Dodaj do ulubionych

Pytanie o żółtko i budyń

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.14, 00:01
Witam, mój Synek właśnie skońcył 9 miesięcy. Chciałabym się dowiedzieć, czy rzeczywiście nie powinno się podawać takiemu niemowlakowi jajka na miękko? Oprócz tego mam drugie pytanie: jak przygotować budyń na mleku modyfikowanym, którego podobno nie można gotować? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie
Obserwuj wątek
    • agnieszka.lelen Re: Pytanie o żółtko i budyń 28.02.14, 00:30
      Tak, zwłaszcza niemowlęta nie powinny otrzymywać potraw z surowych/niedogotowanych jaj.
      Budyń można przyrządzić na wodzie (zagotować wodę; dodać żółtko i mąkę ziemniaczaną rozrobione w niewielkiej ilości wody; mieszając ugotować budyń) i potem dolać mleko modyfikowane; ew. owoce, przyprawić itd.
      Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
      • Gość: Karolina Re: Pytanie o żółtko i budyń IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.14, 00:08
        Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam przy okazji jeszcze jedno pytanie: ile ml mleka na dobę powinno dostawać dziewięciomiesięczne niemowlę?
        • sela_s Re: Pytanie o żółtko i budyń 04.03.14, 07:53
          Około 630 ml ( 3 x po 210)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka