Dodaj do ulubionych

Czysta gra?

04.06.20, 11:22
ZOBACZCIE DO CZEGO DOPROWADZIŁO PIS-OWSKIE SZCZUCIE!

Zatrzymania dokonali policjanci z Poznania. Mężczyzna miał grozić, że zabije prezydenta Warszawy i kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego. Jeszcze dziś zatrzymany usłyszy zarzuty.Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział, że mężczyzna o swoich zamiarach poinformował w środę po południu telefonicznie Kancelarię Prezydenta RP.

- Rozmówca powiedział, że zabije kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Służba Ochrony Państwa natychmiast powiadomiła policję. Poinformowany został też prezydent Warszawy, który złożył zawiadomienie o przestępstwie. W związku z tym, że wszystkie tropy prowadziły do Poznania, przejęliśmy sprawę – powiedział Borowiak.

Jeszcze w środę późnym wieczorem funkcjonariusze pionu kryminalnego poznańskiej policji ujęli 41-letniego mieszkańca Poznania.

Nie wiadomo dlaczego mężczyzna groził, że zabije Rafała Trzaskowskiego - nie został jeszcze przesłuchany.
- Na razie przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, my kompletujemy materiał dowodowy. W ciągu dnia powinny zapaść decyzje co do zarzutów i dalszych kroków w tej sprawie – powiedział Borowiak.

41-latek nie był w przeszłości notowany, w chwili zatrzymania był trzeźwy.
Obserwuj wątek
    • sorel.lina Re: Czysta gra? 07.06.20, 22:16
     Socjolog po napaści na dziennikarkę: Zaczyna się od "hołoty chamskiej", kończy na fizycznym ataku


     https://bi.im-g.pl/im/64/ce/18/z26010980V,Awantura-przed-koncertem-Jana-Pietrzaka-w-CSW--Ata.jpg

     W Centrum Sztuki Współczesnej koncert miał dać Jan Pietrzak, kabareciarz i bard polskiej prawicy związany z "Gazetą Polską". Przed budynkiem działacze PiS rozdawali kampanijne gadżety Andrzeja Dudy. Przyszli też aktywiści z tęczową flagą i transparentem “Spietrzaj Dziadu!”, co było nawiązaniem do nazwiska “gwiazdy” wieczoru.

     Fani Pietrzaka grozili uczestnikom happeningu, chcieli im wyszarpać transparent. Przebieg awantury przed CSW nagrywała Dominika Sitnicka, dziennikarka OKO.press.
     Na filmie widać jak w pewnym momencie starszy mężczyzna w ciemnej kurtce atakując dziennikarkę uderza ją w klatkę piersiową.
     “Przydzwonił mi w klatkę, aż mi zaparło dech Byłam w szoku, nie wiedziałam, co się dzieje” – relacjonuje Dominika Sitnicka z OKO.press.

     Redakcja składa zawiadomienie o przestępstwie.”

     www.facebook.com/watch/?v=2585312175040045
      • sorel.lina Re: Czysta gra? 08.06.20, 10:38
       Polish social media are overrun with false identities - even every third post on the Polish Twitter is sent by bots - according to a report on propaganda on the Polish Internet, published by the Oxford Internet Institute.

       Poniżej fragmenty raportu ( w tłumaczeniu)

       Polskie media społecznościowe są przepełnione fałszywymi tożsamościami - nawet co trzeci post na polskim Twitterze jest wysyłany przez boty - wynika z raportu propagandowego w polskim Internecie opublikowanego przez Oxford Internet Institute. (...)
       Według ekspertów cytowanych w raporcie propaganda informatyczna składa się z trzech głównych elementów: botów politycznych udających prawdziwych użytkowników (w celu rozprzestrzeniania spamu i szkodliwych linków), zorganizowanego trollingu (w tym kampanii nienawiści i prześladowań) oraz rozpowszechniania „fałszywych wiadomości". (...)

       (...) opinie ankietowanych pozwalają stwierdzić, że w Polsce istnieje prawdziwy przemysł tworzenia fałszywych tożsamości na Facebooku, Twitterze i innych mediach społecznościowych. Media te mogą być wykorzystywane do celów komercyjnych i politycznych.(...)

       (...) istnieje powszechny pogląd, że partie polityczne płacą niektórym komentatorom, a duża część trolli była zorganizowana. (...)

       Jak zauważył autor raportu, na polską politykę online duży wpływ mają także działania Rosji związane z konfliktem na Ukrainie. Robert Gorwa odniósł się do raportu Centrum Stosunków Międzynarodowych, który jako przykład takiej działalności wymienia fałszywe informacje opublikowane podczas szczytu NATO w Warszawie (2016). (...)

       (...) wpływanie na opinię publiczną nie jest bezpośrednie - działalność botów skierowana jest do liderów opinii: polityków, dziennikarzy, blogerów. Zgadzając się na nich i stając się naśladowcami, boty robią subtelne kroki, aby osiągnąć swój cel.(...)

       Liczba prawicowych kont, które miały cechy typowe dla botów, okazała się dwa razy wyższa niż podobnych kont lewicowych, a garść najbardziej aktywnych prawicowych kont odpowiadała za 20 procent całkowitej działalności politycznej na Tweeterze. (...)

       „Wkraczamy w złoty wiek propagandy, dezinformacji i manipulacji medialnych”Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka