Dodaj do ulubionych

kompostowniki

07.04.14, 15:27
Nabyłam drogą kupna plasticzane kompostowniki zeszłego roku. To była pomyłka jakaś, normalnie pomroczność jasna. Mam połączone po dwa moduły więc mam dostęp do dwóch klapek do wybierania kompostu. Nie ma takiej opcji zeby wybrać cały przerobiony kompost bo to od góry kompostem jeszcze nie jest a spada pod własnym ciężarem w wyrobioną dziure.
Czy ktoś z was ma jakiś chytry sposób jak z nich korzystać efektywnie?
Obserwuj wątek
    • leloop Re: kompostowniki 07.04.14, 15:45
      zdjąć cały kompostownik, z tego co nieprzetrawione założyć nowy kompost, resztę zużyć.
      tez mam jeden plasticzanny z 4 wejściami, pozostałe już są normalne, z palet ;D
      • szadoka Re: kompostowniki 07.04.14, 19:32
        ja mam w sumie 4 połączone po dwa, więc podniesienie do góry raczej nie wchodzi w grę. Dostęp do każdego z nich ma tylko z dwoch stron a to jednak za mało.
        Taki z palet tez mam :), pełny oczywiście, ale mam tam głownie liście i kolki a to sie słabo kompostuje.
        • yoma Re: kompostowniki 07.04.14, 21:38
          A przesypujesz gotowym albo w zaawansowanej fazie kompostem?
          • szadoka Re: kompostowniki 08.04.14, 10:06
            jeśli to zostaje z przesiania (gruba frakcja) można nazwać gotowym kompostem to tak :)
            Generalnie ma sobie radzić sam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka