Gość: frida IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.09, 22:00 Nie wierzcie temu czlowiekowi, to tylko jego wybieg przed referendum: www.telewizja.gliwice.pl/artykul.php?id=2005&dodaj=tak Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: tpnet Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.09, 22:02 tak cię to boli że człowiek ma coś mądrego do powiedzenia? a wy tylko potraficie mówić: "nie widzi Pani jak jest dookoła. trzeba rozumku użyć" zachowujecie się tak jakbyście wy wiedzieli co to jest rozum. żal Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: , Zablokowali DTS, zablokuja Podium? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.09, 22:45 Tak PiSiury, taaaa, postepujcie tak dalej. Zablokowaliscie DTS, zablkoujcie Podium... wylecicie z tego miasta wytarzani w smole i pierzu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: beata Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.09, 23:24 I bardzo dobrze, bo Podium jest nikomu niepotrzebne (procz Wieczorkowi). Gliwiczanom sa potrzebne tereny rekreacyjne! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magda Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: *.gl.digi.pl 03.08.09, 11:03 Mozna sie tez relaksowac na koncercie. Jestem za podium! Odpowiedz Link Zgłoś
sss9 Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! 02.08.09, 23:26 noooo naprawdę, prezydent mądrze prawi. :D rzecze oto: w Spodku nie będą się odbywały znaczące imprezy, bo budowane są nowe hale w miastach poza Śląskiem. ale Podium te nowe obiekty i sam Spodek już nie zagrożą... :D skąd on to wie, wróży? jesteśmy nierozpoznawalni w kraju i w regionie??? od kiedy? przecież magistrat tak fajnie potrafił zareklamować Gliwice w Przekroju, a wcześniej prezydent z szerokim uśmiechem wizytował imprezkę p. Jajszczok pt. "Gliwice nadają ton" i lekką rączką razem z zadowolonymi radnymi zapłacił za tę błazenadę 350 tys. i teraz nagle mówi, że Gliwice, to "czarne miasto"? gdzie podział się ten pełen zadowolenia ton, powtarzane do zrzygania słowa o dalszym dynamicznym rozwoju miasta, gdzie się straciło to chełpienie rzekomym pozyskiwaniem znaczących dla miasta inwestycji? prezydent lamentuje, że po odstąpieniu od budowy Podium "stracimy" dofinansowanie na zbędną miastu inwestycję, dzięki czemu w czasie kryzysu nie zadłużymy go na wiele lat. i to jest jakiś dramat? dla kogo? lepiej byłoby przyznać, że nie potrafi pozyskać inwestorów mających zabezpieczyć infrastrukturę wokół hali Podium. że nikt nie jest zainteresowany stawianiem tam hoteli, restauracji, etc. niech wreszcie przyzna, że kolejne rozmowy z poważnymi konsorcjami kończą się niczym, bo faceci w garniturach słuchają, oglądają obrazki, uśmiechają się i wychodzą pukając się w czoła. albo niech uczciwie przyzna, że porwał się z motyką na słońce. albo niech chociaż ubierze rezygnację z budowy Podium z recesją grożącą Gliwicom, o czym ostatnio nieśmiało przebąkuje, chociaż w większych od naszego miastach powzięto już decyzje o znacznym ograniczeniu wydatków. prezydent opowiada bzdury o utracie możliwości organizowania wystaw, kongresów, imprez kulturalnych, itd. a przecież musi pamiętać, że jakiś czas temu na szczeblu województwa ustalono jakie imprezy będą organizować poszczególne miasta i tak, Sosnowcowi przypadła organizacja kongresów i wystaw, Katowicom duże imprezy kulturalne i sportowe, a Gliwicom pozostawiono mało znaczące imprezy sportowe. powstała tu niedawno galeria miejska, co takiego znaczącego się w niej odbyło? a może w ruinach teatru? co takiego się tam dzieje, żeby o mieście napisał czy powiedział coś ktokolwiek więcej niż lokalne media? może w Podium chcą grać musicale GTM, ale 15 tys. chętnych nie znajdą nawet jeśli obiecają, że będą ich wozić nowoczesnymi niskopodłogowymi autobusami PKM za darmo. dotąd teren zrujnowanego stadionu nie zaprzątał zbytnio uwagi prezydenta, aż tu nagle tak się zmartwił... no to może panie prezydencie jeszcze jeden hipermarket? w tym temacie ma pan niepodważalny talent. samemu nic nie robić, tylko czekać przez całe lata, aż jakiś sklep przykryje zawstydzające plamy urzędniczej indolencji, aż właściciel hipermarketu kupi trochę farby i pomaluje wiadukt i obwiesi go reklamami, albo przebuduje skrzyżowanie i postawi na nim sygnalizację świetlną, bo przecież miasta na to nie stać... i tylko ludziki z MSI ogłaszają te "dzieła" jakby były zasługą prezydenta dbającego o miasto i mieszkańców. tak, to Frankiewicz może robić wodę z mózgu tylko oddanym mu szczawikom z RM i depczącym im po piętach kolegom z młodzieżowej przybudówki PO. no i może jeszcze paru kibolom futsalu. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SG Re: Niech PF zwróci 7 mln za projekt Podium !! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.08.09, 23:36 Jeśli można zrezygnować, to niech Prezydent zwróci z własnej kieszeni wydane poza planem budżetowym gminy 7 mln zł. za projekt PODIUM. Pieniędzy wyrzuconych w błoto. 7 mln to ponad 60% kwoty udziału własnego miasta w programie operacyjnym modernizacji infrastruktury tramwajowej lub prawie 3 letnie dofinansowanie do utrzymania linii tramwajowej T1 i T4 ps. Jeszcze trzeba rozwiązać powołaną sp zoo d/s budowy Podium zarządzaną przez Moszyńskiego i odzyskać kasę miejską przekazaną tej spółce! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: end Re: Niech PF zwróci 7 mln za projekt Podium !! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.09, 01:30 i za ulotki wciskane przez MD w ubieglym tygodniu Bez wzgledu na to co teraz wydukał od początku bylo wiadomo, ze zadnego Podium w Gliwicach nie bedzie, z tej prostej przyczyny , ze ten nieudacznik NIC nie wybudowal przez 18lat, nawet szaletow miejskich Bajeczka o Podium potrzebna byla tylko po to, zeby Moszynski mial fuchę, po eksmisji z Katowic. Od jutra mlode demokraty niech wciskaja ulotki o anulowaniu Podiuma. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hgw Re: Niech PF zwróci 7 mln za projekt Podium !! IP: *.evo.ams.nl.leaseweb.com 03.08.09, 07:51 W pierwszych zdaniach wywiadu podzielił się odpowiedzialnością za decyzję o Podium... podjęli uchwałę - powiada. Mogli przecież uchwały nie podejmować :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: choberd Re: Niech PF zwróci 7 mln za projekt Podium !! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.09, 10:46 > W pierwszych zdaniach wywiadu podzielił się odpowiedzialnością za decyzję o > Podium... podjęli uchwałę - powiada. > Mogli przecież uchwały nie podejmować :) decyzje o wydaniu 7 mln podjał był bez uzgadniania i czyjejkolwiek zgody. Dopiero na nastepnym posiedzeniu RM klepneła te decyzje, podobnie jak to było ze "STANEM WOJENNYM". pseudokomunisci mieli te same zasady wszczepiane w Moskwie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kosmopolita Re: Niech PF zwróci 7 mln za projekt Podium !! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.09, 10:42 > Jeśli można zrezygnować, to niech Prezydent zwróci z własnej kieszeni wydane > poza planem budżetowym gminy 7 mln zł. za projekt PODIUM. Pieniędzy > wyrzuconych w błoto. 7 mln za frico skasowala firma waszko, która również (ta samiuteńka jak świeże bułeczki), dostosowała wymogi do spodziewanych wyziewów DTŚ, szatkując odcinek Gliwicki DTŚ na wirtualne odcinki. To jest "дело" dla CBA, CBŚ i ABW razem wziętych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kurowski Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: *.gl.digi.pl 22.08.09, 20:56 sss9 napisał: > noooo naprawdę,... Masz pan racje i nie masz pan racji. Świnia, gdyby rozumowała o orle rozumowałaby w podobny sposób. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: end Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.09, 01:37 Gliwice sa doskonale rozpoznawalne nie tylko na Slasku, ale w Europie jako najgorzej zarzadzane i najbrudniejsze miasto w Polsce z likwidowanymi tramwajami, tranzytem tirow przez centrum i smierdzaca kloaką. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hgw Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: *.evo.ams.nl.leaseweb.com 03.08.09, 07:45 ..tak, to Frankiewicz może robić wodę z mózgu tylko oddanym mu szczawikom z RM i depczącym im po piętach kolegom z młodzieżowej przybudówki PO. no i może jeszcze paru kibolom futsalu. :) Młodych faszystów poubieranych w czarne koszule zostało tylko trzech. Rada starszych nadrukowała im trochę ulotek i rozdają je przez 20 minut dziennie pod urzędem. Futsal, kiedyś chluba sportu w Gliwicach, dzisiaj dogorywa. P.A. Nova gra w Katowicach, bo nie stać ich było na płacenie stawek wymyślonych przez Frankiewicza za użyczenie hali w Sośnicy. Po preferencyjnych stawkach mogli tam jedynie biegać chłoptasie Wesołowskiego z Radanu, ale on w tym mieście ma wszystko po preferencyjnych stawkach. Kiedyś cztery gliwickie drużyny futsalowe grały w I lidze, teraz żadna. To efekt wspierania sportu w mieście. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Asia Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: 217.149.44.* 03.08.09, 09:16 P. Frankiewicz przyznaje,że z budowy Podium można się wycofać, ale będzie to trudne, bo tak czy inaczej trzeba zagospodarować stadion XX lecia i to, co już zostało przygotowane pod Podium. A co z pieniędzmi, które w to przygotowanie zostały włożone? 7 mln, które już poszły na projekt? Nie prościej byłoby wybudować kilka mniejszych hal sportowych na osiedlach zamiast tego monstrum? Przecie ościenne miasta tylko czekają aż władzom Gliwic powinie się noga... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gliwicjus2 Manipulacja opinią publiczną przed referendum IP: *.eimperium.pl 03.08.09, 09:43 Niepokojąca jest manipulacja informacją: albo powstanie PODIUM tak jak chcą obecne władze miasta (kolos na 15 tyś.), albo UTRACIMY dofinansowanie unijne. TO NIE PRAWDA !! UE nie przyznawała pieniędzy pod konkretny projekt Podium, bo takowego wówczas nie było. Dlatego należy zmienić koncepcję tej inwestycji , tak aby była bardziej przyjazna mieszkańcom i zaspokajała ich potrzeby(np.mniejsza hala + za to kompleks sportowy).Nie musi to być hala gigant większa od Spodka, bo oznacza to ogromne koszty utrzymania przy małej użyteczności publicznej. Czy stać nas na to? Przy okazji "odchudzenie" inwestycji zapewni, że budżet miasta nie bedzie musiał być tak obciążony prze wiele lat spłacaniem kredytu i koszty utrzymania obiektu mniejsze. I lepiej wykorzysta się dofinansowanie unijne. Trzeba PODKREŚLIĆ, że jedynie przesunięcia środków w programie RPO (w którym zapisano Podium) między osiami priorytetowymi wymaga renegocjacji z Komisją Europejską, o czym Frank. nie oczywiście jak zwykle nie wspomina.... Manipulacja? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abakus dlaczego nie przyznal sie ze pozno wyslano bumagi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.09, 10:52 jakos przez gardlo mu nie przeszlo niedbalstwo (podobnie było z Projektem Drogowym), że w odniesieniu do dofinansowania unijnego, nalezalo odpowiednią dokumentację zlożyć w urzędzie marszałkowskim w Katowicach. Ale tego niestety nie zrobiono, więc z dotacjii unijnej (pomijając podejrzenie o komercję) nie wpłynalby ani cent 1/100 euro. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: slunsok Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.09, 20:16 no to bydzie czy n ie bydzie? mie tam w zyci cma. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gliwiczanin chcemy podium IP: *.sikornik.net 23.08.09, 10:43 Ja i wszyscy moji znajomi sa za budowa hali,zresztą inwestycje sa potrzebne temu miastu i pokazala to dobitnie ankieta -sondaz-wynik 90 % opowiedzialo sie na tak Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: monia Gliwiczanie sa przeciw Podium! IP: *.pools.arcor-ip.net 23.08.09, 12:40 Dali temu wyraz w podpisach pod referendum. Co najmnie 20tys gliwiczan jest przeciw Podium! Odpowiedz Link Zgłoś
pr51 monia na muniu 23.08.09, 13:33 > Dali temu wyraz w podpisach pod referendum. Co najmnie 20tys gliwiczan jest > przeciw Podium! W ogóle zbierano podpisy na liście przeciwko Podium, czy tak ci się jakoś wydaje? Normalny człowiek woli być na podium, niż w dołku, a według ciebie 20000 ludzi woli być w dołku. Dobrze się czujesz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Twój somsiad nie chcemy podium IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.09, 18:59 Gość portalu: gliwiczanin napisał(a): > Ja i wszyscy moji znajomi sa za budowa hali,zresztą inwestycje sa > potrzebne temu miastu i pokazala to dobitnie ankieta -sondaz-wynik > 90 % opowiedzialo sie na tak Dziecino, nie mówisz prawdę, bo nie wszyscy twoi znajomi są za. Np.: ja jestem przeciw hali, bo nie lubię piłki kopanej, kiboli i szwindlujących "sędziów" z kopaczami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cenzor Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: *.stk.vectranet.pl 22.08.09, 20:24 Wiele wpisów pod tym wątkiem nie zasługuje na przeczytanie a co dopiero komentarz. Dziwi mnie to powiem szczerze, dlatego że nie ma nic lepszego nic konstruktywna, a co za tym idzie, trafna krytyka. Wracając do meritum, miło mnie zaskoczył "reportaż" tv Trwam. Spodziewałam się zadymy, oszołomstwa, przekrzykiwania się a było spokojnie i merytorycznie aczkolwiek bardzo jednostronnie.. Zdaje się że na życzenie "władzy". Odpowiedz Link Zgłoś