Dodaj do ulubionych

PŻM pozbywa się niepokornych?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.05, 02:09
No i proszę. Zaczynają się czystki!

Komu i w czym przeszkadza Maciejewicz?

Pozdawiam
Maciej Popielarz
SDPL Szczecin
Obserwuj wątek
    • Gość: AM.grud Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.szczecin.mm.pl 02.07.05, 07:04
      No i znowu P.Kowalski pierwesy oszłom w PZM-ie znowu rozrabia!!!!!!!
      Nie pozwolimy aby St.Mech Maciejewicz został poniżany,my mechanicy z AM
      popieramy Dzialania Kol.Maciejewicza w prawach marynarzy na forum
      miedzynarodowym.
      Kowalski, miej jakiś ,,HONOR MARYNARSKI" i nie przeliczaj wszystkiego na
      zielone!!!!!!!!

      grud
      • Gość: zona pijaka Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 02.07.05, 07:44
        Wszystko na opak, pani Romero. Nic tylko sie powiesić.
        Na pokładzie pana kapitana
        leży stara ..Romero zarzygana
        (na podstawie starej marynarskiej piesni)
      • Gość: kanibalistyk AM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.05, 09:51
        dla Ciebie to jest Pan Chief a nie kolega, troche sie zagalopowales studenciku
        • Gość: rzeczowy Re: AM IP: *.fnet.pl 02.07.05, 21:47
          żaden st. mechanik. Najpierw niech ktoś napisze (może sam zainteresowany) gdzie
          to pływał jako starszy mechanik. Najdłużej pływa jako cwaniak związkowy i
          niezła kanalia.
          • Gość: DV Re: AM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.05, 21:27
            Odpowiedź jest krótka w PŻM - bardzo łatwe do sprawdzenia...
            • Gość: rzeczowy Re: AM IP: *.fnet.pl 04.07.05, 23:27
              a więc sprawdź sam
          • Gość: samson70 Re: AM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.05, 15:03
            Ty baranie jeden! Widać, że nie masz zielonego pojęcia o karierze zawodowej
            pana Janusza Maciejewicza. Ano pan Maciejewicz jest absolwentem Politechniki
            Szczecińskiej wydziału budowy maszyn i okrętów ( zakres: mechanika maszyny i
            siłowni okrętowych).Ukończył studia w roku 1974 ( i musze Ci powiedzieć, że z
            wynikiem dobrym) otrzymując dyplom inżyniera mechanika.Może jeszcze chcesz
            numer dyplomu? No nie podam Ci ciekawco, bo tu juz kłania się ustawa o ochronie
            dóbr osobistych (wiesz cos na ten temat?).Pracownikiem PŻm jest od roku 1971, a
            dyplom oficera mechanika okrętowego I klasy uzyskał 24 czerwca 1988 roku.
            Chcesz numer tego dyplomu? A sprawdź sobie ciekwaski w Urzędzie Morskim!
            Pan Maciejewicz był delegatem ze statku STARACHOWICE gdzie pływał jako II
            mechanik na pierwszy zakładowy PŻmowski zjazd wyborczy Solidarności, który
            odbył się 15 grudnia 1980 roku w Szczecinie. Działał też w podziemiu, a po
            stanie wojennym zaczął tworzyć Solidarność PŻMowską, i do tej współpracy
            przyczepił się juz wtedy nie lubiany przez nikogo ochmistrz Paweł Kowalski.
            I tak pan Maciejewicz hodował sobie przez te wszystkie lata na własnej piersi
            żmiję. Fakt, pan Maciejewicz nie pływał od czasu zajęcia się naszym Związkiem
            Solidarność, czyli od roku 1989. I co jeszcze chcesz wiedzieć?
          • Gość: samson70 Re: AM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.05, 15:22
            Pan Maciejewicz pływał na statku JAROSŁAW jako st.mechanik palancie!
          • Gość: motorek Re: gość rzeczowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.05, 09:23
            A jaki Ty jesteś rzeczowy?
            Cóż ci złego zrobił ten Maciejewicz, że go tak nienawidzisz i nazywasz kanalią?
            Czy Ty go wogóle znasz? Ty chyba jestes pomuchle Pawłowo Kowalskie.
            A czy Ty wogole jesteś członkiem naszego związku? A na czym to cwaniactwo
            związkowe Maciejewicz polega?
    • Gość: st.mech. Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? IP: *.system.szczecin.pl 02.07.05, 11:01
      .. nie wiem komu i czemu przeszkadza p.maciejewicz.
      cosik p.popielarz się chyba zagalopował; być może ma dar widzenia czegoś czego
      nie ma i stąd takie larum.
      .. z tego co wiem p.maciejewicz jest /a może już nie?/ jakąś 'fiszą' w itf za
      całkiem dobrą a może lepiej, pensją która mnie się może tylko przyśnić. Jest
      też /a może już nie?/ jakimś ważniakiem w "krm i r". w przerwach
      w 'działalności' pływa tylko nie wiem u kogo.
      .. nie bardzo /jeśli z tymi czystkami w pżm jest na rzeczy o czym zapewne wie
      p.popielarz/ rozumiem co w kontekście osoby p.maciejewicza ma pżm.
      ..kiedyś była jakaś awantura w zakładowej solidarności o stołek szefa.
      p.maciejewicz przepadł - nawet interwencja żony nie pomogła.
      ..chyba niedawno kolegialne i suwerenne ciało zakładowej solidarności
      przynajmniej próbowało pozbyć się go z członka związku.
      ...panie popielarz - jak ma pan coś konkretnego to pan napisz, bo inaczej to
      wali pan bąka w muszlę licząc że smród pozostanie.
      ..wiem wiem; p.st.mech musi się wypłakać w klapy p.romero lub panu w
      zastępstwie.
      ..zawsze przychodzi taki czas, że intrygantowi szeptanka zamienia się w płacz!!
      • Gość: DV Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.05, 16:42
        Na wstępie miałbym prośbę by pisząc bzdury nie podpisywać się tytułem, który do
        nich nie pasuje - oczywiście wyjatkiem może być starszy mechanik z awansu Pana
        Brzezickiego; w takim przypadku wszystko jest jasne.U tego Pana asumptem do
        uzyskania dyplomu i awansu była /i niestety jest!!!/ ilość podpisanych lojalek
        oraz zawodowych podpadek. Te ostatnie znakomicie ułatwiają trzymanie świeżo
        awansowanego w garści. Ot tak zmodyfikowana odmiana BMW /bierny, mierny ale
        wierny.../. Ostatnie przykłady takich awansów w PŻM PP i w całej Grupie PŻM to
        np. szef budowy w Chinach emerytowany - podpadnięty Pan Niemiec, czy szczyt
        niekomeptencji niejaki Pan Kufel - peregrynujący po intratnych stanowiskach w
        spółkującym PŻM. Komentując artykuł i niektóre "bryzgi' należy stwierdzić, że
        dziennikarza trafił w dziesiątkę. Firma /pod kierunkiem Pana Brzezickiego i
        niestety! dalej.../ stosuje metodę Dżyngis Chana przymierzając wszystkich do
        koła, komu głowa wystaje ponad obręcz tego należy wykasować. A co do pensji
        Pana Maciejewicza itp insynuacji to najpierw należy pokazać ileż to emeryt
        Kowalski zarabia - oczywiśie z dodatkiem dewizowym i przelewami ze spółek
        typu "OFF SHORE" na jego konto. Jest to o o wiele bardziej intratne niż
        pensyjki w Komisji Krajowej z pensją Pana Sniadka włącznie. A tak wogóle to
        patrząc na skład MKZ Paa Kowalwskiego to /wnisek niech czytelnicy sami wysnują:

        1. Pan Linek - awans z wiceprzewodniczącego zakładowej S na Prezesa Polstem
        Żegluga Szczecińska.
        2. Pan Dowlasz /dokooptowany z OPZZ /sic!!!/, gdzie jego rodzimy związek
        stwierdził, że osób podpadniętych za alkohol nie broni - obronił go Kowalski i
        ma następcę...
        3. Pan Kufel - awans z członka Przeydium na szefa Rady Pracowniczej, dyrektor,
        itd itp,
        4. Pan Kowalski - emeryt od trzech lat - sam zwalniał ludzi na świadczenia
        przedemerytalne tantiemy z Rady nadzorczej ŻP SA - ciekawe czy prowizję za
        sprzedaż złotej akcji też chapnął?
        5. Pan Marciniak - nie matura lecz chęć szczera... - tak bronił swoich członków
        w Polsteam Zaopatrzenie, że w pracy w PŻM pozostał tylko on i jego prezes - jak
        to mówią będziemy walczyć do soattaniego członka...

        I to na razie tyle
        • Gość: zona pijaka Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 02.07.05, 17:17
          Gość portalu: DV napisał(a):
          > Kowalski zarabia - oczywiśie z dodatkiem dewizowym i przelewami ze spółek
          > typu "OFF SHORE" na jego konto

          Naucz sie marynarskiego, offshorowy matole. Co, chciało się rozwalić Zwiazek
          Agentow i Przedstawicieli Zeglugowych (AMPAR) oraz Stowarzyszenie Marynarzy
          Kontraktowych(SMK). Chciało sie wyeliminowac Polaków z dunskich statkow. Kto
          cie oplaca kreaturo, ukraińska mafia?
          • Gość: *** Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.05, 19:18
            Pry okazji chciałbym zauwazyć, że to nie dyrektor czy prezes armatoprski
            decydują ile kto ma pasków na mankietach!
            • Gość: DV Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.05, 21:24
              Pozwolę sobie uścislić dane szanownego Internauty. Otóż o "paskach" czyli
              zajmowanym stanowisku na statku decyduje armator!!! Natomiast o kwalifikacjach
              decyduje sam zainteresowany, tzn. jeśli chce zostać kapitanem to kończy
              odpowiednie studia, kursy szkolenia itp., wypracowuje odpowiednią ilość dni na
              danej pozycji - od najniższej i w końcu uzyskuje dyplom np. kapitana ż.w. Nie
              oznacza to jednak prawa do zajmowania stanowiska kapitana, lecz jedynie
              potwierdza odpowiednie kwalifikacje. O tym czy zostanie tym kapitanem decuduje -
              piszę raz jeszcze - armator. I zwyczajowo /jest to dobry zwyczaj/ mozna uzywać
              tytłu np. kapitana dopiero po "zliaczeniu" pływania na tym stanowisku. A
              wracając do sprawy to w tak jeszcze nie odległej epoce można było mieć
              kwalifikacje lecz nie spełniać "oczekiwań' i też /podobnie jakdzisiaj w PŻM/
              można było do emerytury czekać na wans...
          • Gość: DV Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.05, 21:26
            Proponuję wytrzeźwieć ...
        • Gość: st.mech. Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? IP: *.system.szczecin.pl 03.07.05, 10:43
          ..panie DV - rozumiem i nie rozumiem pańskich intencji. zabierałem głos
          pt 'czystki w PŻM' Pan natomiast ujawnia niezrozumienie wątku co może świadczyć
          o postępującej u pana demencji. reaguje pan histerycznie na p.maciejewicza;-
          ujawnia się tym samym autor postu.
          Nie jestem tak dobrze zorientowany w personaliach PŻM i kto za co i gdzie lata
          po stanowiskach. Może pisze pan panie DV i się wiele nie myli, ale forma
          insynuacji i inwektyw jaka pan zawsze stosuje w stosunku do innych osób;- ta
          forma stawia pana na pozycji intryganta. dla mnie jest następną wskazówką co do
          autora.
          Czy traci się zdobyty tytuł, z którego jestem dumny i nie mam prawa do bzdur??
          - ciekawe kryterium, chyba że chodzi panu o dezawuowanie kogoś dla samego
          zdezawuowania!
          Tak się składa że jestem emerytem od siedmiu lat i wiem ile jej dostaję. nie
          mam zielonego pojęcia jakie dochody ma p.kowalski i p.maciejewicz.
          p.maciejewicz jak dla mnie się objawił w pżm zawsze był działaczem i ważniakiem.
          Tak się składa że w przeciwieństwie do pana panieDV wiem co piszę a pisałem
          tylko o profitach z działalności związkowej i organizacyjnej p.maciejwicza.
          Moje grono znajomych to też itf i krajowej rady mirm. wiem o jakich kwotach
          piszę.
          ..to że sie mówi że ktoś też jest złodziejem nie oznacza że inny złodziej jest
          swiety.
          .. żeby było smaczniej;-odnoszę wrażenie że jak podnosi pan klapę od sedesu też
          widzi pan brzezickiego - co ma obecnie brzezicki wspólnego z pżm? wie pan coś o
          tym?
          ..tak mi się widzi że pan i pańscy przyjaciele odczuli wyraźnie brak
          brzezickiego;- ni jak nie można obrabiać pżm.
          • Gość: GRZ Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.05, 10:58
            jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze A JAK DONIOSŁA POLITYKA W
            MAJU PAN BRZEZICKI CIEKAWE TECZKI MA...
            • Gość: Kaczorek Re: Prawicowe , ubeckie nasienie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.05, 11:43
              Największe ubeckie nasienie to Paweł ale Kowalski ze związków zawodowych
              trzymający ostatnio z PiS a poprzednio z ZChN i AWS
              • Gość: samson70 Re: Prawicowe , ubeckie nasienie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.05, 15:38
                Zgadzam sie z Tobą KACZORKU! KOlwakski to nie tylko kanalia ubecka, ale
                kurdupel żądny władzy.Wiesz o tym, że mali ludzie mają rozum blisko d.....
                A czy wiesz kaczorku, że ojciec Kowalskiego byl policjantem pardon,
                milicjantem. A powiedz mi skąd facet bez żadnego wykształcenia znalazł sie w
                PŻMie i to w latach 60 tych i to do załóg hotelowych? A potem awans na
                ochmistrza? A iwesz kto to byłi ochmistrze? Każdy mawiał we flocie, że każdego
                ochmistrza można wsadzić na dwa lata do paki bez wyroku i nie trzeba tłumaczyć
                za co bo on sam wie. A kto donosił na całą załogę jak nie ochmistrz? Do służb
                celnych i pogramniczników donosili ochmistrze. A Kolwaski na statku nikomu nie
                pozwolił nic sprzedac dopóki sam swojego biznesu nie sprzedał. Zapytaj sie
                marynarzy, którzy pływali z Kowalskim co jedli jak on był ochmistrzem. Ano
                mizerne porcyjki i jednostajne bo Kowalski musiał swoja żone w karakuły i
                kapelusze ubierać a córki na lekcje fotepianu wysyłać. Zapytaj sąsiadów
                Kowalskiego jak to w piaskownicy córkom Kowalskiego terroryzowanym przez
                tatusia nie wolno się było bawić z niektórymi dziecmi np. córką motorzysty czy
                magazyniera bo magazynier to smieć a ochmistrz to oficer!
                Zapytaj koleżeństwo Kowalskiego ze szkoły "przy świecach " czyli technikum
                gastronomicznego zaocznego jak Kowalski się uczył. Ano wszystko teczką
                łapówkarską załatwiał. No bo pływał więc miał. I jeszcze nagrody z PŻMu
                dostawał za wysoką średnią.A inne barany musiały wkuwać. Mogę ci jeszcze więcej
                pisać o Kowalskim bo go znam kupę lat i to z najgorszej strony.
                • Gość: grz Re: Prawicowe , ubeckie nasienie IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 06.07.05, 19:31
                  kur@a a w podtekście kasa kasa kasa...
            • kurde.felek Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? 03.07.05, 12:45
              Jeszcze nie wytrzeźwialeś po tej "marynarskiej "balandze?
              Ty jak ten Twój znajomy Sid - albo teczki, albo geje, albo ploty albo
              zaglądanie w rozporek! Jak baba w maglu!
              Cholernie niewieścieje ten nasz męski ród!...
              Maciejeicz wnuk słynnego kapitana - wlazł na odcisk chłopakom ze związków, nie
              tylko zakładowej "S" i to bardzo mocno. Bo co ma PŻM do zwiazku marynarzy
              kontraktowych np.?
              Więc go rozliczają, co ma do tego Barzezicki czy PŻM?
              Wypij sobie alka-prim, z jedną po turecku i zacznij mysleć logicznie, na katzu
              raczej ci to myślenie nie wychodzi.
              • sid15 Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? 04.07.05, 00:04
                Feluś,gibaj się ode mnie.Jaki ,,nasz"męski ród?Nie pochlebiasz sobie zbytnio?
                Nie interesują mnie takie przykre dla oka rzeczy ,jak zawartość twojego
                rozporka,a tych zniewieściałych,ty jesteś pierwszym piewcą i obrońcą.
                • kurde.felek Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? 04.07.05, 00:17
                  Oj Sid, znowu się obudzułeś i zaczynasz z tym zagladaniem do gatek. Skąd ty
                  wiesz co jest przyjemne a co nie przyjemne dla oczu w moich slipach?
                  Przynajmniej nie zasłania mi ich brzucho jak u ciebie i nie muszę korzytać z
                  lusterka by wiedzieć jak męskosć wygląda!
                  Nie bronie zniewieściałych (geje bywają bardzo męscy i dostałbyś kompleksów na
                  ich widok, polecam piękne męskie akty fotografowane przez Mapplethorpiego), ale
                  czegoś co nazywa sie tolerancją i polega na tym, że m.in. nie zaglądamy nikomu
                  ani w rozporki ani pod kołdrę!
                  Ale zaniechajmy dyskusji, bo akurat tolerancja nie jest Twoją cnotą.
                  • Gość: zona pijaka Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 04.07.05, 07:36
                    kurde.felek napisał:
                    >polecam piękne męskie akty fotografowane przez Mapplethorpiego

                    A co to jest Mapplethorpi?
                    www.google.pl/search?hl=pl&q=Mapplethorpi&btnG=Szukaj+w+Google&lr=
                    W googlach "zero" wyników. Pewno jakis tajny znak, znany ścisle tajnemu
                    zwiazkowi, np. PPP (polska partia pedałow). Ty!! to jesteś erudyta, Kurde.
                    • kurde.felek Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? 04.07.05, 08:53
                      Żoneczko - Robert Mapplethorpe, to taki fotograficzny Piccaso XX w.
                      pod:www.ocaiw.com/:...
                      Robert Mapplethorpe [American Photographer, 1946-1989]. Links to pictures of
                      works by Robert Mapplethorpe in image galleries and art museum sites on the ...
                      Sprawdź jeszcze raz, a w google image(obrazki)jest mnóstwo zdjęć jego
                      autoprstwa (nie tylko facetów nb).
                      Neues Verlag z Kampen (RFN) za zgodą wydawcy amerykańskiego swego czasu
                      wydrukował b. ładne kalendarze z jego reprodukcjami (circa 70x50 cm) (na lata
                      1994, 1995,1965), w Szczecinie były do kupienia za horrendalne ceny, ale były.
                      W Berlinie mozna było kupić taniej.

            • Gość: Gustaw Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.05, 10:24
              Powtarza pan bzdury w które mam nadzieje sam nie wierzy. Prasa pisze to co inni
              chcą przeczytać żeby kupic gazetę, bo inaczej nakład by sie nie sprzedał.
              Należy odróżniać świat wirtualny od rzeczywistego.
        • Gość: rzeczowy Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? IP: *.fnet.pl 04.07.05, 23:28
        • Gość: rzeczowy Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? IP: *.fnet.pl 04.07.05, 23:29
          DV - ile Tobie płaci zainteresowany ?
          • Gość: grz pokorny czy zainteresowany? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 04.07.05, 23:38
            jakie rzeczowe pytanie..kulą w płot skądinąd...chyba bedzie ostra riposta...ale
            przepraszam- o co tu chodzi?
            o jakie pieniądze?jakaś rada pracownicza,związki swojego uwalają,jak w
            kurniku ..znam taki idiom o kocie w gołębniku...jak ulał...jako laik czekam na
            najbliższe zmiany na innych szczeblach...takie rzeczowe podobno mają
            być...przydałoby się raz wejście solidnego księgowego/księgowej i rozwianie
            wątpliwości...postronny czytelnik/internauta łapie się za głowę...
        • Gość: thom Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? IP: *.pl / *.smsnet.pl 07.07.05, 23:10
          Brawo! popieram opinie które niosa w sobie prawdę. Te wszystkie matoły w tym te
          które pracuja w PZM chwalą Linków Bałazych Marciniaków czy Kowalskich. Jakj bym
          miał gwarancje ze za ich morderstwo nie bedzie wyroku pierwszy bym ich spuścił
          z rękawa PPoż bez możliwości bezpiecznego lądowania
          • Gość: grz Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 07.07.05, 23:34
            o tej porze takie mordercze instynkty?
            będą się śnić po nocach...
        • Gość: motorek Re: Popielarz pozbywa się niepokornych??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.05, 10:35
          To bardzo skromna wylicznka Miły DV - jesteś delikatny.
          Nie napisałeś więcej np.o panu Kuflu, który już w tej chwili niewiadomo jakie
          stołki zajmuje w PŻM czy w Cyfadaco, czy w Zegludze Polskiej czy gdzie.
          A wiesz kto to i dla kogo stworzył przychodnię lekarska w Pazimie?
          Ano nasz "kochzny" KUFEL najpierw członek rady Pracowniczej, potem jej
          przewodncizący, potem dyrektor ds. pracowniczo-administracyjnych PŻM - wszędzie
          nieudaczny ale za to jaki wierny i poddańczy! Kiedys sam Kowalski mówił że to
          głupi baran i trzeba sie go pozbyć z tego dyrektora tylko że w tej kwestii
          akurat Kowalski byl za cieniutki. Noi pan Kufelek wymyslił: po co nam
          marynarzom z pŻm chodzic do przychodni portowej jak taka przychodnię można
          otworzyć w Pazimie noi oczywiscie kto ją poprowadzi? ano siostra pana Kufla
          lekarz ze specjalizacją chyba okulistyczną. Noi co? wdzięczność poddańcza pana
          Kufla w stosunku do dyrektora Brzezickiego i każdego następnego będzie do
          grobowej deski.
          A reszta członków Prezydium i Komisji Zakładowej której przewodniczy Paweł
          Kowalski? Paru ubezwłasnowolnionych słabych ludzi, którzy sie boja własnego
          cienia.Można by wyliczyć, jedziemy:
          Do tych o których napisałeś.
          Skład Komisji Zakładowej PŻM:
          1. Kowalski Paweł - przewodniczący, świętoszek, po pielgrzymkach jeżdżący,
          chwalący się znajomościami od Jurczyka po Kardynała, niedouczony , nie umie ani
          mówić ani pisać, stąd druga osoba:
          2. Władek Ilczuk - magazynier wykształcenie zawodowe jakies w wojsku, bo
          przyszedł do PŻM z wojska ponieważ w dziale angazowania pracowała jego zona
          (córka wysoko postawionego UBEKA), a ówczesna szefowa Działu Angażowania pani
          Klimek jest matką chrezestna córki Ilczuka. Sąsiad działkowy Kowalskiego - w
          bloku tez tym samym mieszkają, ale do pracy jeżdżą osobno.
          Prymityw pierwszej wody ale aspiracje co najmniej chiefowskie lub kapitańsakie,
          na wszystkim się zna, wszystko wie najlepiej, mógłby byc każdym dyrektorem w
          PŻM i pelnić każdą funkcje w rządzie, polityce, gdzie tylko się chce, ale jedno
          trzeba mu przyznać pisac to on umie i choć się z Kowalskim nie nawidzą jak dwa
          psy to Kowalski go wziął by mial mu kto pisać. Zawsze na wyborach związkowych
          przechodzi z najmniejszą iliościa głosów. I gdyby nie lista cząstkowa w
          ostatnich wyborach Solidarności w PŻM wcale by nie przeszzedł.Boi się wrócić na
          morze, bo konekcje kadrowe się skończyły, nie za bardzo chiefowie chcieli go na
          statku, bo wiecznie się wymądrzał, poza tym gruby i jeszcze by go szlag trafił
          w tej maszynie.
          3. Dowlarz - pierwsza szklanka z OPZZ przyjeta pod skrzydła Kowalskiego i tez
          będzie chodzic tak jak mu Kowalski powie bo nie ma innego wyjścia chleje na
          umór - popatrz na jego gębę - i z floty już by go dawno wyrzucili gdyby nie
          pomoc Kowalskiego.
          4. Krzysztof Armatys - fajny chlopak, wesoły lubiany przez nas, ale zastraszony
          przez Kowalskiego co innego mysli, co innego mówi, a jeszcze inaczej głosuje,
          boi sie własnego cienia, bo jedno słowo Kowalskiego i przy najbliższej redukcji
          Krzysia nie ma we flocie a powód zawsze się znajdzie. No a nawet jak nie
          wyrzuca z pracy no to przetrzymają kilka miesięcy dłużej na lądzie i z czego
          żyć?
          5. Mieczysław Domurad - elektryk odwieczna pijaczyna, nie zdolna wysiedziec
          trzeźwno na żadnym spotkaniu, posiedzeniu związkowym a co dopiero mówić o
          zdolności podejmowania jakiejkolwiek decyzji, że o głosowaniu nie wspomnę.
          Poprzez swoje uzależnienie do gorzałki jeszcze bardziej uzależniony od
          Kowalskiego i jak Kowalski każe tak Mieciu zrobi.
          6. Marian Zathey - st.mech.emeryt wielbiciel Lwowa ma tam jakies przedszkole
          Miglanz czy cos i zawsze porosi o pieniądze. Rozumiem człowiek chce pomóc akcją
          humanitarną się zająć tylko nie wie jaka droge wybrać a więc zamiast kwestować,
          czy jakies cegiełki rozprowadzać prosi związek o pomoc. Jak Mu Sekcja
          Marynarska Solidarności dawała tę pomoc bylo cacy i był za Maciejewiczem. Jak
          Sekcja odmówiła to poszedł do Komisji PŻM Kowalski dał i teraz maciejewicz be.
          A więc trzeba udupic Maciejewicza i glosować przeciwko, ba nawet się do niego
          nie odzywać.
          7. Zbigniew Wachowiak - pracownik lądowy z byłego biura portowego a teraz jakaś
          agencja shipingowa - tez Kowalskiego nie za bardzo lubi, ale zna go dłużej niż
          Maciejewicza, na sprawach związkowych też za bardzo sie nie zna. Tak Kowalski
          kazał i tak zrobi.
          O pozostałych kolegach nie będę pisał, ponieważ przychodzą oni z morza i nie
          bardzo sa na bieżąco w tym całym bigosie i dla świętego spokoju by się nikomu
          nie narazić słuchają tylko Kowalskiego.Ciekawjestem czy którys z nich poszedł
          do maciejewicza by wysłuchac drugiej strony, czy to juz za duzy wysiłek.Ja może
          jestem bardziej upierdliwy, bo zanim sobie wyrobię o czyms czy o kims zdanie
          pytam wielu a nie tylko słucham jednej osoby. Mnie tez Kowalski przekonywał o
          swojej racji i bzdury gadał różne, tez mnie chciał zatraszyć i też różne
          obieckanki składał. Ale jakos dziwnie doszedłem do wniosku jak to wszystko
          poobserwowałem ,że to jest nieuczciwy człowiek. On jest żądny władzy i
          pieniędzy.Każdemu w kieszeń zagląda, a swojej nie widzi. Chroń mnie Panie Boże
          od takich ludzi! Na szczęście nie potrzebuję nic ani od Kowalskiego ani od
          Maciejewicza. I stąd może moja ocena obiektywna, bo cenię ludzi za uczciwość i
          mówienienie prawdy , a przeciez cała nagonka na Maciejewicz zaczęła sie od tego
          jak zapytał o właściwy i prawidłowy system kontroli i zarządzania PŻM. Tyle lat
          pracy maciejewicz dla naszego Związku ma pójść na marne dlatego że taki
          Kowalski, który działa jak sekretarz partii za czasów komuny wraz z innymi
          poddańcami firmy tylko dla własnego zysku tak chce?
          Obudźcie się moi koledzy związkowcy z Solidarności!!!!!!!!!!!
      • ja_aska enencjo to ty? czy to grz? 05.07.05, 10:16
    • Gość: Mariner Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.visp.energis.pl 02.07.05, 21:48
      PŻM????????????? To Komitet Zakładowy Solidarności pozbywa się dawnych kumpli/
      M.
      • Gość: kanibalistyk Zawodowcy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.05, 01:38
        najbardziej mi sie podobalo jak pewien gosc obecnie gruba ryba w PZM wpisal w
        amosie ze wykonal pomiar sprezynowania walu SG. nie bylo by w tym nic dziwnego
        gdyby nie to ze statek wtedy byl w przelocie a SG na ruchu:)))
    • Gość: DV Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.05, 17:53
      Z pozdrowieniami dla emerytowanego starszego mechanika. Czytając obie Pańskie
      wypowiedzi nietrudno mi było zidentyfikować Pańskie Personalia. Wyrażam zatem
      szacunek dla wieku i uprzednich dokonań. Nie zmieniam jednakże mojego stosunku
      do meritum sprawy oraz przesłania Pańskich wypowiedzi. No cóż emerytura zmienia
      nieco punkt widzenia, a dodatkowo zmieniają ten punkt relacje i zależności,
      których niestety w ostatnim czasie Panu przybyło. Co do pensji Pana
      Maciejewicza i Panów Związkowców wogóle to sa one bardzo transparentne w
      przypadku pracowników KSMM i R NSZZ "Solidarność", pracowników ZZM /no może
      poza jednym przypadkiem/, pracowników Federacji ZZM i R, pracowników OZZO i M -
      wymieniam znane mi związki. I są to /bynajmniej/ nie szokujące kwoty -
      zwłaszcza w prównaniu z tzw. rynkową wartością zawodu podstawowego tzn. - np.
      starszego mechanika /przypadek Pana Maciejewicza/ - cena rynkowa jego profesji
      to aktualnie 4 500 - 8 700 USD/ miesiąc; w zależności od armatora i kontraktu.
      Piszę o armatorach zachodnich - nie o "spółkującym PŻM". Nie są natomiast
      transparentne pensje pracowników MKZ NSZZ Solidarność PŻM oraz funkcjonowanie i
      finansowanie dyrekcyjnego związku pn. Związek Zawodowy Pracowników PŻM. W
      kwestii Pana Brzezickiego muszę stwierdzić, że nie widuję go pod wymienioną
      przez Pana deską - zdarza mi się go natomiast widywać w audycjach TV - ostatnio
      TV Trwam oraz niekiedy osobiście. Co do samego PŻM /a raczej nadętego i pustego
      w środku balona pod tą nazwą/ to muszę stwiedzić, że jak na razie to nie wiele
      się zmieniło. Jest co nieco mniej chamstwa i /do dzisiaj/ nie wyrzuca się z
      pracy /z dnia na dzień/ ludzi usiłujących postępować zgodnie z obowiązującyjm w
      naszym kraju prawem. Ale to jest jedynie zmiana dekoracji. Spektakl zaś trwa
      dalej i dlaej niszczy się ludzi starymi wypróbowanymi metodami Pana B. Używa
      się też tych samych narzędzi - vide Kowalski i inni. A w rozumowaniu części
      osób mamy typowy przykład efektu "prania mózgów" - manifestacje,
      piętnowanie "szkodników" itp. itd. Podobnie jak za Stalina mamy do czynienia ze
      zrównaniem państwa /w tym przypadku firmy/ z jego przywódcą. I niewątpliwie
      możemy mieć do czynienia z całkiem szczerymi /jak w serialu Dom/ łzami
      aktywistów /Folta, Marciniak/ za "pochowanym" przywódcą. Piszę w cudzysłowie
      gdyż Pan B. /na dzień dzisiejszy/ ma się znakomicie i szykuje się do powrotu za
      stery firmy, po "rezygnacji" obecnego /przejściowego/ szefa.
      Jeszcze raz pozdrawiam emeryta i to na tyle...
      • Gość: grz Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.05, 20:14
        to kto tam rezygnuje a kto wraca/
        i to juz teraz wiadomo/
        o cholera...to to pżm jest bardzo transparentne,,,
      • Gość: fan Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: 81.210.107.* 03.07.05, 21:41
        Co do pensji p. Maciejewicz w ITF - 6500 GBP (netto) miesięcznie.
        Sprawdzone u źródeł (ITF). W IMEC podobni funkcyjnie mają troszke więcej.
        I tyle na ten temat.
        Jakieś komentarze?
        • Gość: Bosman ITF pozbywa się cwaniakow?pomarzyc,co?? IP: *.arkonskie.v.pl 03.07.05, 23:57
          6500 funciali to bedzie jakies 40 koła miesiecznie

          Podobno Maciejewicz kiedys mial chrapke na naczelnego PŻM,ale wolał wszystko
          ustawiac a brac wielokrotnie wieksza kase
          • Gość: grz Re: ITF pozbywa się cwaniakow?pomarzyc,co?? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.05, 23:59
            nieźle..nieźle....
            • Gość: Bosman Re: ITF pozbywa się cwaniakow?pomarzyc,co?? IP: *.arkonskie.v.pl 04.07.05, 00:03
              40 koła netto MIESIECZNIE to byloby jakies 70 lub 80 brutto (Nie chce mi sie
              dokladnie liczyc,bo ZUS-y bylyby placone chyba tylko 3 miesiace,a wiekszosc
              tego byloby opodatkowane 40%

              To jest chyba z 5 razy tyle co ma prezydent RP albo premier

              I KTOS TU MOWIMZE MACIEJEWICZOWI DZIEJE SIE KRZYWDA??

              NO KTO TO POWTORZY???
          • Gość: DV Re: ITF pozbywa się cwaniakow?pomarzyc,co?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.05, 00:21
            Widać, że Bosman wypił zbyt dużo "Bosmana" i cos mu się tam kołacze po tym
            piwnym koktajlu. W każdym razie powtarza on rewelacje rozsiewane na temat
            zwiazkowych pensji przez ekipę:BKK - czyli Brzezicki - Kufel - Kowalski. A
            przecież wystarczy sprawdzić oswiadczenie podatkowe lub bardzo prozaiczny PIT
            ileś tam. Do tego można to uzuoełnić rozliczeniem finansowym całej Sekcji i
            wyjdzie suma poniżej "wiernopoddańczego" kierownika w PŻM PP o prównaniu z
            pensją /pardon dochodami!!/ Pana Kowalskiego nie ma co nawet marzyć. A
            ITF /Niestety!!!/ nie płaci nic szefom afiliowanych w nim związków. Płaci
            natomiast /jak każda firma/ swoim pracownikom.
            • Gość: fan Re: ITF pozbywa się cwaniakow?pomarzyc,co?? IP: 81.210.107.* 04.07.05, 00:31
              I tu się Pan DV myli!
              PŁACI!!!
              Tak jak i IMEC, i tak jak i ILO.

              A PIT?
              No niech Pan Maciejewicz pokaże...
            • Gość: fan Re: ITF pozbywa się cwaniakow?pomarzyc,co?? IP: 81.210.107.* 04.07.05, 00:35
              I tu się Pan DV myli!
              PŁACI!!! i dokladnie tak jak Pan napisał - nie jako szefowi afiliowanego
              związku ale jako ITFowcowi.
              Tak jak i IMEC, i tak jak i ILO.

              A PIT?
              No niech Pan Maciejewicz pokaże...

              • Gość: DV Re: ITF pozbywa się cwaniakow?pomarzyc,co?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.05, 07:42
                Pan Fan /z angielskiego wentylator/ ma niewielkie pojęcie o tym, o czym zdarza
                mu się tu pisać. Myli też IMEC z ITF. ITF / Miedzynarodowa Federacja
                Transportowców/ nie płaci swoim członkom - członkami ITF poprzez
                swoje /afiliowane w ITF/ organizacje są członkowie związków zawodowych. Czyli
                to oni płacą organizacji, a nie na odwrót. Jak się wciąga, względnie wypycha /w
                zależności od kierumku obrotu/ informacje należy mieć refleks i sokoli wzrok by
                się z nimi /choćby w przelocie/ zapoznać. Co do IMEC /stowarzyszenie agentów
                żeglugowych/ jest podobnie to członkowie tej organizacji płacą na IMEC, a nie
                odwrotnie. Za ten "luksus" słono płaci /m.in/ PŻM - w domysle CYFADACO, którego
                Dyrekcja negocjuje warunki płacy i pracy polskich marynarzy /za pośrednictwem
                IMEC/ w Londynie. Zabawne, kosztowne acz prawdziwe...
                • Gość: rzeczowy Re: ITF pozbywa się cwaniakow?pomarzyc,co?? IP: *.fnet.pl 04.07.05, 23:41
                  negocjuje poprzez IMEC ale większość płaci Wam i nie truj, bo wiesz DV, że
                  mówimy o dużej kasie. Chyba że w przedszkolu edukację zakonczyłeś a teraz
                  jestes tylko PET
            • Gość: rzeczowy Re: ITF pozbywa się cwaniakow?pomarzyc,co?? IP: *.fnet.pl 04.07.05, 23:39
              o czym Ty człowieku trujesz, a co z 2% od każdego pływajacego, czy CBA Tobie
              baranie cos mówi. Przestań robić ludziom wodę z mózgu i nie mów o
              transpraentności organizacji o której mowa. Może paru łebskich chłopaków z
              centrali coś zrozumie a moze nie i bawcie się dalej. Tylko nie pisz pierdół
              • Gość: marynarzyk Re: ITF pozbywa się cwaniakow?pomarzyc,co?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.05, 11:35
                Wspomniał Pan o CBA.Czy mógłby Pan wytłumaczyć dlaczego ITF ustaliło minimalną
                pensje na poziomie 1301 USD a na podstawie CBA podpisanych przez p.Maciejewicza
                pensja wynosi 1260 i od tego marynarz płaci 2% jakoby koszty za CBA-nawet nie
                należąc do związków?Co to za koszty?I kto je zgarnia?ITF mówi wyraznie że kosztami
                CBA obciążony jest armator.Jestem tylko marynarzem a nikt na statku nie potrafi
                udzielić odpowiedzi,nikt nie wie o czym w tym wszystkim chodzi.A może oto
                chodzi?Nikt nie pyta,nikt nie przeszkadza,pieniądze płyną,posadka jest....
      • Gość: rzeczowy Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.fnet.pl 04.07.05, 23:34
        Panie wazeliniarzu DV =aktualna wartość pracy p. Janusza Maciejewicza to we
        flocie O albo dwa O
        i prosze zacząć myśleć górną częścią ciała i nie przesadzać z wazelizną, bo
        moga byc problemy z oddychaniem
    • Gość: Anonim Kowalski był w radzie nadzorczej Szczecińskiej IP: *.pl 03.07.05, 18:03
      Spółdzielni Mieszkaniowej.Tam robili to samo: niepokorną Hanię Fąferkową
      wykluczyli ze Spółdzielni.Usunęli ją w ten sposób z rady nadzorczej i rady
      osiedla.Współpracował z Basalakami.A wczoraj zebranie przedstawicieli
      postanowiło skierować sprawę zakupu telewizji kablowej do prokuratury.To
      milionowy przekręt.W SSM ludzie też boją się ujawniać nazwiska.A w radzie jest
      teraz Kwiatkowski z Kuriera...
    • Gość: DV Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.05, 12:26
      Małe uzupełnienie. Pan "Fan" użył w swej wypowiedzi skrótu ILO. Otóż w poslkim
      brzmieniu jest to MOP - Międzynarodowa Organizacja Pracy z siedzibą w
      Genewie /zainteresowanym polecam stronę www.mop.pl/ Groźnie z
      angielska brzmiący skrót i kolejny dowód na brak podstawowych wiadomości w
      silniku "Wentylatora" /Fan/. MOP również nie płaci nikomu poza swoimi
      pracownikami, a składki na MOP płacą poszczególne państwa. Tak więc jak chcem
      coś komuś zarzucać to trochę sobie poczytajmy...
      • Gość: port macierzysty Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.07.05, 09:17
        Same gwiazdy są w tym wątku wymieniane. Tyle narobiły w tej i innych firmach,
        że nic tylko im pomniki budować, a gdy jak widać zaczyna się robić gęsto, czyli
        coraz miej opcji i wpływów, to się zaczynają nawzajem zagryzać. Zapewne chodzi
        o stołki i kasę, gdyż im wszystkim tylko o to chodziło i nadal chodzi w imię
        tzw. załogi.
        • Gość: wakacja Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: 212.244.66.* 05.07.05, 09:50
          czy ty cwaniaku dla Pawła Kowalskiego lub PŻM też chcesz sprzedać swoją
          zasraną telewizję i dlatego plujesz na niego i jego znajomych .
    • Gość: marinero Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 08:43
      Sama naga prawda o PZM i zakladowej Solidarnosci. Jestem w tym zwiazku od 1989
      i o niejakim Kowalskim mam jak najgorsze zdanie. Niedouczony matoł ktory
      najprostszego zdania nie skleci. Gada trzy po trzy i nikt nigdy nie rozumie o
      co facetowi chodzi. Na dokladkę lubi pieniądze a sam czepia sie cudzych. Wedlug
      wiekszości załogi największy zwiazkowy szkodnik, ktorego konikiem jest szukanie
      żyda i kto z kikm sypia. Gość ma prawie 70 lat a dyrektorzy go trzymają, inny
      śmierrtelnik popleciał by na pysk zaraz po sześciesiatce. Nieźle sie
      Brzezickiemu przysłużył, to ten mu sie odpłaca. Byłem kiedyś u nich na Zubrów z
      pretensjami, że firma nie placi w terminie, to na mnie nawrzeszczeli zebym sie
      cieszył że mam pracę. Na cholerę mi praca bez płacy. Ludzie maja dość
      Kowalskiego, ale tem ma koneksje w dyrekcji, to jak mu podpadniesz, to cię
      zwolnią. Otoczył sie 30 kolesiami, których uratowal po wódzie (kosztem
      uczciwych matrosów) i ci go popierają. Załamać sie można z takim
      przewodniczącym i jego gwardią. A maciejewicz, może i troche pobłądził, ale
      gość przynajmniej ma wiedzę i jest uczciwy. No to jak uczciwy i dokuczał
      dyrektorom co zrobili skok na PZM, to ci kazali Kowalskiemu wyrzucic go zer
      zwiazku. Normalnie jak ja Stalina i Bieruta
    • Gość: Matros Benio Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 09:01
      Co za kraj, co za związek, plakac sie chce. No jasne, że uczciwego faceta
      trzeba wylać, za dużo wiedział, ża dużo sie pytał, to go wycinaja. Frajer
      Kowalski zrobi wszystko, co chce dyrekcja. Jak sie jest emerytem u żłobu, to
      trzeba panska rekę calować. A my matrosi na statkach mordy w kubeł, bo jak sie
      wychylimy, to nam nikt nie pomoże, a jeszcze własny zwiazek pomoże rozstać sie
      z pracą. jasne że to co robią z Maciejewiczem Mr. Kowalski i jego świta do
      draństwo, ale jak ze statków damy glos, to nas jego ludzie rozwalą, a każdy z
      nas ma rodzinę, dla której pracuje. Na oczach Kowalskiego i jego kumpli zrobili
      w PZMie obóz pracy niewolniczej a jednym z ekonomów jest Kowalski. Ten, co ma
      nas bronić, broni dyrektorów - totalna załamka. Trzeba Kowalskiemu odciąć tlen,
      niech odejdzie na swoją ochmistrzowską emeryturę i przestanie krzywdzic
      uczciwych ludzi.
    • Gość: dyrektor maks Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 09:12
      Pływam w Pżm od 15 lat, ale takiego zamordyzmu jeszce nie było. Brzezicki to
      kawal chama, a przybocznych wybrał sobie, palce lizać. Kowalski palcem nie
      kiwnie w naszej obronie, jeszce ci doloży i straszyc zacznie, jak niechcący
      powiesz, że ci sie Brzezicki nie podoba. Firmy broni, a o ludziach zapomniał.
      Ale co wymagać od ochmistrza, oni wszyscy ludzi gdzieś mieli swoje lody tylko
      krecili. Strach pomysleć, gdyby mi sie naprawdę krzywda działa i noga powineła,
      Kowalski mnie dobrze zna i wie co o nim myślę ja i moi koledzy. Spuścili by z
      klozetem żeby myślącego inaczej utrącić. Do Maciejewicza jak sie szło z
      problemem, chłop wysłuchał i zawsze myslał tak jak matros, że nam krzywda sie
      dzieje. Wtedy zwiazek coś znaczył i pomagał zwykłym ludziom. Na statkach było
      normalnie i z matrosami sie dyrektorzy liczyli bo związek miał autorytet. Teraz
      ich kupili za parę drobnych, to liżą tyłki na gładko.
      • Gość: grz Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 07.07.05, 09:47
        a ku@wa..ale klozet..czy ten pan K.czy jakoś tam ma jeszcze honor?
    • Gość: kapitan nemo Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 09:19
      Buhahaha!!!Kowalski szefem zwiazku, chyba sie posikam ze smiechu. Ten cwaniak
      ma jedna zasadę, jak Dzierzynski - kto nie ze mną, ten przeciwko mnie. Wylał
      Maciejewicza, pewnie po co nieukowi mądry co mu ciągle głupotę wypomina. Cała
      ta Solidarnosc w PZM to od kilku lat za Kowalskiego lipa a nie zwiazek. Ale
      Polacy to taki naród, co zawsze głupka sobie wybierze a mądrego wytnie. I
      głupki na to liczą, że naród zawsze będzie ciemny. Na statkach widać, co te
      madrale z Zubrow wyprawiają, krew załogi zalewa, bo gdzie sie nie ruszymy to
      kloaka. Tylko Pan Kowalski i jego kumple niech uwazają, bo jak naród zmądrzeje
      i się dokupy zbierze, do ich przegoni na cztery wiatry z cieplych
      posadek.
    • Gość: marian Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 09:23
      A świstak tylko siedzi i zawija to w te sreberka. Pomyślcie kto jest ten
      świstak i co zawija w sreberka
    • Gość: mrówka z Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 09:26
      Przyjdzie jeszcze Zdzicho i rozwali to kowalowe towarzycho
      • Gość: szrek Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 09:48
        Amen mrówko, niech sie stanie - niedługo wybory, jak sie zbierzemy do kupy to
        nas nawet brzezicki i pretorianie nie zatrzymaja
        • Gość: grz Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 07.07.05, 09:49
          kto tam ma w końcu pseudonim BRZDĘK` CZY `BUM CYK CYK`?
    • Gość: inkwizytor Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 09:45
      Pan kazał sługa musi. Dał dyrektor stołek i kasę na emeryturce to teraz sie
      trzeba odwdzięczyć. Ojca i matke powieszą nasi koledzy zwiazkowcy żeby sie u
      władzy utrzymać. Marynarz to dla pana kowalskiego mięso armatnie, żal patrzeć
      na upadek obyczajów
    • Gość: antyfaszysta Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 09:53
      A wszystko zgodnie z zasadą: Ein Volk, ein reich, ein fuehrer.
    • Gość: maniek Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 09:58
      Ciekawe komu maciejewicz na odcisk nadepnął. Złapali panowie dyrektorzy kasę i
      statki, ten sie o tym dowiedział i narobił rabanu - i dobrze. To wtedy
      dyrektorzy Kowalskiego do siebie i mowią: masz z tym zrobic porzadek. I
      pawełek, jako karny czekista rozkaz wykonał. No i tyle w tym temacie
    • Gość: wół roboczy Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 10:06
      Jestem akurat na bezplatnym po statku spólkowym. Siedze sobie przy kompie i
      myślę, co się dzieje w kochanym PZMie. Same światłe umysły u steru. Niejaki
      Folta - co go nieraz po szaszłykach załoga z rufy nieprzytomnego do kabiny
      wlokła, niejaki Kufel - nigdy porzadnie roboty nie zrobił w maszynie tylko się
      mądrzyć umiał a teraz patrzcie jak awansował i swoich kolegów z roboty zwalnia,
      niejaki Kowalski ni czytaty ni pisaty - a jaki to ekspert od żeglugi. Pożal sie
      Boże nad takimi fachowcami. Nie dziwota, że nasz marynarski trud na statkach na
      marne idzie. Wyuprujersz sobie żyły człowieka, z gówna bicz ukręcasz, a te
      typki i tak wszystko zamrnują
      • Gość: niewolnik Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 10:13
        Swięta prawda przyjacielu. Na odprawach dupy trują, bajki opowiadadają. Miliony
        przekręcają i dobrze sobie żyja, a ty szlifierke zepsujesz i z firmy lecisz na
        pysk. Idziesz do zwiazku, gadasz z Kowalskim i resztą. A oni do ciebie, że
        firma przez ciebie upada i nie ma ratunku, najlepiej zwolnij się sam, żeby bez
        dyscyplinarki. Związek od siedmiu bolesci. Dawniej bronili nas, teraz
        dyrektorów. Chyba flaszkę kupie i sie upiję z rozpaczy
    • Gość: choleryk Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 10:20
      Cholera mnie bierze, przkręt na przekrecie w naszej panstwowej firmie.
      Dyrektory spółke zakładaja, nasz majatek zwijaja - i wszystko cacy a Jeszcze
      moj przewodniczacy z emerytów mowi mi że to wszystko dla mojego i moich kumpli
      dobra i każe akcje kupować. 500 złotych to jeszcze mam i może kupię, bo jak nie
      to mnie wyp...Ale potem i tak nas wszystkich matrosów wypałuja i na Bahamy z
      forsą wyjadą, a na statki za nas ukraińców wezmą. A jasnie oświecony Kowalski i
      ska powiedza że to dla dobra firmy. Maciejewicz prawdę mówił, no to won ze
      zwiazku. Prawda w oczy kole...
    • Gość: przypadek Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 10:32
      Koleś do mnie zadzwonił, że maciejewicza biją. Robimy akcję marynarskiego
      protestu wszystkich z Pzm. Dzwonię do innych, żeby się przyłączali. Granda i
      świnństwo. Przynajmniej tutaj możemy się wypowiedzieć szczerze, co myślimy o
      tym wszystkim. Na statkach stary tylko papier podtyka i każe podpisywać, że
      kochamy dyrekcję i nienawidzimy Maciejewicza. Wszystko to bujda, ludzie wiedza
      swoje. Kiedyś sie uciśniety naród marynarski obudzi. Ale wtedy biada
      zdrajcom.
    • Gość: przewodniczący Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 12:16
      Ale obciach. Ale demokracja. Znowu nie ma się czego dziwić, skoro Solidarność w
      PZM reprezentuja typy jak P. Kowalski, Marciniak czy Dowlasz. Jeden mądrzejszy
      od drugiego. Zadać im proste pytanie, to tak kręcą, żeby tylko sie nie
      przyznać, że o niczym nie maja bladego pojecia. Jak nakreceni powtarzają tylko
      o Maciejewiczu że wszystkiemu winny, rozwala itp. Teraz jak go wywalili to maja
      przechlapane, bo na kogo zwalą winę? Chyba na stonkę i obcą agenturę.
      • Gość: motor Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 12:23
        Jasne, kwiat związkowy, najlepsi z najlepszych psia mać. Proponuję Kowalskiego
        i resztę zaangażować do Kiepskich. Mogli by po Ferdku i Paździochu wodę w kiblu
        spłukiwać
        • Gość: babcia klozetowa Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 12:33
          Szukam sponsora, chcę produkowac papier toaletowy z podobizną Kowalskiego
          • Gość: menedżer Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 12:37
            Załóż spółkę, każ zapłacić za udział 500 złotych i masz na papier
          • Gość: grz Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 07.07.05, 13:26
            ile za rolkę?
            • Gość: babcia klozetowa Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 13:36
              Odstąpię po kosztach, a zużyty da sie Kowalskiemu do recyklingu
              • Gość: grz Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 07.07.05, 13:41
                a będzie kolorowa wersja?
                • Gość: babcia klozetowa Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 15:14
                  Po badaniach marketingowych opłacalności przedsięwzięcia
                  • Gość: grz Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 07.07.05, 15:16
                    czy z tego wynika-tytułu postu że ktos wkrótce wyleci a ktoś przyjdzie?
    • Gość: świadek Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 13:17
      Byłem na tych wyborach gdzie Maciejewicza wymieniono na Kowalskiego. Niezła
      jatka, dwa dni bicia po mordzie, a w nocy były telefony do mnie i innych
      delegatów aby glosować na Kowalskiego. Niejeden sie złamał, a potem wyszło
      szydło z worka jaki jest naprawdę P. Kowalski, mieniący sie obrońcą marynarzy.
      Chyba że Brzezicki i inni dyrektorzy to teraz też marynarze i czlonkowie
      Solidarności. Bo broni ich P. Kowalski jak lew. A o zwyklych ludziach już dawno
      zapomniał. Kiedys inaczej bywało. Teraz nie chodze już do związku na gadułe, bo
      tam się tylko o jednym mowi, a Brzezicki jest dla nich prawie jak Bóg i car,
      prawie sie modlą do niego. Nie wiem, czasami wygladają jakby byli z jakiejs
      sekty
    • Gość: myślący Re: PŻM pozbywa się niepokornych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 13:29
      Na niektorych statkach nasz wspanialy przewodniczący P. Kowalski ma "swoich"
      ludzi, z reguly cieniasów takich jak on sam. Całe to towarzystwo ociera sie
      czesto o alkohol wysoko procentowy, maja za soba wpadki zawodowe. Ale dzięki
      wstawiewnnictwu przewodniczącego są bezkarni i odwdzięczaja sie wierną służbą
      swemu wodzowi. Zachecaja aktywnie do podpisywania paszkwili na Maciejewicza i
      obserwują kto sie waha i nie chce podpisać. Jest teraz terror nie tylko
      dyrekcji ale własnego zwiazku. Dziadka trzeba wysłać na emeryturę, niech wnuki
      bawi, a nie w związku działa. Mamy go dość!!!
      • Gość: TeżBezNicka Re: PŻM pozbywa się niepokornych?Prowokatorzy? IP: 217.153.6.* 07.07.05, 13:44
        Z tym samym adresem (tych dzis nie zlicze),ale np:

        maciej.popielarz

        kanibalistyk

        DV

        samson70

        ***

        Kaczorek

        +
        itp.itd


        Wnioski pozostawiam czytelnikom/o ile ktos chce tego co sam do siebie pisze
        czytac :-))
        ++
        • Gość: grz Re: PŻM pozbywa się niepokornych?Prowokatorzy? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 07.07.05, 13:49
          jednak chodzi o kasę..a myślałem że o demokrację...
          • Gość: Działkowicz Re: PŻM pozbywa się niepokornych?Prowokatorzy? IP: 212.244.66.* 08.07.05, 08:46
            Złodzieje okradli mi działkę,mam teraz czas i poczytałem o moim PZM,
            szkoda ,ze wcześniej nikt nie napisał o Pawle Kowalskim i działkowicze i
            mieszkańcy Kaliny dali się nabrać na tego chama,niewartego grosza,który opluwał
            i niszczył normalnych uczciwych ludzi,jak on nie wstydzi się chodzić do
            kościoła ,sąsiadka z działki mówiła że on chce się przeprowadzić w góry,tam go
            jeszcze nie znają, i też naciągnie kolejnch nomalnzch ludzi, swojego zięcia
            wywalił z domu to jest wzorowy katolik,oszołom,oszust byle by napchać własny
            portfel ,takich winno się wysyłać jak Paweł Kowalski na sybir.


            o mojm
        • Gość: kapitan nemo Re: PŻM pozbywa się niepokornych?Prowokatorzy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 14:30
          Do TeżBezNicka: Nie obrażaj ludzi, nikt z nas nie jest wariatem żeby pisać do
          siebie. My piszemy od siebie i tak myslimy tym świnstwie. Inaczej trudno to
          nazwać.
        • Gość: marinero Re: PŻM pozbywa się niepokornych?Prowokatorzy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 15:12
          No nie, daj spokój, człowieku
        • Gość: samson70 Re: PŻM pozbywa się niepokornych?Prowokatorzy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.05, 13:52
          Ale Ty głupi albo głupia jesteś TeżBezNicka! Co, nie po Twojej mysli prawda? I
          zaczynasz jak ten Kowalski łączyc ludzi w jedno i ubliżać, że sami do siebie
          piszą?
          Oj głupi/a Ty, głupi/a Ty!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka