02.04.17, 12:01
Położny już jest:
weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21566666,radoslaw-niedzwiedz-w-dokumentacji-szpitalnej-wystepuje-jako.html#TRwknd
Ale kiedy będzie przedszkolanek?
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Położny 03.04.17, 21:09
      A facet pełniący obowiązki niani, to niań?
      • efedra Re: Położny 04.04.17, 15:55
        Może być nianiek.
        • kalllka Re: Położny 04.04.17, 15:58
          Noun /?/
      • keekees Re: Położny 04.04.17, 17:20
        horpyna4 napisała:

        > A facet pełniący obowiązki niani, to niań?

        Bejbysiter.
        • efedra Re: Położny 04.04.17, 21:24
          keekees napisał:
          > Bejbysiter.

          Jeżeli już, to bejbisyter.
        • randybvain Re: Położny 06.04.17, 16:46
          Anglicy mają manny.
    • randybvain Re: Położny 06.04.17, 16:48
      Znajoma przedszkolanka twierdzi, że ten zawód nazywa się Pani. Mówi, że pracuje właśnie jako Pani, a nie żadna przedszkolanka smile
    • mika_p Re: Położny 08.04.17, 22:25
      Przedszkolanek raczej się nie pojawi oficjalnie smile Jeśli nic się nie zmieniło, to okreslenie "przedszkolanka" jest obraźliwe, a własciwą formą jest "nauczyciel wychowania przedszkolnego" - info z forum wink
      • keekees Re: Położny 28.04.17, 19:14
        mika_p napisała:

        > Przedszkolanek raczej się nie pojawi oficjalnie smile Jeśli nic się nie zmieniło,
        > to okreslenie "przedszkolanka" jest obraźliwe, a własciwą formą jest "nauczycie
        > l wychowania przedszkolnego" - info z forum wink
        >

        "Nauczyciel wychowania przedszkolnego" jest za długie.
      • arana Freblanka i freblanek 29.04.17, 17:42
        mika_p napisała:

        > Przedszkolanek raczej się nie pojawi oficjalnie smile Jeśli nic się nie zmieniło, to okreslenie przedszkolanka" jest obraźliwe, a własciwą formą jest "nauczyciel wychowania przedszkolnego" - info z forum wink


        To może wrócić do nazwy freblówka i do przesłania, które niesie. Wówczas nazwy zawodów brzmiałyby: freblanka i freblanek.
    • aniloraq Re: Położny 28.04.17, 16:45
      Przedszkolanka nie musi być, bo oficjalnie to nauczyciel przedszkola wink chociaż - różnie bywa big_grin rozkminytiny.pl/przedszkolanka-czy-nauczyciel-przedszkola/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka