Dodaj do ulubionych

maszynka do mielenia miesa, maku RĘCZNA czy elekt?

07.08.07, 11:07
witam;
przeszukałam wyszukiwarkę i znalazłam tylko wątek "maszynka czy
blender"...a ja sie zastanawiam nad wersją ręczną maszynki

zależy mi na mieleniu:
- mięsa
- maku
- robieniu ciasteczek (mam formę silikonową ale formowanie małych
paluszków nie jest ręcznie tak wygodne jak przy pomocy nasadki na
maszynkę ręczną)

chciałam kupić Zelmera Dianę z szatkownicą, ale sprzedawczyni w
sklepie powiedziała, że nie zmielę tym maku ani nie zrobię
ciasteczek... - nasadka do maku to jedno a praktyczne mielenie to
drugie...
no i jest to duży zawalający miejsce sprzęt....mam juz i robota
Zelmera i sokowirówkę i krajalnice, wiec szczerze mowiac mam dosc
tych wielkich i ciezkich urządzeń

odpada w moim wypadku typowa żeliwna ręczna maszynka bowiem mają one
korbkę - imdło do mocowania do blatu, a szkoda mi niszczyć mojego;
no i dziecko jest alergikiem, więc może w tej recznej mniej niklu i
łatwiejsza do mycia

znalazłam taką:
www.fide.pl/pl/lurch/swieza_kuchnia_reczna_maszynka_do_mielenia_miesa__00010240/363/

no i kosztuje 99 zł, wiec nie musialabym wydawac 300 na zelmera...

będe wdzieczna za wszystkie Wasze sugestie i doświadczenia z
maszynkami jakie macie, czy ktoś ma taką Lurch lub podobną, jak się
sprawuje?
pozdr i dziękuję


znalazłam coś takiego - proszę o opnię czy ktoś takiej maszynki
ręcznej używał, jest ładna , mała...tylko mało popularna w dobie
elektrycznych urządzeń...a ja mam
Obserwuj wątek
    • haha30 Re: maszynka do mielenia miesa, maku RĘCZNA czy e 07.08.07, 21:11
      mieso i ciasto na ciasteczka - zaden problem, zmielisz w kazdym
      recznym czy elektrycznym urzadzeniu.
      Mak jest powazniejszym zadaniem dla maszynki.
      Z praktyki, choc dawno bylo: mnie "rozleciala sie", doslownie w
      kawaleczki, plastikowa zebatka slimaka maszynki przenoszaca jego
      naped w poteznej jak na warunki domowego gospodarstwa elektrycznej
      maszynce Bauknecht-a, - wlasnie przy mieleniu maku.
      Moze mialam pecha trafienia na felerny egzemplarz tego plastikowego
      drobiazgu bo przyznaje, po jego wymianie - nie powtorzylo to sie juz
      nigdy wiecej.
      Przy napedzie recznym - nie masz tyle sily by zdemolowac przekladnie
      napedu ale, hmmm ... nie znam gumowej przyssawki ktora utrzyma
      trzykrotne mielenie porcji maku np. na makowiec bez poluzowania.
      Generalnie, moze warto sprobowac. Maku nie bedziesz mielic czesciej
      jak kilka razy w roku.
      pozdrawiam,-
      haha30
    • jagoda85 Re: maszynka do mielenia miesa, maku RĘCZNA czy e 07.08.07, 23:00
      Mam najzwyklejszego elektrycznego Zelmera. Świetnie daje sobie radę
      z mieleniem wszystkiego, łacznie a makiem. Sama kiedyś długo się
      wahałam nad kupnem elektrycznej, bo jest nas tylko 2 osoby. Teraz to
      żałuję, że tak długo z tym zwlekałam, i męczyłam się na ręcznej
      maszynce. Kupuj elektrycznę i nie zastanawiaj się. Naprawdę warto.
      Pozdrawiam.
    • Gość: se elektryczna IP: *.3.cust.bredband2.com 07.08.07, 23:48
      sprzedawczyni wciska Ci kit. Ja mam maszynke Diana (Zelmer) juz
      ladnych pare lat (chyba 5 lub wiecej), oryginalnie dolaczone bylo
      sitko do maku, tuleja do robienia kielbas, ja akurat jej nie uzywam,
      ale do tej tulejki bylo tez plastikowe kolko (cos jak w duzym
      uproszczeniu znaczek mercedesa), ktore nakladalo sie na slimak-wal
      maszynki podczas korzystania z tulei, aby ten wal nie wysuwal sie
      przodem. Jesli chce robic ciasteczka formowane w maszynce do miesa,
      pod nasadke do ciasteczek (taka do maszynki recznej) nakladam owe
      koleczko i szafa gra.
      Dokupic musialam jedynie szatkownice, ktora mozna utrzec ziemniaki
      na placki lub warzywa na surowki. I dokupic musialam plastikowe
      sprzeglo (koszt: 2 zl), bo nie wiedzialasm, ze mak przed mieleniem
      trzeba sparzyc (poprzednio mielilam mak w elektrycznym mlynku do
      kawy)....
      • maggie2229 jeszcze pytania ...... 08.08.07, 12:53
        dziekuje za opinie, no to teraz juz zwątpilam...
        w ciasteczkach wlasnie chozilo mi o to formowanie nie tylko
        mielenie...ale skoro i tu dajecie sobie rade....

        a czy naped elektrycznej nie jest za szybki,aby ciasteczka ucinac za
        sitkiem i ukladac na blasze....???
        wykorzystujesz w dianie to sitko z otworami z recznej starej
        maszynki?

        mak to ja bede chyba tylko z 1-2 x w roku uzywala, az taka
        gospodynia nie jestem...ale te ciasteczka - corcia jest alergikiem i
        nie moze jesc kupowanych gotowych, wiec tylko wlasnorecznie wypiekane

        • Gość: se Re: jeszcze pytania ...... IP: *.3.cust.bredband2.com 08.08.07, 13:12
          Nasadka do formowania ciastek to taka standardowa, jakiej sie uzywa
          w maszynce recznej. Tylko trzeba na wal nakladac wspomniane
          plastikowe koleczko (w komplecie z maszynka, mozesz sprawdzic w
          sklepie, o czym pisze), w przeciwnym razie wal-slimak bedzie uciekal
          do przodu.
          Ciasto wychopdzi stosunkowo szybko, ale ja nadazam z odcinaniem
          ciasteczek, w razie czego mozna co chwile wylaczac urzadzenie,
          spokojnie ulozyc ciasteczka na blasze i dzialac dalej. Czy Twoja
          nasadka do ciastek bedzie pasowac, zalezy od srednicy maszynki (sa
          dwa rozmiary, nie pamietam, jakie dokladnie, ale mozesz zmierzyc
          sama i ewentualnie nasadke zabrac ze soba do sklepu, np. maszynka
          Diana na pewno wystepuje w dwoch rozmiarach-srednicach.
          Sitek z maszynki recznej nie wykorzystuje, bo nigdy nie mialam
          recznej maszynki (odkad sie wyprowadzilam od rodzicow), a poza tym
          nie mialam takiej potrzeby, bo w komplecie byly 3 sitka: standard,
          do maku i z grubszymi oczkami, + tuleja do wedlin. Do ciastek sitka
          nie uzywam, zakladam wal-slimak, plastikowe kolko i nasadke, nozyka
          tez nie nakladam, nie pamietam, czy w recznej sie naklada nozyk do
          robienia ciasteczek, chyba tak, ale recznej maszynki nie uzywalam
          chyba kilkanascie lat, wiec nie pamietam.
          Jja bym w zyciu sie juz nie chciala przestawic na maszynke reczna.
          Jedyna wada- nie da sie jej myc w zmywarce.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka