Dodaj do ulubionych

Podium nie bedzie - strach przed referendum!

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.09, 22:00
Nie wierzcie temu czlowiekowi, to tylko jego wybieg przed referendum:
www.telewizja.gliwice.pl/artykul.php?id=2005&dodaj=tak
Obserwuj wątek
    • Gość: tpnet Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.09, 22:02
      tak cię to boli że człowiek ma coś mądrego do powiedzenia? a wy tylko potraficie
      mówić: "nie widzi Pani jak jest dookoła. trzeba rozumku użyć" zachowujecie się
      tak jakbyście wy wiedzieli co to jest rozum. żal
      • Gość: , Zablokowali DTS, zablokuja Podium? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.09, 22:45
        Tak PiSiury, taaaa, postepujcie tak dalej. Zablokowaliscie DTS,
        zablkoujcie Podium... wylecicie z tego miasta wytarzani w smole i
        pierzu!
    • Gość: beata Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.09, 23:24
      I bardzo dobrze, bo Podium jest nikomu niepotrzebne (procz Wieczorkowi).
      Gliwiczanom sa potrzebne tereny rekreacyjne!
      • Gość: magda Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: *.gl.digi.pl 03.08.09, 11:03
        Mozna sie tez relaksowac na koncercie. Jestem za podium!
    • sss9 Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! 02.08.09, 23:26
      noooo naprawdę, prezydent mądrze prawi. :D rzecze oto:
      w Spodku nie będą się odbywały znaczące imprezy, bo budowane są nowe hale w
      miastach poza Śląskiem. ale Podium te nowe obiekty i sam Spodek już nie
      zagrożą... :D skąd on to wie, wróży?

      jesteśmy nierozpoznawalni w kraju i w regionie??? od kiedy? przecież magistrat
      tak fajnie potrafił zareklamować Gliwice w Przekroju, a wcześniej prezydent z
      szerokim uśmiechem wizytował imprezkę p. Jajszczok pt. "Gliwice nadają ton" i
      lekką rączką razem z zadowolonymi radnymi zapłacił za tę błazenadę 350 tys.

      i teraz nagle mówi, że Gliwice, to "czarne miasto"? gdzie podział się ten pełen
      zadowolenia ton, powtarzane do zrzygania słowa o dalszym dynamicznym rozwoju
      miasta, gdzie się straciło to chełpienie rzekomym pozyskiwaniem znaczących dla
      miasta inwestycji?

      prezydent lamentuje, że po odstąpieniu od budowy Podium "stracimy"
      dofinansowanie na zbędną miastu inwestycję, dzięki czemu w czasie kryzysu nie
      zadłużymy go na wiele lat. i to jest jakiś dramat? dla kogo? lepiej byłoby
      przyznać, że nie potrafi pozyskać inwestorów mających zabezpieczyć
      infrastrukturę wokół hali Podium. że nikt nie jest zainteresowany stawianiem tam
      hoteli, restauracji, etc. niech wreszcie przyzna, że kolejne rozmowy z poważnymi
      konsorcjami kończą się niczym, bo faceci w garniturach słuchają, oglądają
      obrazki, uśmiechają się i wychodzą pukając się w czoła.
      albo niech uczciwie przyzna, że porwał się z motyką na słońce. albo niech
      chociaż ubierze rezygnację z budowy Podium z recesją grożącą Gliwicom, o czym
      ostatnio nieśmiało przebąkuje, chociaż w większych od naszego miastach powzięto
      już decyzje o znacznym ograniczeniu wydatków.

      prezydent opowiada bzdury o utracie możliwości organizowania wystaw, kongresów,
      imprez kulturalnych, itd. a przecież musi pamiętać, że jakiś czas temu na
      szczeblu województwa ustalono jakie imprezy będą organizować poszczególne miasta
      i tak, Sosnowcowi przypadła organizacja kongresów i wystaw, Katowicom duże
      imprezy kulturalne i sportowe, a Gliwicom pozostawiono mało znaczące imprezy
      sportowe.

      powstała tu niedawno galeria miejska, co takiego znaczącego się w niej odbyło? a
      może w ruinach teatru? co takiego się tam dzieje, żeby o mieście napisał czy
      powiedział coś ktokolwiek więcej niż lokalne media? może w Podium chcą grać
      musicale GTM, ale 15 tys. chętnych nie znajdą nawet jeśli obiecają, że będą ich
      wozić nowoczesnymi niskopodłogowymi autobusami PKM za darmo.

      dotąd teren zrujnowanego stadionu nie zaprzątał zbytnio uwagi prezydenta, aż tu
      nagle tak się zmartwił... no to może panie prezydencie jeszcze jeden
      hipermarket? w tym temacie ma pan niepodważalny talent. samemu nic nie robić,
      tylko czekać przez całe lata, aż jakiś sklep przykryje zawstydzające plamy
      urzędniczej indolencji, aż właściciel hipermarketu kupi trochę farby i pomaluje
      wiadukt i obwiesi go reklamami, albo przebuduje skrzyżowanie i postawi na nim
      sygnalizację świetlną, bo przecież miasta na to nie stać... i tylko ludziki z
      MSI ogłaszają te "dzieła" jakby były zasługą prezydenta dbającego o miasto i
      mieszkańców.

      tak, to Frankiewicz może robić wodę z mózgu tylko oddanym mu szczawikom z RM i
      depczącym im po piętach kolegom z młodzieżowej przybudówki PO. no i może jeszcze
      paru kibolom futsalu. :)
      • Gość: SG Re: Niech PF zwróci 7 mln za projekt Podium !! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.08.09, 23:36
        Jeśli można zrezygnować, to niech Prezydent zwróci z własnej kieszeni wydane
        poza planem budżetowym gminy 7 mln zł. za projekt PODIUM
        . Pieniędzy
        wyrzuconych w błoto.

        7 mln to ponad 60% kwoty udziału własnego miasta w programie operacyjnym
        modernizacji infrastruktury tramwajowej lub prawie 3 letnie dofinansowanie do
        utrzymania linii tramwajowej T1 i T4

        ps.
        Jeszcze trzeba rozwiązać powołaną sp zoo d/s budowy Podium zarządzaną przez
        Moszyńskiego i odzyskać kasę miejską przekazaną tej spółce!
        • Gość: end Re: Niech PF zwróci 7 mln za projekt Podium !! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.09, 01:30
          i za ulotki wciskane przez MD w ubieglym tygodniu
          Bez wzgledu na to co teraz wydukał od początku bylo wiadomo, ze zadnego Podium w
          Gliwicach nie bedzie, z tej prostej przyczyny , ze ten nieudacznik NIC nie
          wybudowal przez 18lat, nawet szaletow miejskich
          Bajeczka o Podium potrzebna byla tylko po to, zeby Moszynski mial fuchę, po
          eksmisji z Katowic.
          Od jutra mlode demokraty niech wciskaja ulotki o anulowaniu Podiuma.



          • Gość: hgw Re: Niech PF zwróci 7 mln za projekt Podium !! IP: *.evo.ams.nl.leaseweb.com 03.08.09, 07:51
            W pierwszych zdaniach wywiadu podzielił się odpowiedzialnością za decyzję o
            Podium... podjęli uchwałę - powiada.
            Mogli przecież uchwały nie podejmować :)
            • Gość: choberd Re: Niech PF zwróci 7 mln za projekt Podium !! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.09, 10:46
              > W pierwszych zdaniach wywiadu podzielił się odpowiedzialnością za decyzję o
              > Podium... podjęli uchwałę - powiada.
              > Mogli przecież uchwały nie podejmować :)

              decyzje o wydaniu 7 mln podjał był bez uzgadniania i czyjejkolwiek zgody.
              Dopiero na nastepnym posiedzeniu RM klepneła te decyzje, podobnie jak to było ze
              "STANEM WOJENNYM".

              pseudokomunisci mieli te same zasady wszczepiane w Moskwie.
        • Gość: kosmopolita Re: Niech PF zwróci 7 mln za projekt Podium !! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.09, 10:42

          > Jeśli można zrezygnować, to niech Prezydent zwróci z własnej kieszeni wydane
          > poza planem budżetowym gminy 7 mln zł. za projekt PODIUM. Pieniędzy
          > wyrzuconych w błoto.


          7 mln za frico skasowala firma waszko, która również (ta samiuteńka jak świeże bułeczki), dostosowała wymogi do spodziewanych wyziewów DTŚ, szatkując odcinek Gliwicki DTŚ na wirtualne odcinki.

          To jest "дело" dla CBA, CBŚ i ABW razem wziętych
      • Gość: kurowski Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: *.gl.digi.pl 22.08.09, 20:56
        sss9 napisał:

        > noooo naprawdę,...

        Masz pan racje i nie masz pan racji.
        Świnia, gdyby rozumowała o orle rozumowałaby w podobny sposób.
    • Gość: end Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.09, 01:37
      Gliwice sa doskonale rozpoznawalne nie tylko na Slasku, ale w Europie
      jako najgorzej zarzadzane i najbrudniejsze miasto w Polsce z likwidowanymi
      tramwajami, tranzytem tirow przez centrum i smierdzaca kloaką.
      • Gość: hgw Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: *.evo.ams.nl.leaseweb.com 03.08.09, 07:45
        ..tak, to Frankiewicz może robić wodę z mózgu tylko oddanym mu szczawikom z
        RM i depczącym im po piętach kolegom z młodzieżowej przybudówki PO. no i może
        jeszcze paru kibolom futsalu. :)


        Młodych faszystów poubieranych w czarne koszule zostało tylko trzech. Rada
        starszych nadrukowała im trochę ulotek i rozdają je przez 20 minut dziennie pod
        urzędem.
        Futsal, kiedyś chluba sportu w Gliwicach, dzisiaj dogorywa. P.A. Nova gra w
        Katowicach, bo nie stać ich było na płacenie stawek wymyślonych przez
        Frankiewicza za użyczenie hali w Sośnicy. Po preferencyjnych stawkach mogli tam
        jedynie biegać chłoptasie Wesołowskiego z Radanu, ale on w tym mieście ma
        wszystko po preferencyjnych stawkach. Kiedyś cztery gliwickie drużyny futsalowe
        grały w I lidze, teraz żadna. To efekt wspierania sportu w mieście.
    • Gość: Asia Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: 217.149.44.* 03.08.09, 09:16
      P. Frankiewicz przyznaje,że z budowy Podium można się wycofać, ale
      będzie to trudne, bo tak czy inaczej trzeba zagospodarować stadion XX
      lecia i to, co już zostało przygotowane pod Podium. A co z pieniędzmi,
      które w to przygotowanie zostały włożone? 7 mln, które już poszły na
      projekt?
      Nie prościej byłoby wybudować kilka mniejszych hal sportowych na
      osiedlach zamiast tego monstrum? Przecie ościenne miasta tylko czekają
      aż władzom Gliwic powinie się noga...
    • Gość: Gliwicjus2 Manipulacja opinią publiczną przed referendum IP: *.eimperium.pl 03.08.09, 09:43
      Niepokojąca jest manipulacja informacją: albo powstanie PODIUM tak jak chcą obecne władze miasta (kolos na 15 tyś.), albo UTRACIMY dofinansowanie unijne.

      TO NIE PRAWDA !!

      UE nie przyznawała pieniędzy pod konkretny projekt Podium, bo takowego wówczas nie było. Dlatego należy zmienić koncepcję tej inwestycji , tak aby była bardziej przyjazna mieszkańcom i zaspokajała ich potrzeby(np.mniejsza hala + za to kompleks sportowy).Nie musi to być hala gigant większa od Spodka, bo oznacza to ogromne koszty utrzymania przy małej użyteczności publicznej. Czy stać nas na to? Przy okazji "odchudzenie" inwestycji zapewni, że budżet miasta nie bedzie musiał być tak obciążony prze wiele lat spłacaniem kredytu i koszty utrzymania obiektu mniejsze. I lepiej wykorzysta się dofinansowanie unijne.

      Trzeba PODKREŚLIĆ, że jedynie przesunięcia środków w programie RPO (w którym zapisano Podium) między osiami priorytetowymi
      wymaga renegocjacji z Komisją Europejską, o czym Frank. nie oczywiście jak zwykle nie wspomina....
      Manipulacja?
      • Gość: abakus dlaczego nie przyznal sie ze pozno wyslano bumagi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.09, 10:52
        jakos przez gardlo mu nie przeszlo niedbalstwo (podobnie było z Projektem Drogowym), że w odniesieniu do dofinansowania unijnego, nalezalo odpowiednią dokumentację zlożyć w urzędzie marszałkowskim w Katowicach.
        Ale tego niestety nie zrobiono, więc z dotacjii unijnej (pomijając podejrzenie o komercję) nie wpłynalby ani cent 1/100 euro.
    • Gość: slunsok Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.09, 20:16
      no to bydzie czy n ie bydzie?
      mie tam w zyci cma.
      • Gość: gliwiczanin chcemy podium IP: *.sikornik.net 23.08.09, 10:43
        Ja i wszyscy moji znajomi sa za budowa hali,zresztą inwestycje sa
        potrzebne temu miastu i pokazala to dobitnie ankieta -sondaz-wynik
        90 % opowiedzialo sie na tak
        • Gość: monia Gliwiczanie sa przeciw Podium! IP: *.pools.arcor-ip.net 23.08.09, 12:40
          Dali temu wyraz w podpisach pod referendum. Co najmnie 20tys gliwiczan jest
          przeciw Podium!
          • pr51 monia na muniu 23.08.09, 13:33
            > Dali temu wyraz w podpisach pod referendum. Co najmnie 20tys
            gliwiczan jest
            > przeciw Podium!

            W ogóle zbierano podpisy na liście przeciwko Podium, czy tak ci się
            jakoś wydaje?
            Normalny człowiek woli być na podium, niż w dołku, a według ciebie
            20000 ludzi woli być w dołku. Dobrze się czujesz?
        • Gość: Twój somsiad nie chcemy podium IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.09, 18:59
          Gość portalu: gliwiczanin napisał(a):

          > Ja i wszyscy moji znajomi sa za budowa hali,zresztą inwestycje sa
          > potrzebne temu miastu i pokazala to dobitnie ankieta -sondaz-wynik
          > 90 % opowiedzialo sie na tak

          Dziecino, nie mówisz prawdę, bo nie wszyscy twoi znajomi są za.
          Np.: ja jestem przeciw hali, bo nie lubię piłki kopanej, kiboli i szwindlujących
          "sędziów" z kopaczami.
    • Gość: cenzor Re: Podium nie bedzie - strach przed referendum! IP: *.stk.vectranet.pl 22.08.09, 20:24
      Wiele wpisów pod tym wątkiem nie zasługuje na przeczytanie a
      co dopiero komentarz. Dziwi mnie to powiem szczerze, dlatego że nie
      ma nic lepszego nic konstruktywna, a co za tym idzie, trafna
      krytyka. Wracając do meritum, miło mnie zaskoczył "reportaż" tv
      Trwam. Spodziewałam się zadymy, oszołomstwa, przekrzykiwania się a
      było spokojnie i merytorycznie aczkolwiek bardzo jednostronnie..
      Zdaje się że na życzenie "władzy".
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka