Dodaj do ulubionych

Jałowa martwca kości-choroba Perthesa

11.05.05, 10:07
Witam wszystkich...
Szukam osób,których dzieci przeszły jałową martwicą kości udowej-chorobę
Perthesa.
Obserwuj wątek
    • ewamonika1 Re: Jałowa martwca kości-choroba Perthesa 11.05.05, 10:39
      podaję link do strony gdzie znajdziesz kilka namiarów - m.in. wątek na Chorym
      dziecku... dot. tej choroby.

      www.dlaczego.org.pl/pomocchperth.htm
      pozdr. ewa
      • cynnamon Re: Jałowa martwca kości-choroba Perthesa 11.05.05, 11:43
        Bardzo dziękuję,własnie czytam,bardzo mi się przyda inf.o fundacji i nie
        tylko.Uzyłam wyszukiwarki ale pokazała mi zero wypowiedzi,a nie wpadłam na
        to,zeby poszukać w poprzednich latach:)
        Mój syn idzie za kilka dni na operację biodra i chciałam znaleśc kogoś kto ma
        za soba leczenie dziecka.
        • e_r_i_n Re: Jałowa martwca kości-choroba Perthesa 11.05.05, 17:17
          Podam Ci adres mailowy dziewczyny, która leczy swojego synka na Perthesa:
          (mam nadzieję, że się na mnie nie obrazi :)): emilatys@o2.pl

          Gdy u mojego syna istniało podejrzenie tej choroby, ona bardzo szczegółowo
          odpowiedziała na moje pytania.
          • cynnamon Re: Jałowa martwca kości-choroba Perthesa 11.05.05, 21:52
            Bardzo Ci dziekuję,własnie kogos takiego szukam.Moj syn za kilka dni idzie na
            operację biodra,stwierdzono u niego wlasnie tę chorobe ale cały "urok"polega na
            tym,ze jest on wczesniakiem(w listopadzie skonczy 11 lat wiec juz troche
            wysrośnietym w.:)i ma porazenie mózgowe.Pertheza rozpoznał dopiero pewien
            lekarz,do kórego pojechalismy z zupełnie czym innym.Wszystkie objawy i sygnały
            jakie wysyłała choroba kładziono na karb porażenia.A choroba zaczeła
            się,spustoszyła i zdeformowała biodro,skóciła nogę..itd.i zakończyła sie.Lekarz
            to rozpoznał jakieś dwa lata po tym jak choroba zakończyła się.Operacja za
            kilka dni,dosc poważna,a ja wymiękam trochę,od ostatniej mineło kilka
            lat,zdązyliśmy sie odzwyczaić:))I chciałabym posłuchac kogoś kto już to albo ma
            zasobą,albo jest w trakcie leczenia.
            Własnie wysłalam list do tej dziewczyny i jeszcze raz bardzo Ci dziekuję.
    • dorecz Re: Jałowa martwca kości-choroba Perthesa 11.05.05, 22:16
      Witaj,
      moj syn mial zdiagnozowana chorobe
      Perthesa (jalowa martwica glowki
      kosci udowej).
      Leczony byl tylko opatrunkiem gipsowym,
      tj. cale obie nozki w gipsie, z poprzeczka
      przy kostkach. Leczenie trwalo ok. 1,5 roku.
      Z dobrym skutkiem; nawet rahabilitacja
      przebiegla wyjatkowo szybko... Wiadomo:
      atrofia miesni...

      To bylo ok. 15 lat temu. Nie zdecydowalam sie
      na operacje.

      Potem syn dostal sie do klasy sportowej;
      byl tez zawodnikiem w sekcji rugby.
      Do dzis - zdrowy.

      Kochani - powodzenia!
      Serdecznosci!
      dorotar@uwm.edu.pl

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka