Dodaj do ulubionych

Okap i kuchenka 60 czy 90?

IP: 136.173.62.* 04.02.09, 10:41
Usiluje znalezc cos na ten temat na forum, ale bezskutecznie.

Pytanie jak w temacie: widze, ze plyty szersze niz 60 i tak maja 4
palniki, wiec zastanawiam sie nad plusami takiego rozwiazania.

Rozumiem, ze przy plycie szerszej niz standardowe 60 warto miec okap
90. Ale jezeli zdecyduje sie na plyte 60 to chyba 90 nie ma sensu?
Obserwuj wątek
    • Gość: a więc Re: Okap i kuchenka 60 czy 90? IP: *.domar.pl 04.02.09, 11:12
      Jeżeli płyta jest szersza, to wygodniej jest ustawiać garnki, bo jest więcej
      miejsca i to tyle. Jeżeli chodzi o okap, to moim zdaniem, bez względu na
      szerokość płyty, czy 60cm, czy szersza okap 90cm jest lepszy, ponieważ:
      1. Ładniej wygląda
      2. Większy wybór, ciekawszy design
      3. Niewielkie różnice cenowe, pomiędzy 60cm a 90cm
      4. Para unosząca się z garnków nie wędruje prosto do góry, ale również na boki
      5. Przy okapie 90cm szafki wiszące mogą do niego dochodzić, przy 60cm lepiej by
      było zostawić trochę luzu po bokach, aby boki szafek wiszących szybko się nie
      zniszczyły
      6. Okapy 90cm mają też często lepszą wydajność, co przy kuchniach otwartych czy
      dużych jest istotne, no i ten wygląd, taki mały okap 60cm wciśnięty między
      szafki kiepsko wygląda.

      To tyle przyszło mi na tą chwilę do głowy. Jestem za okapem 90cm, choć tak na
      prawdę nie lubię okapów. Pozdrawiam.
    • Gość: kasika Re: Okap i kuchenka 60 czy 90? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.02.09, 12:53
      Zgadzam się z przedmówczynią:-)

      Jeśli okap to 90 wygląda zdecydowanie lepiej.

      Ale dlaczego piszesz że płyta szersza niż 60 na 4 palniki? większość ma 5.
      • Gość: Aquarella Kasika IP: 136.173.62.* 04.02.09, 16:02
        > Ale dlaczego piszesz że płyta szersza niż 60 na 4 palniki?
        większość ma 5.

        Sprawdzilam plyty indukcyjne Boscha, Siemensa i AEG-Electrolux i
        wszystkie sa 4 palnikowe... I zreszta w wiekszosci to 60-tki...
    • allija Re: Okap i kuchenka 60 czy 90? 04.02.09, 14:23
      przy dzisiejszych garnkach, z duzymi uchwytami, 90 zdecydowanie
      wygodniejsza. Ja mam 60 i czasami klopot z ustwieniem tych garów,
      patelni, obok siebie.
      Okap tak czy inaczej 90, nawet jesli kuchenka 60, lepiej "zbiera"
      opary z gotowania, nic nie ucieka na boki.
      Pominawszy design bo to sprawa indywidualna, ja piszę o czysto
      praktycznych korzyściach.
    • Gość: Aquarella Re: Okap i kuchenka 60 czy 90? IP: 136.173.62.* 04.02.09, 15:17
      Dzieki! Rzeczywiscie calkowicie przekonaly mnie argumenty co do
      okapu 90-ki. Nie wpadlam na to...

      Naprawde plyty 90-ki maja 5 palnikow? Nie widzialam takich... Z
      kolei gdzies ktos zwrocil uwage, ze warto sie upewnic, czy sa 2 DUZE
      palniki... Bo bywaja plyty tylko z jednym duzym...
      • Gość: kasika Re: Okap i kuchenka 60 czy 90? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.02.09, 15:43
        Nie wiem czy chodzi Ci o gazową, czy elektryczną
        ale tu masz:
        www.ceneo.pl/;004c352;017P2-33537-33633-55700-55704-55797.htm
        www.ceneo.pl/;004c388;017P2-19353-20693-33675-33676-33760-55810-75550.htm
        • Gość: Aquarella Kasika IP: 136.173.62.* 04.02.09, 16:06
          Żle sie wstrzelilam z odpowiedzia...

          Dzieki za linki - byc moze problem ze znaleznieniem wynika z tego,
          ze szukam po pierwsze indukcyjnej i chetnie AEG, Siemensa lub
          Boscha...

          Przeczytalam tez gdzies, ze lepsze sa bez tej ramki, to jeszcze
          bardziej mi zawęża wybor...
          • Gość: nauta ?? IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.02.09, 16:17
            dlaczego płyty bez ramki są lepsze?
            • Gość: Aquarella Re: ?? IP: 136.173.62.* 04.02.09, 16:32
              Na razie nie mam ani z ramka, ani bez wiec pisze to co wyczytalam na
              tym wlasnie forum. Jezeli uwazasz inaczej chetnie sie dowiem
              dlaczego!

              Ludzie pisza, ze okolice ramki trudno domyc i estetycznie gorzej to
              wyglada niz plyta bez ramki.
              • Gość: nauta Re: ?? IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.02.09, 17:58
                wlasnie nie mam innych informacji i pytam Ciebie:)
                czy brzegi plyty bez ramki nie sa podatne na utłuczenia?
                wybralam sobie plyte wlasnie z ramka.
                • Gość: Aquarella Re: ?? IP: 136.173.62.* 04.02.09, 18:18
                  Tutaj jest watek na ten temat:
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=124&w=69766856&v=2&s=0
                  Chciaz wlasciwie przeczytalam go jeszcze raz i juz nie jestem taka
                  pewna, ze wyplywa z niego wniosek, ze bez ramki lepsza... Jak zwykle
                  zdania sa podzielone...
                  • Gość: nauta Re: ?? IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.02.09, 19:07
                    dziekuje, po przeczytaniu wątku zostaje przy swoim. kupuje z ramka:)
    • aina40 Re: Okap i kuchenka 60 czy 90? 05.02.09, 13:37
      Trochę nieprawidłowo określiłaś poszukiwaną płytę. Palniki mają
      płyty gazowe, natomiast elektyczne (indukcyjne) posiadają pola
      grzewcze.
      Jak rozumiem z dalszej części wątku chodzi Ci wyrażnie o płytę
      indukcyjną i to większą od standardowej 60 cm.
      Jak najbardziej mogę polecić Ci moją Electrolux EHD 68200P. Świetna
      płyta o szer. 70 cm - bez problemów mieszczą się 4 duże garnki.
      Praktycznie po ponad roku użytkowania nie widzę w niej
      jakiegokolwiek mankamentu. Jest bezramkowa i jest to znacznie
      wygodniejsza wersja do utrzymania jej w czystości.
      Co do okapu, to jak wyżej już doradzano zdecydowanie 90 cm, bez
      względu na wielkość płyty. I tu radziłbym nie oszczędzać na jego
      wyglądzie. Okap to pierwsze, co rzuca się w oczy po wejściu do
      kuchni i brzydki potrafi zepsuć cały jej efekt.
      • ancyk.62 Re: Okap i kuchenka 60 czy 90? 06.02.09, 18:09
        popieram tych co powyżej.
        Okap jest b. wznym elementem,budujacym obraz całej kuchni. Powinien
        być szerzszy od płyty...co więcej uważam,że dobrze wyglada jak jest
        jeszcze przerwa do szafek. Ja mam płytę 60, okap-90 i po obu
        stronach po 15 cm wolnej przestrzeni. Uwazam ,że jest to optymalne i
        dobrze wyglada.
        Okapy potrzebują przestrzeni, wpakowane ciasno miedzy szafki -dają
        wrażenie ściśnięcia kuchni.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka