sloggi 27.12.03, 22:21 Kiedys już ten temat poruszaliśmy, ale zginął w odmecie dziejów. Czy myślicie o starości? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
sloggi Re: Jaka czeka nas starość? 27.12.03, 22:27 altu napisała: > Ty starości nie dożyjesz... > W jakim sensie? Odpowiedz Link
altu Re: Jaka czeka nas starość? 28.12.03, 12:59 Jest takie powiedzenie: żyj szybko i umieraj młodo... Odpowiedz Link
zz_beatka Re: Jaka czeka nas starość? 28.12.03, 13:19 żyję szybko ale nie chcę umierać ni młodo ni staro Odpowiedz Link
altu Re: Jaka czeka nas starość? 28.12.03, 13:23 W pewnym wieku, to chyba się już nie da żyć szybko... Podejrzewam, że tak po 40 to już są zwolnione obroty... Odpowiedz Link
zz_beatka Re: Jaka czeka nas starość? 28.12.03, 13:24 nie sądzę znam wielu 40-latków bardziej szalonych ode mnie Odpowiedz Link
altu Re: Jaka czeka nas starość? 28.12.03, 13:28 Ale chyba energia jest nie ta sama, co sie mialo lat 20 mniej. Ja przynajmniej w wieku studenckim życia używałam na maxa... Owszem, ja też znam paru 40 latkow, ktorzy sa jeszcze szaleni i zwariowani, czasami bardziej ode mnie. Ale to jest ułamek procenta. Większosć jest zmęczona życiem, obowiazkami, pracą, dziećmi, rodziną i takimi bardziej przyziemnymi sprawami, ze po prostu im się nie chce zaszaleć albo też nie mają już czasu na tę drobinę szaleństwa... Odpowiedz Link
jeremy27 Re: Jaka czeka nas starość? 27.12.03, 22:25 ja mam wizję że fatalna - typu niedołężny, samotny i zgorzkniały starzec, który nie cierpi młodych ludzi - bo nie wykorzystał swojej szansy za młodu...próbuję z tą wizją walczyc i coś robic by tak nie było...zobaczymy Odpowiedz Link
jeremy27 Re: Jaka czeka nas starość? 27.12.03, 22:30 nie sądzę))...boję sie starości - bardziej niedołeżności niz faktu zmarszczek, które juz mam)) Odpowiedz Link
jeremy27 Re: Jaka czeka nas starość? 27.12.03, 22:34 wszędzie))..głownie bruzdy mimiczne, bo cały czas suie śmieję..w zasadzie sam nie wiem dlaczego Odpowiedz Link
sloggi Re: Jaka czeka nas starość? 27.12.03, 22:34 jeremy27 napisał: > wszędzie Nie umierzę, póki nie zobaczę. Odpowiedz Link
jeremy27 Re: Jaka czeka nas starość? 27.12.03, 22:38 wygląda na to ze będziesz baaaardzo długo żył)) Odpowiedz Link
sloggi Re: Jaka czeka nas starość? 27.12.03, 22:39 Dłuzej niz Ty. Poczekam i obejrzę zmarszczki. Odpowiedz Link
jeremy27 Re: Jaka czeka nas starość? 27.12.03, 22:41 nie ma sprawy..porobię zdjęcia i Ci podeśle)) Odpowiedz Link
chaladia Wizja Chaładzi: 27.12.03, 22:42 Moja Małżonka jest młodsza ode mnie o 8 lat, więc jeżeli zrównają (a mamy to jak w banku) wiek emerytalny koniet i męszczyzn, to zapewne przyjdzie mi pracować do 73 roku zycia (bez paru miesięcy), jeżeli nie będę chciał siedzieć samotnie w domu. Ogladając spektrum demograficzne RP3 i odliczając od tego tych, co wyemigrują od UE i nie tylko, to widać, że i tak trzeba będzie pracować, bo będzie głód rąk do pracy. Dziś, gdy mamy 20% bezrobocie trudno sobie to wyobrazić, ale już za 20 lat będziemy mieli diametralnie inne problemy... Do tego czasu moje zasoby finanoswe powinny urosnąć na tyle, że będziemy mogli pędzić wesołe zycie podróżujących rentierów, zwłaszcza że córcia będzie już samodzielna. Pożyjemy tak sobie lat kilka, zwiedzimy świat i zapewne trzeba będzie kończyć życie... Kontakty z młdoszym pokoleniem mnie nie przerażają. Cały zespół techniczny na Metropolitanie był młodszy ode mnie o 10-20 lat i doskonale mi się udawało z tymi ludźmi współżyć. Mam nadzieję, że tak będzie nadal. Odpowiedz Link
macinak Re: Jaka czeka nas starość? 27.12.03, 23:45 W Wiedzy i Życiu chyba był taki reportaż z miasteczka starców. Oczywiście pomysł hamerykański . Niezbyt duże domki z ogródkami, basen, pole golfowe, kluby,knajpy, wypożyczalnia lasek lekarze, rehabilitacje nie wiadomo bajka czy koszmar. pozdrawiam Goska Odpowiedz Link
chaladia Re: Jaka czeka nas starość? 28.12.03, 00:34 Mieszkałem w NRW w mieścince Gleuel pod Kolonią. W zameczku był dom starców. Klima, niemal mały szpital (a i tak codziennie Maltäser na sygnale do nich jeździł). W "Hofie" było niemal muzeum motoryzacji, bo co drugi staruszek miał samochód "ze swoich dobrych lat". Mercedesy "Adenauery", BMW 326, pierwsze modele Porsche'a 911, 912, Jaguary Mk.2 i "E". Staruszkowie jeździli po miasteczku rowerami, ci co mieli kłopoty z równowagą mieli rowery na trzech kołach albo coś na kształt rykszy. Bardzo fajnie wyglądała starsza pani w słomkowym kapeluszu w takiej ryszy i starszy pan z wąsikiem w lnianym garniturze pesłaujący dzielnie (na takim przełożeniu, że z trudem jechali 10 km/godz). Mijając ich zrobiłem sobie małe obliczenie - był rok 1996, oni mieli około 80 lat. W sam raz wiek na to, żeby to byli emerytowanyni oficerowie Waffen SS. Odpowiedz Link
anahella Re: Jaka czeka nas starość? 28.12.03, 01:37 Dom pod lasem, piec ceramiczny, komputer i astrologia. Mam nadzieje ze sie spelnia moje wizje. Odpowiedz Link
hm` Re: Jaka czeka nas starość? 28.12.03, 01:51 Hm, starosc...nie wiem, najlepszy sceriusz i tak napisaly mi juz mojry czy jakos tak. pozdr. hm` Odpowiedz Link
geograf Re: Jaka czeka nas starość? 28.12.03, 09:04 Starość? Jaka starość? Nie planuję i nie chcę. Zbyt czarne wizje to są. Nie dziękuję, nie skorzystam. Odpowiedz Link
martuha Re: Jaka czeka nas starość? 28.12.03, 11:15 starosc? nie wiem, pewnie jako samotna starsza pani w domu pelnym kotow, ktore jako jedyne beda pragnac mojej milosci i troski. Odpowiedz Link
geograf Re: Jaka czeka nas starość? 28.12.03, 11:16 a nie obawiasz się, ze-podobnie jak Bridget Johnse-po śmierciu Twoje zwierzątka zaczną Cię nadjadać..i znajdą Cię do połowy zjedzoną? Odpowiedz Link
martuha Re: Jaka czeka nas starość? 28.12.03, 11:20 geograf napisał: > a nie obawiasz się, ze-podobnie jak Bridget Johnse-po śmierciu Twoje zwierzątka > zaczną Cię nadjadać..i znajdą Cię do połowy zjedzoną? > hehehe, ale, z tego co pamietam, zzera tylko owczarek alzacki ) Odpowiedz Link
iffko Re: Jaka czeka nas starość? 28.12.03, 11:12 nigdy nie myslalam o starosci, znaczy o wlasnym zestarzeniu sie, nawet nie przypuszczalam, ze dozyje wieku, ktorego dozylam tj. trzydziestki... nie wiem co dalej, bo starosc coraz blizej )) Odpowiedz Link
zz_beatka Re: Jaka czeka nas starość? 28.12.03, 12:12 boję się okropnie bo chciałabym żyć wiecznie młoda Odpowiedz Link
iffko Re: Jaka czeka nas starość? 28.12.03, 14:43 jesli bedzie z kim sie zestarzec i z kim te starosc przezywac, to powinno byc ok Odpowiedz Link
candycandy Re: Jaka czeka nas starość? 29.12.03, 22:36 Mam taki "różowy" nastrój, że nic tylko połączyć 3 najoptymistyczniejsze wątki (ten o starości, Jeremiego o samotności i mój wtręt kremacyjny w wątek Sloggiego - bodajże o rasizmie) i ja uzurpuję sobie na dzisiejszy wieczór prawo do pogodnych przemyśleń na nowopowstałym wątkuPP Oczywiście nadmiernie dramatyzuję, bo zaraz postawny właściciel wirtualnego przybytku zapyta: "Pani, przepraszam ty, do której będzie stukać?" I ja grzecznie odpowiem: "Do końca" co znaczy, że kończę marudzenie, biorę torebkę i do domu. Odpowiedz Link
sloggi Re: Jaka czeka nas starość? 15.01.04, 11:02 Temat kremacyjny tzn. chcesz skończyć jako stara pudernica? Odpowiedz Link