mjermak
10.10.07, 22:32
Moja znajoma chce mnie odwiedzic, juz sie ucieszylam ale okazalo
sie, ze moga byc problemy. jeszcze na studich, ajkies 13 lat temu
byla w Stanach jako au-par, miala wize chyba na rok , dostala tutaj
SSN, miala Alien Registration Number itd. I jak to bywalow latach
90tych wczesnych zostala sobie pol roku po wygasnieciu wizy. Nkt
jej nie przylapal, wyjechala bez problemu, nikt jej an granicy
afrontow nie robil, w ogole nikt o nic nie pytal. No i teraz
ogladajac formularz wizowy zauwazyla, ze sa tam pytania, czy sie
wczesniej bylo w USA, czy sie ma SSN, czy sie nie popelnilo jakiegos
przestepstwa-nie amm w tej chwili zcasu pzrekopywac sie przez net i
szukac tego formularza, chyba wiecie o co mi chodzi.
No i jest pytanie, dadza jej teraz wize czy nie?
Teraz ma meza i dzieci, ma dobre i stala prace (uczy angielskiego),
ma wlasny dom, i wlasny biznes.
Jak myslicie, moze nie wpisywac tego ze byla kiedys, albo tego, ze
zostaal po wygasnieciu wizy? Sa to w stanie sprawdzic? ja tam bym
sie bala naklamac ale moze niepotrzebnie sie boje? Moze obowiazuja
jakies pzredawnienia?
Gdzie by sie tego dowiedziec? Zadzwonic do INS?
macie jakies podobne doswiadczenia?