Dodaj do ulubionych

Czy bezdechy mogą być objawem padaczki???!!!

25.08.04, 14:14
Właśnie dzwoniłam do mojej koleżanki Ani mamy wcześniaczka Marysi z 34 tyg.
Był na konsultacji u neurologa. Po opisaniu objawów tzn , że Marysia ma
bezdechy a później długo śpi pani doktor stwierdziła, że to na tle
neurologicznym, zleciła wykonanie EEG, jednoznacznie nic nie powiedziała ale
sugerowała padaczkę. Mała ma do tego bardzo malutką główkę, niecałe 40 cm.
Czy to może mieć coś z tym wspólnego? Czy miałyście styczność z wcześniakiem
chorym na padaczkę? Bardzo obie się martwimy.
Pozdrawiam

Baśka
Obserwuj wątek
    • gosiasur Re: Czy bezdechy mogą być objawem padaczki???!!! 25.08.04, 21:52
      Nie chcę was martwić bo od tego są lekarze, ale neurolog może mieć rację.Życzę
      żeby tak nie było i bezdechy okazały się niegroźnym stanem przejściowym nie
      mającym nic wspólnego z neurologią. Może to jest na tle uczuleniowym? Pociesz
      Anię bo napewno b. teraz tego potrzebuje. Bardzo jej współczuję tak jak
      napisałaś ciągle spadają na nią jakieś ciosy. Przydał by się jej teraz jakiś
      prezent od losu. Gosia
    • tiya Re: Czy bezdechy mogą być objawem padaczki???!!! 26.08.04, 08:21
      Basiu, uściskaj Anię. Oby to nie była padaczka. Niestety, nie mogę pomóc, nie
      znam chorego na nią dziecka.
      • oyate Re: Czy bezdechy mogą być objawem padaczki???!!! 26.08.04, 08:32
        A czy dziecko ma napady drżenia ciałka (wygląda to tak jakby dziecku było
        zimno). Jeśli tak to jeśli to padaczka to przy położeniu ręki na ciałku dziecka
        dziecko nie przestanie drżeć. Jeśli położysz rękę na dziecku podczas drżenia i
        przestanie drżeć to nie ma co się martwić.Ale zawsze powinien to potwierdzić
        lekarz.
        Serdecznie pozdrawiam i oby to nie była padaczka.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka