mamamata1 21.01.05, 21:36 No właśnie...Potrzebuję przepisów na coś ciepłego,co można przygotować wcześniej a potem tylko odgrzać lub podpiec...Ratujcie Kochani! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
paprotka-gd Re: Ciepła,urodzinowa kolacja-Ratujcie proszę... 21.01.05, 23:07 Trudno jest cokolwiek zasugerować skoro nie wiemy jakie masz oczekiwania , tzn . jaka preferujesz kuchnię ? czy mają to być niezbyt skomplikowane dania ? czy coś bardziej wyszukanego ? jakie składniki powinny dominować ? Bliżej okreslając oczekiwania mozesz spodziewać sie , że odezwą się życzliwi bedący w temacie i służący dobrymi radami :) Odpowiedz Link Zgłoś
mamamata1 Re: Ciepła,urodzinowa kolacja-Ratujcie proszę... 22.01.05, 12:07 No tak,racja -chyba rzeczywiście mało konkretna ta moja prośba...Do tej pory podawałam albo strogonowa,albo coś a la gulasz mięsno-warzywny,zdarzały się też zapiekanki z makaronem lub z ziemniakami,albo schab ze śliwkami,lub pieczeń w piwie,tosty,krokiety.. A teraz chciałabym po prostu coś nowego , małoskomplikowanego,jak jeszcze byłoby rozsądne cenowo to byłabym wniebowzięta:)Myślałam może o naleśnikach z jakimś fajnym farszem(ale w tej kwestii nie mam doświadczenia i nie bardzo wiem czy takie wcześniej przygotowane a później odgrzewane naleśniki będą zjadliwe...i czy podaje się do tego jakiś sos żeby nie były za suche...) A może zaproponujecie coć bezmięsnego za to z żółtym serem-moja rodzina to fani sera.. No tyle bardziej sprecyzować już nie potrafię-ale może teraz ktoś miły pomoże... Pozdrowionka Odpowiedz Link Zgłoś
jacek1f Re: Ciepła,urodzinowa kolacja-Ratujcie proszę... 22.01.05, 13:09 Chili con carne - świetne do odgrzania. Przepisów niedawno było kilka..nascie różnych:-) Moze łosoś - zamarynowany wcześniej tylko w cytrynie i koperku i soli. Potem na blachę z masełkiem na wierzchu na 15-20 minut do piekarnika (180 st)...? Ser? To może uczta serowa, czyli fondue. Bardzo społeczna potrawa, jednocząca przy stole...? W Galerii jest o fajnych tortillach, co możnaby i naleśników użyć, zerknij. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gal Re: Ciepła,urodzinowa kolacja-Ratujcie proszę... IP: *.konstancin.net 22.01.05, 13:10 Prosto, tanio, bezmięsnie, na ciepło i z serem...? Spagetti (lub fettucini albo jakiś inny makaron) z masłem czosnkowym i parmezanem + czerwone wino. Niespecjalnie wyszukane danie, ale jeżeli masz normalnych gości, którzy nie oczekują wystawnej kolacji, to powinno być OK. Masło czosnkowe możesz przygotować wcześniej; - utrzeć 1-5 ząbków czosnku (zależy JAK BARDZO czosnkowe lubisz)z łyżeczką gruboziarnistej soli w moździerzu do kosystencji kremu - posiekać drobno pół pęczka świeżej bazylii i ewentualnie pietruszki/kolendry (do wyboru) - dodać do tego kostkę miękkiego masła (ale koniecznie masła extra, a nie żadnych mixów, zambrowskich itp.) i utrzeć w dużym moździerzu/makutrze lub zmiksować w malakserze - schłodzić odrobinę w lodówce, a kiedy będzie się już dawało formować, uformować w wałek grbości 3-4cm (w papierze pergaminowym) i włożyć na 10 minut do zamrażalnika - kiedy stwardnieje, rozwinąć z papieru, pociąć na plasterki grubości ok.1 cm, rozłożyć na jakimś talerzu i spowrotem do lodówki. - Zetrzeć parmezan drobno - Zetrzeć inny ser nieco grubiej (skoro tak lubią sery to pewnie sam parmezan do przyprawy im nie wystarczy) Jedyne co masz do zrobienia w czasie kolacji to ugotować spagetti i wydać wszystko na stół. Resztę robią goście. Chyba, że nie lubią czosnku.:( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Darek Re: Ciepła,urodzinowa kolacja-Ratujcie proszę... IP: *.zgora.dialog.net.pl 22.01.05, 22:58 A jęsli naleśniki to polecam moje :-) Smażysz naleśniki ale nie na słodko tylko z solą , pieprzem i vegetą. Na naleśnika kładziesz plaster szynki, wielkość naleśnika powinna być nieznacznie większa od plastra szynki, na szynkę starkowany ser żółty, posyp majerankiem i zwiń. Opanieruj to w jajku i bułce tartej wymieszanej z sezamem. Niestety trzeba smażyć tuć przed podaniem ale musze powiedzieć, że paluchy lizać :-) Smacznego i udanej kolacji Odpowiedz Link Zgłoś
siostraheli tort z watrobki. 22.01.05, 13:38 Jesli urodziny, to koniecznie tort. Polecam tort z watrobki. Mozna podawac na cieplo i zimno. 1 kg watrobki drobiowej - posiekac, usunac wlokna 1/2 paczki sucharkow delikatesowych - rozdrobnic 1/4 l mleka. Sucharki z mlekiem utrzec na miazge. 5 calych jaj Wszystko razem wymieszac. Do tego bakalie (wszak to tort): 1/2 paczki rodzynkow 1/2 paczki moreli suszonych garsc orzechów wloskich Przyprawy: bazylia, oregano, lisc laurowy. 20 dkg maki 1/2 szklanki oliwy. Wszystko zmieszac recznie(nie miksowac). Piec 1,5 godziny w 220 stopniach. Podawac z sosami: chrzanowym, tatarskim. Smacznego! Odpowiedz Link Zgłoś
mamamata1 Re: Ciepła,urodzinowa kolacja-Ratujcie proszę... 22.01.05, 22:46 Wy naprawdę jesteście cudowni... Odpowiedz Link Zgłoś