Dodaj do ulubionych

objaw zachodzacego slonca- o czym swiadczy?

06.04.06, 16:05
Obserwuj wątek
    • myszmynia Re: objaw zachodzacego slonca- o czym swiadczy? 06.04.06, 16:08
      moja malutka podobno co s takiego ma, dostane skierowanie na usg przez
      ciemiaczka. lekarka byla jednak bardzo tajemnicza i na moje ,dwukrotnie zadane
      pytanie, odpowiedzial,ze "zdrowe dziecei tez tak maja, alelepiej
      wszystkosprawdzic" .
      prosze o jakies informacje, czy Wasze pociechy tez taki objaw mialy i jak to
      wlasciwei jest?
      dziekuje, pozdrawiam
    • torcik2 Re: objaw zachodzacego slonca- o czym swiadczy? 06.04.06, 16:27
      Objaw zachodzącego słońca" to objaw neurologiczny polegający na tym, że gdy
      dziecko patrzy na wprost ma źrenice częściowo przesłonięte przez dolną powiekę,
      a nad źrenicą widoczny jest rąbek białkówki nieprzykryty górną powieką. Jeśli
      nie towarzyszą temu inne niepokojące objawy neurologiczne, takie jak wzmożone
      lub obniżone napięcie mięśniowe, bardzo nasilone i nieustępujące odruchy
      noworodkowe, niepokój lub apatia, asymetryczne układanie się, opóźnienie
      rozwoju psychoruchowego, a USG przezciemiączkowe wykluczy wodogłowie, nie
      powinnaś się martwić.
      wpisz w google hasło "objaw zachodzącego słońca" i znajdziesz coś na ten temat.
      Pozdrawiam
    • awojno Re: objaw zachodzacego slonca- o czym swiadczy? 06.04.06, 16:38
      Dla pocieszenia-u córki podejrzewano objaw zachodzącego słońca ale po badaniach
      neurologa,usg głowy i okulisty-wszyscy jednym głosem stwierdzili że taka jej
      uroda,dodam że teraz ma już prawie niewidoczne białka.
      Życzę Wam samych dobrych wyników badań
    • 71gosik Re: objaw zachodzacego slonca- o czym swiadczy? 06.04.06, 21:03
      Moj synek (teraz prawie 3 lata) tez tak mial, przy czym nie byl badany przez
      specjalistow, najczesciej gdy nagle robilo sie ciemno np. wjezdzalam na klatke
      schodowa, trwalo gdziec do 6-go m-ca. Jest bardzo madrym dzieckiem. Corka
      mlodsza tez miala takie zachowania (jest zdrowa). 23 lata temu moj brat zostal
      wyslany do neurologa z podejrzeniem problemow z tego tytulu, widac u mnie w
      rodzinie taka uroda. Skontroluj, ale nie martw sie na zapas. A swiadczy o
      wodoglowiu. Przy czym przy wodoglowiu obwod glowki za szybko sie powieksza.
      Malgorzata

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka