Dodaj do ulubionych

Alfa Romeo 145 ..::: Boxer vs Twin Spark :::..

21.07.05, 13:46
Który silnik jest lepszy Waszym zdaniem? Opinia dotyczy niezawodności,
najczęstszych usterek, koszta napraw i części, dostępność częsci oraz
dynamika i elastyczność silnika (poj. 1.4 lub 1.6). Zapraszam do wypowiedzi
użytkowników AR 145/6 i nietylko :) Za wszystkie opinie z góry Dziękuję.

Pozdrawiam wszystkich Alfistów.
Obserwuj wątek
    • malgoska1 Re: Alfa Romeo 145 ..::: Boxer vs Twin Spark ::: 21.07.05, 13:53
      Witaam.

      > Zapraszam do wypowiedzi użytkowników AR 145/6 i nietylko :)

      Czuję się zaproszony ;))

      Ja mam 156 2.0TS i uważam, że jest raczej mułowaty do 3krpm, od 3,5k coś się
      zaczyna dziać, a od 4krpm jest już OK.

      Pozdrawiam,
      Maciej Loret
    • de_silva Re: Alfa Romeo 145 ..::: Boxer vs Twin Spark ::: 21.07.05, 14:38
      moja opinia jako uzytkownika 145 boxer 1,4:

      najczestsze usterki: uklad dolotowy (przepustnica, krokowy), elektryka,
      czujniki wszelakie z lamb(a)da na czele, rozrzad - chorobska czy wrecz epidemie
      niestety wspolne

      koszta napraw i czesci: zdecydowanie na korzysc boxera (chocby mniejsze koszty
      spozytkowane na tytulowe "sparki")

      dynamika i elastycznosc: TS chyba ciut lepszy ale niewiele, oba maja
      wysokoobrotowa charakterystyke, za to odglos boxera, choc to wrazenie
      subiektywne, jest jak koncert dobrego zespolu typu....(tu wpisz nazwe ulubionej
      kapeli, ktorej sluchasz;)
      z takim czy takim sercem, nietuzinkowy i piekny to samochodzik, wybor nalezy do
      Ciebie, pozdrawiam.

      • cuoresportivo33 Re: Alfa Romeo 145 ..::: Boxer vs Twin Spark ::: 28.11.05, 00:58
        Pamiętaj,że następnym boxerem w tabeli cenowej jest subaru impreza
      • cuoresportivo33 Re: Alfa Romeo 145 ..::: Boxer vs Twin Spark ::: 28.11.05, 01:00
        Pamiętaj,że następnym boxerem w tabeli cenowej jest subaru impreza.A jeśli
        lubisz szybko śmigać po zakrętach to przy bokserze środek ciężkości jest
        położony dużo niżej co daje tyle jakbyś o centymetr skrócił sprężyny
    • peter775 Re: Alfa Romeo 145 ..::: Boxer vs Twin Spark ::: 22.07.05, 12:35
      Zdecydowanie boxer- wyróżnia się na plus dynamiką, swietnie wkręca się na
      obroty, wspaniale mruczy- praktycznie dobrze serwisowany silnik jest nie do
      zajechania! No i jeszcze jedna ogromna zaleta- nie ma wariatora który jest
      bolączką TS-a...
      • hr.dracula Re: Alfa Romeo 145 ..::: Boxer vs Twin Spark ::: 27.07.05, 16:47
        Ale jest już stary.... najnowsze to 1996r. Z częściami bywa coraz gorzej.
        Kupując boxera - dobrze go trzeba zdiagnozować.
        • dr.rocco Re: Alfa Romeo 145 ..::: Boxer vs Twin Spark ::: 07.08.05, 19:45
          Czesci do boxera sa u nas pod dostatkiem , tak jak do innych starych
          samochodow , ja mam boxera i cenie sobie ten dzwiek i brak wariatora :)
          no ale silnik jest nie ekonomiczny , duzo pali , ale jezdzi sie fajnie ,
          tylko napewno jest gorsza skrzynia biegow.
    • tomaszkonieczny Re: Alfa Romeo 145 ..::: Boxer vs Twin Spark ::: 18.08.05, 16:55
      Jeżdżę boxerem. Zróbiłem nim już 240 000 Km. I nic. Sam motor jest niezawodny.
      Oczywiście uciążliwe są czestę zmiany napinaczy. Bokser więcej pali, ale ten
      dźwięk... Nie zamieniłbym go na TS-sa. Z częściami nie ma większego kłopotu,
      choć ceny niektórych zatrważają: w mojej 145 końcówki drążków tworzą całość z
      drążkami (ok 400 za komplet...) sprzęgło (całość) - 600 zł. Najbardziej
      znokautowała mnie cena pompy paliwowej (700zł!!) - nowa, dostępna jest tylko z
      plastikami - poddałem się i kupiłem samą pomkę - używaną (150).
      P.S.
      Dziś rano odmówiło mi posłuszeństwa sprzęgło :( Ale i tak kocham alfy.

      "Nie martw się tym, że coś zepsuło się w Twojej Alfie. Jutro zepsuje się coś
      zupełnie innego"
      PZDR
      • cuoresportivo33 Re: Alfa Romeo 145 ..::: Boxer vs Twin Spark ::: 24.11.05, 21:58
        Radzę boxera,to już rzadkie rozwiązanie,pojezdzisz czymś innym.troszkę gorsza
        elastyczność i zużycie paliwa.Ale jak na A2 porobiłem nówkę accorda to
        chodziłem dumny 2 tyg.I ten dzwięk...(33 1,4 ie)
        • malgoska1 Re: Alfa Romeo 145 ..::: Boxer vs Twin Spark ::: 24.11.05, 22:06
          Witam.

          > Ale jak na A2 porobiłem nówkę accorda to
          > chodziłem dumny 2 tyg.I ten dzwięk...(33 1,4 ie)

          1. Pewnie jeszcze przez wiele kilometrów słychać było śmiech gościa.
          2. Masz szczęśie, że to nie było Punto 1,4, bo mógłbyś nie zdążyć przeczytać
          jego tablicy rejestracyjnej.
          3. Spróbuj się z Żukiem - prawie na pewno się dowartościujesz. ;)

          Pozdrawiam,
          Maciej Loret
          • alex982 Re: Alfa Romeo 145 ..::: Boxer vs Twin Spark ::: 27.11.05, 18:13
            malgoska1 napisała:

            > Witam.
            >
            > > Ale jak na A2 porobiłem nówkę accorda to
            > > chodziłem dumny 2 tyg.I ten dzwięk...(33 1,4 ie)
            >
            > 1. Pewnie jeszcze przez wiele kilometrów słychać było śmiech gościa.

            Ciekawe czemu...

            > 2. Masz szczęśie, że to nie było Punto 1,4, bo mógłbyś nie zdążyć przeczytać
            > jego tablicy rejestracyjnej.

            Zdziwiłbyś się ale 33-ka z silnikiem 1.3VL ma porównywalne osiągi jak nowe auta
            tej klasy i o klasę wyższą z silnikiem 1.6 dysponując mocą 110KM. Sam to
            sprawdziłem na tabeli osiągów i w praktyce na samochodach znajomych

            > 3. Spróbuj się z Żukiem - prawie na pewno się dowartościujesz. ;)

            Skąd ta zgryźliwość? Ty się nie ścigasz? To jedna z cech tego auta że lubi
            takie spięcia

            Pozdrawiam

            Bartosz Karaszewski
            • cuoresportivo33 Re: Alfa Romeo 145 ..::: Boxer vs Twin Spark ::: 28.11.05, 00:49
              Jeszcze nie spotkała 33 z takim wariatem jak ja na trasie.Ale nie jest
              jedyna,kolega, który jezdzi audi tt śmiał sie ,że kupiłem "małego
              poloneza",lecz gdy dałem mu poprowadzic zapytał czy nie odsprzedam mu do
              wariowania.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka