Dodaj do ulubionych

jak zmienić podświetlenie kokpitu w AR 156

24.04.07, 14:45
Alfa jest z 2000r. i ma zielone podświetlenie.
Proszę o pomoc
Obserwuj wątek
    • axello Re: jak zmienić podświetlenie kokpitu w AR 156 24.04.07, 17:05
      alfa156.net/tech/bulbs/fr_index.html?/tech/bulbs/consolebulbs.html
    • tomekszczech Re: jak zmienić podświetlenie kokpitu w AR 156 25.04.07, 21:43
      to nie jest takie proste jak na tych zdjeciach jak on to wyciaga ja przerabiam
      to samo nie konczy to sie na odłączeniu kostek z tyłu są jeszcze ciegna od
      sterowania kierunku nawiewu a tego nie wiem jak odłaczyc i czy wyciagnąć
      • bedboys Re: jak zmienić podświetlenie kokpitu w AR 156 26.04.07, 14:05
        w 156 ??? o jakich cięgnach piszesz to nie polonez tam nie ma żadnych drutów
        wszystkim steruje elektronika i wygląda to dokładnie tak jak na zdjęciach. Ale
        to tylko konsola środkowe a gdzie zegary ?? a przyciski itp. - zmiana
        podświetlenia raczej mało realna trzeba przełożyć od innej 156 - ja też
        chciałem na czerono zrobić w 156 ale dałem na luz za dużo zachodu.
        • tomekszczech Re: jak zmienić podświetlenie kokpitu w AR 156 26.04.07, 16:55
          pisze o ciegnach którymi otwiera sie i zamyka nawiew na nogi chyba ze sie
          myle...ale i tak nie moge sobie z tym poradzic i jeżdze z przepalonymi
          żaróweczkami od sterowania ogrzewaniem.Chyba ze masz jakiś patent zeby to
          diabelstwo wyciągnac 2 razy do tego sie przymierzałem i tylko łapy sobie
          pocharatałem byłbym bardzo wdzieczny za pomoc
          • bedboys Re: jak zmienić podświetlenie kokpitu w AR 156 27.04.07, 18:56
            Na pewno piszesz o 156 ??? cały mechnizm nawiewu ( w tym na nogi) jest
            sterowany elektrycznymi silniczkami nie ma tam żadnych cięgien !! nie wiem z
            czym Ci sie to myli ale tam są tylko wtyczki i nic wiecej.
            • tomekszczech Re: jak zmienić podświetlenie kokpitu w AR 156 27.04.07, 19:31
              tak pisze o 156 moze masz racje z tymi cienami jak bede rozbierał nastepnym
              razem to sie dokładniej przyjże ogólnie chodzi mi o to czy masz jakiś sposób
              żeby te pokrętła wyciągnąć bo próbowałem tak jak na zdjęciach i nic mi nie
              wychodziło tam jest poprostu zaciasno
              • scubidoo Re: jak zmienić podświetlenie kokpitu w AR 156 09.05.07, 23:48
                Pokrętła od klimy po prostu wyciągasz w kierunku do siebie.

                hehe, jak ktoś wam mówi, że zmiana podświetlenia w 156-tce to tylko wymiana
                żarówek to lepiej przed rozpoczęciem weźcie sobie tydzień wolnego i paczkę
                relanium :) Mnie też naszedł taki postrzelony pomysł i zmieniłem wszystko na
                niebieskie diody, żeby pasowały do radia.
                Świecące elementy zegarów mają we wnętrzu zieloną folię podświetlaną białymi
                żarówkami więc nie wystarczy tylko wymienić żarówki ale również trzeba zmyć
                zielony kolor z wewnętrznej strony tarcz i zastąpić transparentną folią o
                kolorze jaki chce się uzyskać, następny większy problem pojawia się z
                pokrętłami klimy, bo te zielone świecące elementy to zielony transparentny
                plastik, którego koloru nie da się zmyć rozpuszczalnikiem a same kolorowe
                żarówki świecące przez zielony plastik nie dadzą czystego koloru. Można je
                podkleić od środka samoprzylepną kolorową folią i podświetlić diodami nie
                świecącymi punktowo a rozpraszającymi światło. Efekt wyszedł niezły, bo
                zmieniłem też na niebieskie klawisze halogenów i sterowania szyb ale po drodze
                spieprzyłem obrotomierz i w sumie koszt mnie wyszedł taki sam jakbym kupił
                używany komplet z czerwonym podświetleniem. Ale jak ktoś mimo tego jest uparty,
                to służe wnioskami ze swoich błędów :)
                • bedboys Re: jak zmienić podświetlenie kokpitu w AR 156 10.05.07, 13:26
                  No nie ma co Scubidoo tylko pogartulować wytrwałości - czy mógłbyś wkleić
                  gdzieś zdjęcie - najlepiej zrobione w nocy bo chętnie bym zobaczył jak wygląda
                  156 podświetlona na niebiesko.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka