Dodaj do ulubionych

Zbliza sie 4 rocznica

03.04.14, 08:40
katastrofy smolenskiej. Ciekawa jestem czy rowniez w tym roku pod Palecem Prezydenckim beda transparenty ze to byl zamach i ze winny jest Tusk.

Czy tez moze w koncu paru politycznych awanturnikow posypie sobie glowy popiolem i przyzna ze Macierewicz i jego "eksperci" sie zblaznili.

wyborcza.pl/1,75478,15732318,_Siadajcie__znaczy__ladujcie____KOLEJNE_ODCZYTY_Z.html#MT

Obserwuj wątek
    • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 09:05
      maria421 napisała:

"winny jest Tusk."

Ponosi polityczną odpowiedzialność za układanie się z obcym państwem przeciw własnemu prezydentowi, w celu obniżenia rangi jego wizyty. Czym to pachnie???

" Czy tez moze w koncu paru politycznych awanturnikow posypie sobie glowy popiole
      > m i przyzna ze Macierewicz i jego "eksperci" sie zblaznili."

Bez gorączki Mario, może trzeba się dokopać do oficjalnej wersji raportu instytutu a nie czytać "opracowań" made by Kublik. Bo na podstawie słów :"genearałowe" i jakiś kompilacji z innymi można niejeden tekst sklecić "na żądanie".
      Ja wiem, że to zmieni twojej opinii na ten temat i GW w tej sprawie to twój przewodnik, ale czasem warto wysilić się i poznać opinie różnych źródeł.
      • maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 09:22
        astra18 napisała:

> Ponosi polityczną odpowiedzialność za układanie się z obcym państwem przeciw wł
        > asnemu prezydentowi, w celu obniżenia rangi jego wizyty. Czym to pachnie???

"Ukladanie sie z obcym panstwem przeciw wlasnemu prezydentowi"!!!

Astro, zejdz na ziemie!

Organizacja wizyty panstwowej na terenie obecgo panstwa, to nie jest zadne "ukladanie sie z tym panstwem" ! Przeciez gdyby nie katastrofa, to wizyta Kaczynskiego przycmilaby wizyte Tuska w Smolensku i dzisiaj nikomu do glowy by nie przyszlo oskarzac Tuska o konszachty z Putinem przeciw Kaczynskiemu.

> Bez gorączki Mario, może trzeba się dokopać do oficjalnej wersji raportu instyt
        > utu a nie czytać "opracowań" made by Kublik. Bo na podstawie słów :"genearałowe
        > " i jakiś kompilacji z innymi można niejeden tekst sklecić "na żądanie".
        > Ja wiem, że to zmieni twojej opinii na ten temat i GW w tej sprawie to twój prz
        > ewodnik, ale czasem warto wysilić się i poznać opinie różnych źródeł.

Jak dlugo jeszcze chcesz czekac? Jakich dowodow jeszcze potrzebujesz?

Zadnego wybuchu nie bylo, to co amerykanski "ekspert" uznal za brzoze powalona przed 10 kwietnia 2010 okazalo sie sterta desek:

wyborcza.pl/1,75968,15671031,Macierewicz_znokautowany_smolenska_brzoza.html
        Jakich dowodow jeszcze potrzebujesz na to, zeby stwierdzic ze Macierewicz sie skompromitowal?
        • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 09:51
          maria421 napisała:

"Ukladanie sie z obcym panstwem przeciw wlasnemu prezydentowi"!!!
          >
          > Astro, zejdz na ziemie!"

Mario, nie panikuj. To są fakty. Tobie radzę przyjąć je na klatę.

" Organizacja wizyty panstwowej na terenie obecgo panstwa, to nie jest zadne "ukl
          > adanie sie z tym panstwem" !"

Moja droga, pójście "na ręke" Putinowi aby rozdzielić wizyty i umniejszyć rangę wizyty Kaczyńskiego to jest układ. Pomimo osobistych i politycznych niesnansek Tusk nie powinine był do tego dopuścić.
          Potajemne spotkania Arabskiego z rosyjskimi "negocjatorami" po knajpach nazywasz ificjalną drogą uzgadniania oficjalnej wizyty???

"Jak dlugo jeszcze chcesz czekac? Jakich dowodow jeszcze potrzebujesz?"

A co, śledztwo zamknięte???

"Zadnego wybuchu nie bylo, to co amerykanski "ekspert" uznal za brzoze powalona
          > przed 10 kwietnia 2010 okazalo sie sterta desek:"

Co ty nie powiesz? A mówli najpierw w GW że to były śmieci:)
          A czytałaś oficjalną wypowiedź Cieszewskiego czy tylko komentarz GW?

• maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 10:21
            Astro, wyobraz sobie przez chwile, ze katastrofa nie miala miejsca. Ze wizyta prezydenta z tak liczna delegacja wysokich osobistosci zacmila wizyte Tuska. Ze to wizyta Kaczynskiego, nie Tuska, przeszla do kronik jako ta "glowna" .

Czy wtedy tez mowilabys o "ukladaniu sie Tuska z obcym panstwem przeciw prezydentowi"?

Co do samej katastrofy, to widze ze czekasz na jakis cud ktory udowodni ze Ruskie rozsiali mgle, podlozyli bombe albo zestrzelili Tupolewa.

Tymczasem fakty sa faktami.
            • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 10:56
              maria421 napisała:

" Astro, wyobraz sobie przez chwile, ze katastrofa nie miala miejsca. Ze wizyta p
              > rezydenta z tak liczna delegacja wysokich osobistosci zacmila wizyte Tuska. Ze
              > to wizyta Kaczynskiego, nie Tuska, przeszla do kronik jako ta "glowna" ."

Nie rozumiem co to ma do rzeczy to "zaćmienie" i kto by miał być jego autorem: Kaczyński, media...?

"Co do samej katastrofy, to widze ze czekasz na jakis cud ktory udowodni ze Rusk
              > ie rozsiali mgle, podlozyli bombe albo zestrzelili Tupolewa. "

Czekam na prawdę a nie kłamstwa pani marszałek o przekopywaniu ziemi na ileś tam metrów, odpowiedzi dlaczego niszczono wrak, ostateczny wynik śledztwa na temat przepływu informacji między KPrez. a KP przed katasrtrofą (główny świadek - ambasador Arabski do ściągnięcia z Hiszpanii), dokładnego śledztwa co się działo na wieży kontrolnej w Smoleńsku, odpowiedzi na pytanie o różnicę w zabezpieczeniu i przygotowaniach lotniska Siewiernyj wizyt z 07.04 i 10.04 - bo były kolosalne,i tak można by mnożyć....nie mówiąc o trotylu, który wg prokuratury najpierw był, potem się zmył...
              • maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 11:01
                astra18 napisała:

> Nie rozumiem co to ma do rzeczy to "zaćmienie" i kto by miał być jego autorem:
                > Kaczyński, media...?

Organizatorzy wizyty prezydenckiej.

> Czekam na prawdę a nie kłamstwa pani marszałek o przekopywaniu ziemi na ileś ta
                > m metrów, odpowiedzi dlaczego niszczono wrak, ostateczny wynik śledztwa na tema
                > t przepływu informacji między KPrez. a KP przed katasrtrofą (główny świadek - a
                > mbasador Arabski do ściągnięcia z Hiszpanii), dokładnego śledztwa co się działo
                > na wieży kontrolnej w Smoleńsku, odpowiedzi na pytanie o różnicę w zabezpiecze
                > niu i przygotowaniach lotniska Siewiernyj wizyt z 07.04 i 10.04 - bo były kolos
                > alne,i tak można by mnożyć....nie mówiąc o trotylu, który wg prokuratury najpie
                > rw był, potem się zmył...

Masz FAKTY.
                PRAWDZIWE FAKTY.
                One nie klamia.
                • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 11:10
                  maria421 napisała:

"Masz FAKTY.
                  > PRAWDZIWE FAKTY.
                  > One nie klamia."

Noo jak takie "fakty" jak np.kłamstwo Kopacz to ja dziękuję...i ci współczuję, że pomimo takich ewidentnych kłamstw ty to nazywasz FAKTEM.
                  • maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 11:16
                    astra18 napisała:

> Noo jak takie "fakty" jak np.kłamstwo Kopacz to ja dziękuję...i ci współczuję,
                    > że pomimo takich ewidentnych kłamstw ty to nazywasz FAKTEM.

Wypowiedzi nie sa FAKTAMI w sledztwie katastrofy smolenskiej.

Ani wypowiedz Kopacz, ani Macierewicza nie sa FAKTAMI w sledztwie.

FAKTY wskazuja ze katastrofa nie nastapila w wyniku zamachu.
                    FAKTEM jest, ze nie bylo zamachu na prezydenckiego Tupolewa.
                    • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 11:37
                      maria421 napisała:

" FAKTY wskazuja ze katastrofa nie nastapila w wyniku zamachu."

To ty tak twierdzisz, w tej sprawie klamka jeszcze nie zapadła.

" FAKTEM jest, ze nie bylo zamachu na prezydenckiego Tupolewa."

Ty możesz spać spokojnie, a reszta j/w.
                      • maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 12:15
                        astra18 napisała:

> To ty tak twierdzisz, w tej sprawie klamka jeszcze nie zapadła.

> Ty możesz spać spokojnie, a reszta j/w.

O tym, czy klamka zapadla i kiedy decyduje Macierewicz?
                        Tylko skad on wezmie nowych "ekspertow" ?
                        • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 12:47

maria421 napisała:

O tym, czy klamka zapadla i kiedy decyduje Macierewicz? "

Nie.
                          Czy śledztwo zostało zamknięte że ty to ogłosiłaś?

"Tylko skad on wezmie nowych "ekspertow" ? "

Myślusz że szuka nowych?Mnie o tym nic nie wiadomo, wystarczyło tych, żeby wystąpiły wątpliwości w "oficjalnej"wersji.
                          A już myślałam że "ekspert" Lasek zakończył swoją umowę-zlecenie, a tu patrz pan - na rocznicę z p.Kublik nowe zleconko realizują.

• maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 12:54
                            astra18 napisała:

> Nie.
                            > Czy śledztwo zostało zamknięte że ty to ogłosiłaś?

A kiedy Ty uznasz ze sledztwo zostalo zamkniete?

> Myślusz że szuka nowych?Mnie o tym nic nie wiadomo, wystarczyło tych, żeby wyst
                            > ąpiły wątpliwości w "oficjalnej"wersji.
                            > A już myślałam że "ekspert" Lasek zakończył swoją umowę-zlecenie, a tu patrz pa
                            > n - na rocznicę z p.Kublik nowe zleconko realizują.

No wiec skoro Macierewicz nowych "ekspertow" nie szuka, a dotychczasowi "eksperci" zamachu nie udowodnili, to jakie masz jeszcze watpliwosci ze to nie byl zamach?
                            • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 13:04
                              maria421 napisała:

" A kiedy Ty uznasz ze sledztwo zostalo zamkniete?"

A może tak prokuratura się wypowie co?

"No wiec skoro Macierewicz nowych "ekspertow" nie szuka, a dotychczasowi "eksper
                              > ci" zamachu nie udowodnili, to jakie masz jeszcze watpliwosci ze to nie byl zam
                              > ach?"

I znowu Maria napisała, że eksperci M. nie udowodnili to tak musi być.
                              Wskazali poszlaki.
                              • maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 13:16
                                astra18 napisała:

> A może tak prokuratura się wypowie co?

OK, wiec jezeli prokuratura ostatecznie zamknie sledztwo, to uznasz je za zamkniete?
                                >
                                > I znowu Maria napisała, że eksperci M. nie udowodnili to tak musi być.
                                > Wskazali poszlaki.

Poszlaki takie jak sterta desek zle odczytana przez "eksperta" ze zdjecia satelitarnego ?
                                • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 14:20
                                  maria421 napisała:

" OK, wiec jezeli prokuratura ostatecznie zamknie sledztwo, to uznasz je za zamkn
                                  > iete?"

No to będzie zamknięte a nie Maria je zamknie ze swoimi wnioskami:)
                                  A jaki będzie efekt końcowy to zobaczymy wszyscy.

"Poszlaki takie jak sterta desek zle odczytana przez "eksperta" ze zdjecia satel
                                  > itarnego ?"

Już ci wyżej napisałam, że GW lansowała "śmieci" więc niech się zdecyduje gazeta, a Ty za nią,, a ja cię prosiłam abyś przeczytała wypowiedź Cieszewskiego, i ostatnią wypowiedź prof.Czachora.
                                  Z Zespółu Laska nikt nie podjął się merytorycznej dyskusji bo tam po prostu nie ma nikogo kto by się znał, prawda?
                                  • maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 15:40
                                    astra18 napisała:

> No to będzie zamknięte a nie Maria je zamknie ze swoimi wnioskami:)
                                    > A jaki będzie efekt końcowy to zobaczymy wszyscy.

Jezeli prokuratura zamknie sledztwo z wnioskiem ze nie bylo zamachu, to co zrobisz?

> Już ci wyżej napisałam, że GW lansowała "śmieci" więc niech się zdecyduje gazet
                                    > a, a Ty za nią,, a ja cię prosiłam abyś przeczytała wypowiedź Cieszewskiego, i
                                    > ostatnią wypowiedź prof.Czachora.
                                    > Z Zespółu Laska nikt nie podjął się merytorycznej dyskusji bo tam po prostu nie
                                    > ma nikogo kto by się znał, prawda?

Astro, piszesz o "poszlakach" , wiec moze rozwiniesz temat zamiast odbijac pileczke ?
                                    • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 16:09
                                      maria421 napisała:

"Jezeli prokuratura zamknie sledztwo z wnioskiem ze nie bylo zamachu, to co zrob
                                      > isz?

Jeśli to będzie oparte na rzetelnych dowodach to przyjmę to do wiadomości.

"Astro, piszesz o "poszlakach" , wiec moze rozwiniesz temat zamiast odbijac pile
                                      > czke ? "

To Ty to robisz nie odpowiadając na moje pytanie czy pczytałaś wypowiedzi - nie przedruki w GW - obu profesorów.
                                      • maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 16:11
                                        astra18 napisała:

> Jeśli to będzie oparte na rzetelnych dowodach to przyjmę to do wiadomości.

A o tym, czy dowod jest "rzetelny" nie decyduje prokuratura?

> To Ty to robisz nie odpowiadając na moje pytanie czy pczytałaś wypowiedzi - nie
                                        > przedruki w GW - obu profesorów.

Nie przeczytalam.
                                        • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 16:19
                                          maria421 napisała:

" To Ty to robisz nie odpowiadając na moje pytanie czy pczytałaś wypowiedzi
                                          > - nie
                                          > > przedruki w GW - obu profesorów.
                                          >
                                          > Nie przeczytalam."
                                          No to nie ma dyskusji.

" A o tym, czy dowod jest "rzetelny" nie decyduje prokuratura?"

Powinna. A le to co wyczyniał Seremet może zasiać wątpliwości co do niezależności.
                                          • maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 16:22
                                            astra18 napisała:

> Powinna. A le to co wyczyniał Seremet może zasiać wątpliwości co do niezależnoś
                                            > ci.

No jasne! W Tuskolandzie nie moze przeciez istniec niezalezna prokuratura. Co innego gdyby rzadzil PiS....
                                            • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 16:32
                                              "maria421 napisała:

"No jasne! W Tuskolandzie nie moze przeciez istniec niezalezna prokuratura. Co i
                                              > nnego gdyby rzadzil PiS.... "

Mario, podałam ci konkretny przykład Seremeta, który kłamał w sejmie na temat badania szczątków Anny Walentynowicz.
                                              Jak w takim razie można wierzyć w pełną niezależność?Podałam ci jeden fakt, więc sie ustosunkuj do niego a nie wypisuj głupot które byś sobie życzyła aby powstały w moim umyśle.
                                              • maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 16:43
                                                astra18 napisała:

> Mario, podałam ci konkretny przykład Seremeta, który kłamał w sejmie na temat b
                                                > adania szczątków Anny Walentynowicz.
                                                > Jak w takim razie można wierzyć w pełną niezależność?Podałam ci jeden fakt, wię
                                                > c sie ustosunkuj do niego a nie wypisuj głupot które byś sobie życzyła aby pows
                                                > tały w moim umyśle.

Astro, zwloki Anny Walentynowicz nic nie wnosza do ustalenia przyczyn katastrofy.
                                                Skup sie raczej na klamstwach Macierewicza na temat zamachu.
                                                • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 16:53
                                                  maria421 napisała:

"Astro, zwloki Anny Walentynowicz nic nie wnosza do ustalenia przyczyn katastrof
                                                  > y"

Wnoszą, jeśli chodzi o rzetelność dowodów i wiarygodność prokuratury. Kłamstwo w sprawie identyfikacji zwłok w jaki świetle stawia prokuraturę?
                                                  Nie odpowiedziano na pytanie skąd wzięły się nity z samolotu w jej ciele - niektórzy naukowcy twierdzą, że wyrwanie ich z poszycia samolotu może spowodować wybuch.
                                                  Jak dotąd brak zaprzeczenia tej tezy.Czekam, niech ktoś wyjaśni, że tak wcale nie musi być.

"Skup sie raczej na klamstwach Macierewicza na temat zamachu. "

No to najpierw udowodnij, że kłamie.
                                                  • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 16:55
                                                    Źle stylistycznie:

"niek
                                                    > tórzy naukowcy twierdzą, że wyrwanie ich z poszycia samolotu może spowodować wy
                                                    > buch."

...że wyrwqanie ich z poszycia samolotu MÓGŁ spowodować wybuch
                                                  • maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 16:59
                                                    astra18 napisała:
                                                    > Wnoszą, jeśli chodzi o rzetelność dowodów i wiarygodność prokuratury. Kłamstwo
                                                    > w sprawie identyfikacji zwłok w jaki świetle stawia prokuraturę?
                                                    > Nie odpowiedziano na pytanie skąd wzięły się nity z samolotu w jej ciele - niek
                                                    > tórzy naukowcy twierdzą, że wyrwanie ich z poszycia samolotu może spowodować wy
                                                    > buch.
                                                    > Jak dotąd brak zaprzeczenia tej tezy.Czekam, niech ktoś wyjaśni, że tak wcale n
                                                    > ie musi być.

Niech Ci naukowcy udowodnia, ze
                                                    a) zrodlem wybuchu byl material wybuchowy
                                                    b) wybuch byl przyczyna katastrofy

> No to najpierw udowodnij, że kłamie.

Nie, moja droga. Jezeli ktos powoluje komisje sejmowa i staje na jej czele, to na nim spoczywa obowiazek dowodowy. To Macierewicz ma udowodnic ze katastrofa byla skutkiem zamachu.
                                                  • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 17:08
                                                    maria421 napisała:

"naukowcy twierdzą, że wyrwanie ich z poszycia samolotu może spowodo
                                                    > wać wy
                                                    > > buch.
                                                    > > Jak dotąd brak zaprzeczenia tej tezy.Czekam, niech ktoś wyjaśni, że tak w
                                                    > cale n
                                                    > > ie musi być.
                                                    >
                                                    > Niech Ci naukowcy udowodnia, ze
                                                    > a) zrodlem wybuchu byl material wybuchowy
                                                    > b) wybuch byl przyczyna katastrofy"

Naukowdcy stwierdzili fakt i możliwości jego powstania. MOŻLIWOSĆI.
                                                    A skąd mają wziąć wrak do badania?

"Nie, moja droga. Jezeli ktos powoluje komisje sejmowa i staje na jej czele, to
                                                    > na nim spoczywa obowiazek dowodowy"
                                                    To nie obowiązek tylko wola, a pbowiązek spoczywa na rządzie.

"To Macierewicz ma udowodnic ze katastrofa b
                                                    > yla skutkiem zamachu."

A Lasek podając niezbite dowody - bo za to płacą - że się myli.
                                                    Jakoś nijak Laskowi to wychodzi. Kublik musi go naprowadzić na kurs i ścieżkę.
                                                  • maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 17:17
                                                    astra18 napisała:

> Naukowdcy stwierdzili fakt i możliwości jego powstania. MOŻLIWOSĆI.
                                                    > A skąd mają wziąć wrak do badania?

Jezeli nie maja dostepu do wraku, to dlaczego wysuwaja tak dalece idace wnioski?

> To nie obowiązek tylko wola, a pbowiązek spoczywa na rządzie.

OK, Macierewic zalozyl komisje z wlasnej WOLI, ale to na nim spoczywa OBOWIAZEK udowodnienia wlasnych tez o zamachu.

> A Lasek podając niezbite dowody - bo za to płacą - że się myli.
                                                    > Jakoś nijak Laskowi to wychodzi. Kublik musi go naprowadzić na kurs i ścieżkę.

Lasek jest po to, zeby ustalic przyczyny katastrofy.
                                                    Macierewicz stawia tezy o zamachu, to niech je udowodni.
                                                  • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 18:11
                                                    maria421 napisała:

"Jezeli nie maja dostepu do wraku, to dlaczego wysuwaja tak dalece idace wnioski"

Na podstawie wieloletnich doświadczeń.

" OK, Macierewic zalozyl komisje z wlasnej WOLI, ale to na nim spoczywa OBOWIAZEK
                                                    > udowodnienia wlasnych tez o zamachu."

To nie są jego tezy tylko naukowców. Na podstawie badań.

" Lasek jest po to, zeby ustalic przyczyny katastrofy."

Nie, Lasek miał tłumaczyć raport Millera. Tak premier Tusk wytłumaczył jego ostatnie zadanie.

"Macierewicz stawia tezy o zamachu, to niech je udowodni."

To niech je torpedują dowodami jeśli ta tez jest fałszywa.Jak dotąd cienko Laskowi to wychodzi.
                                                  • maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 18:37
                                                    astra18 napisała:

> Na podstawie wieloletnich doświadczeń.

Doswiadczen teoretycznych ?

> To nie są jego tezy tylko naukowców. Na podstawie badań.

A co oni badali, skoro zaden z nich w Smolensku nie byl?

> Nie, Lasek miał tłumaczyć raport Millera. Tak premier Tusk wytłumaczył jego ost
                                                    > atnie zadanie.

A raport Millera czego dotyczyl jezeli nie przyczyn katastrofy?

> To niech je torpedują dowodami jeśli ta tez jest fałszywa.Jak dotąd cienko Lask
                                                    > owi to wychodzi.

Najpierw DOWODY! Niech Macierewicz UDOWODNI wlasne tezy!
                                                  • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 18:45
                                                    maria421 napisała:

"Doswiadczen teoretycznych ?"

A ty jesteś w stanie określić że to tylko teoria?

"A co oni badali, skoro zaden z nich w Smolensku nie byl?
                                                    > "

A eksperci Millera albo Laska byli i sami badali, czy szli tam gdzie im pozwolono dojść??

"A raport Millera czego dotyczyl jezeli nie przyczyn katastrofy?"

Miał dotyczyć ale czy spełnił swoją funkcję w tym problem.

"Najpierw DOWODY! Niech Macierewicz UDOWODNI wlasne tezy! "

A jak już udowodni to co wtedy zrobisz???:)))
                                                  • maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 18:59
                                                    astra18 napisała:

> A ty jesteś w stanie określić że to tylko teoria?

Nie odpowiadaj pytaniem na pytanie.

> A eksperci Millera albo Laska byli i sami badali, czy szli tam gdzie im pozwolo
                                                    > no dojść??

Ale tam byli, a eksperci Macierewicza nie.

> Miał dotyczyć ale czy spełnił swoją funkcję w tym problem.

Dla mnie to nie jest problem.

> "Najpierw DOWODY! Niech Macierewicz UDOWODNI wlasne tezy! "
                                                    >
                                                    > A jak już udowodni to co wtedy zrobisz???:)))

Przeprosze ze watpilam.
                                                    Ale niech juz w koncu przedstawi te DOWODY :-)
                                                  • ja.nusz Re: Zbliza sie 4 rocznica 03.04.14, 21:41
                                                    Jak zawsze przy okazji tego tego tematu nie omieszkam wtrącić: proszę nie wdawać się wdyskusje z betonowymi łbami.
                                                    Jakiekolwiek próby prowadzenia rzeczowej dyskusji z tym nłociarstwem jest z góry skazane na klęskę.
                                                    Przerażające jest w tym to, że niby macie do czynienia z inteligentnymi, wykształconymi ludźmi, a okazuje się, że dali sobie wyprać mózgi na krótkim programie "ohne Vorwäsche"......
                                                  • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 04.04.14, 06:46
                                                    maria421 napisała:

"> A eksperci Millera albo Laska byli i sami badali, czy szli tam gdzie im p
                                                    > ozwolo
                                                    > > no dojść??
                                                    >
                                                    > Ale tam byli, a eksperci Macierewicza nie."

Ale nic z tego nie wynika, skoro nawet słynna brzoza nie mogła być prawidłowo zmierzona:)))
                                                  • maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 04.04.14, 08:36
                                                    astra18 napisała:

> Ale nic z tego nie wynika, skoro nawet słynna brzoza nie mogła być prawidłowo z
                                                    > mierzona:)))

Z wizji lokalnej zawsze wynika wiecej niz ze zdjec satelitarnych i badan teoretycznych.
                                                  • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 04.04.14, 08:45
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > Ale nic z tego nie wynika, skoro nawet słynna brzoza nie mogła być prawid
                                                    > łowo z
                                                    > > mierzona:)))
                                                    >
                                                    > Z wizji lokalnej zawsze wynika wiecej niz ze zdjec satelitarnych i badan teoret
                                                    > ycznych.

Jeśli wizja lokalna jest pozorowana to tak jakby jej nie było:)
                                                  • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 04.04.14, 09:09
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > Jeśli wizja lokalna jest pozorowana to tak jakby jej nie było:)
                                                    >
                                                    > Bylas tam, ze wiesz ze byla pozorowana?

Nie byłam i Ty pewnie też nie, ale z informacji jakie dotarły - np. o niemożności dokładnego zmierzenia brzozy:))) - wynika że psu na budę taka wycieczka.
                                                  • maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 04.04.14, 09:12
                                                    astra18 napisała:

> Nie byłam i Ty pewnie też nie, ale z informacji jakie dotarły - np. o niemożnoś
                                                    > ci dokładnego zmierzenia brzozy:))) - wynika że psu na budę taka wycieczka.

Jasne. Co innego gdyby tam macierewicz z ekspertami pojechali, prawda ? :-)
                                                  • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 04.04.14, 09:22
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > Nie byłam i Ty pewnie też nie, ale z informacji jakie dotarły - np. o nie
                                                    > możnoś
                                                    > > ci dokładnego zmierzenia brzozy:))) - wynika że psu na budę taka wycieczk
                                                    > a.
                                                    >
                                                    > Jasne. Co innego gdyby tam macierewicz z ekspertami pojechali, prawda ? :-)

To po co tacy eksperci, których Rosjanie po terenie katastrofy prowadzili jak po sznurku?
                                                    Chyba tylko po to aby wklepać do raportu że byli.
                                                  • maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 04.04.14, 09:25
                                                    astra18 napisała:

> To po co tacy eksperci, których Rosjanie po terenie katastrofy prowadzili jak p
                                                    > o sznurku?
                                                    > Chyba tylko po to aby wklepać do raportu że byli.

Tez mowie, zeby w koncu Macierewicz poslal swoich, to by sie nie dali Ruskim na sznurku wodzic.
                                                  • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 04.04.14, 09:29
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > To po co tacy eksperci, których Rosjanie po terenie katastrofy prowadzili
                                                    > jak p
                                                    > > o sznurku?
                                                    > > Chyba tylko po to aby wklepać do raportu że byli.
                                                    >
                                                    > Tez mowie, zeby w koncu Macierewicz poslal swoich, to by sie nie dali Ruskim na
                                                    > sznurku wodzic.

A gdzie ma posłać? Teraz? Na wycieczkę, tam gdzie posprzątane i wybetonowane?
                                                    A od czego byłi eksperci "rządowi"?
                                                  • maria421 Re: Zbliza sie 4 rocznica 04.04.14, 09:35
                                                    astra18 napisała:

> A gdzie ma posłać? Teraz? Na wycieczkę, tam gdzie posprzątane i wybetonowane?
                                                    > A od czego byłi eksperci "rządowi"?

A dlaczego Macierewicz od razu nie badal? Zanim posprzatano i wybetonowano? Dlaczego nie pojechal razem z ekspertami rzadowymi? On z pewnoscia nie dalby sie Ruskim na sznurku prowadzic.
                                                  • astra18 Re: Zbliza sie 4 rocznica 04.04.14, 09:38
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > A gdzie ma posłać? Teraz? Na wycieczkę, tam gdzie posprzątane i wybetonow
                                                    > ane?
                                                    > > A od czego byłi eksperci "rządowi"?
                                                    >
                                                    > A dlaczego Macierewicz od razu nie badal? Zanim posprzatano i wybetonowano? Dla
                                                    > czego nie pojechal razem z ekspertami rzadowymi? On z pewnoscia nie dalby sie R
                                                    > uskim na sznurku prowadzic.

A dlaczego wtedy miał wyręczać w robocie tych którym płacą z naszych podatków?
                                                  • ja.nusz Re: Zbliza sie 4 rocznica 04.04.14, 11:13
                                                    Możecie sobie darować dalszą dyskusję - a jak chcecie poczytać temądrości w oryginale, to są tutaj. W wersji odgrzewanej przez malutkich Antosiów i Antosie śmierdzi to padliną a nawet spalenizną.
                                                  • maria421 Giertych 04.04.14, 11:24
                                                    nie jest chyba lemingiem ani Tuska nie popiera?

" Ta informacja kłóci się z teorią zamachu, którą on sam głosi. Bo jeżeli samolot wybuchł kilometr przed brzozą, w powietrzu i w wyniku detonacji dwóch bomb, to trudno sobie wyobrazić, że ktoś mógł przeżyć. Mamy tu do czynienia z narastaniem albo zjawiska psychologicznego, psychiatrycznego na którym się nie znam, albo z sytuacją rosnącego fanatyzmu. Fanatycy tym się charakteryzują, że muszą ciągle eskalować swoje roszczenia. Fanatyzm jest zjawiskiem, które eskaluje. W moim przekonaniu pan Antoni Macierewicz jest przykładem fanatyka, który eskaluje."
                                                    Autor: Roman Giertych
                                                    Opis: o Antonim Macierewiczu i pracach parlamentarnego zespołu, którym kieruje.
                                                    Źródło: tvn24.pl, 11 kwietnia 2013
                                                  • astra18 Re: Giertych 04.04.14, 13:16

maria421 napisała:

"nie jest chyba lemingiem ani Tuska nie popiera?"

A to ma jakieś znaczenie?
                                                    Na pewno nie pała miłością do JK. I to może wystarczyć.

" Bo jeżeli sa
                                                    > molot wybuchł kilometr przed brzozą, w powietrzu i w wyniku detonacji dwóch bom
                                                    > b, to trudno sobie wyobrazić, że ktoś mógł przeżyć."

No ale to jest wypowiedź mieszcząca się w kategorii jego wyobraźni a nie badania specjalisty.

"Mamy tu do czynienia z nara
                                                    > staniem albo zjawiska psychologicznego, psychiatrycznego na którym się nie znam
                                                    > , albo z sytuacją rosnącego fanatyzmu"

Popatrz, facet stawia tezę i sam przyznaje że się na tym nie zna.
                                                    Może skonsultowałby to najpierw ze specjalistą?:)

" Fanatyzm jest zjawiskiem, które eskaluje.
                                                    > W moim przekonaniu pan Antoni Macierewicz jest przykładem fanatyka, który eskal
                                                    > uje."

Ależ nie pierwszy on i nie ostatni, który w studio TVN24 wygłasza swoje poglądy.
                                                    Tylko co to ma do rzeczy?

• maria421 Re: Giertych 04.04.14, 14:19
                                                    astra18 napisała:

> A to ma jakieś znaczenie?
                                                    > Na pewno nie pała miłością do JK. I to może wystarczyć.

Do czego moze wystarczyc fakt, ze sie "nie pala miloscia do J.K."?

> " Bo jeżeli sa
                                                    > > molot wybuchł kilometr przed brzozą, w powietrzu i w wyniku detonacji dwó
                                                    > ch bom
                                                    > > b, to trudno sobie wyobrazić, że ktoś mógł przeżyć."
                                                    >
                                                    > No ale to jest wypowiedź mieszcząca się w kategorii jego wyobraźni a nie badani
                                                    > a specjalisty.

A moze sie odniesisz do tezy Macierewicza ze samolot wybuchl kilometr przed brzoza , w powietrzu, w wyniku detonacji dwoch bomb i jeszcze ktos przezyl?

> "Mamy tu do czynienia z nara
                                                    > > staniem albo zjawiska psychologicznego, psychiatrycznego na którym się ni
                                                    > e znam
                                                    > > , albo z sytuacją rosnącego fanatyzmu"
                                                    >
                                                    > Popatrz, facet stawia tezę i sam przyznaje że się na tym nie zna.
                                                    > Może skonsultowałby to najpierw ze specjalistą?:)

Gietrych przynajmniej potrafi sie przyznac ze sie na psychiatrii nie zna. Dobrze byloby zeby Macierewicz sie przyznal ze nie ma pojecia na temat katastrof lotniczych, a wysuwa tezy o przyczynie tej katastrofy.

> " Fanatyzm jest zjawiskiem, które eskaluje.
                                                    > > W moim przekonaniu pan Antoni Macierewicz jest przykładem fanatyka, który
                                                    > eskal
                                                    > > uje."
                                                    >
                                                    > Ależ nie pierwszy on i nie ostatni, który w studio TVN24 wygłasza swoje poglądy
                                                    > .
                                                    > Tylko co to ma do rzeczy?
                                                    >
                                                    To, ze coraz wiecej ludzi otwarcie mowi, ze Macierewicz wysuwa sprzeczne ze soba tezy bez pokrycia.
                                                  • astra18 Re: Giertych 04.04.14, 15:00
                                                    maria421 napisała:

"Do czego moze wystarczyc fakt, ze sie "nie pala miloscia do J.K."?

Do negatywnych oceń wszystkiego co się wiąże z osobą JK i jego najbliższych współpracowników.
                                                    Ale to nie żadna tajemnica, tym bardziej nowość, Mario, od wielu lat, po rozpadzie koalicji w której był Giertych, takie jego oceny są wyłącznie na temat JK

"A moze sie odniesisz do tezy Macierewicza ze samolot wybuchl kilometr przed brz
                                                    > oza , w powietrzu, w wyniku detonacji dwoch bomb i jeszcze ktos przezyl?"

Ja tylko odbieram wiadomośći, i nie słyszałam opinii żadnego biegłego z zakresu medycyny który autorytatywnie stwierdziłby, że to niemożliwe.

"Gietrych przynajmniej potrafi sie przyznac ze sie na psychiatrii nie zna."

Ale się wypowiada na ten temat, dziwne co??

" Dobrz
                                                    > e byloby zeby Macierewicz sie przyznal ze nie ma pojecia na temat katastrof lot
                                                    > niczych, a wysuwa tezy o przyczynie tej katastrofy."

Przecież M. sam tej katastrofy nie bada, tylko wypowiada się o wynikach prac ekspertów.
                                                    Jak Giertych mówi, że nie było bomby, czy zamachu to Ty mi dajesz go za przykład wiarygodności.

"To, ze coraz wiecej ludzi otwarcie mowi, ze Macierewicz wysuwa sprzeczne ze sob
                                                    > a tezy bez pokrycia."

No kto jeszcze? Olbrychski, Agnieszka Holland....z cyklu ludzie mówią na mieście..
                                                    Też mi argument.
                                                  • maria421 Re: Giertych 04.04.14, 15:16
                                                    astra18 napisała:

> Do negatywnych oceń wszystkiego co się wiąże z osobą JK i jego najbliższych wsp
                                                    > ółpracowników.
                                                    > Ale to nie żadna tajemnica, tym bardziej nowość, Mario, od wielu lat, po rozpad
                                                    > zie koalicji w której był Giertych, takie jego oceny są wyłącznie na temat JK

To znaczy ze wystarczy "nie palac miloscia do J.K." zeby byc nieobiektywnym?
                                                    Czyli tylko ci ktorzy "palaja miloscia do JK" moga byc obiektywni?

> Ja tylko odbieram wiadomośći, i nie słyszałam opinii żadnego biegłego z zakresu
                                                    > medycyny który autorytatywnie stwierdziłby, że to niemożliwe.

Wlasnych opinii nie masz?

> Ale się wypowiada na ten temat, dziwne co??

.... zaznaczajac ze sie na tym nie zna.

> Przecież M. sam tej katastrofy nie bada, tylko wypowiada się o wynikach prac ek
                                                    > spertów.

To Macierewicz stawia tezy o zamachu.

> Jak Giertych mówi, że nie było bomby, czy zamachu to Ty mi dajesz go za przykła
                                                    > d wiarygodności.

Nie za przyklad wiarygodnosci, lecz zdrowego rozsadku, niezaleznego od koloru politycznego.

> No kto jeszcze? Olbrychski, Agnieszka Holland....z cyklu ludzie mówią na mieści
                                                    > e..
                                                    > Też mi argument.

WIEKSZOSC Polakow nie wierzy w zamach!
                                                  • astra18 Re: Giertych 04.04.14, 15:38
                                                    maria421 napisała:

"To znaczy ze wystarczy "nie palac miloscia do J.K." zeby byc nieobiektywnym?
                                                    > Czyli tylko ci ktorzy "palaja miloscia do JK" moga byc obiektywni?"

Nie nie nie, nie wkręcaj mnie w swoją, z góry założoną, teorią.
                                                    Pytałaś o Giertycha i tylko te słowa które padły sdpod mojej klawiatury, odnoszą sie w tym przypadku tylko do niego.

"Wlasnych opinii nie masz? "

a co w tym kontekście ci da moja opinia?Ja nie jestem lekarzem i nie wiem czy możliwe jest pzreżycie kilku osób po wybuchu. Nawet jeśli zapytam:jak to możliwe? czy moje wątpienie w taki stan rzeczy będzie dla Ciebie miarodajne?

"> Jak Giertych mówi, że nie było bomby, czy zamachu to Ty mi dajesz go za p
                                                    > rzykła
                                                    > > d wiarygodności.
                                                    >
                                                    > Nie za przyklad wiarygodnosci, lecz zdrowego rozsadku, niezaleznego od koloru p
                                                    > olitycznego."

Hm, nie jest ważne kto by tak powiedział, ważne że po twojej myśli i Twojego widzenia stanu nazywanego zdrowym rozsądkiem.

"WIEKSZOSC Polakow nie wierzy w zamach!"

A Kononowicz na prezydenta!!!!!:)
                                                  • maria421 Re: Giertych 04.04.14, 16:06
                                                    astra18 napisała:

> Nie nie nie, nie wkręcaj mnie w swoją, z góry założoną, teorią.
                                                    > Pytałaś o Giertycha i tylko te słowa które padły sdpod mojej klawiatury, odnosz
                                                    > ą sie w tym przypadku tylko do niego.

OK, wiec zakladasz ze Giertych nie moze byc obiektywny bo "nie pala miloscia do JK".

> a co w tym kontekście ci da moja opinia?Ja nie jestem lekarzem i nie wiem czy m
                                                    > ożliwe jest pzreżycie kilku osób po wybuchu. Nawet jeśli zapytam:jak to możliwe
                                                    > ? czy moje wątpienie w taki stan rzeczy będzie dla Ciebie miarodajne?

Nie trzeba byc lekarzem zeby moc sobie wyobrazic skutki wybuchu bomb na pokladzie samolotu ktore doprowadzily do rozbicia sie samolotu o ziemie.

> Hm, nie jest ważne kto by tak powiedział, ważne że po twojej myśli i Twojego wi
                                                    > dzenia stanu nazywanego zdrowym rozsądkiem.

Zdrowy rozsadek mowi ze teza o wybuchu 2 bomb na pokladzie ktore doprowadzily do rozbicia sie samolotu o ziemie jest sprzeczna z teza ze 3 osoby przezyly katastrofe.

> A Kononowicz na prezydenta!!!!!:)

Widze ze nie masz juz zadnych innych argumentow.
                                                  • astra18 Re: Giertych 04.04.14, 16:27
                                                    maria421 napisała:

" OK, wiec zakladasz ze Giertych nie moze byc obiektywny bo "nie pala miloscia do
                                                    > JK". "

Nic nie zakładam, stwierdziłam tylko, że od czasu rozpadu koalicji ANI RAZU nie wypowiedział się pochlebnie o samej osobie JK jak i jego wypowiedzianych słowach, więc nie dziwi mnie to co powiedział na antenieTVN24 i koniec kropka. Tyle.

" Nie trzeba byc lekarzem zeby moc sobie wyobrazic skutki wybuchu bomb na pokladz
                                                    > ie samolotu ktore doprowadzily do rozbicia sie samolotu o ziemie."

Tu nie chodzi o twoją czy moją wyobraźnie tylko wiedzę. Wyniki raportów nie mogą składać się wyników z wyobraźni:)))

"Zdrowy rozsadek mowi ze teza o wybuchu 2 bomb na pokladzie ktore doprowadzily d
                                                    > o rozbicia sie samolotu o ziemie jest sprzeczna z teza ze 3 osoby przezyly kata
                                                    > strof"

I w sądzie też można opierać się na zdrowym rozsądku, tak?????I prokuratura też wnosi oskarżenie na podstawie zdrowego rozsądku???

" Widze ze nie masz juz zadnych innych argumentow. "

Nie moja droga, to Tobie skończyły się argumenty z chwilą podania wiadomości, że WIĘKSZOŚĆ Polaków nie wierzy w zamach. Więc odpowiedziałam ci w podobnym stylu.
                                                    Już mówiliśmy - tu nie o wiarę a fakty chodzi, a takie ogólnikowe stwierdzenie z kapelusza o większości to sobie tak napisałaś, bo już nie miałaś co napisać, bo niby skąd to wiesz, że większość, i o jaką wiarę w śledztwie chodzi.
                                                  • astra18 Re: Giertych 04.04.14, 16:41
                                                    maria421 napisała:

> Astro, przejdzmy moze wreszcie do konkretow.
                                                    >
                                                    > Gdzie sa DOWODY na to ze katastrofa Tupolewa byla spowodowana zamachem???"

Kolejny wątek na 1000 postów i powtarzanie tego o czym dyskutowałyśmy już jakiś czas temu?:)
                                                    No way:)
                                                    Powiem tylko, że używałam zawsze określenia "poszlaki". I nie "była spowodowana" tylko MOGŁA być spowodowana w świetle tych poszlak.
                                                    Mozna by zaczą od niszczenia dowodu jakim jest wrak...itd itd..
                                                  • maria421 Re: Giertych 04.04.14, 16:51
                                                    astra18 napisała:
                                                    > Kolejny wątek na 1000 postów i powtarzanie tego o czym dyskutowałyśmy już jakiś
                                                    > czas temu?:)
                                                    > No way:)
                                                    > Powiem tylko, że używałam zawsze określenia "poszlaki". I nie "była spowodowana
                                                    > " tylko MOGŁA być spowodowana w świetle tych poszlak.
                                                    > Mozna by zaczą od niszczenia dowodu jakim jest wrak...itd itd..

Problem w tym, ze Macierewicz traktuje watpliwe poszlaki jak dowody. A Ty za nim.
                                                  • astra18 Re: Giertych 04.04.14, 19:03
                                                    maria421 napisała:

" Problem w tym, ze Macierewicz traktuje watpliwe poszlaki jak dowody. A Ty za ni
                                                    > m. "

A ja za nim, a ja przed nim..taki Twój argument jak ten że większość Polaków nie wierzy w zamach:)
                                                  • maria421 Re: Giertych 04.04.14, 19:33
                                                    astra18 napisała:

> A ja za nim, a ja przed nim..taki Twój argument jak ten że większość Polaków ni
                                                    > e wierzy w zamach:)

To nie jest argument , to sa wnioski z tego co piszesz.
                                                  • astra18 Re: Giertych 04.04.14, 19:41
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > A ja za nim, a ja przed nim..taki Twój argument jak ten że większość Pola
                                                    > ków ni
                                                    > > e wierzy w zamach:)
                                                    >
                                                    > To nie jest argument , to sa wnioski z tego co piszesz.

Al e to są Twoje wnioski, takie Twoje prawo.
                                                  • ja.nusz Re: Zbliza sie 4 rocznica 04.04.14, 14:10
                                                    astra18 napisała:

> > A dlaczego Macierewicz od razu nie badal? Zanim posprzatano i wybetonowan
                                                    > o? Dla
                                                    > > czego nie pojechal razem z ekspertami rzadowymi? On z pewnoscia nie dalby
                                                    > sie R
                                                    > > uskim na sznurku prowadzic.
                                                    >
                                                    > A dlaczego wtedy miał wyręczać w robocie tych którym płacą z naszych podatków?

A Maciorewicz to niby z czego finasuje ten swój smoleński amok?
    • zbyfauch Faktem jest, 03.04.14, 12:13
      że poza standardową dla każdego stada grupą spiskooszołomów nikt w zamach nie wierzy. Rzekomy zamach jest instrumentem walki politycznej.
      Bezczelni oszczercy uświęcają oczywiście prowadzoną przez siebie absurdalną kampanię nienawiści troską o Najjaśniejszą, którą w jakikolwiek sposób, byle skutecznie, wyrwać z rąk "zdrajców" i "obcych sił".

P.S.
      Moim zdaniem za oszczerstwa powinno się iść do pierdla, na długie lata.
      --
      Pustelnia
      • maria421 Re: Faktem jest, 03.04.14, 12:21
        Zbychu, ja mysle ze w zamach malo kto wierzy, nawet Astra nie :-)
        Jednym jest jednak trudno przyznac sie do tego, ze sie wczesniej mylili , innym po prostu takie bicie piany jest potrzebne , bo bez tej piany nie istniaja.
        • astra18 Re: Faktem jest, 03.04.14, 12:52
          maria421 napisała:

> Zbychu, ja mysle ze w zamach malo kto wierzy, nawet Astra nie :-)
          > Jednym jest jednak trudno przyznac sie do tego, ze sie wczesniej mylili , innym
          > po prostu takie bicie piany jest potrzebne , bo bez tej piany nie istniaja.

Wzruszające jest czytać Twoje zapewnienie o znajomości cudzych myśli:)
          Kto nie z nami, ten ......coś ci łezka w oku się kręci na dawne wspomnienie....
          • maria421 Re: Faktem jest, 03.04.14, 12:56
            astra18 napisała:

> Wzruszające jest czytać Twoje zapewnienie o znajomości cudzych myśli:)

Napisalam "mysle ze", nie napisalam ze zapewniam.

> Kto nie z nami, ten ......coś ci łezka w oku się kręci na dawne wspomnienie....

A to jest raczej zasada Macierewicza :-)))
            • astra18 Re: Faktem jest, 03.04.14, 13:09
              maria421 napisała:

" Napisalam "mysle ze", nie napisalam ze zapewniam."

No to źle myślisz, bo ja uważam że nie ma pełnych dowodów że zamachu NA PEWNO nie było i dopóki będzie taki bajzel i dezinformacja ,dopóty w przypadku śmierci głowy państwa takiej przyczyny, w tym wypadku, jeszcze nie można wykluczyć.
              • maria421 Re: Faktem jest, 03.04.14, 13:17
                astra18 napisała:

> No to źle myślisz, bo ja uważam że nie ma pełnych dowodów że zamachu NA PEWNO
                > nie było i dopóki będzie taki bajzel i dezinformacja ,dopóty w przypadku śmier
                > ci głowy państwa takiej przyczyny, w tym wypadku, jeszcze nie można wykluczyć.

Nie ma ZADNYCH dowodow ze to byl zamach. ZADNYCH!
                • astra18 Re: Faktem jest, 03.04.14, 14:23
                  maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                  >
                  > > No to źle myślisz, bo ja uważam że nie ma pełnych dowodów że zamachu NA
                  > PEWNO
                  > > nie było i dopóki będzie taki bajzel i dezinformacja ,dopóty w przypadku
                  > śmier
                  > > ci głowy państwa takiej przyczyny, w tym wypadku, jeszcze nie można wyklu
                  > czyć.
                  >
                  > Nie ma ZADNYCH dowodow ze to byl zamach. ZADNYCH!

Ty jesteś pewna a ja - w świetle materiałów udostępnianych sukcesywnie - nie wykluczam, nie potwierdzam, i tak jest między nami różnica w tym temacie.
                  • maria421 Re: Faktem jest, 03.04.14, 16:06
                    astra18 napisała:

> Ty jesteś pewna a ja - w świetle materiałów udostępnianych sukcesywnie - nie wy
                    > kluczam, nie potwierdzam, i tak jest między nami różnica w tym temacie.

W swietle kolejnych kompromitacji poszlak ekspertow Macierewicza, czego sie jeszcze spodziewasz?
                    • astra18 Re: Faktem jest, 03.04.14, 16:11
                      maria421 napisała:

"W swietle kolejnych kompromitacji poszlak ekspertow Macierewicza, czego sie jes
                      > zcze spodziewasz?"

A na jakiej podstawie twierdzisz że są jakieś "kolejne"?
                      • maria421 Re: Faktem jest, 03.04.14, 16:12
                        astra18 napisała:

> A na jakiej podstawie twierdzisz że są jakieś "kolejne"?

"Kolejne" w sensie "jedna po drugiej" ..
                        Sa jakies nowe poszlaki oprocz tych obalonych?
                          • maria421 Re: Faktem jest, 03.04.14, 16:41
                            astra18 napisała:

> maria421 napisała:
                            >
                            > " Sa jakies nowe poszlaki oprocz tych obalonych?"
                            >
                            > Wszystkie zostały obalone twierdzisz? A które i przez kogo?

Sorry, zapomnialam, ze tylko Macierewicz jest kompetentny do obalania poszlak ....

• astra18 Re: Faktem jest, 03.04.14, 16:44
                              maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                              >
                              > > maria421 napisała:
                              > >
                              > > " Sa jakies nowe poszlaki oprocz tych obalonych?"
                              > >
                              > > Wszystkie zostały obalone twierdzisz? A które i przez kogo?
                              >
                              > Sorry, zapomnialam, ze tylko Macierewicz jest kompetentny do obalania poszlak .

Powinien być tez pan Lasek, ale jakoś mu nie wychodzi. A kasa leci.
                              Poza tym nie Macierewicz tylko naukowcy.
                              > ...
                              >
                              • maria421 Re: Faktem jest, 03.04.14, 16:46
                                astra18 napisała:

> Powinien być tez pan Lasek, ale jakoś mu nie wychodzi. A kasa leci.
                                > Poza tym nie Macierewicz tylko naukowcy.
                                > > ...
                                ... naukowcy z ktorych jeden otwarcie przyznaje ze blefowal, inny zle odczytuje zdjecia satelitarne, itp. itd....
                                • astra18 Re: Faktem jest, 03.04.14, 16:59
                                  maria421 napisała:

"jeden otwarcie przyznaje ze blefowal,"

Jeden nie oznacza wszyscy.

"inny zle odczytuje
                                  > zdjecia satelitarne, itp. itd...."

Skąd wiesz jak nie czytałaś wypowiedzi profesorów, sama przyznałaś, nie?
                                  Kto tym razem o tym pisał - Kublik czy Czuchnowski?
                                  • maria421 Re: Faktem jest, 04.04.14, 08:37
                                    astra18 napisała:

> Skąd wiesz jak nie czytałaś wypowiedzi profesorów, sama przyznałaś, nie?
                                    > Kto tym razem o tym pisał - Kublik czy Czuchnowski?

A czy oni przedstawili jakies DOWODY?

• astra18 Re: Faktem jest, 04.04.14, 08:42
                                      maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                      >
                                      > > Skąd wiesz jak nie czytałaś wypowiedzi profesorów, sama przyznałaś, nie?
                                      > > Kto tym razem o tym pisał - Kublik czy Czuchnowski?
                                      >
                                      > A czy oni przedstawili jakies DOWODY?
                                      >

Mną się nie wyręczaj, przeczytaj jak chcesz.
                • a000000 Re: Faktem jest, 04.04.14, 08:40
                  maria421 napisała:

> Nie ma ZADNYCH dowodow ze to byl zamach. ZADNYCH!

Mario! wielokroć już pisałam iż brak dowodu nie jest dowodem braku.... To, że DZIŚ dowodu nie ma nie oznacza, że gdy cały wrak zostanie skrupulatnie złożony, taki dowód się nie pojawi. Przypominam casus Lockerby. Tam też twierdzono, że nie ma dowodów na zamach.... do czasu, gdy złożono wrak... trwało to ze dwa lata, ale w końcu okazało się, że w poszyciu jest NIEWIELKA dziura spowodowana przez osoby trzecie.

BRAK DOWODU jedynie uprawdopodobnia jedną z tez. Ale nie daje PEWNOŚCI. W każdej rozstrzyganej sprawie, nie tylko w przypadku tej katastrofy.

Zastanawiający i wielce niepokojący jest bałagan i przeraźliwy brak kompetencji wokół tej sprawy. I to bałagan ciągnący się aż do dziś.... zaczynam wątpić, że gdy liberałowie będą przy rządzie uda się cokolwiek dowiedzieć NA PEWNO. Okazuje się, że nawet po powtórnym pochówku Walentynowicz, rodzina nadal nie wie, kto leży w grobie (wiadomość z telewizyjnej dyskusji na temat...). Ponoć żaden z opisu ofiar nie odpowiada wizerunkowi tej pani. Czyli co? nie było jej na pokładzie? - wątpliwe.... raczej opisy były robione " z sufitu"...

Gdybyś była jedną z rodzin i miała dostęp do materiałów pełnych bzdur, słyszała wypowiedzi śledczych nie mających się nijak do realiów..... to też miałabyś wątpliwości co do rzetelności śledztwa.
                  Nie uważam, że Seremet kłamie.... kłamstwo to świadome mówienie nieprawdy... on raczej jest nieudolny i nie panuje nad całością prokuratury, w której bardzo źle się dzieje od dawna.
                  Pewnie takie papiery mu pokazano, więc mówił co widział....

Ogólnie, z tego co widać, problem katastrofy jest ogólnie lekceważony i ośmieszany.... wszak to TYLKO kartofel zginął....
                  • astra18 Re: Faktem jest, 04.04.14, 08:54
                    a000000 napisała:

"Nie uważam, że Seremet kłamie.... kłamstwo to świadome mówienie nieprawdy... on
                    > raczej jest nieudolny i nie panuje nad całością prokuratury, w której bardzo
                    > źle się dzieje od dawna.
                    > Pewnie takie papiery mu pokazano, więc mówił co widział...."

Może to jest Twoje subiektywne odczucie, ale fakt jest taki, że w sejmie Seremet posłużył się kłamstwem, i nic nie wiemy na temat tego, jakim torem do niego dotarły informacje oodczytane przez niego.
                    >
                    • a000000 Re: Faktem jest, 04.04.14, 09:04
                      astra18 napisała:

i nic nie wiemy na temat tego, jakim torem do niego d
                      > otarły informacje oodczytane przez niego.

no właśnie. Ciekawe kto i dlaczego pociąga w naszym kraju za sznurki. Abstrahując od Smoleńska.... to co się dzieje wokół zamordowania młodego Olewnika, to dopiero cyrk... Wyraźnie komuś bardzo zależy na tym, aby ta woda była mętna. I nie zaliczam to teorii spiskowych pytania, które się ciśnie.... KTO za tym stoi?

• maria421 Re: Faktem jest, 04.04.14, 08:59
                    Azerko, katastrofa lotnicza nad Lockerbie miala miejsce 21 grudnia 1988 a juz dzien pozniej kilka islamskich organizacji terrorystycznych pod nia sie podpisalo.
                    Poza tym, dynamika tej katastrofy byla zupelnie inna, Boeing spadl doslownie z nieba, nie podchodzil do ladowania jak Tupolew. Ostatnie slowa pilotow Boeinga nie wskazywaly zadnego zagrozenia. Dziura po eksplozji miala 0.5 metra i zostala zaraz znaleziona. Rekonstrukcja wraku Boeinga pomogla tylko ustalic szczegoly.

Gdybym byla rodzina jedej z ofiar, to nie wylaczylabym myslenia, nie wierzylabym w zadne teorie spiskowe.

I prosze Cie, nie mow ze sie katastrofe lekcewazy. Tego NIKT w Polsce nie robil 4 lata temu, wtedy wszyscy spontanicznie i zgodnie laczyli sie w zalobie, bo to nie tylko "kartofel" zginal, lecz masa innych ludzi z nim.
                    Jednak wykorzystywanie tej katastrofy do rozgrywek politycznych jest obrzydliwe.
                    • a000000 Re: Faktem jest, 04.04.14, 09:23
                      maria421 napisała:

kilka islamskich organizacji terrorystycznych pod nia sie podpisal
                      > o.

to były czasy w których te organizacje walczyły o "zaistnienie", więc zgłaszały się na ochotnika....

Owszem, te dwie katastrofy różnią się zasadniczo. Tysiące części Boeinga zebrano i złożono w całość, mozolnie.... Tupolew nadal, pięknie umyty, niszczeje...

> Gdybym byla rodzina jedej z ofiar, to nie wylaczylabym myslenia, nie wierzylaby
                      > m w zadne teorie spiskowe.

wątpię. Emocje budzą demony.....

> I prosze Cie, nie mow ze sie katastrofe lekcewazy.

No cóż... jeśli w kilka dni po fakcie, PRZED zbadaniem czegokolwiek już się oficjalnie wyklucza pewne tezy i kolportuje "winę pilotów", to co to jest jak nie lekceważenie?
                      Piloci na pewno mają swój udział w katastrofie, lecz nie są jedynymi....

> Jednak wykorzystywanie tej katastrofy do rozgrywek politycznych jest obrzydliwe

A owszem.... do tego oskarżanie brata, że spowodował katastrofę celem korzyści politycznych... insynuowanie, że ujawnienie prywatnej rozmowy zmieni cały ogląd sprawy.... że ofiara naciskała na pilotów aby czynili głupoty.... To wszystko jest bardzo obrzydliwe. To jest element przekonywania elektoratu, że wilk jest zły...
                      Nie zapominajmy, że w tle komuś bardzo się spieszyło do biurka z tajnymi dokumentami... tak bardzo, że jeszcze PRZED oficjalnym (wymaganym konstytucją) potwierdzeniem zgonu już się rozporządzano w kancelarii prezydenta..... Mianowano NOWEGO zastępcę szefa kancelarii podczas gdy poprzedni stał obok żywy i zszokowany....
                      To wszystko musi budzić wątpliwości, właśnie u tych, którzy rozumu nie wyłączyli....
                      • maria421 Re: Faktem jest, 04.04.14, 09:33
                        a000000 napisała:

> Owszem, te dwie katastrofy różnią się zasadniczo. Tysiące części Boeinga zebra
                        > no i złożono w całość, mozolnie.... Tupolew nadal, pięknie umyty, niszczeje...

Roznia sie dynamika. Boeing spadl z nieba nawet nie w polowie lotu, Tupolew podchodzil do ladowania na decelowym , prymitywnym lotnisku, w gestej mgle.

> wątpię. Emocje budzą demony.....

Znam siebie, Azerko. Poza tym, jest wiele "rodzin smoelnskich" ktore sie nie daly Macierewiczowi oszolomic.

> No cóż... jeśli w kilka dni po fakcie, PRZED zbadaniem czegokolwiek już się ofi
                        > cjalnie wyklucza pewne tezy i kolportuje "winę pilotów", to co to jest jak nie
                        > lekceważenie?
                        > Piloci na pewno mają swój udział w katastrofie, lecz nie są jedynymi....

Jezeli to jest lekceazenie, to pilotow, nie katastrofy.
                        Katastrofy na ogol dzieja sie na skutek bledu czlowieka lub awarii. W kazdej katastrofie bierze sie pod uwage najpierw te dwa czynniki.

> A owszem.... do tego oskarżanie brata, że spowodował katastrofę celem korzyśc
                        > i politycznych... insynuowanie, że ujawnienie prywatnej rozmowy zmieni cały og
                        > ląd sprawy.... że ofiara naciskała na pilotów aby czynili głupoty.... To wszy
                        > stko jest bardzo obrzydliwe. To jest element przekonywania elektoratu, że wilk
                        > jest zły...
                        > Nie zapominajmy, że w tle komuś bardzo się spieszyło do biurka z tajnymi dokume
                        > ntami... tak bardzo, że jeszcze PRZED oficjalnym (wymaganym konstytucją) potwie
                        > rdzeniem zgonu już się rozporządzano w kancelarii prezydenta..... Mianowano NOW
                        > EGO zastępcę szefa kancelarii podczas gdy poprzedni stał obok żywy i zszokowany
                        > ....
                        > To wszystko musi budzić wątpliwości, właśnie u tych, którzy rozumu nie wyłączyl
                        > i....

Azerko, nie trzeba wiele rozumu zeby snic teorie spiskowe. Wystarczy tylko siac watpliwosci i zadac od innych zeby je udowodnili.
                        • a000000 Re: Faktem jest, 04.04.14, 10:03
                          maria421 napisała:

Tupolew pod
                          > chodzil do ladowania na decelowym , prymitywnym lotnisku, w gestej mgle.

dodaj: w warunkach kompletnej dezinformacji. Sądzę, że piloci byli przekonani, że są na ścieżce i kursie. Ich winą było to, że jako wojskowi wykonywali otrzymany przed lotem rozkaz.

Zarzuca się im, że schodzili z większym kątem niż powinni. Ale nikt nie wspomina, że radiolatarnia ich poinformowała, że są w innym miejscu niż byli.... a byli o kilometr DALEJ niż na karcie podejścia ta radiolatarnia powinna się odezwać.... czyli płyta o kilometr bliżej, a więc trzeba się zniżać szybciej.

Poza tym, jest wiele "rodzin smoelnskich" ktore sie nie da
                          > ly Macierewiczowi oszolomic.

to, że nie mówią, nie oznacza, że wątpliwości nie mają.

> Znam siebie, Azerko.

pozory. Zapewniam cię, że Twoja reakcja w warunkach wielkiego stresu by cię zaskoczyła.
                          Wówczas rozum automatycznie się wyłącza, zostają instynkty, czyli terra incognita.

> Katastrofy na ogol dzieja sie na skutek bledu czlowieka lub awarii. W kazdej ka
                          > tastrofie bierze sie pod uwage najpierw te dwa czynniki.

niestety, czasy takie nastały, że najpierw rozpatruje się zamach. Chyba, że dowody są oczywiste. Nasza prokuratura przedstawiła w punktach możliwości, jako PIERWSZE wykluczyli zamach. Pochopnie, moim zdaniem, co spowodowało lawinę podejrzeń, ale jako PIERWSZE rozpatrzyli tezę o zamachu.

> Azerko, nie trzeba wiele rozumu zeby snic teorie spiskowe. Wystarczy tylko siac
                          > watpliwosci i zadac od innych zeby je udowodnili.

owszem, owszem.... istnieją nawet specjalne służby produkujące coraz to nowych "Mędrców Syjonu". I dlatego prokuratura ma rzetelnie badać i nie włączać się w polityczne pyskówki.

• maria421 Re: Faktem jest, 04.04.14, 11:10
                            a000000 napisała:

> dodaj: w warunkach kompletnej dezinformacji. Sądzę, że piloci byli przekonani,
                            > że są na ścieżce i kursie. Ich winą było to, że jako wojskowi wykonywali otrzy
                            > many przed lotem rozkaz.
                            >
                            > Zarzuca się im, że schodzili z większym kątem niż powinni. Ale nikt nie wspomin
                            > a, że radiolatarnia ich poinformowała, że są w innym miejscu niż byli.... a by
                            > li o kilometr DALEJ niż na karcie podejścia ta radiolatarnia powinna się odezwa
                            > ć.... czyli płyta o kilometr bliżej, a więc trzeba się zniżać szybciej.

Azerko, te fakty wlasnie wystarcza zeby nie snuc zadnych teorii o zamachu w powietrzu.

> to, że nie mówią, nie oznacza, że wątpliwości nie mają.

Jezeli nie mowia, to nie mozemy zakladac ze maja watpliwosci.

> pozory. Zapewniam cię, że Twoja reakcja w warunkach wielkiego stresu by cię za
                            > skoczyła.
                            > Wówczas rozum automatycznie się wyłącza, zostają instynkty, czyli terra incogni
                            > ta.

Azerko, przeciez Ty mnie wcale nie znasz! Nie wiesz jakie stressy w zyciu przechodzilam i jak reagowalam!

> niestety, czasy takie nastały, że najpierw rozpatruje się zamach. Chyba, że dow
                            > ody są oczywiste. Nasza prokuratura przedstawiła w punktach możliwości, jako PI
                            > ERWSZE wykluczyli zamach. Pochopnie, moim zdaniem, co spowodowało lawinę podejr
                            > zeń, ale jako PIERWSZE rozpatrzyli tezę o zamachu.

KTO najpierw rozpatruje zamach? Media, opinia publiczna czy specjalisci od badan katastrof lotniczych?

> owszem, owszem.... istnieją nawet specjalne służby produkujące coraz to nowych
                            > "Mędrców Syjonu". I dlatego prokuratura ma rzetelnie badać i nie włączać się w
                            > polityczne pyskówki.

Problem w tym, ze cokolwiek zrobi prokuratura jest przez zwolennikow Macierewicza z gory niewiarygodne.
                      • astra18 Re: Faktem jest, 04.04.14, 09:35
                        a000000 napisała:

" Nie zapominajmy, że w tle komuś bardzo się spieszyło do biurka z tajnymi dokume
                        > ntami... tak bardzo, że jeszcze PRZED oficjalnym (wymaganym konstytucją) potwie
                        > rdzeniem zgonu już się rozporządzano w kancelarii prezydenta.."

Uważaj bo niektórzy zaraz zaliczą Cię do grona oszczerców:)))
                        Nie tylko buszowano w kancelarii ale wydano ORĘDZIE w południe, przed potwierdzeniem zgonu prezydenta L.K.
      • astra18 Re: Faktem jest, 03.04.14, 12:58
        zbyfauch napisał:

"stada grupą spiskooszołomów nikt w zamach nie w
        > ierzy."

Tobie się wszystko co złe z wiarą kojarzy, a już dawno gadali że o fakty tu chodzi.
        O fakty, co prawda nie dające 100% pewności ale nie wykluczające.

"Moim zdaniem za oszczerstwa powinno się iść do pierdla, na długie lata."

No i widzisz jaki to u nas brak sprawiedliwości - babcię za kradzież batonika za 2,40 chcą tam posłać a za te oszczerstwa Tusk nie chce tych ludzi tam wysłać.
        Nie chce mu się czy co?:)
        • maria421 Re: Faktem jest, 03.04.14, 13:20
          astra18 napisała:

> Tobie się wszystko co złe z wiarą kojarzy, a już dawno gadali że o fakty tu cho
          > dzi.
          > O fakty, co prawda nie dające 100% pewności ale nie wykluczające.

Nie ma zadnych FAKTOW wskazujacych na zamach.

> No i widzisz jaki to u nas brak sprawiedliwości - babcię za kradzież batonika z
          > a 2,40 chcą tam posłać a za te oszczerstwa Tusk nie chce tych ludzi tam wysłać.
          > Nie chce mu się czy co?:)

Po co ma robic "meczennikow jedynej prawdy smolenskiej"?
          • astra18 Re: Faktem jest, 03.04.14, 14:29
            maria421 napisała:

"Nie ma zadnych FAKTOW wskazujacych na zamach."

Są poszlaki nie wykluczjące, może być, bo nie chodzi ci o fakty chyba tylko o dowody?

"Po co ma robic "meczennikow jedynej prawdy smolenskiej"?

Masz na myśli, że nie chce dać "satysfakcji"??:))Ciekawy pogląd.
            A może po ostatnich wyskokach kumpla z Kremla ma portki pełne strachu, co? Jak Ty gdybasz to i mnie wolno:)
            • jureek Re: Faktem jest, 03.04.14, 15:58
              astra18 napisała:

> A może po ostatnich wyskokach kumpla z Kremla ma portki pełne strachu, co? Jak
              > Ty gdybasz to i mnie wolno:)

Trzeba niezłej dozy złej woli, żeby o Tusku pisać, że jest kumplem Putina. Mógłbym zrozumieć, gdyby tak napisać o Schroederze czy Berlusconim, ale na pewno nie o Tusku.
              Jura
              • astra18 Re: Faktem jest, 03.04.14, 16:05
                jureek napisał:

"Trzeba niezłej dozy złej woli, żeby o Tusku pisać, że jest kumplem Putina"

To nie jest kwestia mojej złej woli, tylko jego działań politycznych w trakcie ustalania wizyt w Smoleńsku.
                • jureek Re: Faktem jest, 03.04.14, 17:01
                  astra18 napisała:

> To nie jest kwestia mojej złej woli, tylko jego działań politycznych w trakcie
                  > ustalania wizyt w Smoleńsku.

O kumplowaniu się mogą świadczyć takie poszlaki, jak mówienie sobie na ty, wspólne spędzanie czasu wolnego, chodzenie razem do sauny (jak z Schroederem), wspólne imprezy z zamówionymi na tę okazję panienkami (jak z Berlusconim), podobne osobowości i tego typu sprawy. Niczego takiego jednak między Tuskiem i Putinem nie ma. To zupełnie inne typy ludzkie.
                  Jura
                  • maria421 Re: Faktem jest, 03.04.14, 17:08
                    jureek napisał:

> O kumplowaniu się mogą świadczyć takie poszlaki, jak mówienie sobie na ty, wspó
                    > lne spędzanie czasu wolnego, chodzenie razem do sauny (jak z Schroederem), wspó
                    > lne imprezy z zamówionymi na tę okazję panienkami (jak z Berlusconim), podobne
                    > osobowości i tego typu sprawy. Niczego takiego jednak między Tuskiem i Putinem
                    > nie ma. To zupełnie inne typy ludzkie.
                    > Jura

Jureek, no przeciez najpierw wspolnie knuli przeciw prezydentowi Polski ustalajac wspola wizyte w Katyniu, a pozniej , w Smolensku, Tusk dal sie Putinowi oblapac zamiast dac mu w pysk.
                    • astra18 Re: Faktem jest, 03.04.14, 17:16
                      maria421 napisała:

> jureek napisał:
                      >
                      > > O kumplowaniu się mogą świadczyć takie poszlaki, jak mówienie sobie na ty
                      > , wspó
                      > > lne spędzanie czasu wolnego, chodzenie razem do sauny (jak z Schroederem)
                      > , wspó
                      > > lne imprezy z zamówionymi na tę okazję panienkami (jak z Berlusconim), po
                      > dobne
                      > > osobowości i tego typu sprawy. Niczego takiego jednak między Tuskiem i Pu
                      > tinem
                      > > nie ma. To zupełnie inne typy ludzkie.
                      > > Jura
                      >
                      > Jureek, no przeciez najpierw wspolnie knuli przeciw prezydentowi Polski ustalaj
                      > ac wspola wizyte w Katyniu, a pozniej , w Smolensku, Tusk dal sie Putinowi obla
                      > pac zamiast dac mu w pysk.

No popatrz - oprócz tego dania w pysk w Smoleńsku - nareszczie dotarło do ciebie to o czym w Polsce się mówi bez ogródek. Choć ciągle w konwencji żartu, a szkoda że nim nie jest.
                      • maria421 Re: Faktem jest, 03.04.14, 17:19
                        astra18 napisała:

> No popatrz - oprócz tego dania w pysk w Smoleńsku - nareszczie dotarło do ciebi
                        > e to o czym w Polsce się mówi bez ogródek. Choć ciągle w konwencji żartu, a szk
                        > oda że nim nie jest.

W Polsce tez sie mowi ze Macierewicz powinien byc leczony psychiatrycznie :)
                        • astra18 Re: Faktem jest, 03.04.14, 18:14
                          maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                          >
                          > > No popatrz - oprócz tego dania w pysk w Smoleńsku - nareszczie dotarło do
                          > ciebi
                          > > e to o czym w Polsce się mówi bez ogródek. Choć ciągle w konwencji żartu,
                          > a szk
                          > > oda że nim nie jest.
                          >
                          > W Polsce tez sie mowi ze Macierewicz powinien byc leczony psychiatrycznie :)

A tam leczony, to mało, do prokuratury go chcą zawlec, immunitet zabrać, i jakoś nic nie widać nic nie słychać, takie ryczące krowy z braku mleka:)
                          • jureek Re: Faktem jest, 03.04.14, 18:33
                            astra18 napisała:

> A tam leczony, to mało, do prokuratury go chcą zawlec, immunitet zabrać, i jako
                            > ś nic nie widać nic nie słychać, takie ryczące krowy z braku mleka:)

A ile mleka dają krowy ryczące o zamachu?
                            Jura
                            • astra18 Re: Faktem jest, 03.04.14, 18:37
                              jureek napisał:

> astra18 napisała:
                              >
                              > > A tam leczony, to mało, do prokuratury go chcą zawlec, immunitet zabrać,
                              > i jako
                              > > ś nic nie widać nic nie słychać, takie ryczące krowy z braku mleka:)
                              >
                              > A ile mleka dają krowy ryczące o zamachu?
                              > Jura

Chcesz w litrach czy dowodach, Panie Drobiazgowy?:)
                              • jureek Re: Faktem jest, 03.04.14, 18:53
                                astra18 napisała:

> Chcesz w litrach czy dowodach, Panie Drobiazgowy?:)

Aż taki złośliwy nie jestem, żeby wymagać od Ciebie niemożliwego.
                                Jakie dowody? Przecież to ryczenie o zamachu nawet w poszlakach żadnego oparcia nie ma.
                                Jura
                      • jureek Re: Faktem jest, 03.04.14, 17:32
                        astra18 napisała:

> > Jureek, no przeciez najpierw wspolnie knuli przeciw prezydentowi Polski u
                        > stalaj
                        > > ac wspola wizyte w Katyniu, a pozniej , w Smolensku, Tusk dal sie Putinow
                        > i obla
                        > > pac zamiast dac mu w pysk.
                        >
                        > No popatrz - oprócz tego dania w pysk w Smoleńsku - nareszczie dotarło do ciebi
                        > e to o czym w Polsce się mówi bez ogródek. Choć ciągle w konwencji żartu, a szk
                        > oda że nim nie jest.

Żeby knuć, nie trzeba koniecznie się kumplować. Nadal czekam więc na uzasadnienie nazwania Tuska kumplem Putina. Są ze sobą na Ty? Chodzą razem na dziewczynki czy na mecze? Jak to się stało, że taki dobry kumpel nie przyjechał na otwarcie olimpiady?
                        Jura
                        • astra18 Re: Faktem jest, 03.04.14, 18:20
                          jureek napisał:

" Nadal czekam więc na uzasadnien
                          > ie nazwania Tuska kumplem Putina."

Kumpel "w sprawie". Może być?Taka dosłowność ci wystarczy?

"Są ze sobą na Ty?"

A Schroeder jest z Putinem na "ty"?

"Jak to się stało, że taki dobry kumpel nie przyjechał na otwarci
                          > e olimpiady? " Nie wiem czy dobry ale kumpel na kumpla może być czasem zły?

Ta dosłowność również ci wystarczy skoro odbierasz tak dosłownie słowo "kumpel"?
                          • jureek Re: Faktem jest, 03.04.14, 18:32
                            astra18 napisała:

> A Schroeder jest z Putinem na "ty"?

Wrzuć w google "Duzfreunde Putin und Schröder" i zobaczysz.

> Ta dosłowność również ci wystarczy skoro odbierasz tak dosłownie słowo "kumpel"
                            > ?

No to napisz może, co chciałaś niedosłownie wyrazić używając słowa "kumpel", zupełnie nieadekwatnego dla określenia wzajemnej relacji między Putinem i Tuskiem.
                            Jura
                            • astra18 Re: Faktem jest, 03.04.14, 18:40
                              jureek napisał:

"No to napisz może, co chciałaś niedosłownie wyrazić używając słowa "kumpel", zu
                              > pełnie nieadekwatnego dla określenia wzajemnej relacji między Putinem i Tuskiem"

Już to napisałam więc nie nudź.
                              • jureek Re: Faktem jest, 03.04.14, 18:51
                                astra18 napisała:

> Już to napisałam więc nie nudź.

No widzisz. Tu na forum lud nie taki ciemny, że Twoją manipulacyjkę ze zmiana znaczenia słowa "kumpel" bez kupi bez mrugnięcia okiem.
                                Jura
                                • astra18 Re: Faktem jest, 04.04.14, 06:55
                                  jureek napisał:

> astra18 napisała:
                                  >
                                  > > Już to napisałam więc nie nudź.
                                  >
                                  > No widzisz. Tu na forum lud nie taki ciemny, że Twoją manipulacyjkę ze zmiana z
                                  > naczenia słowa "kumpel" bez kupi bez mrugnięcia okiem.
                                  > Jura

Tu nie supermarket żebym walczyła o cenę:)
                                  Odpowiedziałam ci we wcześniejszym poście:

jureek napisał:

" Nadal czekam więc na uzasadnien
                                  > ie nazwania Tuska kumplem Putina."

Kumpel "w sprawie". Może być?Taka dosłowność ci wystarczy? "

Jak nie dociera do ciebie taki język potoczny to nie moja wina.
                        • ja.nusz Re: Załamka totalna 03.04.14, 18:23
                          Zbychu postulował, żeby za oszczerstwa wsadzać do pudła - ja postuluję natomiast, żeby przedstawicielom świrów smoleńskich poprzetrącać pazury, aby nie byli w stanie wklepywać swoich debilizmów w klawiatury komputerów.

Nawet gdyby Lech I Największy zmartwychwstał i przyznał się, że jest sprawcą katastrofy, to jego wielbiciele nie uwierzyliby w to.
                          Spoko jednak, nie zmartwychstanie - będzie leżał dalej - choć powinien wisieć....
            • maria421 Re: Faktem jest, 03.04.14, 16:10
              astra18 napisała:

> Są poszlaki nie wykluczjące, może być, bo nie chodzi ci o fakty chyba tylko o d
              > owody?

Astro, niech w koncu Macierewicz przedstawi DOWODY, bo na zabawy w poszlaki, ktore, jedna po drugiej, zostaja obalane, szkoda sil i srodkow.

> Masz na myśli, że nie chce dać "satysfakcji"??:))Ciekawy pogląd.
              > A może po ostatnich wyskokach kumpla z Kremla ma portki pełne strachu, co? Jak
              > Ty gdybasz to i mnie wolno:)

Ops! Mamy kolejna teorie spiskowa!
              • astra18 Re: Faktem jest, 03.04.14, 16:15
                maria421 napisała:
                "Astro, niech w koncu Macierewicz przedstawi DOWODY, bo na zabawy w poszlaki, k
                > tore, jedna po drugiej, zostaja obalane, szkoda sil i srodkow."

Ja bym chciała NIEZBITE DOWODY pana Laska, na którego mantry idą pieniądze z moich podatków.

"Masz na myśli, że nie chce dać "satysfakcji"??:))Ciekawy pogląd.
                > > A może po ostatnich wyskokach kumpla z Kremla ma portki pełne strachu, co
                > ? Jak
                > > Ty gdybasz to i mnie wolno:)
                >
                > Ops! Mamy kolejna teorie spiskowa!"

Tobie wolno przypuszczać, moje staje się teorią spiskową???:)

• maria421 Re: Faktem jest, 03.04.14, 16:26
                  astra18 napisała:

> Ja bym chciała NIEZBITE DOWODY pana Laska, na którego mantry idą pieniądze z mo
                  > ich podatków.

Sa niezbite dowody ze nie bylo zamachu.
                  Jezeli ktos ma dowody ze zamach by,. to niech je przedstawi.

> Tobie wolno przypuszczać, moje staje się teorią spiskową???:)

Ja na temat kumplowania sie Tuska z Putinem nic nie przypuszczam.
                  Ty to robisz.
                  • astra18 Re: Faktem jest, 03.04.14, 16:39
                    maria421 napisała:

"Sa niezbite dowody ze nie bylo zamachu. "

Jakie i kiedy i przez kogo to zostało ostatecznie klapnięte.

"Ja na temat kumplowania sie Tuska z Putinem nic nie przypuszczam. "

Ale na temat ostracyzmu oszczerców Tuska tak, bo nie wiesz co on sam o tym myśli, prawda?
                    • maria421 Re: Faktem jest, 03.04.14, 16:45
                      astra18 napisała:

> Jakie i kiedy i przez kogo to zostało ostatecznie klapnięte.

No tak, zapomnialam ze Seremet klamie i prokuratura nie jest godna zaufania, wiec nawet jak zamkna sledztwo ustalajac ze to nie byl zamach, to Ciebie i tak to nie zadowoli.

> Ale na temat ostracyzmu oszczerców Tuska tak, bo nie wiesz co on sam o tym myśl
                      > i, prawda?

"oszczercow Tuska" ? Piszesz o sobie?
                      • astra18 Re: Faktem jest, 03.04.14, 18:26
                        maria421 napisała:

"No tak, zapomnialam ze Seremet klamie"

Napisałam - skłamał.

"prokuratura nie jest godna zaufania'

Napisałam o sprawie Walentynowicz, że wiarygodnosc prokuratury stanęła pod znakiem zapytanie.
                        Proszę nie generalizuj moich wypowiedzi, tym samym fałszując ich wydźwięk.

""oszczercow Tuska" ? Piszesz o sobie?"

Nie, a ty sądzisz inaczej?
        • zbyfauch Re: Faktem jest, 03.04.14, 21:46
          astra18 napisała: (...)

Sprawiedliwości jest aż nadto, szczególnie w politycznym bełkocie (z nazwą pewnej partii włącznie).
          Brakuje zrozumienia prawa, które powinno przede wszystkim chronić jednostkę.
          Nie Tusk jest od wsadzania tylko z urzędu powinny być ścigane fałszywe (nieudowodnione) oskarżenia o zbrodnie zdrady stanu czy wręcz masowego morderstwa skierowane imiennie przeciwko konkretnej osobie.

--
          Pustelnia
          • astra18 Re: Faktem jest, 04.04.14, 06:57
            zbyfauch napisał:

> astra18 napisała: (...)
            >
            > Sprawiedliwości jest aż nadto, szczególnie w politycznym bełkocie (z nazwą pewn
            > ej partii włącznie).
            > Brakuje zrozumienia prawa, które powinno przede wszystkim chronić jednostkę.
            > Nie Tusk jest od wsadzania tylko z urzędu powinny być ścigane fałszywe (nieudow
            > odnione) oskarżenia o zbrodnie zdrady stanu czy wręcz masowego morderstwa skie
            > rowane imiennie przeciwko konkretnej osobie.

No to niech ściga z urzędu oszcerców, dlaczego tego nie robi?
            >
            • zbyfauch Re: Faktem jest, 04.04.14, 07:51
              astra18 napisała:
              > No to niech ściga z urzędu oszcerców, dlaczego tego nie robi?
              Urząd premiera nie jest organem ścigania. Mógłby najwyżej złożyć doniesienie do prokuratury o podejrzenie popełnienia przestępstwa. Ale wtedy rozległyby się ryki obrońców "wolnego słowa". Dlatego takimi rzeczami powinna się zajmować prokuratura niejako z automatu.
              --
              Pustelnia
              • zbyfauch Re: Faktem jest, 04.04.14, 07:54
                W tym przypadku nie chodzi o tego czy innego polityka tylko o zasadę.
                Jeżeli ja oświadczałbym publicznie, że Astra18 jest złodziejką i morderczynią, to powinienem z oskarżenia publicznego stanąć przed sądem.
                --
                Pustelnia
                • astra18 Re: Faktem jest, 04.04.14, 08:04
                  zbyfauch napisał:

> W tym przypadku nie chodzi o tego czy innego polityka tylko o zasadę.
                  > Jeżeli ja oświadczałbym publicznie, że Astra18 jest złodziejką i morderczynią,
                  > to powinienem z oskarżenia publicznego stanąć przed sądem.

Czyli wg ciebie organ ścigający z góry zakładałby że ma rację?Bez dowodów?:)
                • ja.nusz Re: Faktem jest, 04.04.14, 10:20
                  zbyfauch napisał:

> Jeżeli ja oświadczałbym publicznie, że Astra18 jest złodziejką i morderczynią,
                  > to powinienem z oskarżenia publicznego stanąć przed sądem.

No chyba, że byłoby to prawdą - wtedy dostałbyś nagrodę....
              • astra18 Re: Faktem jest, 04.04.14, 08:08
                zbyfauch napisał:

" Urząd premiera nie jest organem ścigania. Mógłby najwyżej złożyć doniesienie d
                > o prokuratury o podejrzenie popełnienia przestępstwa"

No mógłby więc czemu tego nie robi?

"Ale wtedy rozległyby się
                > ryki obrońców "wolnego słowa"

I tylko to go przed tym powstrzymuje?

"Dlatego takimi rzeczami powinna się zajmować pro
                > kuratura niejako z automatu."

No i tak działa, nie słyszałeś o słynnej sprawie "komora"?
                • zbyfauch Re: Faktem jest, 04.04.14, 08:23
                  Sprawa "Antykomora" to była akurat kompromitacja prokuratury i sądownictwa.
                  Facet darł łacha z gajowego, jak łacha darła stronka "Spieprzajdziadu" z bliźniaków.
                  Co innego pretensjonalne pojęcie "obrazy majestatu" a co innego oszczerstwo.
                  Nie widzisz różnicy?
                  --
                  Pustelnia
                  • astra18 Re: Faktem jest, 04.04.14, 08:28
                    zbyfauch napisał:

> Sprawa "Antykomora" to była akurat kompromitacja prokuratury i sądownictwa.
                    > Facet darł łacha z gajowego, jak łacha darła stronka "Spieprzajdziadu" z bliźni
                    > aków.
                    > Co innego pretensjonalne pojęcie "obrazy majestatu" a co innego oszczerstwo.
                    > Nie widzisz różnicy?

To kto tu jest w końcu winien:oszczerca czy skompromitowana prokuratura?
                    Narzędzia prawne są więc kolejny raz pytam: dlaczego się z tego nie korzysta?
                    • maria421 Re: Faktem jest, 04.04.14, 08:35
                      astra18 napisała:

> To kto tu jest w końcu winien:oszczerca czy skompromitowana prokuratura?
                      > Narzędzia prawne są więc kolejny raz pytam: dlaczego się z tego nie korzysta?

Astro, uwazasz ze Tusk powinien skorzystac z prawa i zaskarzyc swych oszczercow?

• astra18 Re: Faktem jest, 04.04.14, 08:39
                        maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                        >
                        > > To kto tu jest w końcu winien:oszczerca czy skompromitowana prokuratura?
                        > > Narzędzia prawne są więc kolejny raz pytam: dlaczego się z tego nie korzy
                        > sta?
                        >
                        > Astro, uwazasz ze Tusk powinien skorzystac z prawa i zaskarzyc swych oszczercow
                        > ?
                        >

Powinien skorzystać z prawa jakie daje mu ustawodawca, a od sądu będzie zależeć , czy w świetle przedstawionych dowodów, miał powód by to uczynić.
                        • a000000 Re: Faktem jest, 04.04.14, 08:57
                          astra18 napisała:

> Powinien skorzystać z prawa jakie daje mu ustawodawca, a od sądu będzie zależeć
                          > , czy w świetle przedstawionych dowodów, miał powód by to uczynić.

Nie. Uważam, że PREMIER nie powinien się po sądach włóczyć i walczyć ze "szczekającymi pieskami", które szczekać będą zawsze.... Szkoda czasu i energii.... kto zasiada na fotelu premiera musi się liczyć z tym, że istnieją ludzie niezadowoleni, a i tacy, którzy sięgną po środki paskudne.... PREMIER nie może się zniżać do poziomu magla.

Z drugiej strony - w każdej sprawie jest potrzebny adwokat diabła, który ma za zadanie zgłaszanie różnych teorii i wątpliwości.... a prokuratura jest od tego, aby te teorie obalić lub potwierdzić. DOWODAMI. Tak więc takie różne zespoły poselskie czy obywatelskie zgłaszające nawet teorie porwania przez UFO czy coś tam..... są potrzebne. Dla higieny psychicznej rządzących, co by zbytnio nie uwierzyli we własną omnipotencję i nieomylność. Czasy, gdy obowiązywała jedyna słuszna linia już minęły. Dziś już można mieć inne zdanie niż to oficjalnie ogłoszone.

Mario... w jednym poście piszesz o "KOMISJI" którą utworzył Macierewicz i stanął na jej czele... Prostuję, że to nie jest KOMISJA, tylko całkiem prywatna inicjatywa posłów nazywana ZESPOŁEM. Którego wnioski i tezy nikogo do niczego nie zobowiązują.
                          KOMISJA sejmowa jest powoływana przez Sejm i ma do wykonania określone przez Sejm zadania. A ZESPÓŁ? tych w naszym sejmie jest bez liku i zajmują się naprawdę bardzo dziwnymi tematami....

www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=ZESPOLY&NrKadencji=7

• a000000 Re: Faktem jest, 04.04.14, 09:08
                              maria421 napisała:

> Tak czy inaczej, jezeli Macierewicz stawia tezy o zamachu, to na niego spada ci
                              > ezar dowodowy.

otóż niekoniecznie. Udowodnić ma prokuratura, nie obywatel, który nie posiada odpowiednich środków, a posiada jedynie wątpliwości.
                              • maria421 Re: Faktem jest, 04.04.14, 09:11
                                a000000 napisała:

> otóż niekoniecznie. Udowodnić ma prokuratura, nie obywatel, który nie posiada o
                                > dpowiednich środków, a posiada jedynie wątpliwości.

Prokuratura ma zbadac przyczyny katastrofy.
                                A jezeli obywatel nie posiada odpowiednich srodkow do zbadania katastrofy to nie powinien stawiac tez o zamachu. A jezeli stawia tezy o zamachu, to powinien je udowodnic.
                                • a000000 Re: Faktem jest, 04.04.14, 09:27
                                  maria421 napisała:

> A jezeli obywatel nie posiada odpowiednich srodkow do zbadania katastrofy to ni
                                  > e powinien stawiac tez o zamachu.

chyba żartujesz..... toż to czysty zamordyzm.... najpierw się pozbawia obywatela dostępu do dowodów ( utajnia), a potem zakazuje samodzielnego myślenia....

Obywatel ma konstytucyjne prawo mieć własne zdanie na każdy temat, a służby państwowe mają konstytucyjny obowiązek wątpliwości wyjaśniać.
                                  • maria421 Re: Faktem jest, 04.04.14, 09:36
                                    a000000 napisała:

> chyba żartujesz..... toż to czysty zamordyzm.... najpierw się pozbawia obywate
                                    > la dostępu do dowodów ( utajnia), a potem zakazuje samodzielnego myślenia....
                                    >
                                    > Obywatel ma konstytucyjne prawo mieć własne zdanie na każdy temat, a służby pań
                                    > stwowe mają konstytucyjny obowiązek wątpliwości wyjaśniać.

Nie, Azerko.
                                    Ja moge miec wlasne zdanie na temat istniena UFO, ale nie moge zadac zeby panstwo mi moje watpliwosci wyjasnialo.
                                    • a000000 Re: Faktem jest, 04.04.14, 09:47
                                      maria421 napisała:

> Ja moge miec wlasne zdanie na temat istniena UFO, ale nie moge zadac zeby panst
                                      > wo mi moje watpliwosci wyjasnialo.

a jednak TE wątpliwości państwo wyjaśnia.... poprzez system edukacji.... poprzez system finansowania określonych przedsięwzięć naukowych....
                          • astra18 Re: Faktem jest, 04.04.14, 09:15
                            a000000 napisała:

"Nie. Uważam, że PREMIER nie powinien się po sądach włóczyć i walczyć ze "szczek
                            > ającymi pieskami", które szczekać będą zawsze.."

Powinien jeśli oficjalnie wypowiada się, że jest przedmiotem ataku oszczerców.
                            • a000000 Re: Faktem jest, 04.04.14, 09:31
                              astra18 napisała:

> Powinien jeśli oficjalnie wypowiada się, że jest przedmiotem ataku oszczerców.

Jeśli ta dziedzina nie jest objęta zakresem oskarżenia publicznego, to prywatnie premier powinien być ponad oszczercami.

O ile wiem, prawnie chroniony jest tylko urząd prezydenta. Nie wiem co z ustawą o "urzędnikach państwowych".... jeśli premier się w niej mieści, to co robi prokuratura? leniuchuje?
      • astra18 Re: Bedzie nowy raport Macierewicza 04.04.14, 08:50
        maria421 napisała:

> i bedzie o wybuchu w powietrzu
        >
        > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15740218,PiS__W_rocznice_Smolenska_kolejny_raport_Macierewicza_.html?lokale=lodz#BoxWiadTxt
        > Z zapartym tchem czekam na DOWODY.

A już myślałam że to nie na Twoje nerwy:)))

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka