basset2
22.09.06, 10:31
Witam,
moja sunia Nolitka(13 lat, basset, wysterylizowana)od piątku zaczeła źle
widzieć,była osowiała. przypisaliśmy to starości ale już w niedzielę całkiem
przestała widzieć.Pojechaliśmy z nią do lekarza(podejrzenie o cukrzycę-objaw
zacma cukrzycowa- po bad. z krwi wykluczona)W poniedziałek miała zrobione
badania krwi,i konsultację i badanie u lek.okulisty (dr Garncarz)-oczy nie są
przyczyną ale w błonie otaczającej oko jest stan zapalny który jest OBJAWEM
gdy coś sie dzieje z którymś organem:serce;wątroba;nerki. Mielismy już także
badania krwi:
L.etroc.5,77 Hemoglob.12,6 hematokr.36,0 Mcv63Mch 21,9 Mchc 35 Leukoc.11,3
limfoc.9 monoc 2 Kwasochł.0 Pałecz 2 Segment.67 ob po godz 1 Płytki krwi 319
Alat 25 Aspat 86 Ap 125 Glukoza 48 Kreatyn.0,9 Mocznik 60,5
1 lekarz dał diagnozę nerki (podniesiony mocznik)dostała antybiotyk, płyny
odwadniające w celu przepłukania nerek)Stwierdziliśmy ze skonsultujemy to z 2
lekarzem(niunia nam marnieje w oczach!)
2 Lekarz podejrzewa trzuskę / przysadkę w mózgu(niski poziom
glukozy).Zrobiliśmy też "ogonkowi"USG całej jamy brzusznej cytuje: wątroba
miernie powiększona z miernym zapaleniem przewlek.z cechami zwyrodnienia
tłuszczowego.brak zmian ogniskowych.Pęcherzyk żółciowy o nieznacznym
zapaleniu przewlekłym, niewielka ilość zagęszczeń żółci .Nieznaczne cechy
przekwienia bierne wątroby.Śledziona znacznie powiększona z nieznaczną
przebudową przerostową na powierzchni przednio bocznej lewej widoczna płaska
deformacja ok 8cm średnicy i ok 3-5 cm grubości o nieregularnej echogenności
wskazujaca na krwiak do różnicowania z procesem nowotworowym.Krawędz zmiany
nieznacznie nieregularna.Trzustka o dość znacznie podwyższonej echeogenności
z przebudową przewlekłą wskazującą na przerostowo zapalną przewlekłą.Brak
zmian ogniskowych i ostrego odczynu zapalnego wokół.Nerki o nieznacznym
zapaleniu przewlekłym z nieznacznym zatarciem zwyrodnieniowym.Pęcherz moczowy
bez zmian.Obraz może wskazywać na ślad płynu w jamie otrzewnej,brak cech
wodobrzusza.węzły chłonne widoczne odcinki jelit bez zmian(drMarciński)
dostaje leki na trzuske i glukozę, ma sprawdzany cukier glukometrem ( w ciagu
1 h z 176 spadł do 90 !)
Dzisiaj nolitka będzie miała robione badania z krwi(wszystko)
Strasznie się o nią martwimy,mam wrażenie że lekarze nie bardzo wiedzą co sie
dzieje,wezły chłonne nie sa powiekszone co jest objawem oddmian chłoniaka
Bardzo bardzo proszę specjalistę o pomoc w diagnozie