Dodaj do ulubionych

Jakie badania przed zajściem przed ciążą???

23.03.08, 22:08
Prosze o informacje, jakie badania powinnam wykonać, zanim zdecyduję
się na zajście w ciążę? Słyszałam też, że dobrze jest zacząc
przyjmować nawet kilka miesięcy wcześniej kwas foliowy. Po prostu
planujemy z mężem powiększenie rodziny a ja chciałabym być do ciązy
dobrze przygotowana. Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • katarzynaoles Re: Jakie badania przed zajściem przed ciążą??? 23.03.08, 22:49
      Witam. Kwas foliowy - oczywiście, bo zapobiega powstawaniom wad cewy
      nerwowej np. rozszczepowi kręgosłupa. Warto także zrobić komplet
      badań ogólnych - czyli badanie internistyczne,grupę krwi i Rh
      morfologię, badanie moczu, RR, odczyn Wassermana i bad. w kierunku
      HIV (te badania dotyczą obydwojga rodziców) oraz badanie
      ginekologiczne z oceną miednicy kostnej,badanie piersi, badanie
      cytologiczne, poziom p/ciał różyczki i toksoplazmozy (mama).
      Oczywiście warto jeszce zwrócić uwagę na indywidulane wskazania -
      np. rodzinne występowanie chorób takich jak cukrzyca itp. Dobrze
      byłoby zadbać o zbilansowana dietę i dostateczną ilość snu. A potem
      to już tylko czekać na efekty starań :). Pozdrawiam :)
      • annataylor Re: Jakie badania przed zajściem przed ciążą??? 24.03.08, 20:31
        mam pytanie jesli chodzi o diete - ile trzeba przytyc jak ma sie
        niedowage?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka