Dodaj do ulubionych

Proszę o poradę specjalisty !

22.09.06, 10:31
Witam,
moja sunia Nolitka(13 lat, basset, wysterylizowana)od piątku zaczeła źle
widzieć,była osowiała. przypisaliśmy to starości ale już w niedzielę całkiem
przestała widzieć.Pojechaliśmy z nią do lekarza(podejrzenie o cukrzycę-objaw
zacma cukrzycowa- po bad. z krwi wykluczona)W poniedziałek miała zrobione
badania krwi,i konsultację i badanie u lek.okulisty (dr Garncarz)-oczy nie są
przyczyną ale w błonie otaczającej oko jest stan zapalny który jest OBJAWEM
gdy coś sie dzieje z którymś organem:serce;wątroba;nerki. Mielismy już także
badania krwi:
L.etroc.5,77 Hemoglob.12,6 hematokr.36,0 Mcv63Mch 21,9 Mchc 35 Leukoc.11,3
limfoc.9 monoc 2 Kwasochł.0 Pałecz 2 Segment.67 ob po godz 1 Płytki krwi 319
Alat 25 Aspat 86 Ap 125 Glukoza 48 Kreatyn.0,9 Mocznik 60,5
1 lekarz dał diagnozę nerki (podniesiony mocznik)dostała antybiotyk, płyny
odwadniające w celu przepłukania nerek)Stwierdziliśmy ze skonsultujemy to z 2
lekarzem(niunia nam marnieje w oczach!)
2 Lekarz podejrzewa trzuskę / przysadkę w mózgu(niski poziom
glukozy).Zrobiliśmy też "ogonkowi"USG całej jamy brzusznej cytuje: wątroba
miernie powiększona z miernym zapaleniem przewlek.z cechami zwyrodnienia
tłuszczowego.brak zmian ogniskowych.Pęcherzyk żółciowy o nieznacznym
zapaleniu przewlekłym, niewielka ilość zagęszczeń żółci .Nieznaczne cechy
przekwienia bierne wątroby.Śledziona znacznie powiększona z nieznaczną
przebudową przerostową na powierzchni przednio bocznej lewej widoczna płaska
deformacja ok 8cm średnicy i ok 3-5 cm grubości o nieregularnej echogenności
wskazujaca na krwiak do różnicowania z procesem nowotworowym.Krawędz zmiany
nieznacznie nieregularna.Trzustka o dość znacznie podwyższonej echeogenności
z przebudową przewlekłą wskazującą na przerostowo zapalną przewlekłą.Brak
zmian ogniskowych i ostrego odczynu zapalnego wokół.Nerki o nieznacznym
zapaleniu przewlekłym z nieznacznym zatarciem zwyrodnieniowym.Pęcherz moczowy
bez zmian.Obraz może wskazywać na ślad płynu w jamie otrzewnej,brak cech
wodobrzusza.węzły chłonne widoczne odcinki jelit bez zmian(drMarciński)
dostaje leki na trzuske i glukozę, ma sprawdzany cukier glukometrem ( w ciagu
1 h z 176 spadł do 90 !)
Dzisiaj nolitka będzie miała robione badania z krwi(wszystko)
Strasznie się o nią martwimy,mam wrażenie że lekarze nie bardzo wiedzą co sie
dzieje,wezły chłonne nie sa powiekszone co jest objawem oddmian chłoniaka
Bardzo bardzo proszę specjalistę o pomoc w diagnozie
Obserwuj wątek
    • anna.jozwik Re: Proszę o poradę specjalisty ! 22.09.06, 13:17
      Po tym wyniku badania usg mozna powiedzieć, że po trochu zaczęły szwankować u
      suni praktycznie wszystkie narządy - w zasadzie wszystko można by leczyć.
      Wątroba ma cechy przewlekłego zapalenia i cechy zwyrodnienia tłuszczowego -
      wiec w zasadzie trzeba by leczyć wątrobę. Pęcherzyk żółciowy też wykazuje cechy
      przewlekłego zapalenia, a wiec trzeba leczyć. Czym jest sunia żywiona?
      Przekrwienie bierne wątroby świadczy o zatrzymaniu w jej łożysku naczyniowym
      większej ilosci krwi niż normalnie, a to z kolei może świadczyć o chorobie
      serca, a konkretnie o niewydolności prawokomorowej.
      Na sledzionie jest zmiana o nierównej echogennosci - a wiec moze być to krwiak,
      a moze też być nowotwór czesto spotykany na śledzionie, a mianowicie
      naczyniakomięsak, czyli haemangiosarcoma albo haemangioma. W takiej sytuacji
      lepiej byłoby psa otworzyć i całkowicie usunąć śledzionę śródoperacyjnie.
      Trzustaak też wykazuje cechy przelwkełego, przerostowego zapalenia - moze to
      prowadzić do nierównej produkcji insuliny i zapewne stąd wynikają tak duze
      wahania w poziomie cukru.
      Nerki takze mają cechy przewlekłego zapalenia i zatarcia miąższu, co z kolei
      moze rozwijać sie dalej w ich niewydolność, której widać już początki, patrząc
      na mocznik. No chyba że pies był po jedzeniu jak miał pobieraną krew, albo
      akurat poprzedniego dnia najadł sie dużo mięsa - wówczas mocznik też ma prawo
      być wysoki.
      Jakie pies aktulanie leki dostaje?
      Moim zdaniem chyba najbardzij pilną sprawą jest tutaj śledziona do usuniecia, a
      wątroba i trzustka do leczenia. Pies powinien także dużo pić i dużo siusiac by
      wypłukać z siebie nadmiar toksycznego mocznika.
      Poza tym dobrze byłoby sprawdzic co tam ciekawego słychać w sercu.
      • basset2 Re: Proszę o poradę specjalisty ! 23.09.06, 00:35
        Witam
        Pani doktor pragnę OGROMNIE podziękować za szybki odzew i względnie postawienie
        diagnozy.Właśnie wróciliśmy z sggw i na dzień dzisiejszy trzeba
        niunie "otworzyć"(w poniedziałek rano)i zobaczyc co tam się dzieje.Oglądał
        nolitkę onkolog i dwóch chirurgów i potwierdzili wstępną diagnozę Pani dokotor.
        Przez kolejne dwa dni będzie przygotowywana do operacji.
        Strasznie się o nią boimy,ma juz swoje latka i może też tej operacji ...
        nawet nie chcemy o tym myśleć!Na pewno nie pozwolimy jej cierpieć...
        Jeszcze raz bardzo bardzo bardzo dziękujemy!
        proszę trzymać za "ogonka" kciuki

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka