Dodaj do ulubionych

czas KOMUNI ŚW. i proszę o przepisy.......

IP: *.gdansk.sdi.tpnet.pl 10.04.03, 14:08
Zbliża się czas KOMUNI ŚW. Proszę o przepisy i poradę.
U mnie ciężko z finansami.
Chciałabym zrobić coś orginalnego i w miarę nie bardzo drogiego i też nie
taniego. Będzie do 12 osób.
Chodzi mi o obiad, deser, ciasta i kolację.
Ja wiem, że to dopiero w maju ale cały czas myślę o tym.
Proszę i pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • Gość: Kasia Re: czas KOMUNI ŚW. i proszę o przepisy....... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.03, 16:57
      Nie wiem czy to nie spam, ale polecam Ci naszą stronę o ceramice
      www.ceramikabarbara.home.pl między innymi znajdziesz tam przepis na chłodnik
      jeszcze mojej prababci. PYCHA!!!!!!!!!!!! Jest też wieprzowina po chińskiu. To
      też jest pycha i oryginalne. Może jeszcze coś uda mi się do tego czasu wstawić.
      Pozdrawiam
      Kasia
      • Gość: kaska Re: czas KOMUNI ŚW. i proszę o przepisy....... IP: *.tele2.pl 11.04.03, 01:09
        piersi kurczaka w sosie z oliwek: pioersi w kawalki i podsmazyc na oliwie z
        oliwek z dodatkie masla. Przelozyc do naczynia zaro. Na tym samym tluszczu:
        wrzucic pokrojone oliwki - takie najtansze, zielone, zwykle - oproszyc maka,
        zeby sie zrumienilu, wlac tluista smietane (chuda sie zetnie). Dodac natke i
        sol o pieprz. Polac tym kawalki kurczaka obficie, na wierzch natka i kilka
        oliwek i mozna dodac kawaleczki sera zoltego lub plesniaka.

        Zupa francuska - z przepisu ale dobra i lepiej zabielic lub dodac kawalki sera.
        4 - 5 cebul,
        1 porcja włoszczyzny,
        1/2 szklanki białego wytrawnego wina,
        5 dag sera (ementaler, gouda),
        1/2 bułki paryskiej,
        3 łyżki oleju,
        1 łyżka m±ki,
        1/2 łyżeczki cukru,
        sól,
        pieprz.

        Włoszczyznę obrać, opłukać, zalać 1 l wody, osolić,
        gotować 20 min, a następnie odcedzić. Naczynie z
        wywarem odstawić. Cebule obrać, opłukać i drobno
        posiekać. Na gor±cym oleju zrumienić cebulę, oprószyć
        j± m±k±, poł±czyć z wywarem i gotować 15 - 20 min.
        Następnie dodać wino, cukier, doprawić sol± i pieprzem.
        Bułkę pokroić na drobne kromki, a ser zetrzeć na tarce
        o dużych otworach. Zupę przelać do żaroodpornego
        naczynia, przykryć kromkami bułki, posypać serem i
        zapiekać w piekarniku nagrzanym do temp.200 st. C, aż
        ser się stopi i zrumieni (5 - 10 min).
        A na deser : deska, na desce sery rozne i winogrona lub melon. I wsio...?
    • Gość: kaska Re: czas KOMUNI ŚW. i proszę o przepisy....... IP: *.tele2.pl 11.04.03, 01:14
      deser (tez z przepiosu ale super): dla 4 osób)
      Naleśniki – 8 dużych sztuk
      Sok ze świeżych pomarańczy – 1 szklanka
      Cukier puder – 1 szklanka
      Sparzona skórka pomarańczowa
      Cointreau (likier) – 1 szklanka



      Sposób przyrządzenia:
      Skarmelizować cukier na patelni, dolać sok. Złożone „na cztery” naleśniki
      ułożyć na patelni i dusić ok. 3 min. Posypać je cukrem pudrem i polać likierem.
      Przełożyć na talerze, polać sokiem i likierem, obsypać skórką pomarańczową.
      Podawać płonące.

      Deser Pavlowa




      Składniki:
      Beza - 1 szt.
      Owoce karmelizowane – 150 g
      Bita śmietana – 30 g
      Beza:
      Białka – 3 szt.
      Mąka ziemniaczana – 1,5 łyżeczki do herbaty
      Ocet winny – 1,5 łyżeczki do herbaty
      Szczypta soli
      Cukier – 180 g
      Karmelizowane owoce:
      Mango b/s skóry – 50 g
      Banan – 150 g (odkroić końcówki, wyporcjować na 4 podłużne części)
      Masło – 20 g
      Cukier – 50 g
      Winiak – 50 g
      Sok pomarańczowy – 20 g


      Sposób przyrządzenia:

      Beza:
      Ubić pianę z białek dodając szczyptę soli i cukru, na koniec wymieszać z mąką
      ziemniaczaną i octem winnym. Formować bezy, piec w temp. 180 st. C tak, aby
      były w środku surowe.
      Karmelizowane owoce:
      Masło sklarować, dodać cukier, skarmelizować, dodać owoce, polać winiakiem,
      trochę odparować, następnie podlać sokiem z pomarańcza i ponownie odparować.
      Całość:
      Skarmelizowane owoce wyłożyć w głębokim talerzu , na to beza i bita smietana.

      LUB MUS:
      Składniki:
      Mus z ciemnej czekolady:
      Śmietana kremówka - 165 g
      Masło - 60 g
      Ciemna czekolada - 120 g

      Mus z mlecznej czekolady:
      Mleczna czekolada - 45 g
      Ciemna czekolada - 36 g
      Śmietana kremówka - 40 g
      Żółtka - 5 szt.
      Ubita śmietana kremówka - 135 g

      Mus z białej czekolady:
      Biała czekolada - 95 g
      Śmietana kremówka - 35 g
      Żółtka - 5 szt.
      Ubita śmietana kremówka - 135 g



      Sposób przyrządzenia:
      Najpierw przygotowujemy musy.
      Mus z ciemnej czekolady: rozpuścić ciemną czekoladę z masłem i śmietaną.
      Mus z mlecznej i białej czekolady: rozpuścić czekoladę ze śmietaną, dodać
      żółtka, po wystygnięciu dodać ubitą śmietanę oraz
      Do metalowej formy wlewamy na spód mus z ciemnej czekolady, wstawiamy do
      lodówki aż zastygnie, następnie wylewamy mus z mlecznej czekolady również
      schłodzić, na samą górę wylewamy mus z białej czekolady. Wstawiamy do lodówki.







    • Gość: kaska Re: czas KOMUNI ŚW. i proszę o przepisy....... IP: *.tele2.pl 11.04.03, 01:16
      na kolacje kurczaki po polsku? Z nadzieniem: watrobka drobiowa, 2 bulki mocno
      odcisniete, natka, sol i pieprz. Zapakowac do srodka i zaszyc.
    • Gość: Nina Re: czas KOMUNI ŚW. i proszę o przepisy....... IP: *.toya.net.pl 11.04.03, 18:52
      Nie wiem,czy to dobra propozycja ale sprobuje:)
      ZUPA
      barszcz czerwony Krakusa (z kartonu) i paszteciki polkruche z miesem.
      Paszteciki:
      500g maki,100g masla,pol lyzeczki soli,2 jajka,czubata lyzeczka proszku do
      pieczenia,pol pojemnika(100g) smietany.
      Make przesiac z proszkiem,dodac miekkie maslo-posiekac.Dodac jajka,sol,smietane-
      zagniesc w kule i wstawic na troche do lodowki.Polowe ciasta rozwalkowac na
      prostokat (srednio cienko),na dluzszym brzegu ulozyc walek z nadzienia,zawinac
      (brzeg posmarowac bialkiem),lekko docisnac,odkroic od reszty ciasta.Pociac na
      niewielkie skosne kawalki,posmarowac rozbeltanym zoltkiem i wstawic do
      b.goracego piekarnika (ok.220-230*).Piec do zrumienienia.To samo zrobic z druga
      polowa ciasta.
      FARSZ.
      Mieso mielone (ja biore na oko,bo jak jest za duzo,to reszte zamrazam do
      nastepnego razu) ale powiedzmy 500g,drobno posiekana,zrumieniona cebyla,troche
      bulki tartej(ze 3-4 lyzki),surowe jajko,sol,pieprz,papryka lub inne
      przyprawy,ktore lubisz.Mieso podsmazyc na patelni,zeby wyparowal sok,dodac
      cebule i bulke,jak przestygnie wbic jajko,doprawic,dokladnie wyrobic.I
      nadziewac paszteciki.
      Danie to ma te zalete,ze:barszczyk Krakusa jest pyszny i wymaga jedynie
      podgrzania a paszteciki mozesz zrobic chocby jutro i po prostu zamrozic a przed
      samym podaniem wstawic na kilka minut do goracego piekarnika.

      Drugie danie:
      Piersi kurczaka z owocami.
      Rozbic lekko polowki piersi kurczaka,opruszyc sola i bialym pieprzem-jesli
      lubisz,mozna tez uzyc troche curry.Lekko opruszyc maka i usmazyc na masle
      (maslo daje piekny,zloty kolor i ladnie pachnie).Obok kawalkow kurczaka ulozyc
      kawalki brzoskwin i ananasow z puszki,chwile potrzymac na patelni,zeby wszystko
      bylo cieple.I gotowe.
      Do tego dobrze pasuje ryz-moze byc zabarwiony odrobina koncentratu pomidorowego
      i formowany przed podaniem w np.filizankach.
      Pozdrawiam.
      • Gość: eee Re: czas KOMUNI ŚW. i proszę o przepisy....... IP: *.gdansk.sdi.tpnet.pl 13.04.03, 12:26
    • Gość: tuu Re: czas KOMUNI ŚW. i proszę o przepisy....... IP: *.gdansk.sdi.tpnet.pl 15.04.03, 17:14
    • Gość: Ula Re: czas KOMUNI ŚW. i proszę o przepisy....... IP: *.gdansk.sdi.tpnet.pl 23.04.03, 10:44
    • Gość: DEE Re: czas KOMUNI ŚW. i proszę o przepisy....... IP: *.gdansk.sdi.tpnet.pl 08.05.03, 17:00
      ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka