31.10.11, 21:38
To jak? Czytamy "Wigilię Wszystkich Świętych"?
Obserwuj wątek
    • kindov Re: Halloween 01.11.11, 00:35
      Można też oglądać, akurat ta ekranizacja jest udana, ale co książka,to książka, oczywiście :)

A ja dzisiaj jednak obejrzałem nie Agathę, tylko z moich ulubionych sci-fi: Gattaca. Zupełnie nie w klimacie Halloween, ale warto było sobie przypomnieć :)
      --
      *** integra.wordpress.com
      *** forum Symbole Sabiańskie
      *** integra.boo.pl
        • kindov Re: Halloween 02.11.11, 19:14
          Jak gdzieś spotkasz (np. na allegro), to polecam :)
          A ja odświeżyłem sobie wczoraj "Zło czai się wszędzie" z Davidem Suchetem - fajne :)
          Muszę sobie poodświeżać resztę tych starszych filmów. Następne w kolejce może Morderstwo w Mezopotamii...?

Książkowo też jestem ostatnio w innych klimatach (choć też kryminalnych) - mrocznej Skandynawii :)

--
          *** integra.boo.pl
            • kindov Re: Halloween 04.11.11, 15:00
              Z francuskich widziałem ekranizację Niedzieli na wsi (jako Alibi), Dom nad kanałem (jako Dom niespokojnej starości) i ostatnio na nfilmhd Śledztwo na cztery ręce. Ta ostatnia jest dopiero dziwna, bo ze zbiorkiem opowiadań Agathy nie ma zbyt wiele wspólnego - tylko parę bohaterów, a treść od początku do końca z... 4.50 z Paddington. Ale pomijając fakt zastąpienia Panny Marple Tommym i Tuppence (o fajnych francuskich imionach, Tommy to Belizariusz, haha), jest to bardzo udana ekranizacja. Tyle, że moim zdaniem należało ten film nazwać po prostu 4.50 z Paddington :) W każdym razie, polecam.

--
              *** integra.boo.pl
              • nchyb Re: Halloween 04.11.11, 15:49
                właśnie oglądałam Śledztwo na 4 ręce...
                Też mnie imiona bawiły :-)
                Zamiana starszej Miss Marple na wychudząną panią Beresford aż taka zła nie była, ekranizacja podobała mi się, ale zmiany tytułu też nie rozumiem...
              • ancza7 Re: Halloween 04.11.11, 22:54
                Ciekawie brzmi to "Śledztwo na cztery ręce" :) Niestety nie mam tego kanału w tv. Czy w tej ekranizacji występuje Lucy Eyelesbarrow ? To jedna z moich agatkowych ulubienic!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka