gringo_w66 24.04.07, 14:45 Alfa jest z 2000r. i ma zielone podświetlenie. Proszę o pomoc Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
axello Re: jak zmienić podświetlenie kokpitu w AR 156 24.04.07, 17:05 alfa156.net/tech/bulbs/fr_index.html?/tech/bulbs/consolebulbs.html Odpowiedz Link
tomekszczech Re: jak zmienić podświetlenie kokpitu w AR 156 25.04.07, 21:43 to nie jest takie proste jak na tych zdjeciach jak on to wyciaga ja przerabiam to samo nie konczy to sie na odłączeniu kostek z tyłu są jeszcze ciegna od sterowania kierunku nawiewu a tego nie wiem jak odłaczyc i czy wyciagnąć Odpowiedz Link
bedboys Re: jak zmienić podświetlenie kokpitu w AR 156 26.04.07, 14:05 w 156 ??? o jakich cięgnach piszesz to nie polonez tam nie ma żadnych drutów wszystkim steruje elektronika i wygląda to dokładnie tak jak na zdjęciach. Ale to tylko konsola środkowe a gdzie zegary ?? a przyciski itp. - zmiana podświetlenia raczej mało realna trzeba przełożyć od innej 156 - ja też chciałem na czerono zrobić w 156 ale dałem na luz za dużo zachodu. Odpowiedz Link
tomekszczech Re: jak zmienić podświetlenie kokpitu w AR 156 26.04.07, 16:55 pisze o ciegnach którymi otwiera sie i zamyka nawiew na nogi chyba ze sie myle...ale i tak nie moge sobie z tym poradzic i jeżdze z przepalonymi żaróweczkami od sterowania ogrzewaniem.Chyba ze masz jakiś patent zeby to diabelstwo wyciągnac 2 razy do tego sie przymierzałem i tylko łapy sobie pocharatałem byłbym bardzo wdzieczny za pomoc Odpowiedz Link
bedboys Re: jak zmienić podświetlenie kokpitu w AR 156 27.04.07, 18:56 Na pewno piszesz o 156 ??? cały mechnizm nawiewu ( w tym na nogi) jest sterowany elektrycznymi silniczkami nie ma tam żadnych cięgien !! nie wiem z czym Ci sie to myli ale tam są tylko wtyczki i nic wiecej. Odpowiedz Link
tomekszczech Re: jak zmienić podświetlenie kokpitu w AR 156 27.04.07, 19:31 tak pisze o 156 moze masz racje z tymi cienami jak bede rozbierał nastepnym razem to sie dokładniej przyjże ogólnie chodzi mi o to czy masz jakiś sposób żeby te pokrętła wyciągnąć bo próbowałem tak jak na zdjęciach i nic mi nie wychodziło tam jest poprostu zaciasno Odpowiedz Link
scubidoo Re: jak zmienić podświetlenie kokpitu w AR 156 09.05.07, 23:48 Pokrętła od klimy po prostu wyciągasz w kierunku do siebie. hehe, jak ktoś wam mówi, że zmiana podświetlenia w 156-tce to tylko wymiana żarówek to lepiej przed rozpoczęciem weźcie sobie tydzień wolnego i paczkę relanium :) Mnie też naszedł taki postrzelony pomysł i zmieniłem wszystko na niebieskie diody, żeby pasowały do radia. Świecące elementy zegarów mają we wnętrzu zieloną folię podświetlaną białymi żarówkami więc nie wystarczy tylko wymienić żarówki ale również trzeba zmyć zielony kolor z wewnętrznej strony tarcz i zastąpić transparentną folią o kolorze jaki chce się uzyskać, następny większy problem pojawia się z pokrętłami klimy, bo te zielone świecące elementy to zielony transparentny plastik, którego koloru nie da się zmyć rozpuszczalnikiem a same kolorowe żarówki świecące przez zielony plastik nie dadzą czystego koloru. Można je podkleić od środka samoprzylepną kolorową folią i podświetlić diodami nie świecącymi punktowo a rozpraszającymi światło. Efekt wyszedł niezły, bo zmieniłem też na niebieskie klawisze halogenów i sterowania szyb ale po drodze spieprzyłem obrotomierz i w sumie koszt mnie wyszedł taki sam jakbym kupił używany komplet z czerwonym podświetleniem. Ale jak ktoś mimo tego jest uparty, to służe wnioskami ze swoich błędów :) Odpowiedz Link
bedboys Re: jak zmienić podświetlenie kokpitu w AR 156 10.05.07, 13:26 No nie ma co Scubidoo tylko pogartulować wytrwałości - czy mógłbyś wkleić gdzieś zdjęcie - najlepiej zrobione w nocy bo chętnie bym zobaczył jak wygląda 156 podświetlona na niebiesko. Odpowiedz Link