Dodaj do ulubionych

Jak to jest z tymi "przestepstwami" z przeszlosci

10.10.07, 22:32
Moja znajoma chce mnie odwiedzic, juz sie ucieszylam ale okazalo
sie, ze moga byc problemy. jeszcze na studich, ajkies 13 lat temu
byla w Stanach jako au-par, miala wize chyba na rok , dostala tutaj
SSN, miala Alien Registration Number itd. I jak to bywalow latach
90tych wczesnych zostala sobie pol roku po wygasnieciu wizy. Nkt
jej nie przylapal, wyjechala bez problemu, nikt jej an granicy
afrontow nie robil, w ogole nikt o nic nie pytal. No i teraz
ogladajac formularz wizowy zauwazyla, ze sa tam pytania, czy sie
wczesniej bylo w USA, czy sie ma SSN, czy sie nie popelnilo jakiegos
przestepstwa-nie amm w tej chwili zcasu pzrekopywac sie przez net i
szukac tego formularza, chyba wiecie o co mi chodzi.
No i jest pytanie, dadza jej teraz wize czy nie?
Teraz ma meza i dzieci, ma dobre i stala prace (uczy angielskiego),
ma wlasny dom, i wlasny biznes.
Jak myslicie, moze nie wpisywac tego ze byla kiedys, albo tego, ze
zostaal po wygasnieciu wizy? Sa to w stanie sprawdzic? ja tam bym
sie bala naklamac ale moze niepotrzebnie sie boje? Moze obowiazuja
jakies pzredawnienia?
Gdzie by sie tego dowiedziec? Zadzwonic do INS?
macie jakies podobne doswiadczenia?
Obserwuj wątek
    • beatamc Re: Jak to jest z tymi "przestepstwami" z przeszl 10.10.07, 23:12
      nie jestem pewna jak to dziala, ale wydaje mi sie, ze oni sprawdzaja
      do ilus lat w stecz. 10 albo 5 lat. Nie pamietam. Ja bym sie nie
      przyznala, ze przesiedzialam wize.
      • marcysiaw1 Re: Jak to jest z tymi "przestepstwami" z przeszl 11.10.07, 23:50
        no jasne niech sie nie przyznaje do przesiedzenia wizy przezciez
        dopiero po 2001 roku zaczeli brac odciski palcow wiec na pewno nie
        maja jej w bazie! Nie wiem jak to dziala jesli chodzi o SSN ale
        mysle, ze to akurat sa w stanie sprawdzic
        pozdrawiam
        marta
    • tamsin Re: Jak to jest z tymi "przestepstwami" z przeszl 10.10.07, 23:54
      Nie powinna miec problemow, szczegolnie ze to bylo 13 lat temu, a
      ona moze udokumentowac, ze ma "strong ties" i wroci.

      I. Consequences of Overstaying

      1. Inadmissiblity as a consequence of Overstaying

      The 1996 reform created two new grounds of inadmissibility for
      foreign nationals who remained in the U.S. after the expiration of
      the period of stay authorized by the Attorney General through the
      immigration inspector at the time of entry.

      a. The Three Year Bar: Persons who remain in the U.S. after their
      authorized stay has expired for more than 180 days but less than one
      year, and who leave the U.S. prior to the institution of removal
      proceedings, are barred from reentering the U.S. for three years
      from their date of departure.



      b. The Ten Year Bar: Persons who remain in the U.S. after their
      authorized stay has expired for more than one year, and who leave
      the U.S. prior to the institution of removal proceedings, are barred
      from reentering the U.S. for ten years from their date of
      departure.


      • gocharynka2 Re: Jak to jest z tymi "przestepstwami" z przeszl 11.10.07, 00:42

        Twoja znajoma ma silne zwiazki z Polska takie jak praca dom rodzina
        a te zwiazki najbardziej interesuja Konsula. Jezeli nie dostanie
        teraz wizy to traci oplate wizowa w rownowartosci 100$ ale moze za
        jakis czas znowu sie ubiegac o wize. Jezeli sklamie we wniosku i oni
        wykryja to klamstwo to ma zakaz ubiegania sie o wize przez kolejne
        kilka lat.
    • edytkus Re: Jak to jest z tymi "przestepstwami" z przeszl 11.10.07, 04:24
      Jezeli jedzie teraz na nowym nazwisku (po mezu) i z nowym paszportem
      to tak jakby byla inna osoba. Nie musi nic wpisywac.
      • gocharynka2 Re: Jak to jest z tymi "przestepstwami" z przeszl 11.10.07, 19:51
        edytkus bardzo zla rada ona jest ta sama osoba nawet jak zmienila
        nazwisko. Powinna we wniosku wpisac wczesniejsza wize bo to lezy w
        jej interesie aby nie miec problemow. Ty namawiasz ja do klamstwa a
        to moze ja wiele kosztowac natomiast ciebie nic. Jeszcze raz
        powtarzam ze Konsula interesuja jej zwiazki z Polska
        • foxie777 Re: Jak to jest z tymi "przestepstwami" z przeszl 11.10.07, 20:03

          Tak jak to sie mowi, klamstwo ma "krotkie nogi".
          Nigdy bym nie klamala, Mozna miec mezow dziesiatki, ale
          osoba sie nie zmienia.Jesli ktos lubi ryzykowac, to moze,tylko
          musi zaakceptowac konsekwencje.Uwazam, ze jej sytuacja
          materialna bardziej zainteresuje Konsula niz pobyt wczesniej.

          pozdr


          • majenkir Re: Jak to jest z tymi "przestepstwami" z przeszl 11.10.07, 20:12
            Ja tez bym sie przyznala. Tym bardziej, ze jej obecna sytuacja jest
            dobra.
        • marcysiaw1 Re: Jak to jest z tymi "przestepstwami" z przeszl 11.10.07, 23:55
          jakie silne zwiazki z Polska co Ty w ogole mowisz? Przy mnie
          przyszedl facet i mowi, ze ma gospodarke, samochody, rodzine i cuda
          wianki a konsul na to "To po co panu Ameryka"? i dostal pieczatke w
          paszport. Nikt jeszcze nie rozgryzl o co im chodzi i czym sie
          sugeruja dajac czy tez nie wize. I na przyklad nie sa wcale tacy
          kumaci bo akurat mnie udalo sie wpuscic ich w maliny! Moja mama juz
          tu byla a oni dzwonili do mnie do domu sprawdzajac czy moja mama nie
          jest w USA. telefon odebrala ciotka, troche pogadala i dostalam
          wize.
          Wracajac do pytanie:na miejscu tej dziewczyny wpisalabym oczywiscie,
          ze miala wize ale nie wpisywalabym, ze mam SSN i ze przesiedzialam
          wize!
          pozdrawiam
          marta
        • edytkus Re: Jak to jest z tymi "przestepstwami" z przeszl 18.10.07, 04:54
          gocharynka2 napisała:
          >Ty namawiasz ja do klamstwa

          o wypraszam sobie! nikogo do niczego nie namawiam! i mam racje
          (przyklady w rodzinie), z nowym nazwiskiem 17 lat po otrzymaniu
          kiedys wizy jest sie "kims innym"
    • aniutek Re: Jak to jest z tymi "przestepstwami" z przeszl 12.10.07, 01:09
      byla,miala wize, wrocila do PL w USA jej sie podobalo i chcialaby
      odwiedzic jeszcze raz.
      • doctorjames Marcusia-Klamcusia 18.10.07, 04:15
        Marcusia nie udzielaj porzadnym ludziom glupich rad,bo jestes sama
        przestepca.Oszukalas rzad USA w Polsce zeby sie tu dostac i teraz
        dalej oszukujesz pobierjac WELFARE i pracujac na czarno.Jak cie
        zlapia to pojedziesz do Polski za darmo, tyle ze w obraczkach.
        Pozdrawiam
        • rhodeisland doctor Twoje uwagi sa nie na miejscu 18.10.07, 04:19
          Najlepsze jest to "pozdrawiam" na koncu.
        • marcysiaw1 Re: Marcusia-Klamcusia 19.10.07, 05:05
          po pierwsze primo; nie pobieram WELFARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          po drugie primo: nie pracuje na czarno bo jestem tu legalnie a poza
          tym nie pracuje w ogole bo wychowuje dziecko (ja nie niania) i stac
          moja rodzine na to abym siedziala z dzickiem!
          po trzecie primo: nikogo nie oszukalam tylko oszukali siebie sami
          po czwarte primo: nikt mnie nie zlapie bo nie ma za co
          i po piate: nie zycze sobie abys mnie tak bezczelnie obrazal i
          oskarzal jak mnie nie znasz!
          pozdrawiam
          marta
        • marcysiaw1 Re: Marcusia-Klamcusia 19.10.07, 05:06
          acha1 nie jestem Marcusia!!!!
          • edytkus Re: Marcusia-Klamcusia 19.10.07, 06:52
            Marcysia, nie zawracaj sobie glowy, szkoda czasu :)
    • cyborgus Re: Jak to jest z tymi "przestepstwami" z przeszl 19.10.07, 07:43
      dlaczego mialaby ukrywac ze byla tu calkiem legalnie 13 lat temu,
      dostala SS - miala wize pracownicza jako au-pair, wtedy dawali SS
      no. bez problemu. tylko nic nie wspominac o przedluzonym samowolnie
      pobycie, i tyle. Jak najmniej klamstw, mniej powodow do wpadki...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka