Gość: jaho55 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.03.08, 18:14 Jeśli Ktoś z Państwa wrócił 19.03 2008 z tr. prezydenckiej z ctpoland i zechciałby podzielić się wrażeniami oraz odpowiedzieć na kilka pytań to b. proszę o kontakt.Pozdrawiam i czekam. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: A. Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.toya.net.pl 27.03.08, 16:54 Byłam na tej trasie w ubiegłym roku. Jeśli mogę pomóc to pytaj. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaho55 Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.03.08, 21:31 Mam dylemat,czy wybrać się z Ctpoland w Maju na tr.prezydencką czy na 18-dniowy Rejs po Jangcy i Hongkong.W t.prezyd.nie leżą mi dwa dni wolne w Szanghaju i Hongkongu.Proponowane fakultety ponoć nie dochodzą do skutku.Na rejsie nie ma:K.Szaolin,Luzhi i Suzhou ,reszta jak na prezydenckiej i jeden dzień wolny w Hongkongu z fak. wizytą w oceanarium.CZy pominięcie wymienionych miejscowości to wielka strata ?Jak to widzisz na bazie własnych doświadczeń z t. prezydenckiej? Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iza Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: 193.95.172.* 28.03.08, 15:50 Hej jaoo55! Ja bylam na prezydenckiej w zeszlym roku i moje subiektywne wrazenie jest takie: Szanghaj - rzeczywiscie najslabszy punkty wycieczki (choc wiele miejsc, gdzie mozna kupic sporo rzeczy), w Hongkongu jest tylko praktycznie popoludnie wolne, zawsze mozna na wlasna reke cos zobaczyc. Szaolin, Luzhi i Suzhou to piekne miejsca i ja bym ich nie zamienila na rejs po Jangcy, tym bardziej, ze w prezydenckiej tez jest rejs poldniowy statkiem, ktory mysle w zupelnosci wystarczy, tym bardziej, ze krajobrazy przepiekne! Mam nadzieje, ze trafi Ci sie pilotka Marzena, super dziewczyna!!! Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaho55 Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.03.08, 17:02 W 2008r w Hongkongu jest calutki dzień wolny,jako fakultet Oceanarium.Wdni wolne jest tylko śniadanie,gdzie jadłaś,czy grupa skorzystała z fakultetu w dzień wolny w Szanghaju,czy po przylocie do Pekinu hotel czy zwiedzanie,a jak po nocnym pociągu?Co do pilota to ma być P.K.Wołkowski-w biurze mówią,że sprawdzony choć nie po sinologii,grupa 24 osoby,termin majowy-początek ,na południu już gorąco około 30 st.Decyzja w poniedziałek.Pozdrawiam i proszę o odpowieć.Proszę również o garść rad praktycznych wynikających z bytności na t. prezydenckiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iza Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: 193.95.172.* 01.04.08, 14:46 Jaho55: my w Honkongu mielismy jeden wieczor oraz przedpoludnie dokladnie do dyspozycji, nie bylo Oceanaraium jako fakultetu nawet (troche pojezdzilismy tamtejszymi tramwajami double-deckers, jedyne takie na swiecie). W dni wolne jest tylko sniadanie w hotelu gdzie nocujemy. Wtedy jedlismy cos bardziej europejskiego (KFC) bo juz mielismy dosyc chinszczyzny:-) W Szanghaju kazdy robil co chcial, wszyscy sie wybrali na Magleva (najszybszy pociag na swiecie), my tez, troche spacerow, troche zakupow, nikt nie korzystal z fakultetow. Po przylocie do Pekinu zwiedzanie od razu, ja spalam w samolocie, ale jak ktos nie spal, to byl umeczony bardzo. Po nocnym pociagu natomiast zle sie czulam, warunki ok (sypialny dla 4 osob, czysto jak na Chiny, gorzej z toaleta), ale nie moglam spac, wiec potem caly dzien bylam zmeczona, ale atrakcji bylo duzo wtedy, hotel byl swietny, takze wszyscy dali rade. Wolkowskiego nie znam, nie wiem, nie moge sie wypowiadac. W naszej grupie tez bylo podobnie 25 osob. Na poludniu na pewno goraco, jak my bylismy w pazdzierniku to w HongKongu i Macao bylo jeszcze 30!!! Rady praktyczne - wezcie cos polskiego do jedzenia:-) mi tego brakowalo, hotele bardzo dobre, najlepszy chyba w Kantonie w ostatnia noc, jedzenie bardzo chinskie, dziwne i mometami grupa sie buntowala i nie jedli, jest duza roznica temperatur w samolotach i autokarach gdzie jest ciagle klimatyzacja, mozna sie szybko zaziebic, wszyscy jakies tabletki kupowali, lepiej wziac swoje, bo bol gardla pewny. Poza tym to jechac i sie dobrze bawic! Widoki niezapomniane i o ile pilot stanie na wysokosci zadania, tak jak nasza Marzena, to bedzie na pewno udana wycieczka, warta tych pieniedzy! Acha, jak cos Wam sie spodoba to sie targujcie ostro i kupujcie (zaczynajcie od 20-30% ceny, ktora oni mowia na poczatku), bo potem nie mozna na trasie tego samego spotkac juz. Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaho55 Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.04.08, 15:36 Serdecznie dziękuję za relacje i rady praktyczne.Mam nadzieję,że się przydaadzą.Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaho55 Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.04.08, 15:46 Zapomniałem zapytać czy w steefie wolnocł.w Helsinkach można kupić coś do picia bezalk.i wnieść do samolotu(za jaką walutę?) czy na przelotach lokalnych dają jeść i pić? piszą,że śniadania są w formie bufetu i są europejskie-czy to prawda czy można kupić w sklepach pieczywo? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: I Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: 193.95.172.* 02.04.08, 09:32 Tak, w strefie wolnoclowej w Helsinkach mozna kupic cos do picia, ale jest bardzo drogo niestety.. Tam jest dosc sporo czasu i wieksza czesc grupy sie wybrala ogladac Helsinki, ale ze ja juz kilka razy tam bylam to sobie darowalam, nic specjalnego, jak sie raz bylo to starczy. Wniesc do samolotu picia raczej nie pozwalaja. Natomiast w samolocie z Helsinek do Pekinu daja duzo do picia i praktycznie kiedy sie chce, wiec nie ma problemu. Ceny w Helsinkach sa w Euro, ale wszyscy placa i tak kartami. Na przelotach lokalnych daja jesc i pic, ale nam w wiekszosci nic nie smakowalo, bylo dziwne, bardzo chinskie i to dzisiaj nie wiem nawet co to bylo.. Tak, sniadania sa w formie bufetu, w zaleznosci od hotelu bardziej lub mniej europejskie, ale naprawde mozna sie najesc do syta i przewaznie jest duzy wybor. W sklepach mozna kupic pieczywo, przynajmniej widac co to jest, bo oczywiscie jest cala masa innych rzeczy z napisami po chinsku i w ogole nie wiadomo co to jest.. Acha, radze probowac tamtejsze dziwne owoce, ktorych nie ma w Europie, mysmy wszystkich sprobowali, troche z dusza na ramieniu, bo kupowane na straganie od przekupek, ale nie zatrulismy sie ani razu:-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaho55 Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.08, 14:50 serdecznie dziękuję.Zaglądaj proszę czasami na tą stronę.Jak wszystko pozałatwiam to pozwolę sobie jeszcze popytać.A swoją drogą ciekawe jak stanowisko naszego kraju w sprawie Tybetu wpłyneło na stosunek do polskich turystów(wizy,hotele,bilety na przel. wew.itp.);w kontekście problemów PLL LOT.Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iza Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: 193.95.172.* 03.04.08, 13:52 Nie ma problemu, jak tylko odnowisz watek to odpisze. Mysle, ze nijak, w koncu pieniadz jest pieniadz, a oni niby w komunizmie zyja, ale kapitalizm tam tez maja... sam zobaczysz jak pojedziesz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pigwa Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.gprs.plus.pl 05.04.08, 20:28 A czy mozesz mi napisac, ile kosztowaly fakultety i ile trzeba wziac z soba mniej wiecej pieniedzy na wymiane? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iza Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: 193.95.172.* 07.04.08, 15:09 Przyznam, ze teraz to nie pamietam, ile kazdy fakultet kosztowal, my bylismy na wszystkich. Co do pieniedzy, to ile bys nie wzial tyle wydasz:-) My wydalismy 1000$ na 2 osoby, ale nie szalelismy za bardzo z prezentami w porownaniu z innymi ludzmi z grupy.. Zalezy czy chcesz kupowac prawdziwe perly i koldre z prawdziwego jedwabiu czy podrobki.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JAHO55 Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.08, 16:02 pigwa:na tym forum w wątku:ctpoland-jaka ocena z 19.01.2008 znajdziesz wiele interesujących Cię informacji. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaho55 Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.08, 19:35 WITAJ IZO:sprawa sfinalizowana.Wylot 8.05.jeśli Pozwolisz mam jeszcze kilka pytań: -czy brać :kawę -herbatę(ponoć jet tylko zielona -cukier i sól(ponoć nie podają w restauracjach i hotelach) -sztućce(nam trudno jeść pałeczkami estetycznie) -coś na komary itp. -żel do kąpieli i szampon (te w hotelach ponoć kipskie). -żelazko turystyczne -jak najpraktyczniej ubrać się na nocny przejazd pociągiem? -czy można zrobić zakupy w strefie wolnocłowej na Okęciu i dolecieć z nimi do Pekinu {odprawa w Helsinkach) -czy była sytacja że bagąż główny zostawał w hotelu a Wy na jedną lub dwie noce wyjazd ,a potem powrót do tego hotelu ? -czy była fak. wyprawa na pola ryżowe,rejs sampanem,połów ryb z kormoranami?Serdecznie pozdrawiam Jaho. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A. Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.toya.net.pl 08.04.08, 21:31 - W każdym hotelu w pokoju czeka na Ciebie butelka (lub buteleczka) wody mineralnej; w niektórych herbata w saszetkach, zielona. - Sztućce podają w każdej restauracji (obok pałeczek) - Byłam w maju. Komarów nie było. Na miejscu, w razie czego, można kupić jakieś specyfiki - W hotelu dostaniesz zawsze: szampon, mydło, szczoteczkę i pastę do zębów, jednorazowe kapcie (czasem golarkę, balsam do ciała) Używałam hotelowych mydełek, bo nie chciało mi się wozić z Polski i nie narzekam. - żelazko turystyczne? Wakacje są fajne m.in. dlatego że można bezkarnie chodzić w pogniecionych ciuchach ;-) Nigdy nie biorę żelazka. - na przejazd pociagiem (oraz przeloty wewnętrzne samolotem) polecam zabrać z hotelu jednorazowe kapcie. Ubrać się na luzie. W pociągach jest dość ciepło. - dwa razy podczas wycieczki rozstajesz się z bagażem głownym. Tzn. jak chcesz możesz jechać z wielkimi cięzkimi walizkami ale po prostu łatwiej i wygodniej zostawić bagaż w hotelu, w specjalnym pokoju przygotowanym do tego celu. Dot. to Guilin oraz Macao i HK. -Fakultatywnie mieliśmy i wyprawę na pola ryżowe, i połowy z kormoranami, i rejs sampanem w HK, i pokaz kung-fu, i światło i dźwięk w Guilin - polecam. Piękna wyprawa. :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaho55 Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.04.08, 21:09 Witaj GOŚCIU A:Ja wylatuję 8 maja.Napisz proszę jakie temp. na trasie i co z opadami.Pozdrawiam.-Jaho.PS.dzięki za pomoc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iza Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: 193.95.172.* 09.04.08, 11:57 Jaho55, A. ma racje, ja bym dodala jeszcze: - jesli jestes kawoszem to koniecznie, bo tam nigdzie dobrej kawy nie ma - herbata jest, ale my mielismy swoja ulubiona, a czajniki sa w pokojach to mozna sobie zrobic - cukier i sol - faktycznie nie podaja, wiec mozna wziac - sztucce podaja, ale podejmij wyzwanie i sprobuj paleczkami, my sprobowalismy i dawalismy rade, tylko przewodnik musi Wam powiedziec jak to dokladnie robic, zeby sie najesc:-) - komarow jak my bylismy tez nie bylo - mi nie pasowaly te zele i szampony w hotelach, ja do swoich jestem przyzwyczajona, a tamte jakosciowo dobre nie byly moim zdaniem - zelazka nie bierz, wez ubrania co nie trzeba prasowac za bardzo, u nas w grupie nikt zelazka nie mial.. - najlepiej dresy i faktycznie kapcie z hotelu - zakupy na Okeciu nie - potem Wam plyny zabiora w Helsinkach.., spakuj plyny do glownego bagazu - A juz napisal(a), tak 2 razy, troche sie obawialismy, ale nic nam nigdy nie zginelo, trzeba wziac mniejsza torbe, zeby spakowac podreczne rzeczy i wziac ze soba na ten czas - nam z fakultetow najbardziej sie podobala wyprawa na pola ryzowe, pokaz w Szaolin, oraz swiatlo i dzwiek spektakl (najdrozszy z fakultetow ale warty tego) Wyprawa wspaniala, ale po 10 dniach podrozowania juz nam sie polskiego jedzenia chcialo:-) Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaho55 Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.04.08, 20:59 Serdecznie dziękuję Państwu za pomoc.To b. cenne informacje.Jeśli światło i dzwięk to to samo coIMPRESJE Z YANGSHUO- SPEKTAKL NA WODZIE to w tym roku jest to w programie czyli grats.Co do strefy na Okęciu to rzeczy zakupione i zapakowane przez sklep w specjalną torbę ponoć można przenieść bez problemu przez fińską odprawę.(inf. z Ctpoland.)W sprawie dwukrotnego rozstania z bagażem gł.to w br.zdania w biurze są podzieloni:Pani mówi ,że tego roku to nie dotyczy ,a Pan że owszem wg.Waszego opisu.Czy za fakultety płaci się w yuanach?Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: i Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: 193.95.172.* 10.04.08, 10:58 Swiatlo i dzwiek to faktycznie spektakl na wodzie, wiec jesli to to samo to swietnie, ze jest w programie. Co do strefy - nie wiem, nam wszystkim co wsiadali do samolotu w Helsinkach zabierali plyny, moze sie to teraz zmienilo. Co do bagazu - nie wyobrazam sobie jechania do Macao i Hongkongu z bagazami, tam sie wszystkie granice na piechote przechodzi i z walizami ciezko by bylo. Wczesniej jest jeszcze wyjazd statkiem i pozostanie w hotelu w Yanghshuo bez bagazy glownych - nie wiem czyzby to zmienili w tym roku? Za fakultety sie placi w yuanach, ale przewodnik pewnie inna walute tez przyjmie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a. Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.08, 20:20 Czy Jaho55 wrócił już z Chin??? Jak wrażenia po przeczytaniu tylu opinii i skonfrontowaniu tego z własnymi odczuciami z wyprawy??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaho55 Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.07.08, 17:57 Jaho wrócił już z Chin i dobrze o tym Wiesz bo myślę, że byliśmy razem na tej trasie.Z wyprawy jesteśmy b. zadowoleni.Wszystko było zapięte na ostatni guzik.Poznaliśmy bardzo miłych i sympatycznych młodych ludzi i zawsze mogliśmy liczyć na Ich pomoc i życzliwość.Treści opnii życzliwych forowiczów sprawiły,że do imprezy byłem należycie przygotowany i praktycznie nic mnie w jej trakcie nie zaskoczyło.Opinie tu zamieszczane mają zawsze charakter subiektywny, ale umiejętnie czytane są b.cennym i niezastąpionym żródłem praktyczntch informacji.Faktem jest ,że biuro rokrocznie wprowadza modyfikację programu celem poprawienia jego atrakcyjności.Obawiałem się dni wolnych, ale było sper.Jest to zasługa grupy ,która była w pełni zdyscyplinowana i wzajemnie życzliwa,oraz pilota P.Karola,który wywiązywał się znakomicie ze swoich obowiązków-serdecznie pozdrawiamy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a. Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.08, 22:21 A właśnie, że nie byliśmy razem, bo ja byłam we wrześniu 2007 na trasie prezydeckiej i też pisałam Ci swoje odczucia z wyprawy z CT Poland i odpowiadałam na Twoje pytania. Fajnie, że wycieczka się udała i spełniła Twoje oczekiwania. Życzę dalszych miłych wrażeń z innych podróży:))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaho55 Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.08, 17:19 Ja też byłem na prezydenckiej w maju tego roku.Myślałem ,że to ktoś z grupy mnie podchodzi.W tej sytuacji jest mi b. miło,że Pamiętasz mnie z forum,a informacje tą drodą uzyskane były bezcenne.Jeszcze raz wielkie dzięki.A tak na marginesie to pracownicy i piloci Ctpoland b. uważnie czytają na forum wszystkie wypowiedzi w temacie swojej działalności.Na dowód tego w broszurce dostanej na lotnisku była ogromna większość informacji odpowiadających na zadawane na forum pytania.A propos innych podróży:Byłaś może w Indiach? Serdecznie pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a. Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.08, 20:21 Nie, w Indiach nie byłam i raczej mało prawdopodobne abym się tam w najbliższej przyszłości wybrała. Jakoś ten kraj mnie tak nie ciągnie. Natomiast po Chinach nabrałam dużej ochoty na Tajlandię i może w przyszłym roku na jesieni zrealizuję to marzenie:))) Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
dream17 Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? 26.08.08, 12:42 Witam Jaho55, dzięki za dociekliwość. Zawdzięczam Tobie decyzję o podróży z CT Poland na Trasę Prezydencką. Postanowiłam poczekać aż wrócisz i napiszesz o wrażeniach. Ponieważ są OK, jadę !Myślę, że po tak wymagającym uczestniku wycieczki można jechać w ciemno. Serdecznie pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.08, 13:28 Kiedy jedziesz? My wyjeżdżamy 20.09. Odpowiedz Link Zgłoś
dream17 Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? 26.08.08, 17:03 W przyszłym roku,na wiosnę.Jak wrócisz napisz jak się podobało. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Kto wrócił z tr. prezydenckiej z CTpoland ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.08, 12:22 Na pewno napiszę.Z opinii czytanych na tym forum , a także z rozmów ze współtowarzyszami na innych wycieczkach ,któzy wybrali Chiny z CT mam nadzieję ,żę się nie zawiedziemy. Odpowiedz Link Zgłoś