Dodaj do ulubionych

Problem z galopem na prawo

17.01.21, 19:42
Witam. Jeżdżę od kilku lat i od kilku lat mam ten sam problem. Dużo gorzej galopuje mi się na prawo, mam też problem z robieniem wolt i kół w galopie na prawą stronę. Jak mówi mój instruktor zupełnie inaczej siedzę i zupełnie inaczej używam pomocy. Nie mam jakichś ogromnych problemów z dosiadem, choć wiem że zawsze można go poprawić. Na lewo wszystko robię naprawdę przyzwoicie. Natomiast na prawo mam wrażenie, że jestem poza równowagą, szczególnie nie lubię zakrętów bo mam wrażenie "wyrzucania". Szczególnie zaś nie lubię ciasnych kół, gdy koń jest wygięty a paradoksalnie przecież o to chodzi. Jeżdżąc na prawo po ciasnym kole mam wrażenie, że jestem na karuzeli i bardzo tego nie lubię. Chciałabym jednak umieć pojechać ciasne koło bez wyprostowania konia. Poza tym chciałabym w galopie na prawo potrafić rozluźnić i siebie i konia. Jeżdżę na koniu szkółkowym, ale bardzo czułym na łydkę, potrafiącym galopować nawet ze stępa i bardzo miękko noszącym. On również jest trochę "gorszy" na prawo, zdarza mu się zagalopować ze złej nogi - ale to moja wina bo najczęściej za mało go wyginam a czasem zdarza mi się lekko pochylić przy zagalopowaniu. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź bo moje spięcie pogarsza jeszcze sprawę. W ośrodku gdzie jeżdżę nie funkcjonuje lonża dosiadową ani też galop na lonży (a szkoda bo być może to by mi trochę pomogło). Ośrodka nie chcę zmieniać bo jest fajny. Bedę wdzięczna za każdą podpowiedź bo ostatnio co jazda jestem coraz bardziej na siebie zła.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka