-
Witam, moje pytanie dotyczy leku Cinie 100 mg, neurolog zmienił mi lek z relapxu (20mg) na cienie 100. W sobote w nocy zaatakowala mnie migrena (bardzo silna) no i wzięłam cinie, obudziłam sie rano bez bólu głowy, ale strasznie połamana, bolało mnie dosłownie całe ciało, skóra, mieśnie, stawy. Takie objawy grypoodobne+stan podgorączkowy. W ulotce nic nie pisze o takich skutkach ubocznych? Czy to możliwe? Dziś czuje się już dobrze. Co sądzicie? Troche mnie to martwi, jeden dzień totalne rozbi...
-
Dostałam Cinie 100 i boje się je wziąć:/
Lekarz, który mi to przepisywał to najlepszy jakiego znam, ale te skutki uboczne... Mam i chore serce i biorę p/depresyjne. A nie powinno się brać Cinie w tych przypadkach:/ Wie o tym, ale może zapomniał?:(
Cinie powoduje skurcz naczyń krwionośnych, czyli jak - podwyższa ciśnienie? Ja mam raczej tendencję do niskiego, a lek na serce jeszcze je obniża (ale nie mam wyjścia, nie ma innych leków na moje dolegliwości które by podnosiło ciśnienie).
NO I B...
-
witam wszystkich serdecznie,
zdecydowałem się na zredagowanie tego posta gdyż jedyną(oprócz
epileptyków),proponowaną mojej żonie przez lekarzy formą terapii
przeciwmigrenowej jest terapia botulinowa.Odszukałem miejsca na
forum gdzie ten temat był już poruszany ale nie udało mi się znależć
żadnych informacji dotyczących właśnie skutków ubocznych.Moje
pytania są skierowane głównie do osób, które jak wynikało z
komentarzy, takowej terapii się poddały
(Venus,Eni,Teresa).Wątpliwości ...
-
Witajcie, zanim założyłam nowy wątek przejrzałam poprzednie i nie znalazłam miejsca, gdzie mogłabym napisać...
Na migrenę cierpię stosunkowo niedługo, niecały rok, po pierwszej wizycie u neurologa wyszłam z receptą na Cine i Ultracod.
W przeciągu miesiaca miałam 5 x migreny i za każdym razem udało się je (po krótszym, lub dłuższym czasie) pononać Ultracodem.
Dwa dni temu miałam kolejną wizytę i lekarz przepisał mi Amitryptylinum. Kazał brać przez 30 dni, przyjść po tym czasie na wizytę i...
-
Witajcie,dostałam cinie na migrene(raz pomaga a raz mniej:( )ale moje pytanie
do Was jest takie:czy zażywająć cinie i gdy migrena Wam minie,czy pojawiają
się u Was jakieś niepożadane objawy? u mnie np. mdlości i wymioty przez kilka
dni po migrenie.Zadne inne zdarzenia mi do tych objawów nie pasują,pojawiaja
sie tylko tak jak to opisałam,czy ktoś z Was też tak ma?pozdrawiam i oby jak
najmniej migren każdemu!
-
Czy ktoś brał ten lek na migrenę? Czy opisane w ulotce skutki uboczne zdażyły sie wam?
-
Po 10 latach męki w końcu trafiłam do neurologa, Pani doktor stwierdziłam klasyczną migrenę, przepisala mi cinie objawowo i tianesal, jak czytam lek przeciwdepresyjny. Ponieważ w badaniu stwierdziła ze jestem bardzo nerwowa-to fakt, szczególnie ostatnie miesiące to dla mnie mordęga...
ale troche się obawiam powiedziała, że mogę po tym prowadzić w ulotce pisze że nie koniecznie, ja bedz kierowania samochodem odcieta od wszystkiego jestem....
Z jednej strony miałabym ochote to wziąść bo i chę...
-
Parę godzin po zażyciu Zomigu, jak już ból głowy przechodzi, zauważyłam
że "spada" mi nastrój(może ma to coś wspólnego z poziomiem serotoniny, na
który wpływa ten lek), robię się senna, poza tym strasznie chce mi się pić,
czasami boli mnie gardło. Ciekawa jestem czy podobne efekty obserwujecie u
siebie?
-
Od jakiegoś czasu moje napady migreny są bardzo częste, szpikuję się
wtedy Solpadeine, wcześniej brałam Migea ,ale odkąd go nie produkują
dostawałam Cinie, Imigran, które na mnie nie działają.
Od niedawna mam mdłości nawet kiedy nie boli mnie głowa, mam
wrażenie ,ze nasilają się po posiłku.
Obawiam się czy nie zniszczyłam sobie żołądka od Solpadeine.
Może ktoś z was wie jakie badania powinnam wykonać w celu zbadania
stanu żołądka wątroby czy nerek(sama włąściwie nie wiem czego)
-
Leczę się na migreny mniej więcej od 30 lat. Ostatnio miałam około 10-cio letnią przerwę w leczeniu przez neurologa, odwiedzaniu przychodni leczenia bólu itd, a to wszystko wynikło z powodu marnych efektów terapeutycznych. Przez te 10 lat w razie wystąpienia wczesnych objawów migreny brałam podwójną dawkę panadolu extra, w razie braku poprawy kolejną, itd -ale migreny tzw. przeze mnie "tragiczne" (wiecie o co chodzi :)). Ostatnio migreny na tyle utrudniały mi normalne funkcjonowanie, że się p...
-
Moja neurolog właśnie przepisała mi ten lek. Jest od padaczki i od
migreny do codziennego połykania.
Czy ktoś go brał? Jak się po nim czuł, jakieś skutki uboczne?
-
To nie na temat migreny , ale mam potrzebę
podzielenia
się z wami co tym co mi-nam się przytrafiło.
Działo się to z czwartku na piątek-
mój 6 letni synek miał kaszel,farmaceuta dał mi syrop ten co zawsze
tylko zwiększył dawkę,
twierdząc ze na 5 ml to syn joz jest za duży.
Zalecil 10 ml, i o 20:00 przed spaniem dałam synowi 10 ml stropu na
kaszel.
dziecko obidzilo się o 23:00 z koszmarami, opowiadał ze słyszy jakieś
głosy....!
Pomyślałam ze miał jakiś koszmar...wzięłam go ...
-
Znalazłam wątek na ten temat, ale już zarchiwizowany.
Neurolog mi wczoraj przepisał - a nuż mi na głowę pomoże. Trochę się cykorzę,
bo to jednak lek starej generacji. Jeszcze bardziej się cykorzę, bo nie mam
zbyt dobrych wspomnień z przyjmowania antydepresantów (niby spełniały swoje
zadanie, ale skutki uboczne były bardzo dokuczliwe).
Jakieś za i przeciw?
-
Cześć dziewczyny. Na migreny cierpię od dziecka. Po drugim porodzie (córka ma prawie 2 lata) tak jakby minęły. Wcześniej nie miewałam 3 dni migren tylko 6-7. rekord to 10 dni. I właśnie od 4 dni mam migrenę. Zażyłam wczoraj sumigrę i głowa przestała boleć, ale dzisiaj znów boli :( Wzięłam pół tabletki 100-ki. Źle się po niej czułam. Miałam straszny ucisk w klatce piersiowej. Nie wiem czy to normalne, bo ten lek zażyłam dopiero drugi raz. Wcześniej ratowałam się innymi tabletkami dostępnymi b...
-
Mam częste bóle głowy, generalnie patrząc na objawy to mam migrenę. Ostatnio poszłam do neurologa i wziął się za mnie tj. dostałam skierowanie na tomografię. Oprócz tego przepisał mi Orfiril Long 150. Czytam ulotkę i jestem przerazona. Po pierwsze to lek na padaczkę i jakieś manie. Mozliwe skutki uboczne też przerażające - tycie, wypadanie włosów, wymioty itp.
Może ktoś z Was brał to świństwo??? Ja zastanawiam sie czy zaczynać to brać...
-
Witam, jestem dosc młoda osoba i mam kilka pytań co do tego leku. Czy osoby
zażywające Topamax mialy po nim jakies skutki uboczne?? Tak jak napisalm
wczesniej jestem bardzo mloda i boje sie brać czegos co moze mi zaszkodzic,
mimo ze przepisał mi to lekarz.
pozdrawiam M.
-
Witam! Lekarz namawia mnie na ten lek, że niby mnie wyciszy i może
zmniejszy się ilość napadów. Ale ja, jak to ja, przeczytałam ulotkę
i się trochę przestraszyłam. Czy ktoś może brał ten lek? Jak wpływa
ogólnie na organizm? Pozdrawiam.
-
prosze podzielcie się swomimi doswiadczeniami, bo ja zjadam cale opakowanie,
jak mam 1 porzadny atak 3 dniowy w miesiacu, a w miedzy czasie ze 3 migerny ,
czyli leci mi 6 tabl (100mg),jem raczej po polówce.
-
W ramach poszukiwania skutecznej profilaktyki przeciwmigrenowej zaczęłam
terapię nowym lekiem -- antydepresantem Mirzaten. No i niestety jest dziwnie.
Głowa niby boli mniej, a leki przeciwbólowe działają jakby lepiej, ale za to:
1. Codziennie rano budzi mnie ból głowy -- napięciowy, taka obręcz ściskająca
nie do wytrzymania czaszkę. Przechodzi dopiero, gdy wstanę. Leżeć się z tym
nie da.
2. Miota mną wściekła furia. Złoszczę się o wszystko, rozpamiętuję i kłócę i w
ogóle charakter ...
-
witam, od 1,5 miesiąca czuję się dobrze, a bóle zmniejszyły swą
częstotliwość do 2-3 bólach miesięcznie, przy moich
wielotygodniowych ciągach to brzmi dla mnie jak cud, wręcz budzę się
z niewiarą, że...nie boli. Mój doc był zaniepokojony że leczy mnie
od lat, a ataki się nasilają, poczytał literaturę i mówi mi że w
niektórych przypadkach podanie leku starej generacji na depresję:
amitryptyliny- daje efekt w postaci zmniejszonych napadów migreny.
Nie wiem jak to działa, w ulotce ...