Japończyka dziwją wyrażenia, na które nie zwracamy uwagi, bo tak nam się oczywiste wydają, że jesteśmy na nie znieczuleni. Nikt chyba nie słyszał aby ktoś mówił "będę iść" (mm?) mimo że będę szedł to połączenie czasu przyszłego z przeszłym

Niemniej, oba są poprawne. Ciekawe są i dalsze jego spostrzeżenia słyszane uchem cudzoziemca (który nauczył się polskiego w ciągu czterech lat!).