Dodaj do ulubionych

Chlopiec jest wysoki

28.02.16, 17:28

Chlopiec jest wysoki.

Jest to takie sobie zdanie, ale jest gramatycznie poprawne.
Potrafie wyobrazic sobie, ze po nim mogloby nastapic na przyklad takie stwierdzenie:
Kiedys bedzie z niego koszykarz.

Calosc brzmialaby tak:
Chlopiec jest wysoki. Kiedys bedzie z niego koszykarz.

Pytanie: Potraficie wymyslic jakiekolwiek zdanie dotyczace tego chlopca ktore mogloby poprzedzac "Chlopiec jest wysoki" i razem z nim stanowic naturalnie brzmiaca wypowiedz?
Obserwuj wątek
    • bunkum Re: Chlopiec jest wysoki 28.02.16, 17:34
      Rzeczy typu
      A: Chlopiec jest niski.
      B: Nie jest niski. Chlopiec jest wysoki.
      sa unikiem i nie licza sie

      • robak.rawback Re: Chlopiec jest wysoki 28.02.16, 20:00
        np obczajaja dwie kolezanki chlopakow i jedna mowi
        A: chlopak jest wysoki (i kiwa glowa z aprobata)
        B: nooo (w sensie - I definitely would :b )
        • robak.rawback Re: Chlopiec jest wysoki 28.02.16, 20:09
          aha chciales zeby poprzedzalo - to dwie dziewczyny patrza na tego samego i komentuja ladnosc:

          A: (z aprobata) ladny
          B: chlopak jest wysoki ...

          albo dwoch agentow zastanawia sie czy dany dzieciak mogl sie wkrasc poprzez to wysoko umieszczone okienko na zakrystiii
          Mulder: okno jest ze dwa metry nad ziemia
          Scully: chlopiec jest wysoki (patrzy na chlopaka)

          tak samo jak idziemy z kims na ulicy i widzimy ladna laske to powiem np:
          dziewczyna ma ladne nogi

          brzmi jak mowiony polski - wszystko dozwolone
    • daniel_wolny Re: Chlopiec jest wysoki 28.02.16, 19:54
      Kowalscy mają syna.
    • mika_p Re: Chlopiec jest wysoki 28.02.16, 22:46
      Nie wspinaj się na ten taboret, zaraz przyjdzie mój wnuk i nam to sięgnie. Chłopiec jest wysoki.
      Przy Jasiu każda dziewczyna będzie mogła nosić obcasy. Chłopiec jest wysoki.
    • stefan4 Jego Wysokość Chłopiec 29.02.16, 09:43
      bunkum:
      > Chlopiec jest wysoki.
      [...]
      > Pytanie: Potraficie wymyslic jakiekolwiek zdanie dotyczace tego chlopca
      > ktore mogloby poprzedzac "Chlopiec jest wysoki" i razem z nim stanowic
      > naturalnie brzmiaca wypowiedz?

      Jak ktoś kaszle, to może powiedzieć:
      ,,
      • bunkum Re: Jego Wysokość Chłopiec 01.03.16, 16:37
        > Zasugerowałeś, że nie ma ,,naturalnie brzmiącego'' przedłużenia tego zdania w p
        > rzeszłość.

        Nie, nie w tym rzecz.

        Pewnie miałeś coś na myśli, nie?
        • stefan4 Re: Jego Wysokość Chłopiec 02.03.16, 09:59
          bunkum:
          > Co ciekawe, innych jezykach pewnie tez tak jest.
          >
          > W angielskim, na przyklad

          Angielski jest kiepskim przykładem ,,innych języków''. Bo to jest język wysp na uboczu, główny nurt płynie gdzie indziej...

          bunkum:
          > W angielskim, na przyklad zdanie A boy is tall jest nieakceptowalne
          > w zadnej sytuacji.

          W żadnej?
          • bunkum Re: Jego Wysokość Chłopiec 02.03.16, 17:08
            Angielski jest kiepskim przykładem ,,innych języków''. Bo to jest język wysp n
            > a uboczu, główny nurt płynie gdzie indziej...

            To jest bardzo glupie stwierdzenie. Nie masz pojecia o czym starasz sie mowic.

            > W żadnej?
    • hans.schmid Re: Chlopiec jest wysoki 29.02.16, 15:58
      No i co, bunkum, padło kilka propozycji, zadowolony? Czemu miał służyć ten wątek? Chciałeś sprawdzić możliwości naszej inwencji twórczej? Czy tylko pisałeś, aby pisać?
      • bunkum Re: Chlopiec jest wysoki 01.03.16, 16:39
        Spadaj szmaku na zbity pysk. Juz kiedys to slyszales.
    • randybvain Re: Chlopiec jest wysoki 29.02.16, 20:41
      "Co sądzisz o tamtych dzieciakach? Jurek Dzieciątko jest niski, a Marek Chłopiec?"
    • bimota Re: Chlopiec jest wysoki 29.02.16, 20:49
      A TATUS KURDUPEL..
      • robak.rawback Re: Chlopiec jest wysoki 02.03.16, 22:11
        myslalam ze chodzi o jakies konkrety, raczej niz rozumienie slowa 'chlopiec'
        rownie dobrze mozemy sie zastanawiac nad 'niemowlak jest wysoki'... albo ile minut mam na mysli mowiac 'bede za kilka minut'

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka