ord 22.04.06, 19:47 Zapraszam na maly spacer. 40plus.ca/cuba.asp Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bodzio49 Re: Cuba 22.04.06, 20:10 Bardzo interesujące miejsce. Od dawna planowałem odwiedzenie Cuby ale zbyt drogo kosztowała. Ale ceny nieco spadły i pojawiają się możliwości więc pewnie niedługo skorzystam z jakiejś okazji. Jeśli pojadę to będę chciał przyjrzeć się życiu tubylców. Widziałem takie zdjęcia. Bardzo przejmujące. Opinia, że bieda jest wynikiem dzialan USA to chyba duże uproszczenie. Odpowiedz Link
ord Re: Cuba 22.04.06, 20:49 Jak nie embargo to co? PS - dorzucilem jeszcze jedno fajne (moim zdaniem) zdjecie 40plus.ca/images/Cuba/kubanka.jpg Odpowiedz Link
ewelina10 Re: Cuba 22.04.06, 21:09 Niektóre miejsca wydają się takie znajome, jakbym cofnęła się w czasie o dwadzieścia parę lat, i te schody do Capitolio przypominają mi wejście do PeKiNu w Warszawie. Aż boję się pomyśleć, w jakim stanie mogłaby (nie)trwać jeszcze nasza gospodarka. Poletko demagogiczne kreatywnej ekonomii. Dzięki za fotki. Odpowiedz Link
jutka1 Re: Cuba 22.04.06, 20:56 A kogoz to moje kaprawe i zaspane oczki widza??? )) W adremie: ja tam na Kube nie pojade. Nie bede kiesy nabijac Fidelowi. Odpowiedz Link
oqo Re: Cuba 22.04.06, 21:01 jak Lepper zostanie prezydentem to Cubę bedziemy mieć na miejscu Odpowiedz Link
ord Re: Cuba 22.04.06, 21:04 ...i wowczas nikt sobie nie pozwoli na komentarze o psich odchodach i Polskiej fladze... Kwestia podejscia do tematu - ja osobiscie bedac zmuszony do wyboru wybiore Leppera... chcialem napisac Castro. Odpowiedz Link
jutka1 Re: Cuba 22.04.06, 21:15 Zdziwiony, ze wszedles? (wreszcie), czy zdziwiony, ze mnie widzisz? ))) Odpowiedz Link
ord Re: Cuba 22.04.06, 21:19 Ze Ciebie widze to sie ciesze, a zdziwiony ze ten... jak mu tam... jej_maz(?) ciagle adminuje. Odpowiedz Link
ord Re: Cuba 22.04.06, 21:25 ) nie - wlasnie siedzi nad taxami ojojoj ( to i Ord zaglada w komputer Poza tym ktora inna by chiala takiego glupka - zlapal to i trzyma bo takie szczescie jak jego_zona nie trafia sie dwa razy w zyciu Odpowiedz Link
ord Re: Cuba 22.04.06, 21:26 cholra - zle przeczytalem; myslalem ze napisalas ze jej_maz sie rozwodl nie rodwoil... totlnym ci ja glupek ( Odpowiedz Link
mela42 Re: Cuba 22.04.06, 21:37 Po dłuższej nieobecności podczytuję sobie (czekając na Jutkę), żeby nie usnąć na siedząco i muszę przyznać, ze świadomością, że narażam się Założycielowi... ORD JESTEŚ DOBRY!! Kurczaki wyszło to nieskładnie. Chyba jednak muszę iść spać. Podtrzymuję kwintesencję mojej wypowiedzi. Odpowiedz Link
ord Re: Cuba 22.04.06, 21:52 Jezeli kwintesensja Twojej wypowiedzi bylo stwierdzenie ze jestem dobry, to jestes odpowiedzilana za jedyny usmiech na mojej twarzy tak smutnym dniu jak przygotowywanie papierow podatkowych dla ksiegowego. Nawet nie pytam dlaczego bo to juz ma dla mnie znaczenie drugorzedne, chociaz ciekawosc mnie zzera ) (zzera przez z czy rz?). Odpowiedz Link
mela42 Re: Cuba 22.04.06, 21:59 Z całą pewnością przez ż! Mam 40+ i życie nauczyło mnie, że nie można mężczyzn rozpuszczać komplementami. Jeden na wieczór powinien Ci wystarczyć Swoją drogą, humor przy przygotowywaniu papierów podatkowych traci przeważnie ten kto płaci duże podatki, czyt. dużo zarobił. Nie współczuję, też chcę tracić humor z takich powodów! Dobranoc, bo padam. Nie spałam 20 godzin, a czuję, że to było 100. Odpowiedz Link
ord Re: Cuba 22.04.06, 22:08 Dobranoc, a adminem sie nie przejmuj: to niegrozny okaz ) Odpowiedz Link
mela42 Re: Cuba 22.04.06, 22:18 Pewnie tak, znacie się dobrze i pewnie długo. Ale od rozwodu "jej mąż" brzmi dla mnie ... hm.. jak to nazwać? ... ostrzegawczo! Może stąd te niepotrzebne uprzedzenia Ord, proszę nie odpisywać mi, bo nigdy nie pójdę spać! Odpowiedz Link
ord Re: Cuba 22.04.06, 22:22 OK - nie bede odpisywal )) ale spac tak wczesnie toz to grzech... Odpowiedz Link
dado11 Re: Kuba???? 22.04.06, 23:21 Wcięło mój post, ale tak generalnie ocochodzi????? Odpowiedz Link
jutka1 Re: Cuba 22.04.06, 23:31 mela42 napisała: > Po dłuższej nieobecności podczytuję sobie (czekając na Jutkę), ************** O kurcze. Przepraszam. Przyjmowalam sasiada-rolnika. Po czym zostalam opieprzona za bratanie sie. Oj. ))))))))))))) Odpowiedz Link
ord Re: 22.04.06, 23:58 Na Kubie spotkasz wielu obywateli US. Nawet bardzo welu. Nie moga oni wjezdzac bezdposrednio z US, ale jakiz to problem wybrac sie na wycieczke do Meksyku lub Kanady a z tych krajow nie ma juz problemow. Kubanczycy nie wbijaja wizy jako pieczatki do paszportu - jest ona taka mala karteczka/wkladka, ktora jest odbierana przy wyjezdzie. Nie ma wiec najmniejszego sladu ze dany zawodnik byl w Castrolandzie. Niby mala rzecz ale ogromne udogodnienie dla zaiteresowanych no i niezly doplyw zieloych dla miejscowych. Odpowiedz Link
ord Re: 23.04.06, 00:02 Zapomnilalem dodac, ze wszystko zalatwia sie na lotnisku przy wlocie i wylocie czyli bez zadnych wizyt w jakichkolwiek konsulatach czy innych biurach. Kosztuje jedyne 50 Convertible Pessos, czyli 50US$ plus 10% podatku Odpowiedz Link
antyproton Re: 23.04.06, 10:48 A co to za fotoreportaz o Kubie bez zadnego zdjecia najwiekszego bogactwa naturalnego tego kraju ??!! Strach przed zona czy cenzura ? Ja rozumiem ze my 40+ , ale nie lezymy jeszcze pod kroplowka i nie ma obawy ze nam moze cisnienie skoczyc. P.S. Mam na mysli banany , of course . ))) ) Odpowiedz Link