25.08.14, 15:26
Nie widzę żadnego wątku o izotonikach więc zakładam :) jestem ciekawa czy pijecie te sklepowe czy może robione samodzielnie? A może w ogóle pijecie tylko wodę?
Obserwuj wątek
    • doral2 Re: Izotoniki 25.08.14, 20:16
      izotoniki są dobre przy treningach co najmniej średnio ciężkich i trwających co najmniej godzinę. co najmniej.
      poniżej tego czasu dostarczasz izotonikiem mniej więcej tyle samo kalorii (albo nawet więcej), co spaliłaś na treningu. a chyba nie o to chodzi.
      sklepowe izotoniki mają pierdyliard kalorii i trzy szufle chemii, nie polecam.

domowy izotonik jest prosty jak drut - woda, łyżka miodu, sok z całej cytryny, szczypta soli.
      wymieszać, przelać do butelki/bidonu.
      nie przesadzać z ilością miodu i soli, bo wtedy będzie hipertonik i mogą się pojawić problemy.
      • rosemary84 Re: Izotoniki 26.08.14, 16:51
        Jasne, wiadomo, że mają one kalorie w przeciwieństwie do wody. Ja w zasadzie izotoników używam tylko po zawodach i ewentualnie długich wybieganiach. W innych przypadkach zdecydowanie wolę wodę. Ale jeśli już sięgałam po te izotoniki to niestety raczej sklepowe, chyba musze wypróbować zrobić swój :)
      • doral2 Re: Izotoniki 26.08.14, 19:49
        izotoniki wyrównują utracone poprzez pocenie się w trakcie treningu elektrolity i wodę oraz dostarczają nieco węglowodanów, co jest szczególnie przydatne podczas biegów długodystansowych. przy biegach 5-10 km wystarczy sama woda, nie trzeba się faszerować dodatkowymi kaloriami.
        • leo299 Re: Izotoniki 27.08.14, 17:04
          Ja dodam od siebie, że bardziej opłaca się kupienie opakowania proszku do rozrobienia z wodą, niż tych izotoników powszechnie dostępnych w sklepach. Kupując taki powerade płacimy głównie za firmę.
          Jak wygląda opłacalność izotoników robionych samemu, tego nie wiem,nie próbowałem.

Ostatnio odebrałem pakiet na półmaraton praski i w torbie były tabletki, elektrolity. Wiem, że są takie do ssania, ale te były do połykania. Nie wyobrażam sobie, żeby biegnąc można było łykać tabletki.
          Próbował ktoś takiej opcji?
          • doral2 Re: Izotoniki 27.08.14, 18:26
            też mam ten pakiet i też się zastanawiam jak do ciężkiej anielki mam co 45 minut połykać taką kapsułkę?
            chyba zrezygnuję i jednak wezmę swój własnoręczny izotonik i na nim się oprę.
              • rosemary84 Re: Izotoniki 30.08.14, 19:52
                Dzieki :) kojarze ich żele, choć jeszcze nie próbowałam ;) ale o tabletkach nie słyszałam. Jakbyś wypróbował to daj znać jak sie spisują ;)
                • doral2 Re: Izotoniki 31.08.14, 21:30
                  wzięłam jedną, nie zauważyłam żadnego efektu.
                  żele wyżej wymienione są o tyle dobre, że mają przyzwoitą konsystencję, nie za rzadkie, nie za gęste. kopa dają, to fakt.
                  wcześniej na trasie zjadłam żel innej firmy, gęsty jak stopięćdziesiątsześć, ledwo z tubki wycisnęłam. słodki jak cholera. ale też dał niezłego kopa.
                  w sumie wygrywa ten pierwszy, wyłącznie konsystencją.
                  smak ulepiasty taki sam u jednego i drugiego, kopa dają tak samo.
        • aszuelka Re: Izotoniki 28.08.14, 09:17
          Dziękuję za wyjaśnienie :) już sobie dodatkowo doczytałam w temacie i chyba wiem o co chodzi. Ale wydaje mi się, że póki jestem początkująca i nie ćwiczę dłużej jak godzinę to chyba nie potrzebuję niczego poza wodą, prawda?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka