Dodaj do ulubionych

Elektorat A. Dudy

• sorel.lina Re: Elektorat A. Dudy 03.07.20, 09:18
      18 -latka bita na wiecu wyborczym tabliczkami Duda2020. “Prezydent patrzył w oczy bitej dziewczynie i nie reagował.

Poszkodowana na wiecu wyborczym Andrzeja Dudy osiemnastolatka, udzieliła wywiadu redakcji Natemat. Twierdzi że prezydent widział jak jego sympatycy okładają ja tabliczkami i parasolami i nie reagował tylko patrzył jej w oczy.

On mi patrzył prosto w oczy. Jego zwolennicy bili mnie i wyzywali od k**ew, a Andrzej Duda patrzył mi w oczy. I nie powiedział nic – mówi naTemat Weronika Woźniak, 18–latka z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Tydzień przed wyborami przyszła na wiec kandydata PiS z transparentem “A co z klimatem?”.

"Bo od 2 lat Młodzieżowy Strajk Klimatyczny próbuje się doprosić spotkania z prezydentem – bezskutecznie. Razem z koleżankami i kolegami postanowiłam więc pójść tam, gdzie zastaniemy Andrzeja Dudę" – na jego spotkanie wyborcze.

"Chcieliśmy przypomnieć mu zobowiązania, jakie PiS złożył przed wyborami parlamentarnymi w sprawie przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu, zapytać kiedy zacznie je realizować. Mamy prawo to wiedzieć przed głosowaniem.Żeby było jasne: my byliśmy u wszystkich i wszystkich pytaliśmy o to samo. Przed pierwszą turą chodziliśmy na wiece całej politycznej czołówki: Rafała Trzaskowskiego, Szymona Hołowni, Roberta Biedronia, Władysława Kosiniaka–Kamysza"…

Transparent “A co z klimatem” rozwścieczył tłum zwolenników Dudy

Młoda działaczka na rzecz klimatu twierdzi, że kiedy prezydent przybył na miejsce spotkania, ona wraz z przyjaciółmi podnieśli transparent góry. W tym momencie zostali zaatakowani i okładani tabliczkami z napisem Duda2020. Młodzi ekolodzy zostali opluci, zwyzywani od kur*w i szturchani parasolami. Nie wiadomo ilu było napastników, policja owszem była i to bardzo dużo, ale żaden funkcjonariusz nie reagował.

"On ( A. Duda)się po tej scenie przechadzał, by mówić do ludzi zgromadzonych z każdej z czterech stron. Przemawiał także zwrócony do nas. Więcej.
      W pewnym momencie nawiązaliśmy kontakt wzrokowy. On patrzył mi prosto w oczy.
      Jego zwolennicy bili mnie i wyzywali od k**ew, a Andrzej Duda patrzył mi w oczy. I nie powiedział nic. A doskonale widział, co się dzieje".

• sorel.lina Re: Elektorat A. Dudy 03.07.20, 09:35
        Tak się mami suwerena - tym razem seniorów, czyli grupę zwiększonego ryzyka, ale - jak się sądzi - potencjalnych wyborców A. Dudy, żeby tylko poszli do wyborów. Tłumnie! Nie cofną się przed niczym, choćby po trupach do celu!

Morawiecki autorytatywnie: „Już nie trzeba się bać koronawirusa”..

https://koduj24.pl/wp-content/uploads/2018/06/Morawiecki-Orze%C5%82.jpg

Mateusz Morawiecki, stanowiący część machiny propagandowej, Andrzeja Dudy na spotkaniu wyborczym w Tomaszowie Lubelskim powiedział:
        Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii i to jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać”. Po czym wezwał uczestników spotkania do „tłumnego” uczestnictwa w wyborach 12 lipca.
        "Nic się nie stanie 12 lipca„.
        Potrzebna jest naprawdę olbrzymia odwaga albo zupełny brak wyobraźni, żeby kilkudziesięciu milionom ludzi udzielić zapewnienia: „nic się nie stanie”.

Rządzący tak bardzo potrzebują głosów a właściwie wygranej, że ustami premiera bez skrępowania apelują do najbardziej narażonej na zachorowanie grupy osób:
        „Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się. Idźmy na wybory. To ważne, żeby móc kontynuować tę sprawiedliwą linię rozwoju”.

Aby sprawa była jasna, nie jesteśmy hipokrytami. Przyłączamy się do apeli o liczne uczestnictw w wyborach 12 lipca. Do głowy by nam jednak nie przyszło aby szermować sformułowaniami, że wirus jest w odwrocie i że zanikający przed nim strach jest dobrym nastawieniem.

/ Źródło:interia.pl /
            • sorel.lina Re: Elektorat A. Dudy 03.07.20, 13:43
              Przypomnijmy.
              Wszystko działo się w Budach Starych w powiecie wyszkowskim na Mazowszu. Jego przebieg nagrała smartfonem jedna z mieszkanek tej miejscowości. Filmik trafił do sieci. Udostępnił go m.in. Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi.

Jak ustalił Onet, wkrótce potem na miejscu pojawili się policjanci. - Funkcjonariusze spisali przebieg zdarzenia i zabezpieczyli nagrania. Osoby, które ich wezwały, nie zdecydowały się na złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Policjanci rozpoczęli jednak postępowanie niejako z urzędu, pod kątem art. 119 kodeksu karnego - mówi nam mł. asp. Aleksandra Calik z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Zgodnie z tym artykułem, kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu.

Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna został już zatrzymany. - To 46-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Teraz policjanci będą prowadzili czynności z jego udziałem. Zostanie przesłuchany. O sprawie została powiadomiona już także prokuratura - informuje Aleksandra Calik.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A ja bym się nie zdziwiła, gdyby ten gorliwy wielbiciel Dudy został okrzyknięty bohaterem walki o "prawo i sprawiedliwość" wink , a potem został należycie przez władzę wynagrodzony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka