 miliardy rocznie nie mogą się zmarnować, oprócz pokrycia sutych płac trzeba robić bagienną kampanię wyborczą.
                   Należy ostrzegać przed kłamstwami, już puszczanymi w ruch, między ludzi!!
                   "...
                   Przedsiębiorco.
                   Nie daj się nabrać na kłamstwa o Warszawie.
                   Rząd utrudnia samorządom wypłaty pieniędzy dla firm!
                   Popatrz i udostępnij.
                   Prezydenci miast pomagają a PiS kłamie. ..."

                   www.facebook.com/RacjonalnaPL/videos/553435282039110/

                   (z dźwiękiem!) : )

                   --
                   "Akt ustawowy, grożący uniemożliwieniem kontroli konstytucyjności, sam musi być poddany takiej kontroli, zanim zostanie zastosowany przez sąd" (Komisja Wenecka)
                   • sorel.lina Re: Popłoch 26.05.20, 09:09
                    Dzień dobry, Agfo!

                    Tendencja się utrzymuje. Powiedzieć nawet można, że jest coraz lepiej. Jest nadzieja! Na razie tylko nadzieja, ale jest. smile

                    Chęć oddania w pierwszej turze głosu na Andrzeja Dudę zadeklarowało 41 proc. uczestników sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

                    Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska) z 26,7 proc. poparcia. To wyniki zbieżne z sondażem dla WP, który opublikowaliśmy w niedzielę.


                    Trzecie miejsce przypadło kandydatowi niezależnemu Szymonowi Hołowni, na którego chciało zagłosować 10 proc. uczestników badania dla "Rz".

                    Władysław Kosiniak-Kamysz - kandydat ludowców i Kukiz'15, zdobył 8,2 proc. głosów,
                    Krzysztof Bosak z Konfederacji 5 proc.
                    Robert Biedroń z Lewicy 3 proc.

                    Ponad 6 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby głos.
                    • sorel.lina Re: Popłoch 26.05.20, 09:37
                     Niby bracia, ale jakże różni! I nie jest to bynajmniej jednostkowy przypadek.

                     https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/99415922_3616098055072191_6332341962649108480_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=94vZpjnscxgAX-xMkWL&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=de549723c5f69f9eaad9e47146466f66&oe=5EF37C43


                     Kaczyńskiemu udało się wykopać rowy między niejednym rodzeństwem, między rodzicami i dziećmi, między krewnymi, przyjaciółmi... Ileż to przyjaźni zostało zerwanych...! Ilu znajomych znać się już nie chce! Ile ludzi się ze sobą poróżniło, ba! wzajemnie znienawidziło!
                     Prezes i bojownicy "dobrej zmiany" mogą pochwalić się sukcesem: potrafili obudzić w wielu Polakach najgorsze instynkty, aktywować geny nienawiści.
                     Makiawelliczne "dziel i rządź" człowiek, który sam o sobie powiedział, że jest w nim tylko dobro, wprowadził w życie w całej rozciągłości.

                     Samo dobro... taaak...!
                     Diabeł - z łaciny (diabolus) i greki: diábolos – pierwotnie oznaczającego oszczercę, potwarcę, obmówcę;
                     to z kolei pochodzi od dia-bóllein – przewracać, dzielić. Ktoś, kto obala, zmienia, przeinacza, kłamie, burzy ustalony porządek, wprowadza podział, oddziela.
                     • sorel.lina Re: Popłoch 26.05.20, 10:53
                      Promotor Dudy wstrząśnięty. "Przekroczył granicę, za którą jest już tylko obrażanie ludzi"

                      "Prezydent Andrzej Duda w ostatnich tygodniach zaostrzył retorykę w sprawie sądów czy ustawy dyscyplinującej sędziów. Jeździ po Polsce i podczas spotkań z wyborami atakuje sędziów. Mówił m.in., że jeśli wśród sędziów znajdują się "czarne owce, to muszą być szybko eliminowani..
                      Dodał, że po to właśnie jest Izba Dyscyplinarna."

                      Profesor Jan Zimmermann:
                      – Jestem zaszokowany tym, co Andrzej Duda w ostatnich dniach mówi nie tylko o profesorach, ale i o sędziach sądów europejskich, członkach Komisji Weneckiej. Jestem tym wstrząśnięty.
                      Często krytycznie podchodziłem do jego wypowiedzi, do jego błędów prawnych i politycznych, do jego zachowań żenujących i zawstydzających obywatela. Ale pozostawiały one przynajmniej możliwość polemiki z prawnych, czy politycznych punktów widzenia.
                      Teraz on przekroczył granicę, za którą jest już tylko obrażanie ludzi. To już nie jest granica prawna, polityczna, ale etyczna.


                      "Ten jego krzykliwy i demagogiczny ton wyraźnie jest skierowany na kampanię wyborczą. Ale to go nie usprawiedliwia, a wręcz przeciwnie. Nie można prowadzić prezydenckiej kampanii wyborczej w celu wyboru prezydenta wszystkich Polaków w ten sposób, że się część Polaków eliminuje i obraża.

                      Andrzej Duda mówi, że musimy wyczyścić "te brudy", to znaczy, że sędziowie i profesorowie są "tym brudem". Ironicznie powtarza: "to towarzystwo", "sędziowie i profesorowie mają swoich ludzi w sądach europejskich". Jest to szokujące."

                      "Prezydent twierdzi, że sądy europejskie są na nasze zawołanie. To absolutna insynuacja. On mówi, że jemu jest przykro. Mnie jest wielokrotnie bardziej przykro."

                      (...) byłem z Andrzejem Dudą bardzo zaprzyjaźniony, on był asystentem w naszej katedrze. I zanim poszedł do polityki, to nie miałem żadnych zastrzeżeń co do jego postawy etycznej, kultury osobistej, wiedzy czy poziomu intelektualnego.
                      To się zaczęło łamać, kiedy Andrzej Duda poszedł do polityki. I tutaj można powiedzieć o "kaście", a właściwie o "sekcie". Bo polityka wciągnęła go jak sekta. Obserwuję rok po roku, że jest coraz gorzej.
                      I tak jak mówiłem na początku, on przekroczył granicę, przed którą jeszcze można było dyskutować. Teraz już nie ma co dyskutować. Nie będę z nim rozmawiał o wołaniu górników, żeby przyjechali do Warszawy i zrobili porządek – budzi to skojarzenia z najgorszymi czasami PRL-u. To jest nie do przyjęcia.
                      Jestem zdruzgotany, że ten Andrzej, z którym jeszcze 15 lat temu byłem zaprzyjaźniony, teraz prezentuje taką postawę

                      (...)
                      Nie mam do niego bezpośredniego dostępu, bo zablokował mojego maila i numer telefonu.

                      - Gdyby Andrzej Duda odebrał dziś od pana telefon, co by mu pan powiedział?

                      Najpierw bym mu podziękował, że odebrał wreszcie telefon, bo mimo wszystko liczę na to, że jakaś reakcja – jeśli nie oficjalna – to osobista w nim nastąpi. W końcu razem pracowaliśmy tyle lat i byliśmy ze sobą związani. On chodził na wszystkie moje wykłady, później szliśmy na herbatę, znam jego rodzinę, widywaliśmy się na wakacjach.
                      Jeśli później chciałby mnie wysłuchać, to bym go zapytał: "Andrzeju, co ty wyprawiasz? Czy ty zapomniałeś o ślubowaniu, o studiach?".

                      A później – zależnie od jego reakcji – jakoś bym z nim próbował rozmawiać. Myślę, że rozmawiać zawsze trzeba. Nie można krzyczeć i potępiać drugiej strony, tylko znaleźć choć przyczółek, by nawiązać relację. W tej chwili nie ma żadnego przyczółka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka