Dodaj do ulubionych

Beznadziejnie mały Siemens LiftMatic

IP: *.subscribers.sferia.net 25.05.08, 20:17
Oglądałem ostatnio piekarnik Siemensa LiftMatic. Już go sobie wcześniej w
projekcie przewidziałem i to oglądanie było tak pro forma bardziej, tak przy
okazji, bo akurat trafiłem na niego na jednej z ekspozycji. Pogodziłem się
nawet z kosztami ;-), a tu... Pomysł fajny, ale objętość
b-e-z-n-a-d-z-i-e-j-n-a. Wielkość blachy jest jak połowa blachy z typowego
piekarnika wolnostającej kuchenki. Tam nie zmieści się nawet każde naczynie
żaroodporne (np. nasze największe...). Piernik Duża Blacha Delecty ;-) też
trzeba by robić na dwie raty. Niby można jeszcze piec na dwóch poziomach, ale
ja jakoś nie ufam takim kombinacjom. Hmmm... To chyba jest taka refleksja li
tylko... Albo informacja dla innych, aby jednak przed zakupem internetowym (bo
taki mi po głowie chodzi) jednak zobaczyć wszystko w naturze...
Obserwuj wątek
    • Gość: Alicja z Krainy Re: Beznadziejnie mały Siemens LiftMatic IP: *.il.pw.edu.pl 28.05.08, 09:10
      Bo tu nie chodzi o funkcjonalność, ale o pochwalenie się przed gośćmi. Do
      pieczenia ma się przecież drugi piekarnik w pomieszczeniu gospodarczym (z
      zapasową kuchenką gazową, bo w kuchni to ładnie w oczy bije niepraktyczna
      indukcja do odgrzewania przygotowanych wcześniej potraw.
      A tak na poważnie - za siermiężna ona dla mnie. Opuszczający się element wygląda
      strasznie ciężko. Nie ma to jak wysuwane blachy normalnego piekarnika.
      • aina40 Re: Beznadziejnie mały Siemens LiftMatic 31.05.08, 01:16
        bo w kuchni to ładnie w oczy bije niepraktyczna
        > indukcja do odgrzewania przygotowanych wcześniej potraw.

        Alicjo, to nie indukcją się odgrzewa, a mikrofalą.

        A apropo podtawowego wątku - mniej babskiej bezproduktywnej
        gadaniny, a więcej konkretów - podawajcie wymiary wewnętrzne
        piekarnika. Zewnętrzne są standardowe.

    • loola_kr Re: Beznadziejnie mały Siemens LiftMatic 28.05.08, 09:34
      Mnie się wydaje, ze wszystkie piekarniki do zabudowy sa duzo
      mniejsze niz wolnostojace gazowe.
      Mój elektryczny jest duzo mniejszy (wielki indyk się nie
      zmieści :)), pogodziłam się z tym a Twój na pewno nie jest mniejszy
      niz te do zabudowy.
      To tak na poczeszenie, że tylko te wolnostojące są wielkie.
      Za to nie muszisz wyciągać blach bo same wyjeżdżają :)
      • Gość: se nieprawda IP: *.3.cust.bredband2.com 28.05.08, 09:48
        ze piekarniki w kuchenkach wolno stojacych sa wieksze, niz
        piekarniki do zabudowy. Przykladowo mozesz kupic kuchenke wolno
        stojaca szerokosci 50cm, piekarniki do zabudowy maja standardowo
        60cm szerokosci. A mozesz kupic np. taki :
        www.miele.pl/i.php?i=1797
        o pojemnosci 85l, jesli ktos czesto i duzo piecze...
        • loola_kr Re: nieprawda 28.05.08, 11:00
          no tak, ten to marzenie! :)
          Niedokładnie napisałam, przepraszam, ja porównywałam w sumie takie
          jakie miałam czyli 50 wolnostojącą i 60 do zabudowy. Ta w zabudowie
          mniejsza :(
          • Gość: Alicja z Krainy Re: nieprawda IP: *.il.pw.edu.pl 28.05.08, 13:50
            Problem chyba nie w szerokości, ile w głębokości. LiftMatic ma wymiary:
            szerokość 595 mm, głębokość 455 mm. Typowe piekarniki do zabudowy Siemensa mają
            jednak 550 mm głębokości. A tu jeszcze dochodzi całe urządzenie windy, które też
            pewnie nieco miejsca w środku zabiera. Krótko mówiąc Zelig ma rację - wydają się
            one strasznie płytkie. Zresztą jak dokładnie przyjrzeć się im w folderze ze
            strony Siemensa, widać to. Na drugim zdjęciu w tym folderze jest skorupka jajka
            w pobliżu blachy do pieczenia. Na pierwszym jest oczywiście cała ryba, ale to
            pewnie sardynka ;-).
            • Gość: Zelig Gdyby tak Liftmatic był większy.. to byłby droższy IP: *.subscribers.sferia.net 29.05.08, 00:29
              Dużej okrągłej pizzy w takim piekarniku nie zrobisz... I prania przed wyjazdem
              całego nie wysuszysz... A ja już się tak przyzwyczaiłem do myśli o tym
              LiftMaticu, że teraz trudno mi wkomponować gdzieś inny piekarnik. No i nie wiem,
              na jaki się zdecydować. Ale już ktoś tu założył wątek o różnie otwieranych
              piekarnikach, więc nie ma co się powtarzać...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka