25.05.08, 02:04

Składniki
200 ml jogurtu naturalnego lub 2 serki homogenizowane naturalne
1 ogórek zielony
6 ząbków czosnku
1 łyżka octu winnego
2 łyżki oliwy
sól

Sposób przygotowania
Ogórka obrać ze skórki i zetrzeć na drobnej tarce, odsączyć, posolić. Czosnek
drobno posiekać i zmieszać z jogurtem i octem. Dodać oliwę i dokładnie
wymieszać. Włożyc do lodówki na pół godziny.

///////
W poniedzialek kupilam dwa opakowania po 500g.
Sama zjadlam:]
Obserwuj wątek
    • info-tw Re: Tzatziki 25.05.08, 02:09
      Do tego ziemniaczki z grilla wink
      • skiela1 Re: Tzatziki 25.05.08, 02:13
        info-tw napisała:

        > Do tego ziemniaczki z grilla wink

        ojj,ze ja na to nie wpadlamuncertain
        • info-tw Re: Tzatziki 25.05.08, 02:17
          Nadrobisz jeszcze, lato przed nami wink
          • skiela1 Re: Tzatziki 25.05.08, 02:36
            Dzis nie bylo pomyslu na obiadsmile
            • info-tw Służę pomysłem 25.05.08, 16:21
              potrawa podobno mało znana, ale pyszna i z oliwą z oliwek:
              rukola + mini pomidorki + sol + oliwa z oliwek i ewentualnie Aceto Balsamico +
              na to cienkie plasterki parmezanu.
              Łatwizna a jaka pychotka wink
    • uyu Re: Tzatziki 25.05.08, 02:10
      I bardzo dobrze, bo to zdrowe smile
      Ja tak zajadam twarog z rzodkiewkami.


      Ta oliwa to koniecznie musi byc? Wszystko robie z oliwa to moze choc
      raz odpuszcze?
      • skiela1 Re: Tzatziki 25.05.08, 02:13
        przepis tylko tak wrzucilam dla informacjismile

        ja kupuje juz gotowa, bo jest naprawde bardzo smaczna...

        i oliwy nie masmile
        • uyu Re: Tzatziki 25.05.08, 02:16
          No to dobrze, bo dzis tak sie naoliwilam, ze uszami mi wychodzi choc
          bardzo oliwe lubie.
          A najlepsza jest z chlebem i czosnkiem.
          • info-tw Re: Tzatziki 25.05.08, 02:19
            Dawno nie robiłam ale coś mi świta, że było bez oliwy, za to z dodatkiem
            śmietany chyba, muszę zapytać ciotki specjalistki choć każdy robi po swojemu smile
          • skiela1 Re: Tzatziki 25.05.08, 02:40
            Ostatnio mam bzika na punkcie oliwy.
            Kupuje z przeroznistymi ziolami,maja taki dodatkowy aromatsmile

            a czosnek do butelki wciskam...
            albo sparzona skorke z cytrynysmile
    • luba91 Re: Tzatziki 25.05.08, 17:26
      Uwielbiam,ale wole mniej czosnku.
    • asiouek Re: Tzatziki 30.05.08, 12:44
      Skiela, zainspirowałaś mniesmile
      wczoraj wchłonęłam 400g sałatki tzatziki (czyli głównie sos z kilkoma smętnymi
      liśćmi kapusty i kawałkami papryki), dziś podżeram minipomidorki maczane w owym
      sosiku!
      mniamsmile
      • skiela1 Re: Tzatziki 30.05.08, 14:46
        A mnie sie na szczescie przejadlosmile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka