Dodaj do ulubionych

Odkrycie? Czy pobożne życzenie?

25.07.10, 14:38
byłam całe 2 tygodnie na 3 fazie i wróciłam na 2-gą po przytyciu
1,5kg.
Wczoraj na imprezie grillowej kolega biolog mnie uświadomił, że
arbuz jest warzywem, z rodziny dyniowatych...hm czy to oznacza, że
można go jeść w PW?:))) Jeśli tak to otwiera się przede mną cudowna
przyszłość ponieważ arbuzy kocham miłośćią wielką. Co Wy na to?
Obserwuj wątek
    • kk345 Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 14:41
      Ze względu na wysoką zawartość cukru to niestety pobożne życzenie...
      • lilipop Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 14:44
        Ja znalazłam,że ma 3,2. To nie duzo:)
        tabelekaloryczne.w.interia.pl/a-g.htm
        • lilipop Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 14:46
          ogórek ma 2,9 wiec Luna smacznego:)
      • pampleluna Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 14:48
        Chyba nie do końca z tym cukrem bo arbuza je moja mama, która jest
        diabetykiem i wręcz to jedyny owoc, który może jeść.
        • pampleluna Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 14:55
          Tfu tfu warzywo:)))))))
          • redlimonka Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 15:03
            Arbuz to owoc z rodziny dyniowatych
            www.owoce-warzywa.com/arbuz.htm
            • redlimonka Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 15:06
              www.nawidelcu.pl/vademecum-smakosza/owoce/arbuz-czyli-kawon,1,1,277
              • pietnacha40 i jeszcze wikipedia - same plusy 25.07.10, 15:13
                pl.wikipedia.org/wiki/Arbuz_zwyczajny
        • agaelgam Arbuz 25.07.10, 21:31
          ma bardzo wysoki indeks glikemiczny. Mój mąż ma cukrzycę typu II i
          we wszystkich jego broszurach arbuz występuje jako owoc zakazany.
    • lilipop Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 15:10
      To warzywo.
      • redlimonka Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 15:12
        Nawet w encyklopedii jest ze to owoc ;)
        • pietnacha40 Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 15:15
          to co jemy z warzywa arbuz,to jego owoc - jagoda :D
          • redlimonka Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 15:25
            :)
    • madzioreck Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 15:48
      Warzywo czy nie (pomidor to owoc, a możemy go jeść bez ograniczeń na PW), jak
      zwał tak zwał, ważne jest to, co zawiera. Marchew i buraki to też warzywa, a ze
      względu na zawartość węgli należy z nimi uważać.
      • pampleluna Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 17:06
        to według Was można czy nie? Węgli nie posiada
        • nisiaczek28 Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 17:10
          Dukan wyraźnie pisze, że można arbuza na 3 fazie - jest wpisany w dozwolonych owocach
        • redlimonka Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 17:11
          JA dopiero jem od 3 fazy. skoro zabronione to zabronione.
          Raz będąc na 2 fazie uskubałam kawałek i tyle :)
          A teraz na 3 zjadłam tylko raz:)
          • lilka208 Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 17:19
            Odradzam.choć wiele przemawia za...
            • elrosa Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 17:40
              Wydaje mi się, że raczej nie chodzi o zawartość cukru na 100g, tylko
              o zjadaną ilość - po zjedzeniu 100g fasolki szparagowej (podobna
              zawartość węglowodanów) miałabym dość, po 100g arbuza sięgnęłabym po
              kolejne kawałki (potrafiłam na raz zjeść ćwiartkę, wiem, co mówię
              ;)). Słodkiego chce się więcej, niestety.
              • dietka-3 Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 17:45
                przytoczę ci fragment redlimonki ,nie wiem zcy czytałaś
                Dla skóry i nerek
                Arbuz jest także wyśmienitym pokarmem dietetycznym i środkiem tonizującym. Ze
                względu na niską zawartość cukru zalecany jest diabetykom, jak również osobom
                dbającym o sylwetkę, korzystnie wpływa na układ trawienny i polepsza przemianę
                materii. Jest moczopędny, co powoduje, że z organizmu wydalane są substancje
                szkodliwe. Sok z arbuza działa znakomicie na błonę śluzową i wpływa
                tonizująco na cerę - zawarte w nim enzymy działają ściągająco, dlatego używany
                jest także jako naturalny środek przeciwzmarszczkowy i oczyszczający. Dobre
                efekty daje wcieranie soku z arbuza w skórę wokół oczu, albo okłady z plastrów
                tego owocu na twarzy i szyi.

                Arbuz wykorzystywany jest także przy leczeniu stanów zapalnych skóry oraz tzw.
                zajadów, czy wyprysków. Wystarczy wtedy tylko obrać arbuza i ogórka, wycisnąć
                z nich sok, posmarować twarz i trzymać tę mieszankę ok. 20 minut, po czym zmyć
                letnią wodą.
                Poza tym arbuz zmniejsza ból i pieczenie w ustach, a osobom chorym na nowotwór
                nerek lekarze (poza terapią oczywiście) zalecają zjedzenie codziennie całego
                arbuza.
                • gandaja Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 18:02
                  na III jest dozwolony dopiero :P)
                  • 3-martek Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 18:10
                    poodejrzewam, że chodzi tu też o indeks glikemiczny, a arbuz ma 75,
                    czyli wysoki.
                    www.redukcjawagi.ovh.org/Indeks_glikemiczny.html
                    • lilka208 Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 18:14
                      mam ksiązke z tabelami ig i tam ma ig 103 ;(
                • kk345 Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 20:10
                  Kurczę, dziewczyny, z jakiegoś powodu pierdukan pozwolił na owoce
                  dopiero w III fazie. Po co kombinować? Oliwa też jest bardzo zdrowa i
                  dobrze robi skórze, a nie ma jej w naszej diecie...
                  • bryanowa-1 Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 25.07.10, 22:07
                    a to mam odpowiedz na moje pytanie we watku ,,arbuz;;
    • mama-ola Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 26.07.10, 08:42
      Na II fazie arbuza nie można, a na III fazie można jeść 1 porcję
      owoców dziennie 6 dni w tygodniu, tą porcją może być akurat 1 duży
      plaster arbuza.
    • slonce12 Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 26.07.10, 09:50
      arbuzom mówimy niet. a szkoda bo arbuza uwielbiam ale jadam
      sporadczynie bo zawsze mnie po nim rzyga. dlatego lepiej, że nie
      można bo z pewnością bym się połakomiła a wtedy rzyg gwarantowany.
    • niespiacamysza Re: Odkrycie? Czy pobożne życzenie? 27.07.10, 08:58
      Dla mnie arbuz (ale tylko kawałek) będzie tzw. wyjściem awaryjnym, jeszcze nie
      jadłam, ale jak już nie wytrzymam zjem kawałek bo z niedozwolonych będzie
      najmniej szkodliwy :) Po prostu jak skończy się moja faza II to będzie już
      conajmniej jesień a wtedy o dobrych owocach mogę kompletnie zapomnieć :(
      • niespiacamysza PS 27.07.10, 09:11
        Zapoznałam sie z indeksem glikemicznym i są tam produkty, które jemy w malych
        ilosciach a maja dosc wysoki indeks jak otreby czy marchew gotowania - można ale
        mało. Moim zdaniem - tylko moim a nie Dukanowym - arbuzy nie powinny specjalnie
        zaszkodzić, lepiej zgrzeszyć dobrym owocem, który jest zdrowy niż inną gorsza
        rzecza. Ja mając do zrzucenia jeszcze 20kg nie jestem w stanie sobie wyobrazic
        ze nigdy nie bede grzeczyc niczym (juz mi sie powaznie raz zdarzylo, ale
        wyjatkowy byl powod). Moge powalczyć z dieta miesiąc dlużej ale raz w tygodniu
        zjesc takiego owoca, takie moje zdanie, choc nie namawiam do lamania zasad, ja
        swiadomie lamie tylko ta jedna i nie kusi mnie do innych i w postanowieniach
        swoich sie trzymam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka