somepoint210
08.10.04, 17:37
Sekcja Samochodowa Auto Moto Klubu Gliwice organizuje Nocną Konkursową Jazdę
Samochodem dla zmotoryzowanych amatorów. Impreza odbędzie się podczas
weekendu, 23 i 24 października br. Jej celem jest propagowanie kulturalnej i
bezpiecznej jazdy po zatłoczonych drogach. Umożliwia sprawdzenie umiejętności
w sportowej rywalizacji i zdobycie punktów niezbędnych do uzyskania krajowej
licencji kierowcy sportu samochodowego. Dla zawodników przygotowano trasę
prowadzącą ulicami Gliwic, Zabrza i Bytomia oraz próby sprawnościowe na
placach. Impreza zostanie przeprowadzana zgodnie z regulaminem Polskiego
Związku Motorowego. Kierowca musi posiadać ważne prawo jazdy kategorii B, a
pilot powinien mieć ukończone 17 lat i może - choć nie musi - posiadać
licencje sportowe. Załoga ma obowiązek przedstawić ważne obowiązkowe
ubezpieczenia OC i NW oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Opłata za udział
wynosi 100 zł. Zgłoszenia są przyjmowane w Auto Moto Klubie Gliwice pod
numerem telefonu lub faksu 231-31-41 oraz drogą elektroniczną pod adresami
kjs6@o2.pl lub amk-gliwice@op.pl. Patronat nad imprezą objął prezydent Gliwic,
Zygmunt Frankiewicz.