Gość: joasik IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 07.04.05, 08:56 Nie znam zadnych przepisów, w których mogę wykorzystać gorzką czekoladę. Może czekolada pitna?? Albo jakiś deser, ciastka , ciasto. Sama nie wiem. Macie może jakies pomysły. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dziuunia Re: Mam 300gr. czekolady gorzkiej-co z niej zrobi 07.04.05, 09:00 Zajrzyj do przepisów Eli: Delicieux au chocolat - delicja czekoladowa www.ccwhois.net/parisvarsovie/delicieux-au-chocolat.html Fondant au chocolat www.ccwhois.net/parisvarsovie/fondant-au-chocolat.html Charlotte au chocolat www.ccwhois.net/parisvarsovie/charlotte-au-chocolat.html Mousse au chocolat klasycznie www.ccwhois.net/parisvarsovie/mousse-au-chocolat-klasycznie.html Prawdziwe trufle czekoladowe www.ccwhois.net/parisvarsovie/prawdziwe-trufle-czekoladowe.html Odpowiedz Link Zgłoś
kikkera Moelleux au chocolat oraz czekolada na gorąco 07.04.05, 09:53 Wklejam przepisy z innych wątków - wszystkie przeze mnie sprawdzone :) Moelleux au chocolat ·70gr masła ·70gr czarnej, gorzkiej czekolady (60% kakao) ·70gr zmielonych migdałów ·2 całe jajka + 6 żółtek ·165gr cukru pudru ·40gr kakao (gorzkie) ·4 białka ·szczypta soli ·½ łyżeczki naturalnego wyciągu z wanilii (tak jest w przepisie, ale mój małżonek dodaje cukier waniliowy) Nagrzać piekarnik (180°C). Na wolnym ogniu rozpuścić czekoladę, dodać masło i bardzo dobrze wymieszać; następnie dodać zmielone migdały i ponownie wymieszać. Zdjąć z ognia i odstawić na bok. Ubić jajka (2 całe + 6 żółtek) z kakao i 150gr cukru i wlać do rozpuszczonej czekolady z masłem. Białka ze szczyptą soli i resztką cukru ubić na sztywną pianę i delikatnie wymieszać z masą czekoladową. Wlać do wysmarowanej masłem i wysypanej mąką formy (nie za wysokiej – 5cm). Piec około 25 min. Przed wyjęciem z piekarnika sprawdzić nożem, czy ciasto jest upieczone. Jeżeli nie – przedłużyć pieczenie o kilka minut. Po wystygnięciu można posypać kakao i podawać np. z lodami waniliowymi. Wersja "nature" 200gr czarnej czekolady 50cl mleka 25cl wody 20gr kakao laska wanilii przekrojona na pół Czekoladę pokruszyć. W garnuszku zagotować mleko z wodą i kakao z wanilią. Gdy się zagotuje dodać czekoladę i gotować na wolnym ogniu przez 15min od czasu do czasu mieszając. Ostudzić także od czasu do czasu mieszając. Przed podaniem delikatnie podgrzać - napój powinien być gorący, ale tak, aby można go było pić od razu. Najlepiej przygotować kilka godzin przed podaniem, aby czekolada miała czas się przegryźć. Wersja "kawowa" przygotować jak wyżej dodają przed ostudzeniem 10cl mocnej kawy. Wersja "cynamonowa" zastąpić wanilią korą cynamonową. Wersja "rumowa" przed podaniem dodać 5cl rumu i wymieszać Ładnie wygląda w filiżance, do której zamiast łyżeczki podaje się korą cynamonową:) Smacznego życzę :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antycyponek Re: Mam 300gr. czekolady gorzkiej-co z niej zrobi IP: *.ipartners.pl / *.ipartners.pl 07.04.05, 10:09 Polecam!!! Death by chocolate forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=20359651&a=20359651 i inne w tym linku Odpowiedz Link Zgłoś
very_martini Re: Mam 300gr. czekolady gorzkiej-co z niej zrobi 07.04.05, 11:40 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=777&w=20660828&a=21892447 moje prawie-ulubione mufiny:) 16%VOL 22%VAT takie tam... forum homeopatia Odpowiedz Link Zgłoś