Dodaj do ulubionych

Mam 300gr. czekolady gorzkiej-co z niej zrobić?

IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 07.04.05, 08:56
Nie znam zadnych przepisów, w których mogę wykorzystać gorzką czekoladę. Może
czekolada pitna?? Albo jakiś deser, ciastka , ciasto. Sama nie wiem.
Macie może jakies pomysły.
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • dziuunia Re: Mam 300gr. czekolady gorzkiej-co z niej zrobi 07.04.05, 09:00
      Zajrzyj do przepisów Eli:
      Delicieux au chocolat - delicja czekoladowa
      www.ccwhois.net/parisvarsovie/delicieux-au-chocolat.html
      Fondant au chocolat
      www.ccwhois.net/parisvarsovie/fondant-au-chocolat.html
      Charlotte au chocolat
      www.ccwhois.net/parisvarsovie/charlotte-au-chocolat.html
      Mousse au chocolat klasycznie
      www.ccwhois.net/parisvarsovie/mousse-au-chocolat-klasycznie.html
      Prawdziwe trufle czekoladowe
      www.ccwhois.net/parisvarsovie/prawdziwe-trufle-czekoladowe.html
    • kikkera Moelleux au chocolat oraz czekolada na gorąco 07.04.05, 09:53
      Wklejam przepisy z innych wątków - wszystkie przeze mnie sprawdzone :)

      Moelleux au chocolat
      ·70gr masła
      ·70gr czarnej, gorzkiej czekolady (60% kakao)
      ·70gr zmielonych migdałów
      ·2 całe jajka + 6 żółtek
      ·165gr cukru pudru
      ·40gr kakao (gorzkie)
      ·4 białka
      ·szczypta soli
      ·½ łyżeczki naturalnego wyciągu z wanilii (tak jest w przepisie, ale mój
      małżonek dodaje cukier waniliowy)

      Nagrzać piekarnik (180°C).
      Na wolnym ogniu rozpuścić czekoladę, dodać masło i bardzo dobrze wymieszać;
      następnie dodać zmielone migdały i ponownie wymieszać. Zdjąć z ognia i
      odstawić na bok. Ubić jajka (2 całe + 6 żółtek) z kakao i 150gr cukru i wlać
      do rozpuszczonej czekolady z masłem. Białka ze szczyptą soli i resztką cukru
      ubić na sztywną pianę i delikatnie wymieszać z masą czekoladową. Wlać do
      wysmarowanej masłem i wysypanej mąką formy (nie za wysokiej – 5cm). Piec
      około 25 min. Przed wyjęciem z piekarnika sprawdzić nożem, czy ciasto jest
      upieczone. Jeżeli nie – przedłużyć pieczenie o kilka minut.
      Po wystygnięciu można posypać kakao i podawać np. z lodami waniliowymi.

      Wersja "nature"
      200gr czarnej czekolady
      50cl mleka
      25cl wody
      20gr kakao
      laska wanilii przekrojona na pół
      Czekoladę pokruszyć. W garnuszku zagotować mleko z wodą i kakao z wanilią. Gdy
      się zagotuje dodać czekoladę i gotować na wolnym ogniu przez 15min od czasu do
      czasu mieszając. Ostudzić także od czasu do czasu mieszając. Przed podaniem
      delikatnie podgrzać - napój powinien być gorący, ale tak, aby można go było pić
      od razu. Najlepiej przygotować kilka godzin przed podaniem, aby czekolada miała
      czas się przegryźć.

      Wersja "kawowa"
      przygotować jak wyżej dodają przed ostudzeniem 10cl mocnej kawy.

      Wersja "cynamonowa"
      zastąpić wanilią korą cynamonową.

      Wersja "rumowa"
      przed podaniem dodać 5cl rumu i wymieszać

      Ładnie wygląda w filiżance, do której zamiast łyżeczki podaje się korą
      cynamonową:)

      Smacznego życzę :)))
    • Gość: antycyponek Re: Mam 300gr. czekolady gorzkiej-co z niej zrobi IP: *.ipartners.pl / *.ipartners.pl 07.04.05, 10:09
      Polecam!!! Death by chocolate

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=20359651&a=20359651
      i inne w tym linku
    • very_martini Re: Mam 300gr. czekolady gorzkiej-co z niej zrobi 07.04.05, 11:40
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=777&w=20660828&a=21892447
      moje prawie-ulubione mufiny:)

      16%VOL
      22%VAT

      takie tam... forum homeopatia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka