Dodaj do ulubionych

Notatnik kulturalny

    • rawik-is-me Re: Notatnik kulturalny 05.08.11, 14:22

      W tej białej sukni Pippa Middleton pojawiła się na królewskim ślubie swojej siostry i oczarowała świat. Teraz projekt domu mody Alexander McQueen za 20 tys. funtów doczekał się repliki za jedyne 170 funtów. - To najbardziej poszukiwana ślubna kreacja. Wszystkie druhny chcą naśladować Pippę - tłumaczą w domu towarowym Debenhams, który wprowadził kopię do sprzedaży.
      Suknia seksownie opinała ciało Pippy Middleton, dlatego fotografowana z tyłu młodsza siostra księżnej Cambridge dostała od mediów tytuł "Rear Of The Year". Pupa Pippy zrobiła międzynarodową karierę, a suknia projektu domu mody Alexander McQueen stała się najbardziej poszukiwaną kreacją roku..tvn24.pl
      • black_jotka Woodstock 05.08.11, 14:57
        Przyjacielskim, pełnym tolerancji i miłości społeczeństwem nazwał Jerzy Owsiak uczestników Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Festiwal po raz 17. wystartował w czwartek. Nad terenem festiwalu przeleciało siedem "Iskier", które stworzyły smugę w kolorach polskiej flagi.
        • black_jotka Re: Woodstock 05.08.11, 14:58
          https://bi.gazeta.pl/im/5/10062/z10062305X,Przystanek-Woodstock-2011.jpg
          • jutta_t Re: Woodstock 05.08.11, 15:41
            Mlodosc i wolnosc, ale bez brutalnosci. I tak trzymac!
    • jutta_t M.M. 05.08.11, 15:46
      Do historii kina Norma Jean Baker przeszła jako Marilyn Monroe. W 1995 r. magazyn filmowy "Empire" umieścił jej nazwisko pośród najseksowniejszych gwiazd kina. Cztery lata później najbardziej seksowną kobietą stulecia nazwał ją magazyn "People". W Encyklopedii Gwiazd Filmu napisano o niej: "Bez wątpienia była ostatnią królową wielkich studiów filmowych". Choć dziś mija 49 lat od jej śmierci, wciąż pozostaje symbolem seksu, wcieleniem zmysłowości i zarazem niewinności..........
    • zamyslona_7 Lady Gaga 05.08.11, 16:45
      https://m.onet.pl/_m/878494a6670284f0b47336a443fe8e08,12,1.jpg

      Lady Gaga trafiła na listę Najlepiej Ubranych Osób opublikowaną przez magazyn "Vanity Fair". Wokalistka, która niejednokrotnie szokowała, pojawiając się m.in. półnaga na ulicach Paryża czy wkładając na siebie kreację z mięsa na galę MTV, została doceniona za oryginalność.

      Zobacz galerię najbardziej kontrowersyjnych wcieleń Lady Gagi i oceń, czy tytuł jednej z najlepiej ubranych osób na świecie jest zasłużony?
      • samanta_ewa Re: Lady Gaga 05.08.11, 16:48
        Ta to ma na...ne.
    • jerzy_55 Janusz Majewski, kończy 80 lat. 05.08.11, 17:18
      W "Ostatnim klapsie" wspomina szalone imprezy u Polańskiego, które toczyły się w oparach trunków i na granicy skandalu. "Zaklęte rewiry" stały się klasykiem. "C.K. Dezerterzy" zdobyli miliony widzów. Ich twórca, Janusz Majewski, kończy 80 lat.
    • mala200333 Malarz konceptualista Roman Opałka..nie zyje 06.08.11, 15:15
      Malarz konceptualista Roman Opałka..nie zyje
      • rawik-is-me Re: Malarz konceptualista Roman Opałka..nie zyje 06.08.11, 16:07
        Takie zycie, ma swoj kres.
      • jutta_t Re: Malarz konceptualista Roman Opałka..nie zyje 06.08.11, 18:47
        Ciekawa postac.
        • jerzy_55 Re: Malarz konceptualista Roman Opałka..nie zyje 06.08.11, 19:41
          Ciekawy malarz. Zaintrygowal mnie.
          • seremine Re: Malarz konceptualista Roman Opałka..nie zyje 06.08.11, 19:58
            Malarz przed kilkoma dniami trafił do szpitala w trakcie wakacji we Włoszech. Wywiązało się u niego zakażenie ogólnoustrojowe, które było przyczyną zgonu.
      • dunant Re: Malarz konceptualista Roman Opałka..nie zyje 07.08.11, 02:51
        Kiedys ogladalem film jak pisal swe numery..
    • mala200333 Boski Leo!! 06.08.11, 19:14
      Po aktorkach przyszedł czas na aktorów. "Forbes" sporządził listę najlepiej zarabiających gwiazdorów Hollywood w 2010 r. Na pierwszym miejscu listy znalazł się Leonardo DiCaprio, który powiększył swoje konto o, bagatela, 77 mln dolarów.
      • samanta_ewa Re: Boski Leo!! 06.08.11, 20:11
        Eeee jaki tam boski. Wole Deepa.
    • mala200333 Kalina 07.08.11, 19:33
      W te niedzielę przypada 20. rocznica śmierci Kaliny Jędrusik, niezapomnianej artystki Kabaretu Starszych Panów, odtwórczyni ról w filmach "Ziemia obiecana" i "Lekarstwo na miłość"; nazywanej największą skandalistką PRL.
      • mala200333 Re: Kalina 07.08.11, 19:36
        Kalina Jędrusik była wielką miłośniczką kotów. Po śmierci męża w 1978 roku, opiekowała się nimi w swoim mieszkaniu na Żoliborzu. Była bezdzietna.
        Zmarła w nocy 7 sierpnia 1991, wskutek ataku astmy, na tle uczulenia na sierść kota.
        Została pochowana w Alei Zasłużonych Cmentarza Powązkowskiego w Warszawie (grób 66). W plebiscycie na najlepszą aktorkę w historii polskiego filmu, zorganizowanym w 1996 roku przez redakcję pisma "Film" z okazji 100-lecia kina, zajęła trzecie miejsce.
        Była córką Henryka Jędrusika, senatora RP w latach 1938-1939, żoną pisarza Stanisława Dygata (od 1954 roku), a także matką chrzestną piosenkarki Magdy Umer[7]. Jej przyrodnim bratem jest urodzony w 1958 roku Maciej Jędrusik.
    • black_jotka Jennifer Lopez 07.08.11, 20:15

      Spekulacje i plotki na temat przyczyn rozstania Jennifer Lopez i Marca Anthony'ego nie ustają. Jedna z ostatnich hipotez sugeruje, jakoby powodem rozstania słynnej pary był model William Levy, który pojawia się u boku wokalistki w bardzo zmysłowym teledysku "I'm Into You". Pikanterii dodaje z pewnością fakt, że przystojny model również rozstał się ze swoją żoną, niedługo po nakręceniu klipu. Plotki o romansie latynoskiej gwiazdy i kubańskiego modela nasiliły się do tego stopnia, że głos w sprawie zabrał menadżer Levy'ego. - Jedyne relacje, jakie łączyły lub łączą tych dwoje, funkcjonują wyłącznie na płaszczyźnie zawodowej. Tak było od samego początku – powiedział. Nie sposób wyrokować, jak było naprawdę. Jednak patrząc na zdjęcia z planu teledysku "I'm Into You" trudno nie zauważyć chemii między ta dwójką.
      • jane_doe_hej Re: Jennifer Lopez 08.08.11, 01:07
        Tak to w tym swiecie artystycznym bywa...
    • seremine Ostatni Woodstock ... 07.08.11, 22:48

      Ostatni Woodstock przejdzie do historii z racji: rekordowej frekwencji (ok. 700 tys. uczestników), gigantycznego i kontrowersyjnego zarazem koncertu The Prodigy oraz upamiętnienia Republiki. Fani widzą też, jak Woodstock się zmienia. Jest międzynarodowo i reklamowo


      Więcej... zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35161,10077454,Rekordowy_Woodstock__Milosc__przyjazn_i_komercja.html#ixzz1UNW1oJHX--
      Moje forum: Fani ksiazek..i Remarquea
    • samanta_ewa Wroclaw 08.08.11, 01:41
      Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa zaprasza do udziału w kolejnym międzynarodowym projekcie edukacyjnym, który odbędzie się w dniach 12-18 września 2011. Młodzież z Polski, Niemiec i Izraela będzię wspólnie dyskutować na temat roli mediów w dialogu międzykulturowym. Podczas tygodniowego spotkania uczestnicy będą mieli okazję m.in. do pogłębienia swojej wiedzy na temat krajów uczestniczących w projekcie, przełamania stereotypów funkcjonujących w świadomości społecznej oraz nawiązania nowych międzynarodowych kontaktów.

      Warunki uczestnictwa:
      Wiek: od 20 do 26 lat
      Opłata za udział: 160 PLN (wyżywienie, zakwaterowanie, program)
      Termin zgłoszenia: 16.08.2011 (liczy się kolejność zgłoszeń)
      Wymagany język angielski na poziomie średniozaawansowanym
      Organizatorzy i zgłoszenia:
      Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa
      Magdalena Zatylna
      Tel. +48 722 110 604
      Email: magda.zatylna@silesius.org.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

      Link do strony organizatora, na stronie formularz zgłoszeniowy do pobrania:

      www.silesius.org.pl/aktualnosci,183,polsko--niemiecko--izraelskie-spotkanie-mlodziezy.html
      • jerzy_55 Re: Wroclaw 08.08.11, 19:04
        Wspanialy pomysl!
    • rawik-is-me Re: Notatnik kulturalny 11.08.11, 15:02
      "Właśnie wróciłem wtedy z Berlina, gdzie pokazywaliśmy po raz pierwszy "Salę samobójców". Ten pan o tym nie wiedział, bo nie interesuje się kinem. Rozmawialiśmy sobie, kiedy on z rozpierającą duma powiedział, że do dzisiaj nigdy nie podał ręki żadnemu Niemcowi. Oczekiwał podobnej deklaracji ode mnie a ja kompletnie nie wiedziałem, co na to odpowiedzieć... Nie potrafię sobie dokładnie wyobrazić krzywdy, której doznał, ani zrozumieć nienawiści, o której z taką dumą mówi tyle lat po zakończeniu wojny.
      - Profesor Bartoszewski powiedział kiedyś, że prawdopodobnie najtrudniejszą rzeczą, z którą musieli poradzić sobie AK-owcy i działacze podziemia , ale też po prostu Polacy - jest nienawiść do Niemców. W czystej postaci. To, że ja nie chcę, żeby ta druga osoba była obok mnie, mówiła coś do mnie, fakt, że jak słyszę ten język, to mnie przechodzi gęsia skórka. Taka rdzenna nienawiść, bardzo pierwotne uczucie. "... film.interia.pl/gwiazdy/gwiazda/jan-komasa/wywiady/news/wywiad,16414,1679873

      Ludzie ktorzy widzieli to co wyczyniali Niemcy tak czesto reagowali. Czemu ten mlody czlowiek tego zrozumiec nie potrafi?
    • black_jotka Mylene Farmer 13.08.11, 15:44
      Mająca na koncie ponad 30 milionów sprzedanych płyt Mylene Farmer to jedna z największych gwiazd francuskiej piosenki. Wokalistka 12 sierpnia kończy okrągłe 50 lat.
    • seremine Re: Notatnik kulturalny 13.08.11, 16:12

      Otwarta właśnie w Brazylii wielka wystawa zdjęć Stevena Kleina pokazuje 60 najważniejszych prac jednego z najbardziej wpływowych fotografów świata mody i showbiznesu. I tych najbardziej perwersyjnych.
      To on zrobił pełne erotycznego napięcia zdjęcia Angeliny Jolie i Brada Pitta w konwencji filmu "Mr. i Mrs. Smith" jeszcze przed rozpadem związku złotej pary Hollywood - Pitta i Jennifer Aniston. On wyreżyserował perwersyjne wideo Lady Gagi do piosenki "Alejandro", w którym piosenkarka gorszy wyuzdanymi pozami w otoczce chrześcijańskich symboli. I oczywiście jemu udało się namówić królową perwersji - Madonnę - do kilku najbardziej kontrowersyjnych sesji....gazeta.pl

      Ludzie to lubia, ludzie to kupia.
    • jerzy_55 Re: Notatnik kulturalny 13.08.11, 16:36
      Piosenkarz i juror programu "X Factor" odniósł się do słynnej "afery barierkowej", jak ją nazwali internauci, która wybuchła po koncercie The Prodigy na Przystanku Woodstock. "Widziałem koszmar na Roskilde, wiem, co tłum potrafi zrobić" - napisał na Facebooku.
      Nie milkną echa po gorzkiej dyskusji pomiędzy Jurkiem Owsiakiem, szefem Przystanku Woodstock, a agentami Prodigy.
      Ten pierwszy nazwał ich żądania zabezpieczenia strefy pod sceną żelaznymi płotami "nieprofesjonalnymi", ci drudzy w oficjalnym oświadczeniem stwierdzili, że Przystanek Woodstock był "najniebezpieczniejszą imprezą", przy jakiej pracowali w ciągu ostatnich 25 lat.

      wiecej w kultura.gazeta.pl/kultura/1,114628,10109123,Czeslaw_Mozil_ostro_o_Przystanku_Woodstock___Prosze.html

      Gdzie dwoch Polakow tam 3 zdania.
    • samanta_ewa Zamiast pomocy rolnikom muzea 15.08.11, 16:55
      Najpóźniej w ciągu dwóch tygodni rząd podejmie decyzję w sprawie wieloletniego programu wspierania przez państwo budowy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku - zapowiedział premier Donald Tusk, odwiedzając willę marszałka.
    • rawik-is-me Julia Hartwig: Notatnik kulturalny 15.08.11, 18:19
      14 sierpnia 1921 roku urodziła się Julia Hartwig, wybitna poetka i tłumaczka, autorka reportaży i bajek dla dzieci, zwana przez niektórych „Miłoszem w spódnicy”.

      Więcej pod adresem www.polityka.pl/kultura/1518606,1,90-urodziny-julii-hartwig.read#ixzz1V7CDB8VJ
    • mala200333 Re: Notatnik kulturalny 15.08.11, 22:05
      Pamiętam, że kiedy wydaliśmy swój pierwszy album, jedyną rzeczą, o jakiej chcieli z nami rozmawiać brytyjscy dziennikarze, były alkohol i narkotyki - mówi Sam Fogarino z zespołu Interpol. Za tydzień formacja zagra na krakowskim Coke Live Music Festivalu...gdyz ludzie to lubia i ludzie to kupia!
    • rawik-is-me Re: Notatnik kulturalny 16.08.11, 09:09
      https://m.onet.pl/_m/0f8fcb02c1451fbb3aa48bba65aa3289,9,1.jpg

      Autor powołuje się na francuskie, niemieckie, brytyjskie oraz amerykańskie archiwa i oskarża Coco Chanel o współpracę z nazistami. W 1940 roku, mając wówczas 57 lat, Coco miała zostać zwerbowana przez Abwehrę, czyli niemiecki wywiad i kontrwywiad wojskowy.
      Agentka F-7124
      • jerzy_55 Re: Notatnik kulturalny 16.08.11, 15:37
        Przecież oni wszyscy wspolpracowali się z Niemcami ! Tylko niektórzy z nich, łącznie z de Gaullem, przestali trochę wcześniej.
    • mala200333 Re: Notatnik kulturalny 17.08.11, 15:14

      Średniowieczną bramę, pomost z drewnianych bali, monetę srebrną z czasów króla Zygmunta III Wazy oraz jatki żydowskie odkryła grupa archeologów, która prowadzi wykopaliska na rynku w Lelowie w pow. częstochowskim.


      Wykopaliska prowadzone są na drodze krajowej nr 46 przebiegającej przez centrum gminy oraz na rynku. W trakcie trwających od lipca prac, archeolodzy natrafili na szereg znalezisk z różnych okresów historii Lelowa - od pierwszej osady, która powstała w średniowieczu, po wiek XIX.

      Do tej pory naukowcom udało się odkryć dwie trzecie lelowskiego rynku, który był pokryty drobnym brukiem kamiennym.
    • seremine Re: Notatnik kulturalny 17.08.11, 20:46
      Radni PiS wystąpili z apelem do prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego (PO) o natychmiastowe wycofanie się samorządu ze współpracy z grupą tworzącą projekt muzyczny R.U.T.A., której zarzucają m.in. wyśmiewanie wartości chrześcijańskich. - To jest kuriozalne, absurdalne i egzotyczne. Widzę, że wiele z tych oskarżeń jest "kulą w płot". To są pieśni historyczne! - odpowiada na zarzuty radnych pomysłodawca projektu Maciej Szajkowski w rozmowie z Wirtualną Polską. Dodaje także, że zakazywanie pieśni historycznych jest próbą zakładania artystom knebla.

      R.U.T.A. to niecodzienny projekt muzyczny, który zebrał znalezione m.in. w XVIII-wiecznych księgach pieśni buntu i niedoli oraz skargi chłopskie. W apelu radni PiS stanowczo sprzeciwiają się finansowaniu z budżetu Płocka "przedsięwzięć kulturalnych, mających na celu wyśmiewanie, oczernianie wartości chrześcijańskich, wiary i księży". Jako przykłady m.in. wyśmiewania księży radni PiS podają teksty utworów z płyty pt. "GORE - Pieśni buntu i niedoli XV-XX wieku" grupy R.U.T.A.

      - Myśmy nie wyśmiewali chrześcijańskich wartości. Wykonywaliśmy pieśń, która ma charakter antyklerykalny, ale odróżniamy kler od chrześcijaństwa. W pieśni byli wyszydzeni księża, a nie Bóg
      Maciej Szajkowski...wp.pl
    • mala200333 Robert Breer nie żyje. Symbol eksperymentu, ... 17.08.11, 22:29
      Robert Breer nie żyje. Symbol eksperymentu, pionier animacji .
      www.youtube.com/watch?v=S8EvMC2ftlc&feature=player_embedded
      Swiss Army Knife with Rats and Pigeons
    • mala200333 Re: Notatnik kulturalny 18.08.11, 16:23
      Mnóstwo jest pseudoartystycznych tworów, które żyją tylko z plenerów - mówi Pablopavo z Vavamuffin. Ale to latem muzycy zgarniają najwięcej. Niektórzy nawet 80 tys. zł za koncert - wynika z raportu "Przekroju".
    • mala200333 Re: Notatnik kulturalny 18.08.11, 21:15
      Pamiętamy go z tylu filmów, że nie sposób ich zliczyć. I jako kowboja, i jako amanta, i jako farmera. Aktor, reżyser, producent, laureat Oscara. Wielki amant i jeden z najważniejszych w panteonie gwiazd złotych czasów Hollywood. Ciężko uwierzyć, że Robert Redford kończy dziś 75 lat.
    • jerzy_55 Re: Notatnik kulturalny 19.08.11, 21:17
      https://m.onet.pl/_m/0afa87bed87bad78b5628c16a251551e,14,1.jpg
      Projekt muzeum autorstwa polskiego architekta Macieja Jakuba Zawadzkiego został nominowany do jednej z najbardziej prestiżowych nagród na świecie. Jury World Architecture Festival umieściło go w gronie finalistów konkursu na "Najlepszy budynek świata 2011 roku". - To ważne wyróżnienie, bo to konkurs o największe i najbardziej globalne nagrody w dziedzinie architektury – mówi nam Polak...tvn24.pl
      • mala200333 Re: Notatnik kulturalny 20.08.11, 15:59
        Lubie takie niesamowite pomysly architektoniczne.
    • jane_doe_hej Re: Notatnik kulturalny 22.08.11, 00:55
      Rano w niedzielę zmarła w Łodzi Maria Kornatowska, wybitny krytyk filmowy, eseistka, wykładowczyni łódzkiej Szkoły Filmowej

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka