Dodaj do ulubionych

olej kokosowy

27.06.10, 21:11
Przeczytałam,że pomaga w niedoczynności, czy ktoś stosował?
Obserwuj wątek
    • sisi_kecz Re: olej kokosowy 27.06.10, 21:23
      kolejna osoba o tym oleju ...

no dobra, zacznę pić!
      w końcu pałaszujący oliwkę do wszystkiego, mieszkańcy basenu Morza
      Śródziemnego, mają przeważnie ładne sylwetki, czyli sprawny
      metabolizm wink

duze pozdro!!!
      --
      "Mąż działa mi bez przerwy,
      raz na zmysły , raz na nerwy"
      Sztaudynger
        • djpa Re: olej kokosowy 27.06.10, 22:07
          Spotkałam się z opinią, że powinno się jeść takie oleje, jaki występują w danej
          strefie klimatycznej. U nas jest to olej rzepakowy. Ma on bardzo dobry stosunek
          omega 3 do omega 6, podobnie olej lniany. Olej słonecznikowy ma znacznie gorszy
          stosunek omega 3 do omega 6, ma za dużo omega 6. Oliwa z oliwek jest pod tym
          względem neutralna.

--
          Hashi od 13 lat.
            • eutyreoza Re: olej kokosowy 29.06.10, 22:08
              "Według Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego za-lecana proporcja między omega-6 i omega-3 powinna wynosić 4:1 (a najlepiej 2:1). Tymczasem w naszej diecie ten stosunek wynosi niekiedy nawet 20:1. Jednym słowem, omega-6 mamy najczęściej w nadmiarze. I w tym właśnie tkwi problem, ponieważ oba rodzaje kwasów konkurują ze sobą o dostęp do tego samego enzymu. Im więcej zjadamy omega-6, tym mniej enzymu pozostaje do przetworzenia omega-3. A to już może być niebezpieczne, bowiem podwyższa ryzyko chorób układu krążenia. Z dostępnych na naszym rynku olejów najlepsze proporcje omega-6 do omega-3 mają oleje lniany oraz rzepakowy. Proporcje w oleju sojowym wynoszą 6:1, zaś w oliwie z oliwek 9:1."

To stąd tiny.pl/htzgj
              --
              21.01.2010 - diagnoza: Hashimoto i subkliniczna niedoczynność tarczycy na podstawie USG i antyTPO.

Nie czuję, że choruję, więc hormonów nie suplementuję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka