cassandrafr 27.07.05, 23:45 albumforumpolskaholandia.blox.pl/html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
venus22 Re: Link do artykulu o Marii-Ludwice na portalu h 28.07.05, 08:02 dzieki za link.. Venus Odpowiedz Link Zgłoś
cassandrafr Re: Link do artykulu o Marii-Ludwice na portalu h 28.07.05, 16:42 Nie ma za co, jak dowiem sie o przyczynie jej zgonu to napisze, jesli jej maz sie zgodzi. Pzdr. dla Venus Odpowiedz Link Zgłoś
cassandrafr Jeszcze kilka zdjec Marii-Ludwiki 30.07.05, 00:38 Zalaczam nowy link z zdjeciami Marii-Ludwikii. Venus, jak sie okazuje, ludzie z innego forum zlozyli sie na kwiaty i wyslali kartke kondolencyjna do jej meza. Czyli Polak potrafi, jak chce. Moze byly to osoby bardziej zwiazne uczuciowo z M-L, choc tylko internetowo. groups.msn.com/UFelinenazapiecku/wspolnienieoml.msnwPzdr Odpowiedz Link Zgłoś
cassandrafr Re: Jeszcze kilka zdjec Marii-Ludwiki 30.07.05, 00:41 groups.msn.com/UFelinenazapiecku/wspolnienieoml.msnw Odpowiedz Link Zgłoś
cassandrafr Do Venus 30.07.05, 00:53 Jak widze, to Twoja prosbe o wyjasnienia przyczyn zgonu Marii Ludwiki na forum +40, kompletnie olali. Zapewniam Ciebie jednak, ze jak sie naprawde chce, to sa na innych forach gazety ludzie bardziej zyczliwi, wrazliwi i pomocni, niz na "Twoim" forum. Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
venus22 Re: Jeszcze kilka zdjec Marii-Ludwiki 30.07.05, 00:48 Ponownie dziekuje, Cassandro, jak juz wspomnialam w innym watku moja znajomosc z ML byla wylacznie forumowa prywatnych kontaktow nie utrzymywalysmy. Niemniej jednak bardzo ja lubilam, jest mi strasznie szkoda ze odeszla i bardzo brakuje mi jej usmiechu i pogody ducha na forum.. Venus Odpowiedz Link Zgłoś
cassandrafr Re: Jeszcze kilka zdjec Marii-Ludwiki 30.07.05, 00:54 Moja znajomosc z M Odpowiedz Link Zgłoś
cassandrafr Re: Jeszcze kilka zdjec Marii-Ludwiki 30.07.05, 00:58 Moja znajomosc z Maria-Ludwika byla tez tylko internetowa. Wymienilam z nia korespondencje zaledwie kila dni przed smiercia M-L na temat jej przeprowadzki do Belgii. Naprwde mna spiorunowalo, ze kilka dni pozniej zmarla, bo choc to byl pocztek naszej korepondencji, napisala mi, ze jej zdrowko ma sie jako tako. Odpowiedz Link Zgłoś
venus22 Re: Jeszcze kilka zdjec Marii-Ludwiki 30.07.05, 05:51 Nie olali mnie Cassandro dostalam na maila odpowiedz ze ML miala przewlekla chorobe niezwiazana z migrena. O szczegoly sie nie dopytywalam.. Mnie rowniez bardzo zaskoczyla jej smierc. Venus Odpowiedz Link Zgłoś
kingaolsz Re: Link do artykulu o Marii-Ludwice na portalu h 30.07.05, 13:45 Cassandro, badz tak uprzejma i przestan juz wykozystywac smierc ML do osobistych przytykow na forum. To jest niesmaczne poprostu. Jesli chcesz sie dzielic swoimi odkryciami i zdobyczami informacyjnymi na temat ML to prosze bardzo, ale daruj sobie te szpile do Venus. Z gory dziekuje. Kinga Odpowiedz Link Zgłoś
cassandrafr Re: Link do artykulu o Marii-Ludwice na portalu h 30.07.05, 16:53 Kinga, przestan sie czepiac mnie. venus jak widac bardzo dobrze umie sie bronic bez Ciebie. Przy okazji afery z Mariia-Ludwika, okazuje sie, ze nalezysz do tego 10% chamskich Polakow, zle wychowanych( vide batalia o przywlaszcenie sobie "pamieci" Marii-Ludwiki przez dwa fora holenderskie na portalu gazety. Powinnas sie zajac lepiej swoja osoba, zobacz jestes mloda, zaniedbana osoba z duz Odpowiedz Link Zgłoś
cassandrafr Re: Link do artykulu o Marii-Ludwice na portalu h 30.07.05, 17:12 z duza nadwaga. Jak Ci nie wstyd zamieszczac takie okropne zdjecia, wygladacie jak typowa rodzina zyjaca z zasilkow na zachodzie. Ty jestes wzorkowo niesmaczna poprostu! Dawno mnie korcilo, zeby Ci to powiedziec, teraz okazja sie nadarzyla. Gdybys mogla uslyszec komentarze Francuzow na temat Twoich zdjec, bys sie zapadla pod ziemie. Dziekuje z gory za milczenie w moich watkach, NIE MUSISZ JE CZYTAC, a zwlaszcza odpowiadac. Wlacz sobie opcje moj nieprzyjaciel. Cassandra Cassandra Odpowiedz Link Zgłoś
cassandrafr Re: Link do artykulu o Marii-Ludwice na portalu h 30.07.05, 17:28 Chcialam napisac 90% Polakow. To nie moje slowa, tylko osoby o nicku wiewioreczka2, podpisuje sie pod jej opinia rekami i nogami. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=650&w=26933290&a=26933290 Zreszta tego typu komentarze mozna znalezc na kazdym forum gazety, w pelni sie to sprawdza w rzeczywistosci. Odpowiedz Link Zgłoś
kingaolsz Re: Link do artykulu o Marii-Ludwice na portalu h 31.07.05, 13:35 Dziekuje za Twoja opinie, jakkolwiek plytka. Ja Ciebie nie obrazilam, ale widac Tobie tylko taki styl rozmowy odpowiada. Wyglad to kwestia dosc wzgledna, nadwaga to rzecz, ktorej mozna sie pozbyc, wiec niech moj "problem" nie spedza Ci snu z powiek. Swoja droga, po czesci to tez jest to zwiazane z migrenami i sterydami, ale dla Ciebie to zadna roznica. Musze Ci pogratulowac "kultury" znajomych francuzow... nie ma co. I jeszcze odniose sie do kwestii zasilkow... ciekawe skad tak dobrze znasz problem? z autopsji? Powodzi mi sie wystarczajaco dobrze, zeby ich nie brac, wiec nie sugeruj czegos o czym nie masz pojecia. I nie obrazaj ludzi na zasilkach, oni tez potrafia miec klase ( w odroznieniu od Ciebie). Wiecej odpisywac nie bede, bo nie chce sie znizac do pozniomu tych dyskusji, ktory jest porazajaco niski. Kinga Odpowiedz Link Zgłoś
cassandrafr Re: Link do artykulu o Marii-Ludwice na portalu h 31.07.05, 16:24 Jezli zmieszczasz zdjecia w sieci, to pownnias sie spodziewac nie zawsze pochlebnych opinii na ich temat, tym bardziej, ze podajesz do nich link na forum nie zwiazanym z wzajemna adoracja polskich rodzin. Z tego, co widzialam bardzo odbiegasz od zadbanych mam i dzieci, ktore mozna zobaczyc w polskiej telewizji jak TVN style, czy nawet innym programie, gdzie rodzice prosza o wsparcie finasowe dla chorych dzieci (nie wiem na ktorym programie sa te reporataze, ale ostatnio widzialam mame Edytki, ktora prosila o wsparcie finansowe na rehabilitacje corki. Byalam przyjemnie zaskoczona, bo mimo tarapatow finsowych, mama proszaca o pieniazki byla ladnie, schludnie a nawet elegancko ubrana, a dziewczynka wychuchana jak laleczka. Daje to dobry "image" potencjalnym dawca pienizkow, bo widac, ze osoba troszczy sie o rodzine i o dziecko. Nie wiem po co Ty zamieszczasz zdjecia, na ktorych masz wyciagniety, koloru nijakiego T-shirt, ujawniajecego ramiona jak baleronki, uczesna byle jak, na jednym zdjeciu namazany cien do powiek, no chyba nie powiesz, ze to zadbana kobieta, pomijajc Twoja tusze. Co do Twojego fotoreportazu, to moj komentarz jest jak najbardziej z autopsji. Czesto sa reportaze w telewizji na temat rodzin tzw.problematycznych spolecznie, styl rodzina zyjaca z zasilkow, i wypisz, wymaluj paralela od razu mi sie nasunela po obejrzeniu Twojej kolekcji zdjec. Kometarze byly tym bardziej negatywne, ze osoby ogladajce Twoje zdjecia, nie znaja Polski, i pytaly sie mnie, jaki to typ rodziny na tych zdjeciach, bo Twoje zdjecia przypominaja to, co sie widzi tu u rodzin patologicznych. A contrario, z przyjmoscia pomoglam mamie Marcelinki, ktora pytala o gratisowe probki francuskich kremow dla jej dziecka na forum francuskim. Nawet wyszperalam informacje na temat wszystkich laboratoriow produkujach kremy dla dzieci z ekzema atopiczna. Na jej zdjecia moza z przyjemnoscia patrzec i podziwiac. Odpowiedz Link Zgłoś
kingaolsz Re: Link do artykulu o Marii-Ludwice na portalu h 31.07.05, 18:14 Hehehe, bawisz mnie, naprawde. Kurcze, Ty masz wiecej problemow z moja osoba niz ja sama. Nie przejmuj sie mna, bo ja jestem baaardzo zadowolona ze swojego zycia, wygladu i to co piszesz nie robi mi krzywdy. Ja sie czuje wystarczajaco dobrze ze soba. Swoja droga mam w nosie ( i zawsze mialam ) mode, elegancje itp. bo wole wygode. Brodna nie chodze, nie martw sie. "Francja-elegancja" nie jest dla mnie ;) Na szczescie zyje w kraju ( nie w Polsce), gdzie moge wygladac jak chce i NIKT nie zwroci na to uwagi, tym bardziej "glosno". Tutaj ludzie moga wyjsc po zakupy w pizamie i nikogo to nie obchodzi. To takie strasznie "polskie" ogladanie i ocenianie. Jak nie lubisz na mnie patrzec to nie patrz. Jestes jak na razie jedyna, ktora narzeka. Kurcze, a moze powinnam sie powiesic bo jakas tam Cassandra mnie krytykuje... buhahahaha Szczerze ubawiona ;)))))))) Kinga Odpowiedz Link Zgłoś
cassandrafr Re: Link do artykulu o Marii-Ludwice na portalu h 30.07.05, 17:44 Przy okazji zobacz, prownaj sobie jak atrakcyjnie wyglada zadbana kobieta na zachodzie, nawet w srednim wieku, jak Maria-Ludwika, a jak takie kocmoluchy jak ty. Odpowiedz Link Zgłoś
venus22 Re: Link do artykulu o Marii-Ludwice na portalu h 30.07.05, 19:48 Boze, Cassandro. :( jestem pewna ze z jakiegos powodu bardzo zle reagujesz na jakiekolkwiek zwrocenie ci uwagi. bardzo cie prosze, nie odpisuj mi natychmiast, pod wplywem wzburzenia, usiadz, napisz ale nie wysylaj- za godzine przeczytaj to co ja napisalam, co ty napisalas, i pomysl. ODCZEKAJ, PROSZE. Moze twoj ojciec albo mama byli w stosunku do ciebie zbyt krytyczni, nie pozwalali ci na pomylki, moze zawsze uwazali ze moglas lepiej, wiecej itd., moze masz rodzenstwo ktore z ciebie drwilo i musialas sie agresywnie bronic, nie wiem.. Migrena tez ma to do siebie, czego doswiadczylam na wlasnej skorze, ze wzbudza niewspolmierne do wartosci zdenerwowanie, irytacje i wrecz szal. Dlatego prosze cie, zwroc tez uwage czy ty nie masz tej formy migreny ktora objawia sie atakami zlosci. Naprawde, zauwaz, ze wystarczy powiedziec ci jedno slowko aby otrzymac tysiac w odwecie, coraz mocniejszych. Jestem pewna ze w pewnym moemncie dzieje sie to poza twoja kontrola. Wiem ze w ogole chcesz dobrze, dlatego zwracam ci uwage- cos jest nie tak, trzeba by dojsc co to jest, i nie obrazaj sie na mnie bo szczerze ci dobrze zycze. Tez z wlasnego doswiadczenia wiem ze na krytyke trudno jest sie kontrolowac, ale trzeba. czasem ci co nas krytykuja nie maja racji ale czasem maja i trzeba to jakos przelknac. Prosze nie denerwuj sie tak i zanim cokolwiek wyslesz, daj sobie z godzine na przeminiecie "burzy". Zobaczysz ze niejeden post skasujesz.. A za wszystkie informacje na temat ML dziekuje. Venus Odpowiedz Link Zgłoś
cassandrafr Re: Link do artykulu o Marii-Ludwice na portalu h 30.07.05, 21:29 Venus, Przekroczylas lekko czerwona linie, snujac fantazyjne argumenty na temat mojej rodziny, ojca, matki, rodzenstwa. Jako adwokatka, praktykuje w zyciu zawodowym "débat contradictoire", ale Twoja metoda argumentacji jest niedopuszczalna nawet w zyciu prywatnym, bo opiera sie na niczym. Czy sprawiloby ci przyjemnosc, gdybym cos podobnego napisala o Tobie? Zreszta, zeby cos takiego napisac, to trzeba bylo to przezyc, uslyszec, z reguly ludzie argumentuja na podstawie "leur propre vécu", czyli z autopsji. Wiesz co, ja mysle, ze nawet posympatyzowalybysmy ze soba z czasem, bo masz duza, niekwestionowana wiedze o migrenie, i chetnie wymienialabym opinie na temat metod leczenia migreny w Europie Zach/Ameryka pln, ale zobacz kobieto, jak Ty mnie przywitalas na forum. Cos w stylu "wpisywanie na liste nie jest obowiazkowe, ale mile widziane", czyli KONIECZNOSC wpisania sie jest przez Ciebie wymagana. Gdybys uzyla jakiegos zwrotu w stylu, jesli to Ci nie przeszkadza, to mamy to zwyczaj wpisywania sie na liste, bo chcemy wiedziec, ile osob odwiedza to forum, nie byloby sprawy. Chesz zebym zyczliwie pisala do Ciebie, dlaczego sama tego nie robisz, bedac moderatorka forum "sine procura"? Zreszta w kazdych moich postach, dochodzilo do wymiany coraz burzliwszych odpowiedzi, prawie wyprosilas mnie z forum razem z gloubiboulgomm, choc nie masz do tego uprawnien, bo wymienilismy z gloubi trzy niewinne zdania po francusku na forum z okazji swiat Wielkanocy. Czy nie uwazasz, ze przesadzilas z gloubiboulgomm? Na dodatek, okazuje sie, ze z Maria-Ludwika, wbilam kij w mrowisko, bo wlasciele dwoch wrogich sobie for o Holandii na portalu gazety, chca, zebym weszla w ich wojne. Ponoc rzeczywiscie Marii-Ludwice grozono smiercia z sasiedniego forum Holandia, jak napisal Pan widmowiadomsci w albumie Hollandia. Czy Ty nie uwazasz, ze ludzie na forach gazety sie zacietrzewiaja za bardzo, w sumie po co? No wezcie sie Wy Polacy za glowe! Odpowiedz Link Zgłoś
venus22 Re: Link do artykulu o Marii-Ludwice na portalu h 30.07.05, 22:52 >>Cos w stylu "wpisywanie na liste nie jest obowiazkowe, ale mile widziane", czyli KONIECZNOSC wpisania sie jest przez Ciebie wymagana.<< Ja nie rozumiem doprawdy dlaczego tak sobie wbilas w glowe ze jest obowiazkowe. NIE JEST !! nie zauwazylas ze w ogole watek ten nawet nie zostal przeze mnie zalozony? co mam pisac, ze mam gdzies ten watek? Kto chce to sie wpisze, kto nie chce to nie i tez dobrze. Na watek ten wchodze tylko jak widze ze jest nowy wpis aby powitac nowa osobe. Nie uwazasz ze byloby to niegrzecznie zaczac olewac nowe wpisy? Po drugie ja tez uwazam ze moglibysmy odniesc z twojej obecnosci na forum znacznie wieksze korzysci, gdybys tylko zechciala sie dzielic sowja wiedza i doswiadczeniami na temat migren z francuskiego punktu widzenia. twoj pierwszy post gdzie pisalas o niekonwencjonalnych metodach i voodoo (?) byl bardzo ciekawy. Mialam nadzieje ze bedziesz czesto tak pisac, ale nie, masz ciagle jakies pretensje i sie czepiasz. Nie wiem czy ty czasem czytasz stare watki...? jesli nie to jesli moge zasugerowac.... bedac w stanie relaksu, poczytaj swoje i nasze wpisy. Zastanow sie czy nie zauwazylas ze od czasu do czasu bez wyraznej przyczyny napadasz na Bogu ducha winne osoby, przewaznie mnie (niech bedzie) i czepiasz sie. Nie wiem co jest tego przyczyna, tych naglych napadow, probuje wiec podsunac ci jakies pomysly bo tak naprawde to twoje zycie prywatne nie jest moim businessem. Nawet mnie nie interesuje, tak w ogole. Ale jakis powod twojego zachowania musi byc. Pragne delikatnie zwrocic uwage ze Kinga (dziekuje) tylko napisala ze wbijasz mi szpile, nic wiecej, na co otrzymala kilka postow, co jeden to bardziej ostry. Piszesz ze: >>Czy sprawiloby ci przyjemnosc, gdybym cos podobnego napisala o Tobie? Zreszta, zeby cos takiego napisac, to trzeba bylo to przezyc, uslyszec, z reguly ludzie argumentuja na podstawie "leur propre vécu", czyli z autopsji.<< Po pierwsze pisze wlasnie z autopsji, po drugie a czy ty pomyslalas jak teraz sie czuje Kinga, osoba serdeczna, mila, wspierajaca nasze forum, dzielaca sie otwarcie i ufnie swoim prywatnym zyciem (link do zdjec) z nami - po przeczytaniu twojej wypowiedzi? Mysle ze sama zalujesz teraz te nerwy.. >>Czy nie uwazasz, ze przesadzilas z gloubiboulgomm? << Nie nie uwazam bo ja go nie wypraszalam, to on uznal ze nasze forum to "zbiorowa psychoterapia" i "sie zwinal" z wlasnej woli. Tak samo moje uwagi ze nie wypada wpisywac prywatnych postow na publicznym i tematycznym forum w obcym jezyku byla dlatego ze takie sytuacje po prostu alienuja tych ktorzy obcych jezykow nie znaja. Jak ty bys sie czula gdybys wiedziala ze w towarzystwie w ktorym przebywasz mowia po polsku i francusku ale nagle zaczynaja po angielsku, w twojej obecnosci? Zreszta po co wracac do starych spraw, a jeszcze tutaj... jesli masz do mnie jakies urazy ktore chcialabys wyjasnic to prosze uzyj gazetowego maila venus22@gazeta.pl a pozostalym oszczedzmy tych wymian. Co do ML - uwazam ze nalezalo poprzestac na napisaniu swoich uczuc w zwiazku z jej naglym a przedwczesnym i smutnym odejsciem, zapaleniem cyber-swieczki lub prawdziwej, i kto chcial takze mogl zlozyc sie na kartke i zlozyc osobiscie kondolencje jej rodzinie. A mieszac sie w jakies brudne sprawy, ciagle jeszcze wyciagac jej imie- naprawde nie warto. Uwlacza to nawet jej pamieci - osobie spokojnej i przyjaznej. Venus Odpowiedz Link Zgłoś
n_nadia Re: Link do artykulu o Marii-Ludwice na portalu h 30.07.05, 22:54 Cassandro, co oprocz kasy sprawia Ci radosc? czy jest cos, co moglabys w zyciu zrobic, nie majac grosza przy duszy? jakie masz kryteria oceniania ludzi, po zawartosci konta w banku i kraju pochodzenia? czy zauwazylas juz, ze swiat nie kreci sie tylko wokol Ciebie? Odpowiedz Link Zgłoś
syrka1 Re: Link do artykulu o Marii-Ludwice na portalu h 30.07.05, 23:24 buhehehe :)) dawno się tak nie uśmiałam. Pani cassandrafr przekracza bowiem już wszelkie granice, biedna kobieta, naprawdę wpołczuje Ci biedna mała franco-zeczko. Do Kingi. Masz ślicznego synka i na pewno cudowna rodzinę. Zdecydowanie wolałabym mieć nadwagę niż minimalistyczny mózg taki jak ma nasza schorowana na migrenę pani C. Odpowiedz Link Zgłoś
cassandrafr Re: Link do artykulu o Marii-Ludwice na portalu h 31.07.05, 18:38 To jest to, w pelni wygladasz na emigracje zrobkowa w budowlance "ynteligencja zdrowie na budowie". Padlam ze smiechu jak przeczytalam. Odpowiedz Link Zgłoś