Dodaj do ulubionych

Praca w Samsung

04.08.10, 20:14
Jak wyglądają zarobki w Samsung w Wa-wie? ?Na ile może liczyć inżynier po studiach i jak się one mają do zajmowanego stanowiska? Chodzi mi tu szczególnie o jedną ofertę pracy w której wyjazdy zagraniczne są co miesiąc.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • whatso Re: Praca w Samsung 11.08.10, 19:49
        Sorry, ale nie wierzę w takie zarobki w IT w Warszawie. Za tyle możesz mieć
        gościa bez doświadczenia po studiach i to też często tylko na chwilę. Więc
        nie mów, że na
        tym stanowisku(pierwsze lepsze)
        dają 3500brutto, czyli jakieś 2500 na rękę. No chyba, że rzeczywiście
        stosują model sita, ale w tej branży wymiana personelu co parę miesięcy IMO
        mija się z celem.

• Gość: zly Re: Praca w Samsung IP: *.dynamic.chello.pl 21.02.12, 20:12
            1800 zł to dużo, ja byłem w ABG (w Millennium Plaza) w 2008 roku na testera oprogramowania na 3 miesiące przed wielkim kryzysem, kiedy to nie było jeszcze oznak kryzysu, a w Warszawie bezrobocie wynosiło 2-3%. Powiedziałem tam na rozmowie 1300 zł (nawet się nie uśmiechnęła jak to usłyszała), a kobieta mi się spytała netto czy brutto. Ja powiedziałem netto (minimalna pensja był wtedy wyższa niż 1300 brutto). Dodam, że byłem wtedy jedynym kandydatem na rozmowie, a odpowiedziałem na ofertę pracy z ich strony internetowej. Na rozmowie z tego co się dowiedziałem wypadłem dobrze, pytania były raczej na myślenie + UML. Dodam, że skończyłem ekonomię i informatykę. No i cóż nie odezwali się!!! Po długim czasie znalazłem pracę w zawodzie tylko nie w Warszawie. Nikt mi teraz nie wmówi, że w Warszawie to potrzebują ludzi, za nie wiadomo jakie pieniądze.
            • Gość: lol Re: Praca w Samsung IP: *.dynamic.chello.pl 21.02.12, 21:30
              > 1800 zł to dużo,

Tyle dostaje/awał w 2008 roku przekładacz papierów, wprowadzacz danych czy odbieracz telefonów, także nie wiem czy to dużo... Natomiast wiele firm lubi wykorzystywać studentów/absolwentów informatyki w Warszawie (i pewnie nie tylko). W pewnej niemałej firmie IT na bliskiej Woli oferowano mi 1800-2000 brutto na zlecenie, praca 7 dni w tygodniu/24h. Z tym, że to miała być paca jako help-deskowiec z możliwością zmiany profilu pracy w przyszłości.
    • Gość: Pracownik Re: Praca w Samsung IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.10, 14:42
      Pracuje w Samsungu na stanowisku inżyniera. Jak to wyglądało w moim przypadku.

Kiedy zdecydowałem się zmienić pracę podszedłem do tego dość poważnie, byłem na kilkunastu rozmowach w bardzo różnych firmach na przestrzeni kilku miesięcy. Z różnych powodów wybrałem Centrum R&D Samsunga. Warunki finansowe na których podpisałem umowę to była jedna z najlepszych ofert (porównując kwoty netto, rynek warszawski). Jeśli uwzględni się, że w Samsungu pracuje się na umowę o pracę i jest sporo różnych bonusów to była to najlepsza finansowo oferta.

Znam kilka osób, które przeszły do Samsunga i wiązało się to dla nich z podwyżką, w paru przypadkach dość znaczącą. Wnioskuję z tego, że stawki w Samsungu nie odbiegają specjalnie od tego co proponuje rynek, powiedziałbym nawet, że na plus.

Sporo może zależeć od stanowiska na jakie aplikujesz, posiadanego doświadczenia i tego jak wygląda na rynku sytuacja ze specjalistami w twojej dziedzinie.

PS. Po ponad pół roku pracy jestem zadowolony z podjętej decyzji ;)
      • Gość: r0nin81 Re: Praca w Samsung IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.10, 15:31
        Hmm ja ogólnie mam mieszane uczucia odnośnie zarobków w samsungu... Swego czasu miałem od nich ofertę pracy (zdaje mi się że pośrednio od jakieś firmy rekrutującej - ale nie dam sobie za to ręki uciąć). Już na pierwszej rozmowie podali typ umowy i widełki (6 -10 tys)- z początku wyglądało to zarobkowo ok ale primo to miał być kontrakt secundo na półroczny okres - po przeliczeniu wszystkich za i przeciw wyszło mi że kwota na kontrakcie powinna być w górnej części widełek (żeby mi się to opłacało). Kwotę która by mnie satysfakcjonowała podałem na 2 bądź 3 rozmowie - podobno im pasowałem ale już się nie odezwali. Nie to żeby mnie to jakoś bardzo obeszło - ale troche czasu na nich straciłęm ( wszytko odbywało się w czasie mojego urlopu - na szczęście telefonicznie i mailowo).
      • Gość: Mate Re: Praca w Samsung IP: *.adsl.inetia.pl 24.01.11, 11:28
        A jak wygląda u was kwestia rekrutacji dla Androida i Bada?

Pracuję w Andku, poznaję Bada - są to 2 technologie bardzo ściśle związane z Samsungiem (Bada - własna technologia, Android - produkcja telefonów s tym systeem)... i nic. Żadnego odzewu na moją aplikację.

Orientujesz się może, czy Samsung obecnie szuka ludzi?
        Zaczynam wierzyć w te bajki o Samsungu. Większe zainteresowanie mobilkami wyrażają inne firmy.
        • Gość: Pracus Re: Praca w Samsung IP: *.promax.media.pl 18.01.12, 12:57
          Mam pytanie ile płacą w samsungu na stanowisku "Inżynier ds. testowania w zespole Protocol Field Verification" z tego co widzę jest tam także klauzula wyjazdów zagranicznych miesiąc w Polsce drugi miesiąc w jednym z Państw europejskich! Ma ktoś może informacje lub ktoś tam w taki sposób pracuje?
    • smega Re: Praca w Samsung 24.03.13, 20:20
      Sam byłem w samsungu na rozmowie ale polskie młodziaki które mnie przesłuchiwały nie były zbyt ogarnięte, no i mnie nie wzięli.
      Natomiast znam tam trzy osoby. Jeden chłopak jak zaczynał dostał 6k brutto. Po roku czy dwóch (nie pamiętam) poszedł "ostro" w górę do 8k brutto PLN. Dwie inne osoby które znam w samsungu zarabiają podobnie. Ogólnie tam jest fajnie i dla niektórych nawet super ale jak koreańce przyjeżdżają do Wawki i lukają sobie po pokojach/open-space'ach, to czasem może im się mordka czyjaś nie spodobać i taka osoba leci w tym samym dniu.
      Ogólnie biorą raczej przeciętniaków, którzy chcą się wybić i karmią ich całkiem niemałą kasą.
      Ten 6-8k to miał dwa lata doświadczenia wcześniej w programowaniu. Młody chłopak.
    • Gość: bezherów Re: Praca w Samsung IP: 212.63.83.* 24.07.13, 12:12
      5 lat pracy w Szajsungu, kierowanie ok 15 osobowa grupa testerow, 3700 brutto
      - nauka jezykow nie wliczla sie do czasu pracy (mimo tego iz jest to rozliczanie przez firme jako szkolenie)
      - szef mial zawsze racje, nawet gdy jej nie mial
      - 2 tygodnie urlopu to przywilej (troche kluci sie z polskim prawem)
      - warunki pracy z zewnatrz ciekawe- w srodku china town, podejrzewam, ze teraz przy jednym biurku siedza dwie osoby + sa pietrowe
      - coroczna podwyzka w wysokosci 100 pln
      - opieka medicover, w ktorym coraz ciezej znalezc wolny termin,
      Moglbym wymieniac dluzej wszelkiego rodzaju niedogodnosci, ale mysle, ze najlepiej po prostu tam pojsc i sie przekonac na wlasnej skorze, gdyz niektorzy albo maja bardzo dobre warunki pracy albo siedzenie w obozach koncentracyjnych wypili z mlekiem matki.
        • Gość: gti Re: Praca w Samsung IP: *.adsl.inetia.pl 07.09.13, 20:45
          Jeżeli płacą 3 razy więcej - to chyba za trochę inną pracę i z trochę innymi wymaganiami (mam tu na myśli znajomość języków programowania). Nie mąćmy ludziom w głowach. Jaki zakres obowiązków i jaka wiedza z zakresu IT - taka płaca. W Samsungu widocznie ta wiedza i te umiejętności były tyle warte.
        • Gość: andru Re: zadatki na masochistę ? IP: *.adsl.inetia.pl 04.08.13, 18:46
          Hmm.. po przeczytaniu tych wszystkich postow mam coraz wieksze watpliwosci co do mojej rozmowy z szamszungiem w najblizszy tydzien. Mieszkam na slasku i specjalnie bede tam dymal :-) Aplikuje na stanowisko prog android. Najgorsze jest to ze nie wiem co jest plewem a co ziarnem w tych wszystkich postach dodam jeszcze ze moga tu dzialac trole :-)
          • Gość: Pawel Re: zadatki na masochistę ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.13, 11:49
            Miałem rozmowę i otrzymałem odpowiedź negatywną. Szybko zareagowali na moją aplikację i chcieli, żebym przyjechał osobiście. Wybrałem inną formę. Na szczęście nie musiałem cały dzień jechać pociągiem i zaoszczędziłem ok 150zł. Odpowiedź brzmiała: "Niestety poszukujemy kandydata o troszkę innym profilu", cokolwiek to znaczy. Pewnie kandydatów jest mnóstwo na jedno miejsce. Powodzenia
      • Gość: qwerty Re: Praca w Samsung IP: *.adsl.inetia.pl 10.08.13, 12:51
        Oferty pracy przy testach w Szajsungu i Coszmarchu można dość łatwo odsiać. Raz, że często szukają oni pracowników przez pośredników. Opinię kołchozu mają już wyrobioną wiec muszą się salwować agencjami pośrednictwa pracy. W ogłoszeniach S. jest prawie zawsze mowa o opiece medycznej (w tym stomatologicznej). W ogłoszeniach C. zazwyczaj jest mowa o opiece medycznej(w tym dla członków rodziny).
          • Gość: gti Re: Praca w Samsung IP: *.adsl.inetia.pl 09.09.13, 22:06
            Jeżeli ktoś pracuje intensywnie od 2-3 roku studiów, wybierze lukratywną technologię (np. J2EE) i gęsto przebiera w ofertach to po kilku latach znajdzie firmę, która mu tyle zapłaci. Tyle tylko, że na ogół bardzo wysokie zarobki=bardzo duża eksploatacja pracownika
            Po kilku latach z ulgą odejdziesz do firmy płacącej 30-50% mniej, ale dającej ci szansę na posiadanie życia prywatnego. Choć są i tacy dla których kariera i pieniądze to główne cele życiowe. No coż, korpo na pewno nie będzie płakać po wypalonym wraku (były pracownik) tylko szybko zastąpi go nowym egzemplarzem
          • Gość: robin Re: Praca w Samsung IP: *.opera-mini.net 07.11.13, 21:05
            Rozrzut zarobków jest ogromny. Do korporacji pokroju S. warto przyjść mając kilka lat doświadczenia w innych korpo. Na stanowiska menedżerskie szanse są tylko przy otwieraniu nowych placówek. Firma nastawiona na młodych i takie też jest polskie kierownictwo (z paroma wyjątkami). Jakie to niesie konsekwencje każdy wie. Dlaczego wybrano takie osoby też się można łatwo domyślić. Wiadomo kto rządzi w praktyce i pociąga za sznurki. Tak jak ktoś wcześniej pisał najlepiej sprawdzić, czy to miejsce spełni nasze wymagania. Prawdą jest jednak, że koreański styl pracy i oczekiwania dla większości jest nie do zaakceptowania w tej części świata. Tu tkwi haczyk.
    • Gość: anonim Re: Praca w Samsung IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.14, 21:06
      Jestem świeżo po studiach informatycznych. W trakcie studiów udało mi się zdobyć dwa lata prawdziwego i cennego doświadczenia na stanowisku, na które aplikowałem w Samsungu - Software Developer. Dobrze ogarniam programowanie, systemy operacyjne, algorytmy itd., choć ciągle się uczę. Dostałem oferte 7k brutto na Juniora, ale poszedlem do innej firmy, która zaoferowała tyle samo. -INFORMACJE Z DRUGIEJ REKI- Mój kolega (6,5k brutto) tam pracuje i sobie chwali, drugi zaczał (6,5k). Spoko atmosfera, korpo bo korpo ale zależy jak traktujesz innych tak względnie Ciebie traktują (oczywiście są wyjątki od reguły). Narzeka na Koreańskich Braci i ich kulturę pracy (mrówczą). Fajny socjal, benefity, lekcje angielskiego, ludzie, częste (ponoć co 3 mies.) integracje. Firma dla ambitnych która pozwoli im rozwinąc skrzydła, rozwijać się pod względem umiejętności. Dla osób którym się nie chce i mają postawę roszczeniową stanowczo odradzam. W dodatku być może ktoś Cię zauważy, a nawet doceni i dostaniesz awans, jak będzie okazja.
        • Gość: Edek Re: Praca w Samsung IP: *.dynamic.chello.pl 24.02.14, 01:52
          potwierdzam twoja niewiare w jego pierre dollenie, po 4 latach pracy mozna dostac max 6k brutto i to tez tylko jak sie ostro zapier...

szajsung jest dobry dla studenciakow i absolwenciakow swiezych
          dobry specjalista nie ma tam czego szukac, a juz na pewno sensownej pensji
          • Gość: zenek Re: Praca w Samsung IP: *.neting.pl 19.11.14, 22:48
            Kolega mi powiedział, że w Samsungu właśnie odbywa się exodus najbardziej doświadczonych i ambitnych ludzi. Na dłuższa metę to masochizm pracować ze skośnymi - za śmieszne pieniądze i w ogromnym stresie. Koreanczycy to najbardziej zapracowany narod na swiecie, są po prostu popier**leni na tym punkcie - przesiadywanie w robocie do pólnocy to u nich normalka.
            • Gość: aa Re: Praca w Samsung IP: *.centertel.pl 07.12.14, 09:57
              Stereotypy. Mylisz długie siedzenie w pracy z praca. Oni tez sa ludźmi i wierz mi, ze obijają się kiedy tylko mogą. Problem jest raczej inny. Jest to firma nieprofesjonalna, zle zorganizowana, gdzie wszystko robi się na ostatnia chwile i na kolanie, byle jak i byle czym. Do tego duza dyspozycyjność (zalezy od działu): sa takie w których wracasz tylko na weekend do domu.
      • Gość: Anonim Re: Praca w Samsung IP: *.centertel.pl 12.09.15, 21:31
        Opowiem wam pewną historię. Na pewnym bardzo starym Uniwersytecie spotkali się grafik i programista. Początkowo byli dobrymi kolegami, z pozytywnym stosunkiem do siebie na wzajem. Specjalność jaką studiowali łączyła grafikę komputerową z programowaniem; z jednej strony używano zaawansowanych narzędzi do tworzenia grafiki komputerowej a z drugiej oczekiwano od studentów tworzenia różnych programów które generowały grafikę komputerową. Przedmioty na których używano gotowych narzędzi graficznych wykładano od podstaw, z kolei przedmioty na których programowano zakładały że studenci z góry posiadają jakąś wiedzę.
        Pewnego dnia grafik natrafił na zadanie z programowania z którym nie potrafił sobie poradzić. Zapytał o poradę innych kolegów z grupy niestety nikt nie był specjalnie w stanie nakierować na właściwe rozwiązanie kolegę. W końcu, dość niespodziewanie przyszedł z pomocą grafikowi ów programista. Pomógł grafikowi, za co grafik był mu niezmiernie wdzięczny. Po jakimś czasie programista zapytał grafika o pomoc przy realizacji projektu graficznego. Grafik nie wahał się, wszak jest to okazja do rewanżu. Zaprosił programistę do swojego domu, wytłumaczył i zrobił co wymagano. Kiedy programista zwrócił się ponownie z zapytaniem o udzielenie pomocy, grafik znowu się nie zawahał i tak drugi i trzeci raz.
        Później rozpoczęły się liczne „tajemnicze” spotkania na uniwersyteckim korytarzu w ramach wyraźnego „zapytania” i z wyraźnej potrzeby programisty, w określonym przez niego dniu
        i godzinie. Zawsze wtedy kiedy odpowiadało to właśnie jemu. Spotkania były nie tyle liczne co długie; jedno z nich odbyło się nawet w wakacje, dzień przed terminem poprawkowym z dwóch przedmiotów graficznych i trwało nieomal 4 godziny. I tak minął pierwszy rok studiów, programisty i grafika.
        Rozpoczął się następny, a częstotliwość „zapytań” programisty narastała. Teraz programista już się nie spotyka z grafikiem; „zapytania” realizowane są zdalnie. Trwało „pożyczanie” drobnych
        i innych dóbr przez programistę do tego stopnia że pewnego razu programista sam sobie wyciągnął portfel z kieszeni grafika i wziął pieniądze. W końcu grafik zaczął się opierać w realizacji „zapytań” programisty. Wtedy na Uniwersyteckim korytarzu, podczas jednej z przerw przed zajęciami, gdy znaczna część grupy była zgromadzona pod salą, grafik usłyszał od programisty pytanie: „Pamiętasz jak sobie poradziłeś u (tu nazwisko wykładowcy u którego pomógł grafikowi), sam”. Grafik nie wiedział co o tym pomyśleć. Czy to na jest to na co wygląda? Ciężko przecież uwierzyć że coś takiego można spotkać na jednym z najstarszych i najlepszych Uniwersytetów. Postanowił to zignorować tym razem. Niestety sytuacja się powtórzyła i za jakiś czas usłyszał przy uniwersyteckim sklepiku od programisty „Pamiętasz jak na (nazwa przedmiotu), było ciężko no nie”. Gdy za n-tym razem grafik usłyszał od programisty czy pamięta „jak sobie poradził” na TYM przedmiocie, grafik postanowił się odsunąć od programisty. Następnym razem gdy się spotkali przed zajęciami ograniczył dialog do minimum. Grzecznie się przywitał ale nie podjął żadnej rozmowy. Rozwścieczony programista podczas przerwy w zajęciach stanął na korytarzu z założonymi rękami naprzeciwko grafika i zwrócił się do do innego kolegi:
        -(imię grafika) nie chce ze mną dziś rozmawiać!
        Kolega na to odparł:
        -Nie oddałeś mu książek…...
        Wtedy programista:
        -Już mnie nie potrzebuje!

Po tym zdarzeniu doszło do „szczerej rozmowy” pomiędzy programistą a grafikiem. Grafik otwarcie powiedział o swoich „odczuciach” z kolei programista stwierdził że nie rozumie o co chodzi i do „niczego się nie poczuwa”. Nie mniej jednak był to już niemal koniec studiów i nie było już w planach więcej przedmiotów graficznych to też sytuacja po rozmowie „unormowała się”.
        Po obronie grafik chciał się spotkać z kolegami z grupy by przekazać informacje o egzaminie i same pytania egzaminacyjne. Napisał więc generalną wiadomość do wszystkich kolegów. Nieomal rok później, dość niespodziewanie dostał wiadomość od programisty wiadmość zaczynała się mniej więcej od słów: w tym e-mailu piszesz o pytaniach egzaminacyjnych….. . Podpisał się – Imię N.
        Jaki związek ma to z firmą Samsung? Ano taki że jakiś czas później grafik usłyszał od tego właśnie programisty że „mu się nie che”, „ma politykę roszczeniową” „i z całą pewnością nie poleca mu się pracy w Samsungu”.
    • smega Re: Praca w Samsung 30.11.14, 23:55
      bez doświadczenia dostaniesz <3 PLN. specjalistów z doświadczeniem raczej Samsung nie zatrudnia, nie stać ich rzekomo, nie chcą płacić większych stawek ludziom, bazują na młodych wyrobnikach
      • Gość: aa Re: Praca w Samsung IP: *.centertel.pl 07.12.14, 10:39
        Większość działów to Biedronka dla programistów. Działy z kategorii "wół roboczy". Jeżeli trafisz do "sil specjalnych" stawki sa wyzsze. Generalnie strategia firmy to wybranie najlepszego, najtańszego i najmłodszego kandydata, ale tak jest w kazdej firmie teraz. No i przygotujcie się na tygodniowe pranie mózgów (Jestesmy najlepsi! Jestesmy elita! S!) oraz mnóstwo biurokratycznych procedur, procedurek oraz softu szyfrujacego, który zamiast ulatwiac prace tylko ja utrudnia. W Korei dojdzie skanowanie na bramkach.
    • miastowy-mateusz Re: Praca w Samsung 08.12.14, 12:47
      Słyszałem, że Samsung wbrew pozorom nie płaci kroci, dobra pozycja firmy na rynku wcale nie musi oznaczać świetnej płacy. Wiem jednak, że firma SMT software ma korzystne wynagrodzenia, dobry socjal i ciągle poszukuj nowych pracowników
      • Gość: aa Re: Praca w Samsung IP: *.centertel.pl 09.12.14, 21:09
        Wysokość pensji to zawsze kwestia indywidualna a czesc z tych wpisów traci komuna. Poza tym w kapitalizmie jest tak, ze większość zarabia malo a nieliczni duzo. Rozrzut jest ogromny. Co do benefitów w S. to nie ma co narzekać. Trzeba jednak otwarcie powiedziec, ze nie jest to jeszcze poziom europejski: brak car lease scheme, miejsc parkingowych, programu emerytalnego, akcji firmy itd.
    • marekm234 Re: Praca w Samsung 17.11.17, 00:54
      • projekty nie mające nic wspólnego z R&D
      • mało szkoleń zewnętrznych (tylko dla wybrańców)
      • korporacjonizm
      • niskie nienegocjowalne wynagrodzenie znacznie odstające od realiów rynku
      • brak ścieżki kariery
      • ciągłe zmiany (najczęściej na gorsze)
      • bylejakość wielu rozwiązań (potwierdzają to fakty: wybuchające Note-y 7, złe opinie o Bixby, etc)
      • podwyżki inflacyjne lub ich brak (nieprzestrzeganie regulaminu firny w kwestii podwyżek)
      • duże kolesiostwo (koledzy dostają szybciej awans, a Ci, którzy naprawdę coś umieją nieznacznie awansują po kilkunastu latach)
      • patologie (mydlenie oczy i oszukiwanie pracowników w wielu kwestiach, nawet jak jesteś leaderem nie masz na nic żadnego realnego wpływu, a odpowiedzialność duża i pieniądze małe)
      • wydawanie grubych milionów na rzeczy niepotrzebne, a brak pieniędzy na przysłowiowe „długopisy”
      • inwestowanie w otoczenie, ściany, a nie w pracowników
      • słaby management (zarówno koreański jak i polski)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka