Dodaj do ulubionych

~~~Wspolczesna Rosja cd...1

    • jutta_t Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 01.01.16, 17:08
      kolejowych w Moskwie, gdy policja otrzymała informację telefoniczną o bombach podłożonych na dworcach - poinformowała agencja RIA Nowosti powołując się na służby bezpieczeństwa.

      Ok. 450 ludzi ewakuowano z Dworca Kurskiego, a 510 z Pawieleckiego - powiedział rozmówca agencji.

      Wysłane po anonimowych telefonach na miejsce ekipy ze specjalnie szkolonymi psami nie znalazły ładunków wybuchowych ani na jednym, ani na drugim dworcu.

      Agencje piszą, że w noc sylwestrową w Moskwie, na której ulicach nadejście Nowego Roku świętowało ponad milion ludzi, nie doszło do poważnych przypadków łamania prawa. Nad bezpieczeństwem świętujących czuwało niemal 7 tysięcy funkcjonariuszy policji.
    • jutta_t Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 01.01.16, 17:19
      W Rosji weszło w życie rozporządzenie rosyjskiego rządu o zwolnieniu 10 proc. urzędników państwowych. Dotyczy ono m.in. pracowników ministerstw, służb i agencji federalnych. Zwolnienia mają zmniejszyć wydatki państwa na aparat państwowy. Rząd "nie przewiduje utrudnień w pracy urzędów" w związku ze zwolnieniami. Dokument rządowy o zwolnieniach co dziesiątego urzędnika państwowego podpisał 11 grudnia ub. roku premier Dmitrij Miedwiediew. 21 grudnia 2015 roku Dmitrij Miedwiediew powiedział, że liczy, iż decyzja o zwolnieniach nie odbije się na jakości pracy urzędów. Wyznaczył też odpowiedzialnego za zwolnienia - został nim wicepremier Siergiej Prichod'ko. (www.tvn24.pl)
    • jutta_t Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 01.01.16, 19:18
      Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow wyraził wątpliwość co do możliwości podpisania przez Rosję z Ukrainą kontraktu na dostawę energii elektrycznej na Krym - jeśli Kijów będzie nalegał, by w umowie widniał zapis, że Krym należy do Ukrainy.

      - Z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że prezydent podejmie decyzję o odmowie podpisania kontraktu na takich warunkach - powiedział agencji Interfax rzecznik Władimira Putina.

      Skomentował w ten sposób wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców Krymu przez ośrodek badania opinii publicznej WCIOM. Z badania wynika, że przeważająca większość jest przeciwna zawarciu z Kijowem umowy na jego warunkach.

      Według danych sondażu WCIOM zaprezentowanych na konferencji prasowej, 93,1 proc. ankietowanych opowiedziało się za tym, by w kontrakcie o dostawie energii elektrycznej z Ukrainy na Krym i do leżącego także na Krymie Sewastopola - głównej bazy rosyjskiej Floty Czarnomorskiej - nie zaznaczano, że półwysep jest częścią Ukrainy.

      Dyrektor generalny WCIOM Walerij Fiodorow powiedział, że zaledwie 6,18 proc. ankietowanych poparło podpisanie kontraktu w wersji ukraińskiej.

      Na drugie pytanie o to, czy są gotowi przez kilka miesięcy znosić czasowe braki prądu, 94 proc. uczestników badania odpowiedziało twierdząco, 5,4 proc. - przecząco.

      Pieskow powiedział, że sondaż przeprowadzono na polecenie prezydenta Putina.

      Rosyjskie agencje piszą, że w badaniu przeprowadzonym od 31 grudnia 2015 r. do 1 stycznia 2016 uczestniczyło 2525 mieszkańców Krymu i 500 mieszkańców Sewastopola. Margines błędu wynosi 2,4 proc.

      Wchodzący w skład Ukrainy Półwysep Krymski został zaanektowany przez Rosję w marcu 2014 roku, po referendum uznanym przez władze Ukrainy i Zachód za nielegalne.

      19 i 20 listopada nieznani sprawcy wysadzili cztery linie przesyłowe w graniczącym z Krymem obwodzie chersońskim, co pozbawiło mieszkańców półwyspu prądu. Lokalne zasilanie było w stanie zapewnić jedynie połowę zapotrzebowania na energię elektryczną. Półwysep Krymski został pozbawiony co najmniej jednej czwartej energii elektrycznej, gdy z powodu uszkodzenia słupa energetycznego Ukraina przerwała w środę wieczorem dostawy prądu.

      Rosjanie uruchomili w grudniu linię energetyczną, która dostarcza prąd na Krym z Kraju Krasnodarskiego w Rosji.

      Przedstawiciele władz Krymu twierdzą, że zapotrzebowanie półwyspu na energię elektryczną będą w stanie pokryć bez udziału Ukrainy do maja 2016 roku.
    • mala200333 Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 04.01.16, 02:33
      Pamiętacie Jewgienija Kafielnikowa? Rosjanin w latach 90. był czołowym tenisistą świata. Zajmował pierwsze miejsce w rankingu ATP, wygrywał wielkoszlemowe Australian Open i French Open, zdobył złoty medal olimpijski. Dziś ma 41 lat i żyje sobie spokojnie na sportowej emeryturze. Karierę robi za to jego córka. Tyle że nie w tenisie, a w świecie mody. Alesja Kafielnikowa została właśnie wybrana na najlepszą modelkę w Rosji 2015 roku według stacji telewizyjnej Fashion TV Russia. Patrząc na zdjęcia zaledwie 17-letniej nastolatki, można stwierdzić momentalnie, że z taką urodą z pewnością zrobi karierę w show-biznesie
    • jutta_t Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 04.01.16, 21:15
      Nie żyje szef GRU Rosji
      ? Nie żyje szef GRU Rosji generał Igor Siergun
      ? Zmarł nagle w wieku 58 lat - poinformowało ministerstwo obrony Rosji
      ? Przyczyny zgonu nie podano
      Naczelnik Głównego Zarządu Wywiadowczego (GRU) rosyjskiego sztabu generalnego generał Igor Siergun zmarł nagle w niedzielę w wieku 58 lat - poinformowało w poniedziałek ministerstwo obrony Rosji.

      Przyczyny zgonu nie podano. Siergun stał na czele GRU - czyli rosyjskiego wywiadu wojskowego - od grudnia 2011 roku. Pełnił jednocześnie funkcję zastępcy szefa sztabu generalnego.

      W przeciwieństwie do rządowego Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) dublujący jego działalność na arenie zagranicznej GRU funkcjonował za czasów radzieckich całkowicie poza sferą publiczną. O tym, że instytucja taka w ogóle istnieje, zaczęto otwarcie mówić dopiero za czasów gorbaczowowskiej pierestrojki w drugiej połowie lat 80. GRU przetrwał też rozpad ZSRR bez większych wstrząsów organizacyjnych, natomiast KGB podzielono w 1991 roku już w ramach Federacji Rosyjskiej na Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB) i Służbę Wywiadu Zagranicznego (SWR).
    • jane_doe_hej Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 08.01.16, 17:21
      Administracja Władimira Putina przejmie niewybudowany do końca pałac obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza na południowym wybrzeżu Krymu ? informują ukraińskie media. Wcześniej w tym miejscu miał powstać pensjonat lub sanatorium. (www.tvn24.pl)
      • jane_doe_hej Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 08.01.16, 17:22
        Rosyjska agencja TASS cytuje gubernatora Sewastopola Siergieja Mieniajło, który powiedział, że "obiekt, określany jako pałac Janukowycza może zostać przekazany władzom rosyjskim". - Wstrzymaliśmy prowadzone w tym miejscu prace. Oni [obecni właściciele-red.] zbudowali ogrodzenie, w pobliżu przebiega szlak wspinaczkowy. Złożyliśmy do sądu pozew w sprawie rozbiórki ogrodzenia. Sprawą zajmują się urzędnicy na szczeblu federalnym. Najprawdopodobniej obiekt zostanie własnością państwa ? powiedział Mieniajło. W marcu 2015 r. gubernator Sewastopola oświadczył, że miasto nie ma żadnych dokumentów potwierdzających prawo własności Wiktora Janukowycza do bazy turystycznej na przylądku Aya. Wiktor Janukowycz został obalony w wyniku protestów na Majdanie Niepodległości w Kijowie na przełomie lat 2013-2014. Rosja anektowała Krym w marcu 2014 r. (www.tvn24.pl)
    • jutta_t Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 09.01.16, 18:07
      Od października ubiegłego roku Swietłana Miedwiediewa (50 l.) nie pokazała się publicznie. Choć jest bardzo pobożna, nie było jej nawet na uroczystościach prawosławnego Bożego Narodzenia w Moskwie! Gdzie więc podziewa się żona premiera Rosji i byłego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa? ? zastanawiają się Rosjanie i zagraniczne media.

      Swietłana i Dmitrij poznali się jeszcze w latach szkolnych, w wieku około siedmiu w podstawówce nr 305 w Leningradzie, gdzie oboje się uczyli. Ślub wzięli w 1993 roku. Uchodzili zawsze za zgodne małżeństwo, nie dawali nikomu tematów do plotek.

      Być może Miedwiediew zaczął naśladować Putina I tak jak rosyjski prezydent, rozdzielił trwale pracę od życia prywatnego i swoją ukochaną zostawia w domu? W końcu odkąd Władimir Putin rozwiódł się z żoną Ludmiłą, nie pokazuje się już publicznie z obecną towarzyszką życia.

      Jednak Miedwiediew, gdy jeszcze był prezydentem Rosji, postępował zupełnie inaczej ? pani Swietłana często widywana była u jego boku, towarzysząc mężowi podczas oficjalnych wizyt. Dopiero gdy Miedwiediew został premierem, skupiła się na pracy w państwowej Fundacji na Rzecz Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych, której jest przewodniczącą, poświęciła się też działalności antyaborcyjnej. Ale mimo tych aktywności bywała z mężem na niektórych uroczystościach. Aż do minionej jesieni...
    • mala200333 Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 10.01.16, 04:21
      Dania.... zamierzają deportować załogę statku handlowego Iwan Bobrow - informuje rosyjska agencja TASS. Kapitan, jego zastępca i starszy mechanik zostali zatrzymani 1 stycznia przez duńską straż wybrzeża. Powodem było wykonanie przez jednostkę "niebezpiecznych manewrów". "Załoga statku handlowego Iwan Bobrow zostanie deportowana z Danii w najbliższym czasie" - podała agencja TASS, powołując się na przedstawiciela firmy, do której należy jednostka. O jej zatrzymaniu rosyjskie media poinformowały1 stycznia. Statek płynął z Wielkiej Brytanii do stolicy Łotwy, Rygi. Gdy znalazł się w cieśninie Oresund, zwrócił uwagę duńskiej straży wybrzeża. "Niebezpieczne manewry" Kopenhaski portal maritimedanmark.dk relacjonował, że podejrzenia wzbudziło "dziwne zachowanie" załogi. Statek zboczył z kursu i zaczął "niebezpiecznie manewrować". Oficer duńskiej służby na morzu twierdził, że podczas rozmowy radiowej ze statkiem odniósł wrażenie, iż kapitan był pijany. Duńczycy wezwali policję. Kapitan, jego zastępca i starszy mechanik zostali zatrzymani. Jednostka zakotwiczyła w porcie Helsingor. Przeprowadzona ekspertyza potwierdziła, że zawartość alkoholu w krwi aresztowanych Rosjan przekraczała dopuszczalną przez duńskie przepisy normę. "Kapitan pozostanie w duńskim areszcie do 15 stycznia, ponieważ był najbardziej pijany. Do Rosji zostaną deportowani jego zastępca i mechanik" - napisał rosyjski portal polit.ru. (www.tvn24.pl)
    • black_jotka Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 11.01.16, 19:15
      Mocne słowa Władimira Putina (64 l.). W rozmowie z niemieckim dziennikiem ?Bild" prezydent Rosji jasno powiedział, że to nie granice państw, są dla niego najważniejsze, a ?los ludzi?. Stwierdził też, że pogorszenie się relacji Rosji z Zachodem w ostatnich latach to konsekwencja rozszerzenia NATO na Wschód, m.in. ........przystąpienie Polski do Sojuszu w 1999 roku.
      • black_jotka Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 11.01.16, 19:15
        Oczywiście każde państwo ma prawo organizować swoje bezpieczeństwo tak, jak uważa to za stosowne. Jednak kraje członkowskie NATO, powinny kierować się swoimi własnymi interesami i zrezygnować z ekspansji na wschód. (...) Potrzeba było jedynie odpowiedniej woli politycznej, by tego zaniechać. Jednak do tego nie doszło ? podkreśla Putin w rozmowie.


        I choć wprost z nazwy Polski nie wymienia, nikt nie ma wątpliwości, że to o nasz kraj mu chodziło. ? Rozszerzanie NATO było przez Rosję zawsze oprotestowywane. Rosja długo blokowała przyjęcie do struktur Polski i innych krajów Europy Środkowo- Wschodniej. Nie dziwią mnie więc słowa Putina ? komentuje prof. Antoni Dudek (50 l.). i dodaje, że bardziej groźny jest fakt, że mimo utrzymywania wzajemnych stosunków Rosja ciągle traktuje NATO jako wroga i potencjalnego agresora.
        Profesor Dudek, nie ma też wątpliwości, że powoływanie się przez Putina na wolę ludu przy aneksji Krymu, jest czystą hipokryzją.
    • seremine Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 12.01.16, 18:57
      W 2007 roku Władimir Putin spotkał się z Angelą Merkel w rezydencji Boczarow Ruczej w Soczi. Spotkanie, poza Putinem i Merkel, miało jednak jeszcze jednego uczestnika - przywódca Rosji przyprowadził ze sobą psa.

      Obecność czarnej suki labradora imieniem Connie wyraźnie zestresowała kanclerz Niemiec. Dlaczego? W 1996 roku została mocno pogryziona przez psa myśliwskiego - wgryzł się w jej nogę, kiedy wracała z przejażdżki rowerowej - i od tego momentu stara się jak może unikać czworonogów.

      Czy Putin wziął psa na spotkanie aby wyprowadzić swojego gościa z równowagi? Po latach wytłumaczył się ze swojej wpadki. W wywiadzie dla tabloidu "Bild", opublikowanym także na oficjalnych stronach Kremla, rosyjski przywódca twierdzi, że chciał się tylko pochwalić zwierzęciem. Merkel nie doceniła jednak towarzystwa Connie.

      "Connie nie gryzie"

      Kanclerz Niemiec zachowywała się nerwowo. Gdy pies zaczął zbliżać się do obecnych na sali reporterów, Merkel stwierdziła, że "zaraz zacznie pożerać dziennikarzy". Putin tłumaczył, że nie ma powodów do strachu, bo Connie "nie gryzie". Wziął też zwierzę na smycz i dał mu klapsa.

      Zagraniczne media huczały. Pisano, że Władimir Putin nie mógł nie wiedzieć o lęku Merkel przed psami, jednak Putin zarzeka się, że nie chciał nikogo urazić: - Nie wiedziałem o tym. Później porozmawialiśmy i ją za to przeprosiłem - mówił dziennikarzom "Bilda" 5 stycznia, podczas rozmowy nagranej w podmoskiewskiej posiadłości.

      Putin otrzymał psa w 2000 roku, w prezencie od Siergieja Szojgu, wtedy ministra ds. sytuacji nadzwyczajnych. Suka kilka razy się oszczeniła - Putin osobiście wybierał rodziny, do których szczeniaki trafiły jako prezent od prezydenta.
    • mala200333 Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 13.01.16, 02:46
      Rosja planu je wystrzelić 16 rakiet międzykontynentalnych. To niemal rekordowy plan, porównywalny tylko z tym założonym na 2014 rok. Jest jednak bardziej niż prawdopodobne, że pozostanie na papierze. Jeszcze nigdy Rosjanie nie odpalili tylu rakiet, ile zakładali. Zazwyczaj jest to około 60 procent planu. Rosjanie nie podali, co konkretnie i kiedy mają zamiar wystrzeliwać. Część ma być testami starszych rakiet, które pozwolą zweryfikować ich sprawność i przedłużyć żywot, inne mają być próbami całego systemu dowodzenia siłami strategicznego, a jeszcze inne próbami nowego uzbrojenia. (www.tvn24.pl)
    • dunant Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 13.01.16, 23:46

      Rano w swoim mieszkaniu w Moskwie znaleziony został Władimir Pribyłowski. Razem z Jurijem Felsztyńskim był autorem demaskatorskiej o oskarżycielskiej książki ?Korporacja zabójców. Rosja, KGB i Prezydent Putin?.

    • dunant Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 14.01.16, 00:31

      Opór wobec prezydenta Rosji jest ryzykowny. Śmiertelnie ryzykowny. Dziennikarze, politycy i biznesmeni, którzy zdecydowali się na otwartą krytykę i postępowanie wbrew Władimirowi Putinowi, już nie żyją. Teraz zginął Władimir Pribyłowski. Ciało dziennikarza i politologa znaleziono w środę w jego moskiewskim mieszkaniu. Kto będzie następny?
    • black_jotka Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 14.01.16, 19:05
      Rosja dozbraja Hezbollah? Eksperci podzieleni, ale taka współpraca byłaby groźna dla Europy
      ? Rosjanie dozbrajają Hezbollah - donosi amerykański portal The Daily Beast
      ? USA i UE (ale nie Rosja) uznają tę organizację za terrorystyczną
      ? Eksperci w rozmowie z WP są podzieleni w ocenie doniesień TDB
      ? Z jednej strony, Moskwa wsparłaby de facto sojusznika w Syrii
      ? Z drugiej, ryzykowałaby co najmniej swoją przyjaźnią z Izraelem
      ? Ale dla Europy groźna byłaby już ścisła współpraca Rosji i Hezbollahu
    • kristopherh Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 15.01.16, 20:16
      Rosyjskiemu ministrowi rolnictwa odmówiono niemieckiej wizy
      ? Rosyjski minister rolnictwa nie dostał niemieckiej wizy
      ? Bliski współpracownik Władimira Putina jest na liście osób objętych sankcjami UE
      ? W reakcji na tę decyzję Rosja nie weźmie udziału w Gruene Woche
      • kristopherh Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 15.01.16, 20:16
        gencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła w piątek długoterminowy rating polskiego długu w walucie obcej do poziomu "BBB plus" z "A minus" - podała agencja w piątkowym komunikacie. Perspektywa ratingu jest negatywna. Złoty gwałtownie się osłabił.

        Od lutego 2015 r. perspektywa polskiego ratingu w S&P była pozytywna. "Od wygrania wyborów w październiku 2015 r., nowy polski rząd zainicjował różne działania legislacyjne, które naszym zdaniem osłabiają niezależność i efektywność kluczowych instytucji, jak wynika z naszej oceny instytucjonalnej" - napisano w uzasadnieniu decyzji.
        • kristopherh Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 15.01.16, 20:17
          Belka w oku
          37.128.9.* 2016-01-15 20:15
          Rosja i Chiny wypinają się na bankrutów i uruchamiają wspólną agencję ratingową.

          Obniżają rating Stanom, które pokazują tragiczne wyniki zwijającej się gospodarki, bez produkcji, którą oddali Chinom i nie mają teraz za co tego kupić, z największym długiem na świecie, bez możliwości spłaty.

          I czym oni chcą straszyć?

          Wystarczy popatrzeć jak to wygląda.

          www.usdebtclock.org/
    • dunant Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 18.01.16, 03:48

      Skutki największego od lat kryzysu gospodarczego dotykają coraz większą liczbę Rosjan. 60 proc. mieszkańców Moskwy uznało, że warunki ekonomiczne pogorszyły się ostatnio, tak samo uważa ponad 40 proc. wszystkich Rosjan - podała agencja informacyjna RIA Novosti, powołując się na wyniki sondażu.
      Jednocześnie, 12 proc. Moskwian wierzy, że sytuacja w Rosji poprawia się, jak wskazują dane z ankiety przeprowadzone przez fundację Obahchestvennoye Mnenie (Opinia Publiczna) cytowane przez agencję
      Rosyjski minister energetyki: firmy naftowe muszą zakładać negatywny scenariusz
      Rosyjski minister energetyki: firmy naftowe muszą zakładać negatywny scenariusz
      Złe zmiany odczuwa cała Rosja
      Sondaż ujawnił, że ponad połowa mieszkańców stolicy widzi negatywną zmianę w gospodarce rosyjskiej. Przy czym 41 proc. wszystkich Rosjan podziela tę opinię.

      Ankieta została przeprowadzona 27. grudnia 2015 roku na próbie 1 500 respondentów w 53 regionach Rosji, a margines błędu nie przekracza 3,6 proc.

      Rosyjska gospodarka kuleje wskutek światowego spadku cen ropy, która jest głównym surowcem eksportowym kraju. Sytuację pogarszają zachodnie sankcje nałożone na Rosję jako odpowiedź na jej działania we wschodniej Ukrainie.

      W rezultacie dwucyfrowej inflacji, rosyjski dochód realny spadł gwałtownie w ciągu ostatniego roku.
    • rawik-is-me Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 21.01.16, 18:19
      Rosyjskie samoloty przechwycone nad Bałtykiem. Start alarmowy myśliwców NATO
      - Hiszpańskie odrzutowce wystartowały z bazy w Szawlach
      - Piloci zidentyfikowali dwie rosyjskie maszyny: Ił-20 i Tu-134
      - Rosyjskie samoloty miały wyłączone transpondery
    • kristopherh Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 21.01.16, 21:38
      Władimir Putin: Lenin podłożył bombę atomową pod gmach, który nazywa się Rosja
      - Władimir Putin krytycznie o Włodzimierzu Leninie
      - Stwierdził, że jego idee doprowadziły do rozpadu ZSRR
      - Rzecznik prezydenta: każdy ma prawo mieć własne zdanie
    • jerzy_55 Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 23.01.16, 17:35
      ...tylko w jednej dziedzinie ? wielkości atomowego arsenału. Władimirowi Putinowi nie pozostaje żaden inny argument w relacjach z Zachodem, regularnie sięga więc po nuklearne groźby. Ta strategia składa się z trzech elementów: koncepcji tzw. deeskalacji, doktryny Patruszewa oraz regularnych kontrolowanych przecieków o rzekomej superbroni Rosji.

      Putin ze straszenia bronią atomową uczynił jeden z instrumentów swojej polityki. Każda mniej czy bardziej zawoalowana groźba, każdy przeciek o atomowej Wunderwaffe Rosji mają miejsce w starannie zaplanowanym momencie, wpisując się w bieżące polityczne gry Kremla.

      Na ogół to element psychologicznego nacisku, jak choćby w listopadzie 2015 r. ? gdy Putin rozmawiał z uczestnikami szczytu G-20 w Antalyi, z nowego okrętu podwodnego Władimir Monomach odpalono testowo dwa międzykontynentalne pociski balistyczne Buława. Podobny test przeprowadzono też w czasie rokowań w Mińsku w lutym 2015 r.
    • jutta_t Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 28.01.16, 23:32
      W Rosji już ponad 100 osób zmarło na świńską grypę

      W Rosji na grypę zmarło już 107 osób, większość zachorowała na świńską grypę H1N1 - poinformowała dziś minister zdrowia Weronika Skworcowa. Największe nasilenie epidemii przypadnie w Rosji na bieżący i następny tydzień - dodała minister.
    • black_jotka Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 30.01.16, 15:39
      Jestem najbogatszym człowiekiem nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Gromadzę uczucia, jestem bogaty tym, że ludzie w Rosji dwa razy zaufali mi jako przywódcy wielkiego narodu, jakim jest Rosja. Uważam, że to jest moje największe bogactwo
      Władimir Putin pytany o doniesienia nt. jego majątku, luty 2008
    • jerzy_55 Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 02.02.16, 18:17
      Igor Korobow nowym szefem rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU
      - Gen. Igor Korobow szefem rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU
      - Jego poprzednik, gen. Igor Siergun, zmarł 3 stycznia
    • seremine Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 05.02.16, 16:49
      Powiązany wpływ zachodnich sankcji i spadku cen ropy kosztować będzie Rosję 8,4 proc. wzrostu gospodarczego w ciągu czterech lat, od 2014 do 2017 roku - oceniają dwaj rosyjscy ekonomiści w diagnozie, przedstawionej w piątek przez dziennik "Wiedomosti". (www.tvn24.pl)
    • mala200333 Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 06.02.16, 02:26
      Premier Rosji ma nową wizję silnego państwa. Dmitrij Miedwiediew mówił o tym w trakcie spotkania z aktywem rządzącej partii "Jedna Rosja". W opinii szefa rządu należy budować autorytet kraju w oparciu o gospodarkę i naukę, a nie o jej możliwości wojskowe.
    • seremine Re: ~~~Wspolczesna Rosja cd...1 06.02.16, 18:53
      Fala migrantów w Arktyce. Finowie oskarżają Rosję o próby destabilizacji
      - Coraz więcej migrantów dociera do Finlandii z Rosji
      - Finowie podejrzewają, że za zwiększenie fali odpowiada Rosja
      - To próba destabilizacji sytuacji na granicy - mówi WP fiński polityk

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka