Chyba najwyższy czas na mój wątek osobisty?
Zacznę od pytania o wit. D, zrobiłam właśnie badania:
25(OH)D 26.1 ng/mL (30-80)
Parathormon 55.9 pg/ml (10-62)
Wapń całkowity 9.5 (8.9 - 10)
Wysoki parathormon potwierdza niedobór wit. D, prawda?
Z objawów mogę wymienić zmęczenie, szwankującą koncentrację, a ostatnio problemy ze snem. To jednak może być związane z anemią, która znowu mnie dopadła. Dokuczają mi też stawy.
Przez ostatnie lata brałam wit. D (5000 UI) na jesień i zimę, dodatkowo musiałam brać wtedy magnez, który
szybko się kończył przy suplementacji wit. D.
Mam pytanie o suplementację wapnia w tej sytuacji, brać, nie brać, a jak tak to ile?
Tutaj znalazłam rozpiskę suplementacji podaną przez Natder.