Dodaj do ulubionych

PITBULL czy BULTERIER ???

13.11.05, 21:36
Proszę o komentarze zwolenników tych dwóch ras, którego wybrać ???
Obserwuj wątek
    • blue.berry Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 13.11.05, 21:48
      a czego oczekujesz po psie? jakie sa twoje doswiadczenia z psami? ile czasu
      mozesz psu poswiecic? czy oprocz towarzystwa ma spelniac tez jakies uzytkowe
      funkcje?
      • justimax Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 13.11.05, 21:57
        Doświadczenie z psami mam (mam boxera - jest dobrze ułożony). Czego
        oczekuję ...??? Coż, chyba jak każdy który wybiera te rasy, obrony... Jeśli
        chodzi o czas... różnie bywa, ale sam nigdy nie będzie... Boję się też o małe
        dziecko, czy takie psy są niebezpieczne dla małych dzieci?
        • blue.berry to tak w skrocie 13.11.05, 22:59
          jak rozumiem boksera masz (a nie mialas) - jesli to samiec to w pierwszej
          kolejnosci odradzam kupienie drugiego samca, a juz szczegolnie z ktorejs z tych
          ras. co najwyzej suke, z tym ze wtedy musisz pamietac aby absolutnie jedno ze
          zwierzat wysterylizowac.
          obydwie rasy to rasy wymagajace doswiadczenia i umiejetnosci wychowania psa.
          zarowno jedna jak i druga rasa to wywodzi sie z ras bojowych. rasy te nie byly
          hodowane do obrony czlowieka czy tez strozowania a do walk zarowno z innymi
          psami jak i innymi zwierzetami. dlatego tez ludzie kupujacy takie psy do obrony
          po czesci robia blad, bowiem nie zostaly one stworzone do ochrony czlowieka.
          oczywiscie kazdy pies mocno zwiazany ze swoim wlascicielem bedzie go bronil w
          momencie zagrozenia. to co ogladamy we wspolczesnym swiecie (czym raczy nas tv
          czy gazety) to nie jest "obronnosc" tych psow a jedynie dobrze wyszkolona
          agresja. zeby taka agresje osiagnac trzeba wytresowac psa, ktory ma stosunek
          negatywny do wszystkiego, niewazne czy jest to czlowiek czy inne zwierze. a z
          takim psem nie zyje sie latwo, a wrecz przeciwnie.
          psy takie jak bulle, pity, asty (normalnie prowadzone) maja do czlowieka bardzo
          pozytywny stosunek, sa przyjazne i bardzo sympatyczne. gorzej jest jesli chodzi
          o inne psy - tutaj wiele zalezy od wkladu naszego zaangazowania i socjalizacji
          psa. bez tego (szczegolnie samce ale i suki tez) sa bardzo dominujace i chetne
          do starc z innymi psami. co bardzo czesto uniemozliwia wspolne spacery czy
          puszczanie psa luzem. szczegolnie przy pit bullach nalezy o tym pamietac.
          przeciez to wlasnie u tej rasy do dnia dzisiejszego dobor hodowlany polega na
          utrwalaniu wzorca psa bojowego (od czego wlasnie dochodzi sie przy amstafach).
          napewno pit bull terier wymaga wiekszej ilosci ruchu niz bullterier. musi miec
          zapewniona aktywnosc i spora dawke ruchu. dobrze jest kiedy moze dostawac
          jakies zadania do uczenia sie (np aport, freezbe, agility). ma cala mase
          energii ktora musi gdzies wyladowac. bullteriery nie wymagaja az takiej
          aktwnosci.
          co do innych porownan. bulle sa bardzo wesolymi psami i jesli sa normalnie
          wychowane beda wspanialym towarzyszem rodziny, ktrej beda bronic i o ktora beda
          dbac.
          charakter pitt bylla bywa rozny. wlasciwie to loteria. mozna trafic na
          pogodnego cieplego psa jak i psa ktory sprawi cala mase klopotow wychowawczych.
          jedna i druga rase nalezy kupowac tylko w dobrych hodowlach. i bynajmniej nie
          takich ktore reklamuja sie (jak to bywa w przypadku pitow) rodzicami z krajow
          balkanskich.
          a teraz ostatni temat, najtrudnieszy - male dziecko
          dyskusji na taki temat prze to i inne fora przetoczylo sie wiele. zawsze nalezy
          pamietac ze pies (niezaleznie jakiej rasy) jest tylko zwierzeciem i nie mozna
          przypisywac mu cech ludzkich i takich od niego oczekiwac. generalnie majac juz
          boksera wiesz dobrze jak aktywny i zywy moze byc pies. taki pies zanim nauczy
          sie go podstaw zachowania moze swoje nabroic. zapewne pamietac z poczatkow
          podrapane rece czy siniaki na nogach. tak samo aktywny bedzie pit. czy to
          bezpieczne przy malym dziecku - odpowiedz sobie sama.
          gdybym miala sie zdecydowac na ktora z tych ras do malego dziecka to jesli w
          ogole podjelabym taka decyzje to padloby raczej na bull teriera ale tylko z
          bardzo dobrej hodowli po spokojnych zrownowazonych rodzicach. oczywiscie z
          opcja potencjalnych szkolen i duzej ilosci czasu na odpowiednie ulozenie psa.
          pytanie czy kupno psa nie moze poczekac az dziecko dorosnie. bo tak naprawde
          gwarancji nikt nigdy zadnej ci nie da.
          wpis wyszedl mi bardzo chaotyczny ale to dlatego ze o obydwu rasach mozna
          naprawde wiele opowiadac. o kazdej z osobna. a tu trzeba o obu i jeszcze
          porownywac:))
          pozdrawiam
          • justimax Re: to tak w skrocie 14.11.05, 23:10
            Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
            Pozdrawiam

www.justimax.com.pl
            • lhotse89 Re: to tak w skrocie 31.01.06, 11:41
              jak do obrony to raczej Browninga. Jeść nie woła, na spacer biegać nie trzeba a
              w obronie i ataku niezawodny. Szkoda psa do tego. Sam z siebie będzie bronił,
              tylko nie wiadomo jak i dlaczego. Ułożenie smemu psa obronnego to niełatw sztuka
              więc ja bym się zastanowił.
        • nimeska Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 07.05.06, 03:22
          nawet ûdel moze byc niebezpieczny dla dzieci czy ludzi, nie szuflatkuj psow
          • nimeska Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 07.05.06, 03:23
            *pudel
          • nimeska Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 07.05.06, 03:24
            *szufladkuj
    • forevergreen Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 10.02.06, 12:35
      Bulterier i pies obronny .... :) w naszym przypadku to ja jestem osobnikiem do
      obrony i z większą agresją
      • golarz.filip Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 21.02.06, 03:43
        masz calkowita racje, bulteriery sa z natury bardzo lagodne tylko wyglad maja
        grozny.
      • cezar8 Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 12.10.06, 22:14
        forevergreen napisała:

> Bulterier i pies obronny .... :) w naszym przypadku to ja jestem osobnikiem
        do
        > obrony i z większą agresją

Podajmy sobie rece! Dotyczy tylko ulicy - czyli halas!
        Zdarza sie natomiast,ze psy ktore podchodza do mojego lotra, odchodza z
        podwinietym ogonem. Bardzo zle toleruje psy, suczki uwielbia, ale to kazdy Pan
        Pies tak ma.
        Do domu wpuszcza tylko wyselekcjonowane towarzystwo. Kilka miesiecy temu,
        chcial ugryzc naszego goscia w reke, tylko dlatego, ze zegnal sie ze mna.
        Generalnie pies albo jest agresorem albo jest sparalizowany. Wracajac do tematu!
        Jak widzisz wiec, kazdy pies jest inny. Na pewno potrzebuje ostrej, dominujacej
        reki. Naszemu bullowi powtarzamy komendy do znudzenia. 3dni temu, przez 40
        minut stalam na ulicy z przypietym psem do slupa i powtarzalam mu komendy
        "Noga", "Przyjdz" pies nawet na mnie nie spojrzal. Nawet nie reagowal na swoje
        imie. Bullterierry sa uparte i wyczulone na to, co dzieje sie w domu. Jesli
        krzyczysz,klocisz sie z mezem, (chlopakiem) pies moze czuc sie winny albo
        zestresowac sie. Bardzo latwo wczywa sie w sytuacje. Moj maz czasami wraca z
        pracy bardzo zly i zaczyna glosno mowic, wtedy pies w momencie wyczuwa, ze cos
        sie swieci.
        Przemysl 5 razy czy dasz rade zajmowac sie tego typu psami.
        Planujemy dziecko, od roku zastanawiamy sie jak nasz bull zareaguje. Napisze
        jedno, cholernie sie boimy. Coz zawsze zostaje opcja- pies przeprowadzi sie do
        domu z ogrodem u tesciowej.
        powodzenia w podejmowaniu decyzji.
    • chilu Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 05.05.06, 13:04
      Jest świetne forum miłośników bullterrierów, może pomoże w Twoim wyborze.
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=33417
      • zocha1979 Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 05.05.06, 13:27
        pies do obrony (szkolony oczywiście) jest jak naładowana broń -w każdej chwili
        może wypalić a już na pewno jak znajdzie się w nieodpowiednich rękach lub
        opieką.Należy pamiętać , że użycie psa do obrony własnej może odnieść odwrotny
        skutek, mianowicie możemy ponieść poważne konsekwencje prawne jeżeli
        potencjalny napastnik zostanie pogryziony.Takie niestety mamy przepisy prawne,
        dlatego uważam, że psy do obrony powinny być używane tylko przez
        profesjonalistów takich jak ochroniarze lub policja.Dla rodzin najlepsze są psy
        duże typu berneńczyk,nowofunland a z krótkowłosych właśnie bokser są to psy
        rodzinne doskonale funkcjonują w rodzinach z dziećmi i mimo łagodnego
        usposobienia zawsze staną w obronie w razie realnego zagrożenia (ważne jest, że
        nie pogryzą napastnika jak pitbull czy bulterier tylko zadowolą się
        unieszkodliwieniem). Inną zaletą jest , że dskonale dogadują się z innymi
        psami.Dlatego zastanów się może nad inną rasą,może drugi bokser?
        • agam17 Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 06.05.06, 22:37
          moge Ci odpowiedziec z wlasnego doswiadczenia: po pierwsze pitbull to nie jest
          pies rasowy w Polsce (to nie jest uznana rasa) a co za tym idzie ze swieca
          szukac naprawde dobrego psa , czyli o wygladzie pitbulla i dobrej psychice.
          dobrej czyli stabilnej, to pies odwazny inteligentny ale jednoczesnie spokojny.
          dlaczego? poniewaz rozmnazaniem nie zajmuja sie ludzie z doswiadczeniam, nie ma
          wystaw ktore umozliwiaja porownanie osobnikow, nie tylko ich wygladu lecz
          rowniez psychiki. co do bullterrierow- cudowne psy, najczesciej bardzo lagodne -
          moje zdanie jest takie ze to wlasnie zasluga hodowcow - odpowiednich
          krzyzowek, niedopuszczania do rozrodu psow lekliwych itp. dla wyjasnienia NIE
          jestem hodowca. ale to nie jest pies do obrony. jesli chcesz miec psa
          obronczego to z zakupionym - praktycznie kazdym psem - idz na szkolenie - dobry
          trener pomoze ci go wyszkolic. i zgadzam sie z przedmowca - taki obronczy,
          wyszkolony pies to bomba z odbezpieczonym zaplonem.
          natomiast jesli masz dzieci - to pamietaj ze bullterriery sa psami raczej
          zamknietymi w sobie, sa takie odrobine autyczne - trudno mi to opisac w kilku
          slowach. i co najwazn iejsze maja, jak wszystkie bullowate podniesiony prog
          bolu co oznacza ze pies przejdzie i nie zauwazy ze nadepnal dziecku na nozke -
          nie zrobi mu krzywdy swiadomie ale moze skrzywdzic go calkowicie nieswiadomie -
          bo po prostu czegos nie poczuje. (wiem ze jak u hodowcy bullterrierka rodzi
          male to najczesciej czuwaja przy niej zeby na ktoryms nie usiadla i go n ie
          zadusila) a taki bull troche wazy...!
          nie chce cie odwodzic od kupienia psow rasy bull - bo sa naprade n iezwykle -
          ja osobiscie uwazam za najbardziej nastawione na czlowieka - to tyak jakby
          mialo sie jeszcze jedno dziecko a nie psa, ale uwazam ze jest to bardzo powazna
          dxecyzja.
    • nimeska Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 07.05.06, 03:20
      pitbull to nie rasa, tylko mieszanka roznych ras, poczytaj sobie a dopiero
      poziej zadawaj pytania,

twoje pytanie odzwierciedla topja wiedze na temat tych gatunkow psow, wiec
      odradam ci zakupienie ktoregokolwiek, kup soie jamniczka lub pudla, na pewno
      bedziesz zadowolony
      • majenkir Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 07.05.06, 13:04
        nimeska napisała:
        > twoje pytanie odzwierciedla topja wiedze na temat tych gatunkow psow, wiec
        > odradam ci zakupienie ktoregokolwiek, kup soie jamniczka lub pudla, na pewno
        > bedziesz zadowolony

Nie gatunkow, a RAS.
        A poza tym, dlaczego z takim przekasem?? Jamniczek czy pudel to tez zywe psy,
        majace swoje wymagania.
    • margie Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 08.05.06, 11:05
      bullteriera. Pittbul fuj.
    • margie Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 08.05.06, 11:13
      a jakchcesz psa obronnego, to kup sznaucera olbrzyma, alesuke, albo owczarka
      nemieckiego, tez suke i koniecznie wysterylizuj suke, bo bedziesz miala w domu
      amok podczas rui, znaczenie terenu i walke o terytorium i wladze. Dwa psy to
      juz stado-niebezpiezne narzedzie samo sobie...
      • pacon1 Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 09.05.06, 09:22
        margie napisała:

> a jakchcesz psa obronnego, to kup sznaucera olbrzyma, alesuke, albo owczarka
        > nemieckiego, tez suke i koniecznie wysterylizuj suke, bo bedziesz miala w
        domu
        > amok podczas rui, znaczenie terenu i walke o terytorium i wladze. Dwa psy to
        > juz stado-niebezpiezne narzedzie samo sobie...

Polecam serdecznie sukę sznaucera olbrzyma, rasa bardzo zrównoważona a suki są
        opiekuńcze w stosunku do dzieci, oprócz tego mają groźny wygląd, którym
        odstraszają potencjalnych ludzkich napastników. Miałem taką to wiem, dzieci
        sąsiadów mogły jej robić wszystko, ale jak tylko podszedł ktoś obcy i
        natarczywy zasłaniała dzieci sobą i warczała, to zawsze wystarczało. Jedyny
        mankament to sierść, którą trzeba trymować albo strzyc. Oczywiście pies tylko z
        dobrej chodowli.
    • kmkasia Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 08.05.06, 12:57
      doskonała rasa przy małych dzieciach . . . doskonała . . .
      • verdana Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 11.05.06, 18:40
        Prawdopodobnie niezaleznie od tego, ktora rase wybierzesz, pies nie skrzywdzi
        Twojego dziecka.
        Prawdopodobnie. Ale nie na pewno. Zaryzykujesz?
    • hanna2005 Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 23.05.06, 09:02
      zadnego nie wybierac jesli sie jest niedoswiadczonym w prowadzeniu ostrych psow... to moze byc grozne
      • myszeks24 Re: PITBULL czy BULTERIER ??? 25.08.06, 16:28
        mam pitbulla, jest łagodny i uwielbia dzieciaki,ma też jedną wadę, na początku
        był strach bo próbował podpożądkować sobie dzieci i udało mu się, jest panem
        swojego podwórka:) tzn. sprząta zabawki jak zaczynają się maluchy bawić i
        pilnuje by nikt ich nie skrzywdził i obcy nie podejdzie bo szczerzy kły.
    • cezar8 Kurcze nie zauwazylam, 12.10.06, 22:26
      ze to post z ubieglego roku. Szkoda,ze osoba nie odezwala sie i nie napisala,
      jaka podjela decyzje.
      Generalnie, kupowanie psa i tlumaczenie,ze jest on do obrony, jest ciut
      zenujace.
      Ja kupilam swojego bullka, poniewaz lata temu bedac dzieckiem, zobaczylam te
      rase na wystawie w Krakowie. Nazwalam ja swinska rasa. Tak zapadl mi w
      pamiec,ze obiecalam sobie ze kiedys bedzie czescia mojego zycia.
      Obecnie mam calosc! Pies to pierwsza czesc, maz druga :-))
      • justimax Re: Kurcze nie zauwazylam, 17.10.06, 16:45
        cezar8 napisała:

> ze to post z ubieglego roku. Szkoda,ze osoba nie odezwala sie i nie napisala,
        > jaka podjela decyzje.
        > Generalnie, kupowanie psa i tlumaczenie,ze jest on do obrony, jest ciut
        > zenujace.

Witam
        Osoba, która ten post napisała (czyli ja)przestała czytać ten wątek po 5
        poście. Dlaczego ??? Bo post 4 jest wyczerpującą odpowiedzią na moje zadane
        pytanie!!!
        Reszta (oprócz kilku jeszcze postów) to dyskusja forumowiczów mi "między sobą"
        + jakieś dziwne wypowiedzi sfrustrowanych osób. Dla przykładu zacytuję:

Autor: nimeska ☺
        Data: 07.05.06, 03:22
        --------------------------------------------------------------------------------
        nawet ûdel moze byc niebezpieczny dla dzieci czy ludzi, nie szuflatkuj psow

Autor: nimeska ☺
        Data: 07.05.06, 03:20 + dodaj do ulubionych wątków
        --------------------------------------------------------------------------------
        pitbull to nie rasa, tylko mieszanka roznych ras, poczytaj sobie a dopiero
        poziej zadawaj pytania,

twoje pytanie odzwierciedla topja wiedze na temat tych gatunkow psow, wiec
        odradam ci zakupienie ktoregokolwiek, kup soie jamniczka lub pudla, na pewno
        bedziesz zadowolony

SZKODA TEGO CZYTAĆ

Pozdrawiam

• agam17 Re: Kurcze nie zauwazylam, 17.10.06, 23:24
          No bez przesady, ze wszystkie - ja np staralam Ci sie pomoc...
          • justimax Dziękuję 18.10.06, 08:53
            "Reszta (oprócz kilku jeszcze postów)..." - te oprócz to między innymi Twój
            agam17 :-) Dziękuję również i Tobie za pomoc :-)

Pozdrawiam
        • blue.berry Re: Kurcze nie zauwazylam, 18.10.06, 09:46
          justi - a powiedz jaka decyzje podjelas. tak z ciekawosci pytam. jelsi nie
          chcesz na forum (co by uniknac dalszych dyskusji) to wrzuc mi na gazetowego
          maila - bede zobowiazana:))
          pozdrawiam
          • agam17 Re: Kurcze nie zauwazylam, 18.10.06, 12:24
            Mowiac szczerze to tez jestem ciekawa. Osobiscie uwielbial psy typu bull,
            uwazam ze sa niezwykle, takie jak male dzieci. Ale z drugiej strony sa to psy
            bardzo "wymagajace". Sama musialam znalezc inny dom dla mojego stafika i bylo
            to jedno z bardziej przykrych doswiadczen (przynajmniej dla mnie, bo pies
            ewidentnie czuje sie bardziej szczesliwy).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka